czy kolor szminki powinien być dopasowany do koloru lakieru na paznokciach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-14, 14:32   #1
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556

czy kolor szminki powinien być dopasowany do koloru lakieru na paznokciach?


Dziewczyny, czy jeśli mam na paznokciach czerwony lakier to szminka powinna też mieć czerwony odcień, czy dopuszczalne są też inne kombinacje?A wszystko to ma pasować do czarnego, klasycznego stroju....:cmok :
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 14:49   #2
zlosnica 999
Raczkowanie
 
Avatar zlosnica 999
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Malopolska
Wiadomości: 185
Dot.: czy kolor szminki powinien być dopasowany do koloru lakieru na paznokciach?

Mysle ze to by bylo juz dziwactwo i strata czasu przynajmniej dla mnie zebym zastanawiala sie przed wyjsiem z domu czy kolor moich paznokci i szminki jest taki sam co innego buty i torebka chociaz czasami nawet tym sie nie przejmuje jak mam ochote to zakladam np czerwone buty nie biorac ze soba torebki w tym samym kolorze (szczerze mowiac nawet jej nie mam)
__________________
Zlosnica 999
zlosnica 999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 14:50   #3
zlosnica 999
Raczkowanie
 
Avatar zlosnica 999
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Malopolska
Wiadomości: 185
Dot.: czy kolor szminki powinien być dopasowany do koloru lakieru na paznokciach?

cd ale jezeli mowimy o czarnej klasyce to mysle ze wygladaloby to calkiem dobzrze
__________________
Zlosnica 999
zlosnica 999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 15:04   #4
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556
Dot.: czy kolor szminki powinien być dopasowany do koloru lakieru na paznokciach?

Hehe, ja nie zastanawiam się przy każdym wyjściu na dwór czy kolor szminki pasuje mi do paznokci, mam ważne spotkanie i zależy mi na poradzie i opinii pozostałych wizażanek...Też własnie ta czarna klasyka mnie popycha w stronę również czerwonej szminki, lecz nie chcę mieć strasznie krwistych ust, takich agresywnych lecz lekką czerwień, pyatnie jak to osiągnąć?Jaką pomadką...
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 15:15   #5
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: czy kolor szminki powinien być dopasowany do koloru lakieru na paznokciach?

ja myślę, że najlepiej by było gdyby kolor szminki i lakieru był w jednej tonacji np. zimnej
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 15:17   #6
zlosnica 999
Raczkowanie
 
Avatar zlosnica 999
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Malopolska
Wiadomości: 185
Dot.: czy kolor szminki powinien być dopasowany do koloru lakieru na paznokciach?

Niestety nie moge ci pradzic jakiej szminki uzyc bo osobiscie nigdy nie odwazylam sie na tego typu makijaz choc nie twierdze wcale ze nie jest interesujacy podoba mi sie zawsze na kims innym zobaczymy moze jednak kiedys sie odwaze
__________________
Zlosnica 999
zlosnica 999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 15:25   #7
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556
Dot.: czy kolor szminki powinien być dopasowany do koloru lakieru na paznokciach?

ehhh, jednak czerowna szminka odpada! Właśnie przeczytałam, że do czerwonej szminki zgryz powinien być idealny, gdyż ona eksponuje zęby a u mnie tak nie jest, no chyba, że bym się przestałą uśmiechać....
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-14, 15:28   #8
volje
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 177
Dot.: czy kolor szminki powinien być dopasowany do koloru lakieru na paznokciach?

Cytat:
Napisane przez ewa007 Pokaż wiadomość
własnie ta czarna klasyka mnie popycha w stronę również czerwonej szminki, lecz nie chcę mieć strasznie krwistych ust, takich agresywnych lecz lekką czerwień, pyatnie jak to osiągnąć?Jaką pomadką...
ja mam pomadkę Color Last Astora - nr 222 [fatale red] ok 18zł
ma bardzo intensywny kolor, ale ja wklepuję ją w usta opuszkami palców - efekt to bardzo zalotny efekt zaczerwienionych ust możesz sobie stopniować intensywność i jeśli chcesz - dodać bezbarwny błyszczyk na wierzch.

aha - czerwień wcale nie musi być zarezerwowana na wieczór i specjalne okazje! właśnie w takim złagodzonym opuszkami wydaniu powraca na co dzień i jest bardzo modna.

fotka nie odzwierciedla koloru, tylko wygląd pomadki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg z2861421N.jpg (69,6 KB, 16 załadowań)
__________________
konto volje nie istnieje.

