OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-24, 14:13   #2971
Leanne
Rozeznanie
 
Avatar Leanne
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 563
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć, dziewczyny
Od tygodnia stosuję OCM. Niestety na początku źle dobrałam oleje (tylko takie miałam w domu, a nie do końca wierzyłam, że olej może wysuszać ). Użyłam olejku rycynowego i oleju lnianego w proporcjach 1:3. Mam cerę mieszaną, naczynkową i prawie zawsze jakieś niespodzianki na czole i brodzie. Ze względu na naczynka musiałam trochę pokombinować: oleje wmasowałam płatkiem kometycznym, skoczyłam pod prysznic ("parówka"), potem nasączyłam ręcznik papierowy ciepło-letnią wodą i zmyłam olej. Nie wiem, czy to wystarczy, żeby oczyścić skórę i zmyć olej
Na początku efekty były świetnie, ale po 3 razach (co drugi wieczór) miałam suche, ściągnięte czoło i nos. Wczoraj spróbowałam rycyny z oliwą z oliwek i pomogło, ale boję się zapychania.
Moim problem jest przesuszona skóra pod oczami (na sinych cieniach) i przy zewnętrznych kącikach oczu. Dzisiaj aż mi się łuszczyła przy malowaniu Nie wiem jaki teraz dobrać olej. Do cery naczynowej, suchej i wrażliwej znalazłam:
- olej ze słodkich migdałów,
- olej jojoba,
- olej z avocado.
Czy one nadają się do regeneracji skóry w okolicach oczu? Używałabym ich też do policzków i brody, a na nos i czoło olej lniany.
__________________
onepart0fme.blogspot.com
Leanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 15:16   #2972
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Wczoraj po praz pierwszy zastosowałam metodę ocm. Użyłam olejku Babydream z odrobiną rycynowego, bo tylko takie mam aktualnie pod ręką. Na razie trudno mi cokolwiek powiedziec... Poza tym, że buzia ładnie oczyszczona i przyjemna w dotyku po całym "zabiegu". Zobaczymy, jak będzie dalej.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 16:11   #2973
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Leanne Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny
Od tygodnia stosuję OCM. Niestety na początku źle dobrałam oleje (tylko takie miałam w domu, a nie do końca wierzyłam, że olej może wysuszać ). Użyłam olejku rycynowego i oleju lnianego w proporcjach 1:3. Mam cerę mieszaną, naczynkową i prawie zawsze jakieś niespodzianki na czole i brodzie. Ze względu na naczynka musiałam trochę pokombinować: oleje wmasowałam płatkiem kometycznym, skoczyłam pod prysznic ("parówka"), potem nasączyłam ręcznik papierowy ciepło-letnią wodą i zmyłam olej. Nie wiem, czy to wystarczy, żeby oczyścić skórę i zmyć olej
Na początku efekty były świetnie, ale po 3 razach (co drugi wieczór) miałam suche, ściągnięte czoło i nos. Wczoraj spróbowałam rycyny z oliwą z oliwek i pomogło, ale boję się zapychania.
Moim problem jest przesuszona skóra pod oczami (na sinych cieniach) i przy zewnętrznych kącikach oczu. Dzisiaj aż mi się łuszczyła przy malowaniu Nie wiem jaki teraz dobrać olej. Do cery naczynowej, suchej i wrażliwej znalazłam:
- olej ze słodkich migdałów,
- olej jojoba,
- olej z avocado.
Czy one nadają się do regeneracji skóry w okolicach oczu? Używałabym ich też do policzków i brody, a na nos i czoło olej lniany.
Po prysznicu dobrze przetrzeć mokrą mikrofibrą Potem domknąć pory zimną i osuszyć ręcznikiem papierowym. Wtedy masz pewność, że zmyłaś wszystko. Takie wysuszenie - może za dużo rycynowego?

