jakie studia się wybrać... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-14, 10:13   #1
merseze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 29
GG do merseze

jakie studia się wybrać...


Skończyłam administrację bezpieczeństwa i porządku publicznego, pracuję w biurze za 1200 zł i w sumie nie robię co byłoby związane z moim zawodem Teraz mam dosłownie 2 tygodnie na podjęcie decyzji odnośnie studiów mgr... czytam czytam i nic, zastanawiam się nad wszystkim dosłownie od uniwerków po szkoły prywatne. Myślałam o szkole wojsk lądowych ( chodzi mi głównie o Wrocław) ale o studiach cywilnych bezpieczeństwo narodowe ale nie sądzę żebym pracowała póżniej w CBŚ a chciałabym może się dostać do biura do wojska- nie wiem jak to zrobić i czy to w ogóle jest możliwe. Drugim kierukiem jest pedagogika a zastanawiam się nad specjalnościami :
-

edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne
pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
pedagogika zdrowia z psychodietetyką
pomoc psychologiczno-pedagogiczna
na DSW

sama nie wiem co mam wybrać
jestem na siebie strasznie zła... bo nie mam pomysłu na siebie.

nie mam też osoby która by mi doradziła, moi rodzice nie skończyli studiów a moi znajomi idą na marketingi zarządzania na wsb albo turystykę... jeszcze niedawno smiałam się z pedagogiki ale widzę że niepotrzebnie bo admininstrację skończyłam do biura przekładać papierki czy na sekretarkę się dostanę pracuję w kancelarii ale nie mam nic z nią wspólnego, a dzwonie po ludziach i proponuję szkolenia prawnicze- fajnie ze ludzie sie cieszą i mam jakiś odzew ale no wolalabym miec jakiś pewny zawód po mgr, może nie tyle ze go miec na 100 % ale być pewna gdzie go szukać.

po zarządzaniu nie wiem co moglabym robić po turystyce też nie marketing to już w ogóle nie wiem o co chodzi
Prosze o pomoc starsze i młodsze mądrzejsze koleżanki

dziękuje za każdą odpowiedź.
merseze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 11:58   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: jakie studia się wybrać...

Prace biurowe są raczej niskopłatne bo łatwo takiego pracownika zastąpić kimś innym.
W wojsku w biurach często pracują osoby z wykształceniem wojskowym, więc nie wiem czy tak łatwo i chętnie wezmą cywila.
Lubisz pracę z dziećmi? Bo te pedagogiki wczesnoszkolne to raczej praca z maluchami. Może być fajna, ale nie każdy to lubi.
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna daje Ci uprawnienia do pracy z dorosłymi?
Psychologa wojsko może wziąć np. na jakąś zagraniczną misję wojskową. Chyba chętniej niż cywila do administracji.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 15:11   #3
Szu_Mil
Raczkowanie
 
Avatar Szu_Mil
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 304
Dot.: jakie studia się wybrać...

Wszystkie pedagogiki - raczej będziesz miała ciężko ze znalezieniem pracy. Przedszkola i szkoły są raczej obsadzone, wiadomo jaki mamy teraz wiek emerytalny
Moja ciotka pracuje w przedszkolu i wiem, że są dziewczyny po studiach mgr, które pracują jako woźne, najwyżej pomoc nauczyciela, bo nie ma etatu dla pedagoga...

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Psychologa wojsko może wziąć np. na jakąś zagraniczną misję wojskową. Chyba chętniej niż cywila do administracji.
Tak, ale psychologa który skończył psychologię jednolitą magisterską. Nie 2-letnie studia mgr, bo to nie jest żadna psychologia

Edytowane przez Szu_Mil
Czas edycji: 2014-09-15 o 15:13
Szu_Mil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 17:28   #4
secondcoming
Przyczajenie
 
Avatar secondcoming
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Wiadomości: 13
Dot.: jakie studia się wybrać...

Cytat:
Napisane przez merseze Pokaż wiadomość
Myślałam o szkole wojsk lądowych ( chodzi mi głównie o Wrocław) ale o studiach cywilnych bezpieczeństwo narodowe ale nie sądzę żebym pracowała póżniej w CBŚ a chciałabym może się dostać do biura do wojska- nie wiem jak to zrobić i czy to w ogóle jest możliwe. Drugim kierukiem jest pedagogika a zastanawiam się nad specjalnościami :
-

edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne
pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
pedagogika zdrowia z psychodietetyką
pomoc psychologiczno-pedagogiczna
na DSW
Bo bezpieczeństwie możesz śmiało startować do Policji lub Straży Miejskiej (za ten kierunek są jakieś extra punkty), ale dochodzi masa testów sprawnościowych i psychologicznych. Jednym słowem, to nie praca dla każdego. A Wojsko, wiadomo, wyższy poziom wtajemniczenia, wbrew pozorom też pracuje tam jedna wielka świta

Co do pedagogiki. Moja przyjaciółka skończyła specjalizację wczesnoszkolną i przedszkolną. Przez jakiś czas pracowała w przedszkolu jako pomoc nauczyciela, ładnie się to nazywa, ale robiła praktycznie wszystko - kucharka, opiekunka, sprzątaczka. Potem po znajomości udało jej się dostać do szkoły na nauczyciela I-III.
__________________
If I could be free from the sinner in me
secondcoming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-15 18:28:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:29.