Brak doświadczenia zawodowego,a CV. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-31, 12:23   #1
le-ni-wiec
Raczkowanie
 
Avatar le-ni-wiec
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: świat heteryków
Wiadomości: 44

Brak doświadczenia zawodowego,a CV.


Jutro chce zanieść moje CV do Vero Mody,jednakże mam problem.Nie mam doświadczenia zawodowego(teraz w maju miałam mature).I w takim razie co mam umieścić w CV? Moge ominąć rubrykę "DOŚWIADCZENIE"?
__________________
pom pom
le-ni-wiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 12:49   #2
nadi-a
Raczkowanie
 
Avatar nadi-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 495
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

ja w tamtym roku będąc w takiej samej sytuacji jak Ty, nie pisałam o doświadczeniu w ogóle, wpisałam za to dodatkowe umiejętności, ukończone kursy, szkolenia itp.
Radziłabym za to napisać list motywacyjny, dołączyć do CV i napomknąć tam, że wprawdzie nie masz doświadczenia, ale bardzo szybko się uczysz u mnie to pomogło, kierowniczka sklepu postanowiła uwierzyć i dała szansę i myślę, że nie zawiodła się
Powodzenia
__________________
"ja nie chcę wiele - Ciebie i zieleń, i żeby wiatr kołysał gałęzie drzew... ja nie chcę wiele, ale nie mniej niż wszystko: Ciebie i zieleń, i żeby listkom akacji było wietrznie, i żeby sercu - bezpiecznie"




narzeczona
nadi-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 14:27   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

każdy kiedyś zaczyna

ewentualnie można coś pościemniać ale to potem wychodzi
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 16:07   #4
tyska85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z wrocławia ;)
Wiadomości: 236
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

jeżeli w trakcie szkoły miałaś praktyki to je wpisz. Praktyki zawsze się liczą jako doświadczenie
tyska85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 18:15   #5
Karmelowa Kotka
Raczkowanie
 
Avatar Karmelowa Kotka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 216
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

Ja pracowałam w zeszłym roku przez całe 2 dni jako hostessa - oczywiście nie napisałam, że był to tylko weekend. Nie martw się, każdy kiedyś zaczyna. W takich sklepach zwykle nie ma jakiegoś wymogu doświadczenia (mówię o pracy sprzedawcy). Ja teraz podjęłam pracę w kinie i moje doświadczenie (lub jego brak) nie stanowił żadnej przeszkody. Są pracodawcy, którzy chętnie zatrudniają uczniów/studentów na umowę zlecenie, umożliwiając im tym samym jakiś "start". Nie zrażaj się i pisz CV!
Karmelowa Kotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 20:46   #6
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

Pisać wtedy należy o wszelkiego rodziaju praktykach, stażach, doświadczeniu nieformalnym, wolontariacie, jeśli się ma coś takiego na swoim koncie.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 21:23   #7
LaBombaa
Rozeznanie
 
Avatar LaBombaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 663
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

Cytat:
Napisane przez Karmelowa Kotka Pokaż wiadomość
Ja pracowałam w zeszłym roku przez całe 2 dni jako hostessa - oczywiście nie napisałam, że był to tylko weekend. Nie martw się, każdy kiedyś zaczyna. W takich sklepach zwykle nie ma jakiegoś wymogu doświadczenia (mówię o pracy sprzedawcy). Ja teraz podjęłam pracę w kinie i moje doświadczenie (lub jego brak) nie stanowił żadnej przeszkody. Są pracodawcy, którzy chętnie zatrudniają uczniów/studentów na umowę zlecenie, umożliwiając im tym samym jakiś "start". Nie zrażaj się i pisz CV!
Ustosunkuje sie do wytluszczonego. Ja mialam mega problem ze znalezeiniem pracy wlasnie na stanowisku sprzedawca. Mam ukonczone dwa staze fakt ze biurowe, czyli jakies tam doswiadczenie zawodowe mam i skladalam mnóstwo cv do nowej galerii w miescie i na okolo 15 CV, odezwalo sie dwoch pracodawcow. Bylam na rozmowie i sie okazalo na jednej ze od razu mi powiedzieli ze wlasciwie to nie mam doswiadczenia na stanowisku sprzedawca wiec mnie nie przyjma a na drugiej bylo OK, ale pozniej tak czy siak nie zadzwonili.
Niestety czesto sie spotykam z czyms takim ze jesli szukają do sklepu to maja takie wymogi ze szkoda gadac.
Na cale szczescie udalo mi sie teraz zalapac na sprzedawce, zaczynam za tydzien
LaBombaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-01, 21:33   #8
Karmelowa Kotka
Raczkowanie
 
Avatar Karmelowa Kotka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 216
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