Do regeneracji skóry wokół oczu u mnie dobrze się sprawdził olejek Babydream fur mama. Ma w składzie olej ze słodkich migdałów i jojoba Moja mieszanka 20% rycynowego, 80% babydream fur mama

Pamiętaj o kremie - jeśli masz tak suchą skórę sam olej nie wystarczy.
aha, jeśli stosujesz krem/żel warto przemyć rano buzie delikatnym żelem/mydełkiem.

Zajrzałam na Twojego bloga - Twój krem ma w składzie parafinę - warto zmienić go

Edytowane przez 201607231719
Czas edycji: 2012-07-24 o 16:20
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 16:44   #2974
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Leanne Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny
Od tygodnia stosuję OCM. Niestety na początku źle dobrałam oleje (tylko takie miałam w domu, a nie do końca wierzyłam, że olej może wysuszać ). Użyłam olejku rycynowego i oleju lnianego w proporcjach 1:3. Mam cerę mieszaną, naczynkową i prawie zawsze jakieś niespodzianki na czole i brodzie. Ze względu na naczynka musiałam trochę pokombinować: oleje wmasowałam płatkiem kometycznym, skoczyłam pod prysznic ("parówka"), potem nasączyłam ręcznik papierowy ciepło-letnią wodą i zmyłam olej. Nie wiem, czy to wystarczy, żeby oczyścić skórę i zmyć olej
Na początku efekty były świetnie, ale po 3 razach (co drugi wieczór) miałam suche, ściągnięte czoło i nos. Wczoraj spróbowałam rycyny z oliwą z oliwek i pomogło, ale boję się zapychania.
Moim problem jest przesuszona skóra pod oczami (na sinych cieniach) i przy zewnętrznych kącikach oczu. Dzisiaj aż mi się łuszczyła przy malowaniu Nie wiem jaki teraz dobrać olej. Do cery naczynowej, suchej i wrażliwej znalazłam:
- olej ze słodkich migdałów,
- olej jojoba,
- olej z avocado.
Czy one nadają się do regeneracji skóry w okolicach oczu? Używałabym ich też do policzków i brody, a na nos i czoło olej lniany.
Przede wszystkim spróbuj z mniejszą ilością rycyny, 20% a może nawet 10% by wystarczyło. 30% stosuje się przy cerze tłustej (olej rycynowy wysusza). Jeśli dalej będziesz źle reagować zmieniłabym lniany na olej ze słodkich migdałów
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 18:42   #2975
Leanne
Rozeznanie
 
Avatar Leanne
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 563
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Po prysznicu dobrze przetrzeć mokrą mikrofibrą Potem domknąć pory zimną i osuszyć ręcznikiem papierowym. Wtedy masz pewność, że zmyłaś wszystko. Takie wysuszenie - może za dużo rycynowego?

Do regeneracji skóry wokół oczu u mnie dobrze się sprawdził olejek Babydream fur mama. Ma w składzie olej ze słodkich migdałów i jojoba Moja mieszanka 20% rycynowego, 80% babydream fur mama

Pamiętaj o kremie - jeśli masz tak suchą skórę sam olej nie wystarczy.
aha, jeśli stosujesz krem/żel warto przemyć rano buzie delikatnym żelem/mydełkiem.

Zajrzałam na Twojego bloga - Twój krem ma w składzie parafinę - warto zmienić go
To lepiej kupić gotową mieszankę tych olejów (BD fur mama) zamiast czystego oleju ze słodkich migdałów albo oleju jojoba?
Rano (i co drugi wieczór - na przemian z OCM) myję twarz tym -> AA Help Cera Atopowa, Krem - żel do mycia twarzy bezzapachowy
Krem już mi się skończył. Mimo składu bardzo dobrze mi służył. Teraz testuję serię Ziaja Med do cery naczynkowej i na razie jest dobrze na dzień i na noc
Co do mikrofibry to jest jakaś różnica, czy kupię ręcznik kuchenny, czy ręcznik do ciała/twarzy?


