Prosze o pomoc! Czy taki zestaw będzie odpowiedni? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-29, 17:21   #1
A.S.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 552
Talking

Prosze o pomoc! Czy taki zestaw będzie odpowiedni?


Nadchodzi jesień odpowiedni czas na kwasy,chciałabym je zastosować w celu oczyszczenia i odświeżenia.
Zaznaczę iż mam 30 lat,cerę wrażliwą suchą chociaż w strefie "T" w kierunku lekko ale to bardzo lekko przetłuszczającej się.
Postanowiłam:
1) na noc wybrać glyco a
2) na dzień la roche redermic oczywiście plus filtry

Czy taki zestaw będzie odpowiedni dla mojej cery, czy może glyco a zastąpić acne dermem albo diacnealem???

Długo zwlekałam z zapytaniem, sądziłam,że znajdę na nie odpowiedzi na forum jednak,że nie udało mi się.
Jeszcze raz proszę doświadczone Wizażanki o pomoc!!!!
A.S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 19:27   #2
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Prosze o pomoc! Czy taki zestaw będzie odpowiedni?

napisałaś, że masz wrażliwą cerę, więc nie jestem pewna czy Glyco A bedzie dobrym pomysłem- chyba że już go wcześniej używałaś, albo innych kwasów. Glyco jest dość mocny i niektóre osoby podrażnia. Jak masz jakieś rozszerzone naczynka to tym bardziej powinnaś uważać. Diacneal jest słabszy ale zawiera dodatkowo retinaldehyd- więc będzie tez lepiej działał przeciwzmarszczkowo. Polecany jest też Ystheal Avene również z retinaldehydem, a dodatkowo jest dość treściwy. Najlepiej byłoby wcześniej przetestować te kremy- w aptece powinni mieć jakieś próbki. Nigdy nie wiadomo jak skóra zareaguje na dany kosmetyk.

Osobiście jestem zdania, i to stosuję tez do siebie, że pod odpowiednio grubą warstwę filtra nie trzeba już dodatkowego kremu. Filtry też można dobrać na tyle treściwe, żeby pielęgnowały i nawilżały nawet najbardziej suchą skórę. Dobrym rozwiązaniem pod filtr jest serum z vit. C (kupne, robione, albo Juvit po prostu- idealny dodatkowo dla cer suchych).
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 20:22   #3
A.S.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 552
Dot.: Prosze o pomoc! Czy taki zestaw będzie odpowiedni?

Czy Diacneal ma również działanie złuszczające?
Czy łączenie go z redermikiem na noc będzie odpowiednie?
Np. jeden dzień diacneal drugi redermik.

Zawsze pod filtr nakładałam jeszcze kremik, dziękuję za cenną informację.
Obecnie mam la roche Anthelios Dermo-Pediatrics 60.
Kajol które są bardziej treściwsze, na co zwrócić uwagę?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
A.S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 08:55   #4
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Prosze o pomoc! Czy taki zestaw będzie odpowiedni?

jeśli to ma być Twoje pierwsze spotkanie z kwasami, to absolutnie nie Glyco-A - 12% AHA to jedno z najwyższych powszechnie dostępnych stężeń. zacznij od niższego stężenia, np. Diacneal (6% AHA), ew. Lysanel Active (10% AHA).
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 10:09   #5
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Prosze o pomoc! Czy taki zestaw będzie odpowiedni?

Dla mnie (ale ja mam tłustą cerę) bardzo treściwe jest już mleczko do ciała Avene 50+ i mleczko dla dzieci Avene 40 - i to mi zimą wystarcza. Testowałam też kiedyś krem do cery suchej Avene 50+. On był bardziej gęsty i tłusty, ale mimo to całkiem przyjemny w użyciu. Przejdź się po aptekach póki jeszcze lato i prproś o próbki różnych filtrów- najlepiej jest przetestować na własnej skórze. DP Antheliosa nie testowałam (przez alkohol w składzie- uważam na moje naczynka), ale niektórzy chwalą go za lekkość- na lato na pewno może być.

Diacneal, jak już podała Justa bedzie miał działanie złuszczające, tylko lżejsze niż Glyco. Możesz tez zawsze zacząć od toników z kwasami.

Nie wiem czy ten Redermik będzie dobry co drugi dzień- to jest ten z witaminą C, tak? W sumie to na dzień nadałby się pod filtry, ale jak się ma suchą skórę, która to wszystko wchłonie. Bo korzystniej jest nałozyć więcej filtrów, a preparat z antyutleniaczami (wit. C albo coś innego) jakiś wodnisty. Ale poobserwuj jak to wygląda na twojej skórze. Czy możesz pod filtry (1,8 ml na twarz; 2,5 ml na twarz i szyję) nakładać jeszcze jakiś krem.
Byłabym jednak ostrożna przy jednoczesnym wprowadzaniu kwasów i witaminy C. Wiadomo, że nie można ich nakładać po sobie (trz. w ciągu 1 użycia-jeden kosmetyk na drugi); ale jak się zaczyna kurację kwasową skóra robi się wrażliwsza i witamina C może ją podrażnić. Najlepiej byłoby zacząć kwasy, a jak skóra się przyzwyczai, to wtedy wprowadzić Redermic, czy coś innego z wit. C.
Dobrze, że planujesz nakładać kwasy co drugi dzień- skóra musi przywyknąć. Na dni nie-kwasowe możesz nakładać jakiś prosty, niedrażniący krem, najlepiej taki który już znasz i wiesz, że jest dla twojej skóry delikatny. Ale to też będziesz musiała dostosować do tego jak twoja skóra będzie znosić kwasową kurację (jak źle, to można zmniejszyć częstotliwość nakładania kwasów, np. co 2 dni).
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 15:24   #6
A.S.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 552
Talking Dot.: Prosze o pomoc! Czy taki zestaw będzie odpowiedni?

Justa79tak to moje pierwsze spotkanie z kwasami.
Zacznę zgodnie z waszymi radami od diacnealu.
Czy w dni nie-kwasowe mogę używać redermica (on jest bez wit c ma działanie przeciwzmarszczkowe), czy podczas takiej kuracji lepiej uzywac tylko kremów o prastym składzie (typu nanobase)???
Ile powinna trwać taka kuracja? (1 tubka diacnealu?)
A.S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 11:00   #7
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Prosze o pomoc! Czy taki zestaw będzie odpowiedni?

o ile mi wiadomo, to Redermic zawiera wit. C - chyba, że są różne rodzaje? możesz go używać, chociaż z reguły wit. C zalecana jest na dzień pod filtry. a kuracja kwasami AHA może trwać ok. pół roku, po tym czasie słabnie ich działanie i warto przerzucić się na jakiś czas na inny rodzaj kwasów (BHA lub azelainowy, które można stosować bez przerwy).
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.