Edytowane przez volje
Czas edycji: 2007-12-14 o 15:31 Powód: dopisek
volje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 16:32   #9
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: czy kolor szminki powinien być dopasowany do koloru lakieru na paznokciach?

ewa007może liepiej zmienić kolor paznokci na ,naprzykład frencz,a szminka wtedy może być w dowolnym kolorzejeśli ma to ładnie wyglądać to czerwona szminka musi być dobrana kolorem do koloru lakieru(moim zdaniem)
Poza tym jeżeli masz ,naprzykład, rozmowę o pracę to ja bym nie ryzykowała z tymi czerwonymi ustami i paznokciami ,bo różnie to jest odbierane
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 16:37   #10
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556
Dot.: czy kolor szminki powinien być dopasowany do koloru lakieru na paznokciach?

hehe, nie to nie jest spotkanie o prace. Nazwijmy to raczej spotkanie rodzinne bądź przyjacielskie.... Ale z tego czerwonego lakieru na paznokciach nie da rady zrezygnować, gdyż idealnie pasuje do klasycznego czarnego kostiumu. Chyba zastosuję tę radę z wklepywaniem delikatnym czerwonej pomadki w usta tak, że sama mogę dobrać sobie intensywność koloru. Już próbowałam przed lustrem i stwierdziłam, ze to najlepsze rozwiązanie. usta są lekką czerwone, lecz nie biją po oczach, dzięki temu oczki będę mogła odwazniej i mocniej pomalować...
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 17:29   #11
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: czy kolor szminki powinien być dopasowany do koloru lakieru na paznokciach?

Na spotkanie rodzinne to czerwone usta OKswoją drogą bardzo mi się podoba klasyczne ubrania+czerwone usta,paznokcie
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-14, 20:16   #12
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556
Dot.: czy kolor szminki powinien być dopasowany do koloru lakieru na paznokciach?

dodam jeszcze , że to uroczyste spotkanie rodzinne. Też mnie się podoba to zestawienie. Kurcze długo myślałam co na siebie włożyć, może kupić coś nowego?jednak z braku środków byłam zmuszona pogrzebać w szafie. Znalazłam czarny kostium żakiet i spódniczka, stwierdziłam, ze to jest strzał w dziesiątkę. Do tego czarne pantofle, czerwone paznokcie i lekko czerwone usta. Lekko czerwone nie będą odwracać uwagi od ładnie pomalowanych oczu...
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 21:05   #13
calma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: czy kolor szminki powinien być dopasowany do koloru lakieru na paznokciach?

Myślę, iż to strasznie "przestarzałe" przekonanie...
calma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 23:01   #14
buzichocho
Zakorzenienie
 
Avatar buzichocho
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6 675
Dot.: czy kolor szminki powinien być dopasowany do koloru lakieru na paznokciach?

moim zdaniem nie musi.. połaczenie czerwone paznokcie+czerwona szminka dla mnie zarezerwowane sa raczej na wielkie wyjscia, czy uroczysta kolacje. Pozatym takie połaczenie jest juz raczej bardzo zobowiazujace.
Jesli piszesz ze to spotkanie rodzinne to raczej zrezygnuj z czerwonej szminki. Paznokcie i tak beda przykływały uwage a jeszce jak dołozysz szminke to bedzie za dużo.
Jesli chodzi o oczy to radziłabym raczej matowe cienie, szminka może w jakims eleganckim odcieniu bwezu lub jasnego brazu, albo poprostu szminka w naturalnym odcieniu ust (tez mat)
buzichocho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 11:45   #15
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556
Dot.: czy kolor szminki powinien być dopasowany do koloru lakieru na paznokciach?

Czy możecie mi polecić jakąś pomadkę jasny brąz?Nic mi nie przychodzi do głowy, ja nawet nie myślałam, ze jest pomadka jasny brąz?Chyba wybiorę na ustach jasny brąz, a pazurki niech będą sobie czerwone...
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 12:07   #16
buzichocho
Zakorzenienie
 
Avatar buzichocho
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6 675
Dot.: czy kolor szminki powinien być dopasowany do koloru lakieru na paznokciach?

ja miałam własnie taki z loreala, tylko kurcze numerka nie pamietam
Ale postaram sie poszukać w necie, moze ten kolorek uda mi sie znależć
buzichocho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-22, 16:26   #17
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: czy kolor szminki powinien być dopasowany do koloru lakieru na paznokciach?

A moim zdaniem powinien. Jeśli nie w tym samym odcieniu, to przynajmniej w zbliżonym, a już napewno nie powinien gryźć się ze sobą.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:06.