Cytat:
Napisane przez fredka86 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim spróbuj z mniejszą ilością rycyny, 20% a może nawet 10% by wystarczyło. 30% stosuje się przy cerze tłustej (olej rycynowy wysusza). Jeśli dalej będziesz źle reagować zmieniłabym lniany na olej ze słodkich migdałów
Właśnie skusiłabym się na olej ze słodkich migdałów, bo mam 100ml za 12,59zł w aptece pod nosem, a odpowiadałby pewnie moim włosom o wysokiej porowatości


Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Kupiłam 3 ręczniczki z mikrofibry w Pepco za 8zł za komplet
To są te ręczniki kuchenne z ostatniej strony gazetki, tak? Nadają się do twarzy?
__________________
onepart0fme.blogspot.com
Leanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 18:57   #2976
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Leanne - czytaj wątek, a się dowiesz wszystkiego, bo o ścierkach było masę razy w każdym markecie dostaniesz mikrofibrę. i nie musi być napisane 'do twarzy'
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 19:08   #2977
Leanne
Rozeznanie
 
Avatar Leanne
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 563
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Oj, przepraszam. Czytałam już wątek o olejach, teraz się biorę za ten. Mam sporo stron do nadrobienia
__________________
onepart0fme.blogspot.com
Leanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-24, 19:11   #2978
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Leanne Pokaż wiadomość
To są te ręczniki kuchenne z ostatniej strony gazetki, tak? Nadają się do twarzy?
Jak najbardziej - są mięciutkie, przyjemne, łatwo je "wyrżnąć" po wypraniu
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 19:22   #2979
Leanne
Rozeznanie
 
Avatar Leanne
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 563
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Jak najbardziej - są mięciutkie, przyjemne, łatwo je "wyrżnąć" po wypraniu
Dzięki, to jutro lecę kupić
__________________
onepart0fme.blogspot.com
Leanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 21:19   #2980
Agnieszka 512
Raczkowanie
 
Avatar Agnieszka 512
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: powiat mielecki.....
Wiadomości: 55
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Po przeczytaniu wielu informacji na tym forum o OCM sama postanowiłam spróbować
Po ponad tygodniowym stosowaniu mogę stwierdzić że cera mi się poprawiła a mam skórę tłustą ze skłonnością do trądziku. Krostki znikają i kolor cery jest bardziej jednolity, więc same plusy jak narazie. Zobaczymy co dalej
Agnieszka 512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 09:33   #2981
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Almariel Pokaż wiadomość
Wczoraj po praz pierwszy zastosowałam metodę ocm. Użyłam olejku Babydream z odrobiną rycynowego, bo tylko takie mam aktualnie pod ręką. Na razie trudno mi cokolwiek powiedziec... Poza tym, że buzia ładnie oczyszczona i przyjemna w dotyku po całym "zabiegu". Zobaczymy, jak będzie dalej.
też mam olejek babydream i kupiłam rycynowy to muszę spróbować taką mieszkankę
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 10:41   #2982
Florame
Raczkowanie
 
