Czy brak okresu to nie problem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-22, 21:42   #1
Efffi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12

Czy brak okresu to nie problem?


Mam pytanie, bo bardzo długo się martwiłam więc poszłam do ginekologa i teraz jeszcze bardziej się martwię, że trafiłam na złego lekarza. Wiec mam pytanie przede wszystkim do Pana Ginekologa:

przez rok brałam yasmin, przestałam w lipcu, miałam 3 cykle prawidłowe a następnych brak. Nie mam okresu od 49 lub 63 dni - w zależności czy bardzo słabe krwawienie, które miałam było okresem... Garściami wypadają mi włosy i nic na to nie mogę poradzić.

Wybrałam się do ginekologa. USG nic nie wykazało, cytologia super. Lekarz powiedział, że tak może czasem być i kazał mi czekać na okres.

Pytanie: Czy to jest dobra decyzja? Czy rzeczywiście mam czekać ile się da aż wyłysieję i stanę się bezpłodna?
Efffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 08:28   #2
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: Czy brak okresu to nie problem?

Skoro taka sytuacja cię niepokoi to idź do innego lekarza. Z drugiej strony piszesz, że badania wyszły dobrze. Poza tym po odstawieniu tabletek przeważnie każda dziewczyna ma rozregulowane cykle.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 08:29   #3
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: Czy brak okresu to nie problem?

mi tez po trzech miesiacach od odstawienia pigul zaczely wypadac mocno wlosy i przetluszczaly sie, ale teraz po pol roku znow wracaja do poprzedniego stanu, moze tobie tez sie to niebawem skonczy?
natomiast co do okresu - na twoim miejscu wybralabym sie do jeszcze jednego lekarza, moze powinnac brac leki na wywolanie miesiaczki?
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:54.