Avatar Florame
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 245
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam wszystkich. Dawno tu nie zaglądałam, ale może mnie jeszcze pamiętacie? Stosuję OCM od tygodnia (mieszanka 30% oleju rycynowego, 70% oleju ze słodkich migdałów) i sama nie wiem, co sądzić o tej metodzie. Poprawił się koloryt cery, nie jest już przesuszona, w dzień nadal się świeci, ale nie tak jak kiedyś. Natomiast ciężko mi stwierdzić, co z wysypem, ale to moja wina Na początku mojej terapii przeciwtrądzikowej pani dermatolog zabroniła mi jeść słodycze, chipsy itp. Rzeczywiście, po nich pojawiają mi się pryszcze. Ale ostatnio nie mogłam się powstrzymać i praktycznie codziennie muszę zjeść jakieś ciasteczko albo coś podobnego. W dodatku przestałam stosować swoje leki od trądziku i teraz nie wiem, czy krostki, które mi się pojawiają (nie w jakichś strasznych ilościach i nie są zaognione) to wina słodyczy, odstawienia leków na trądzik czy OCM?
Moja aktualna pielęgnacja twarzy: wieczorem OCM, rano przecieram twarz wacikiem nasączonym tym: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...yszczanie.html
Mam do was pytanie: czy znacie jakieś sposoby, żeby przestać jeść słodycze? Kiedyś potrafiłam nie zjeść nawet cukierka przez kilka miesięcy, a teraz dnia nie mogę wytrzymać bez czegoś słodkiego. Nie wiem, co się stało z moją siłą woli. Wiem, że słodycze są niezdrowe, zawierają masę chemii, ale mimo to nadal nie mogę się powstrzymać. Jeszcze żebym tyła po słodyczach, to miałabym dodatkową motywację: nie jem słodyczy, żeby nie przytyć, a ja mogę jeść je tonami i nic nie przytyję, ale za to na twarzy zostają pamiątki Wiem, że troszkę niezwiązane z tematem, ale może mi pomożecie?
Florame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 11:13   #2983
soonik
Raczkowanie
 
Avatar soonik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 219
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Florame Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Dawno tu nie zaglądałam, ale może mnie jeszcze pamiętacie? Stosuję OCM od tygodnia (mieszanka 30% oleju rycynowego, 70% oleju ze słodkich migdałów) i sama nie wiem, co sądzić o tej metodzie. Poprawił się koloryt cery, nie jest już przesuszona, w dzień nadal się świeci, ale nie tak jak kiedyś. Natomiast ciężko mi stwierdzić, co z wysypem, ale to moja wina Na początku mojej terapii przeciwtrądzikowej pani dermatolog zabroniła mi jeść słodycze, chipsy itp. Rzeczywiście, po nich pojawiają mi się pryszcze. Ale ostatnio nie mogłam się powstrzymać i praktycznie codziennie muszę zjeść jakieś ciasteczko albo coś podobnego. W dodatku przestałam stosować swoje leki od trądziku i teraz nie wiem, czy krostki, które mi się pojawiają (nie w jakichś strasznych ilościach i nie są zaognione) to wina słodyczy, odstawienia leków na trądzik czy OCM?
Moja aktualna pielęgnacja twarzy: wieczorem OCM, rano przecieram twarz wacikiem nasączonym tym: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...yszczanie.html
Mam do was pytanie: czy znacie jakieś sposoby, żeby przestać jeść słodycze? Kiedyś potrafiłam nie zjeść nawet cukierka przez kilka miesięcy, a teraz dnia nie mogę wytrzymać bez czegoś słodkiego. Nie wiem, co się stało z moją siłą woli. Wiem, że słodycze są niezdrowe, zawierają masę chemii, ale mimo to nadal nie mogę się powstrzymać. Jeszcze żebym tyła po słodyczach, to miałabym dodatkową motywację: nie jem słodyczy, żeby nie przytyć, a ja mogę jeść je tonami i nic nie przytyję, ale za to na twarzy zostają pamiątki Wiem, że troszkę niezwiązane z tematem, ale może mi pomożecie?
mam podobnie jeśli chodzi o słodycze, nie tyje ani po nich ani po niczym innym :p co prawda ja nie zauważyłam żeby po słodyczach coś mega mi wyskakiwało na twarzy.. mogę ci doradzić coś co przetestowałam na własnej skórze.. Tzn pierwsza sprawa nie kupuj słodyczy, a jeśli kupuje ktoś w domu to poproś żeby schowali w miejscu nieosiągalnym dla Ciebie druga sprawa u mnie tata kupował mnóstwo czekolady gorzkiej.. nie lubiłam jej.. więc nie jadłam.. no ale.. jak już mega mi się chciało słodkiego to zaczęłam ją jeść i zaczęła mi tak smakować że wszystko inne było za słodkie.. serio.. uważam że to dobry zamiennik, po pierwsze zdrowszy, po drugie nie da się tego dużo zjeść a po trzecie oducza od słodkiego.. przetestuj i daj znać np na privie

Co do OCM ja zrobiłam sobie przerwę i mam mniej syfków, robię rzadko, tylko po pełnym makijażu.. Wydaje mi się że jednak mój ręczniczek do OCM był zbyt ostry i to powoduje powstawanie syfków.. ale podskórne gule to swoją drogą.. nie wiem jeszcze czy ta metoda jest dla mnie.. niedługo zacznę stosować od nowa, delikatniejszą ściereczką i wtedy zobaczę reakcję.. Ogólnie po OCM miałam poprawę nawilżenia skóry i kolorytu ale co do syfków to tylko szybko się goiły i szybko powstawały nowe ;p
soonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 11:36   #2984
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Florame Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Dawno tu nie zaglądałam, ale może mnie jeszcze pamiętacie? Stosuję OCM od tygodnia (mieszanka 30% oleju rycynowego, 70% oleju ze słodkich migdałów) i sama nie wiem, co sądzić o tej metodzie. Poprawił się koloryt cery, nie jest już przesuszona, w dzień nadal się świeci, ale nie tak jak kiedyś. Natomiast ciężko mi stwierdzić, co z wysypem, ale to moja wina Na początku mojej terapii przeciwtrądzikowej pani dermatolog zabroniła mi jeść słodycze, chipsy itp. Rzeczywiście, po nich pojawiają mi się pryszcze. Ale ostatnio nie mogłam się powstrzymać i praktycznie codziennie muszę zjeść jakieś ciasteczko albo coś podobnego. W dodatku przestałam stosować swoje leki od trądziku i teraz nie wiem, czy krostki, które mi się pojawiają (nie w jakichś strasznych ilościach i nie są zaognione) to wina słodyczy, odstawienia leków na trądzik czy OCM?
Moja aktualna pielęgnacja twarzy: wieczorem OCM, rano przecieram twarz wacikiem nasączonym tym: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...yszczanie.html
Mam do was pytanie: czy znacie jakieś sposoby, żeby przestać jeść słodycze? Kiedyś potrafiłam nie zjeść nawet cukierka przez kilka miesięcy, a teraz dnia nie mogę wytrzymać bez czegoś słodkiego. Nie wiem, co się stało z moją siłą woli. Wiem, że słodycze są niezdrowe, zawierają masę chemii, ale mimo to nadal nie mogę się powstrzymać. Jeszcze żebym tyła po słodyczach, to miałabym dodatkową motywację: nie jem słodyczy, żeby nie przytyć, a ja mogę jeść je tonami i nic nie przytyję, ale za to na twarzy zostają pamiątki Wiem, że troszkę niezwiązane z tematem, ale może mi pomożecie?

Pełnowartościowe posiłki Odkąd jem więcej mięsa - nie mam w ogóle ochoty na słodycze. A jeśli już to sporadycznie po dużym obiedzie
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 11:40   #2985
Florame
Raczkowanie
 
Avatar Florame
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 245
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dzięki za radę, spróbuję z tą gorzką czekoladą. Muszę też wszystkim w domu powiedzieć, żeby chwali słodycze, bo ja sama nie kupuję, ale moi rodzice już tak. Problem jest tylko taki, że znam wszystkie kryjówki w domu, ale jak nie ma nic na widoku lub nie wiem, że coś kupione to nie szukam.

Ja w OCM pokładam nadzieję, że moja twarz będzie wreszcie gładka. Wiem, że czasem coś wyskoczy samo z siebie, ale żeby to były pojedyncze przypadki, a nie cała twarz. W tym tygodniu mam zamiar wytrzymać w postanowieniu zero słodyczy, mam nadzieję, że mi się uda, bo inaczej nie będę mogła ocenić, czy krostki to wina OCM czy słodyczy (mam nadzieję, że słodyczy). Ściereczkę mam z mikrofibry, więc to raczej nie jej wina.

Jeszcze o czymś sobie przypomniałam. Bardzo bym chciała przestać używać leków na trądzik, bo używam ich już od roku. Jak je stosuję to jest dobrze, ale gdy tylko odstawię powstają pryszcze, a nie chcę do końca życia pchać w siebie leków, wydaje mi się, że takie ciągłe stosowanie leków nie jest za dobre. W dodatku te leki mocno wysuszały mi twarz, więc prawdopodobnie mocno świecąca się twarz była efektem wysuszenia.

Edytowane przez Florame
Czas edycji: 2012-07-25 o 11:47
Florame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 11:43   #2986
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Zaczynam się przekonywać, że jednak się polubimy z OCM, mimo tych gul na samym początku. Teraz po paru dniach widzę, że twarz jest wyraźnie oczyszczona, nie robi się nic nowego, a gule wchłaniają się znacznie szybciej niż zwykle
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 12:25   #2987
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Florame - mnie na słodycze pomagają... cukierki. codziennie sobie wezmę jednego i przez to nie mam ochoty na więcej. albo piję kakao. a jeśli nie chcesz tego próbować to jedz banany. kiedyś jakaś pani od diet się wypowiadała, że jak masz ochotę na słodycze albo jesteś smutna, to zjedz banana i przyznam, że działa

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------

Cytat:
Napisane przez soonik Pokaż wiadomość
druga sprawa u mnie tata kupował mnóstwo czekolady gorzkiej.. nie lubiłam jej.. więc nie jadłam.. no ale.. jak już mega mi się chciało słodkiego to zaczęłam ją jeść i zaczęła mi tak smakować że wszystko inne było za słodkie.. serio.. uważam że to dobry zamiennik, po pierwsze zdrowszy, po drugie nie da się tego dużo zjeść a po trzecie oducza od słodkiego.. przetestuj i daj znać np na privie
własnie, gorzka czekolada zjedz sobie codziennie pasek i starczy
ja np. kiedyś słodzilam herbatę tak z 2-3 łyżeczki, potem zaczęłam pić zieloną i teraz nic nie słodzę

a co do OCM to dawno nie miałam tak super cery wygładzila się, czarnych kropek brak, jedynie jak się bardzo zbliżę do lustra - co oczywiście robię i się tylko drażnię mieszanka BD + rycyna mi służy. do tego zamiast kremu używam olejek arganowy i 2-3 razy w tygodniu maseczka bingo
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 12:34   #2988
Leanne
Rozeznanie
 
Avatar Leanne
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 563
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Florame Pokaż wiadomość
Mam do was pytanie: czy znacie jakieś sposoby, żeby przestać jeść słodycze?
A galaretki/kiśle/budynie? Można się nimi najeść, nie będzie ochoty na ciastka
Poza tym teraz na targu jest pełno owoców. Arbuzy, jagody
Albo piecz sama - zdrowiej.
__________________
onepart0fme.blogspot.com
Leanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 12:52   #2989
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny jakie oleje oprócz rycynowego dostane w aptece?
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 12:54   #2990
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Florame Pokaż wiadomość
Jeszcze żebym tyła po słodyczach, to miałabym dodatkową motywację: nie jem słodyczy, żeby nie przytyć, a ja mogę jeść je tonami i nic nie przytyję, ale za to na twarzy zostają pamiątki Wiem, że troszkę niezwiązane z tematem, ale może mi pomożecie?
Tycie byłoby dla Ciebie motywacją, a syfki na twarzy nie są? Oj, coś mi się wydaje, że nawet gdybyś tyła to i tak byś podjadała Też mam z tym problem, ale staram się zastępować słodycze owocami, orzechami itp. a czasem próbuję się oszukać nawet szklanką wody lub soku. Różnie mi to wychodzi, ale świadomość że to wszystko dla mojego zdrowia jakoś mnie podnosi na duchu
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 14:47   #2991
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez fredka86 Pokaż wiadomość
Tycie byłoby dla Ciebie motywacją, a syfki na twarzy nie są? Oj, coś mi się wydaje, że nawet gdybyś tyła to i tak byś podjadała Też mam z tym problem, ale staram się zastępować słodycze owocami, orzechami itp. a czasem próbuję się oszukać nawet szklanką wody lub soku. Różnie mi to wychodzi, ale świadomość że to wszystko dla mojego zdrowia jakoś mnie podnosi na duchu
Ja właśnie jak mam ochotę na słodycze, to sięgam po jakiś owoc, bądź jogurt/kefir
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 15:25   #2992
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dobra mam olejek alterra, BB i rycynowy a mozna jako ściereczkę użyć tetre koleżanka tak robiła?
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 16:08   #2993
Florame
Raczkowanie
 
Avatar Florame
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 245
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dzięki wszystkim za wsparcie, naprawdę jesteście wspaniałe. Jest godzina 16, a ja nie zjadłam dziś ani jednego ciastka ani nic słodkiego. Zastępuję to sobie jogurtem owocowym i na razie jest dobrze. Dodatkowo motywuje mnie to, że za ponad 2 tygodnie mam wesele (nie własne) i muszę jakoś wyglądać, nie pokażę się ludziom z tymi wszystkimi syfkami. Mam nadzieję, że jeśli przestanę jeść słodycze, to stan mojej cery się poprawi, bo jeśli nie to może oznaczać, że OCM mi nie służy, ale mam nadzieję, że tak nie będzie.
Florame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 16:17   #2994
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez śliweńka Pokaż wiadomość
dobra mam olejek alterra, BB i rycynowy a mozna jako ściereczkę użyć tetre koleżanka tak robiła?
Można, ale nie każdemu służy
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 16:54   #2995
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Można, ale nie każdemu służy
a jaką najlepiej z mikrofibry?
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 17:42   #2996
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez śliweńka Pokaż wiadomość
a jaką najlepiej z mikrofibry?
Ja tam lubię miłe - z Pepco, albo z Jysku.

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

PYTANIE
A może by dodać kroplę gliceryny do mieszanki? Czy to nie najlepszy pomysł?
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 21:50   #2997
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Florame Pokaż wiadomość
Dzięki wszystkim za wsparcie, naprawdę jesteście wspaniałe. Jest godzina 16, a ja nie zjadłam dziś ani jednego ciastka ani nic słodkiego. Zastępuję to sobie jogurtem owocowym i na razie jest dobrze. Dodatkowo motywuje mnie to, że za ponad 2 tygodnie mam wesele (nie własne) i muszę jakoś wyglądać, nie pokażę się ludziom z tymi wszystkimi syfkami. Mam nadzieję, że jeśli przestanę jeść słodycze, to stan mojej cery się poprawi, bo jeśli nie to może oznaczać, że OCM mi nie służy, ale mam nadzieję, że tak nie będzie.
tez mam ostatnio problem ze słodyczami. jak sięgnę po czekoladę to od razu cała wciągnę. a kiedyś nie jadłam kilka miesięcy. masakra. ale od poniedziałku nie zjadłam nic słodkiego. piję sobie kubek kakaa dziennie, może to przez to i zaczęłam ćwiczyć
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 07:58   #2998
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

zrobiłam sobie wczoraj OCM, mój nos jest piękny użyłam tetry ale chyba za szorstka muszę kupić sobie inną ściereczkę
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 10:04   #2999
Florame
Raczkowanie
 
Avatar Florame
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 245
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Już jeden dzień bez słodyczy za mną, dziś też nic nie zjadłam. Ale chyba pierwszy dzień jest najgorszy, bo potem to już jakoś łatwiej. Przez ten tydzień zamierzam nie jeść słodyczy i nadal stosować codziennie OCM. Zobaczę co będzie się dziać z moją twarzą i dam wam znać co i jak.
Florame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 11:26   #3000
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dodałam parę kropli olejku rozmarynowego do mojej mieszanki. Dziś zastosuję wieczorem
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.