Czyli po prostu miałam więcej szczęścia. To po prostu przerażające, żeby do zarabiania 7-8zł/h potrzebne jest doświadczenie. Tak czy inaczej jak się złoży przykładowo CV do tych 30 miejsc, to z chociaż 3 powinni się odezwać. A później będzie już lepiej bo cokolwiek będzie już wpisane w rubrykę "Doświadczenie" . Wydaje mi się, ze trzeba mieć po prostu szczęście i zjawić się z CV w odpowiednim momencie lub w dobrej chwili kliknąć "wyślij aplikację". Moje dwie koleżanki startowały do sTRADIVARIUSA. Jedna miała za sobą pracę w Orseyu i Zarze a druga nic. Ta z "niczym" się załapała a ta druga nie.
Karmelowa Kotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 00:27   #9
q_kaska_q
Zadomowienie
 
Avatar q_kaska_q
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 026
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

jaja rowniez jestem tegoroczna maturzystka i szukam pracy pracowalam w firmie Jobman na wykladaniu towaru rok temu' Myslicie ze moge to wpisac w doswiadczeniu np
firma jobman - stanowisko: obsługa sklepu
bo nie wiem jak to zapisac

Tydzien temu rozdalam 15 cv i NIC ;/ rozdalam do kilku sklepow i kilku kawiarni bo tez moglabym pracowac jako kelnerka

i osttanie pytanie na ile moge liczyc zatrudniajac sie w sklepie. Bo czytalam ze placa 5 zl na reke a mi sie wydaje ze ospowiedznia placa byloby jakies 7zlh... jak jest w waszym przypadku? moze pracuje ktoras w PROMODZIE ?

i zazwyczaj poracodawcy podaja place netto czy brutto?

Z gory dzikei za odpowiedz
__________________

koty
q_kaska_q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 09:47   #10
LaBombaa
Rozeznanie
 
Avatar LaBombaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 663
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

Podaja i taka i taka place, ja zawsze pytam o netto.

Z tego co slyszalam w odziezowkach tych drozszych nie jest fajnie, ale kto co lubi. Ogolnie wyzysk, wyzysk, wyzysk, ale nie wszedzie!
5zl na reke to sie placic juz nie powinno, przeciez to smieszna stawka. tyle to sie dostawalo pare lat temu.
W niektorych sklepach dla mnie to jest dziwne, ze na 10h pracy maja 20 minut przerwy! Skandal.
Zamiast jakos o pracownika dbac to oni gnębią, a wiadomo czlowiek zly = zniechecony do pracy. Nawet jakby placili najmniej, ale byly by normalne przerwy, normalne warunki pracy to byloby calkowicie inaczej.
LaBombaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 11:28   #11
le-ni-wiec
Raczkowanie
 
Avatar le-ni-wiec
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: świat heteryków
Wiadomości: 44
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

nic jednak nie wpisałam..zero odzewu,ale szukam dalej do kanjp narazie nieskładam-brak ks,sanep.
__________________
pom pom
le-ni-wiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-03, 16:39   #12
Karmelowa Kotka
Raczkowanie
 
Avatar Karmelowa Kotka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 216
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

Ja dostaję 7,33 zł na rękę za godzinę. Harówka jest niesamowita. No ale cóż, pieniążki się zawsze przydadzą i jakieś doświadczenie zawodowe w CV. I wczoraj zauważyłam u siebie nową umiejętność - bardzo szybko uczę się zupełnie nowych rzeczy z którymi wcześniej nie miałam żadnej styczności. Co do pytania q_kaska_q, uważam że jak najbardziej powinnaś wpisać to jako doświadczenie. Trzeba wpisywać dosłownie wszystko ja dałam nawet wolontariat dla WOŚP. Powodzenia dla wszystkich szukających pracy. Ja jutro również pracuję.
Karmelowa Kotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 17:49   #13
LaBombaa
Rozeznanie
 
Avatar LaBombaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 663
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

7,33 to juz lepiej niz 5zl

Ja mam 10,90 na reke. Dzis umowe podpisywalam no i narazie haroweczka bedzie, bo od piatku do wtorku po 12h codziennie ale co tam. Wazne ze $$ będą
Nie mniej dziwnie sie czuje, bo wiekszosc dziewczyn jest dopiero po maturze a ja w zeszlym roku magistra bronilam, wiec jestem najstarsza
LaBombaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 17:58   #14
tyska85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z wrocławia ;)
Wiadomości: 236
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

LaBombaa jeśli można to w jakiej firmie będziesz pracować ?? Przecież nie można pracować w takim systemie...jeśli pracujesz po 12 h dziennie to musisz mieć po dwóch dniach 1 dzień wolnego !! Przecież zajedziesz się po takim maratonie
tyska85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 20:16   #15
Ceith
korzonek
 
Avatar Ceith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z gór i równin.
Wiadomości: 6 010
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

Proszę o pomoc
Jestem w trakcie pisania swojego pierwszego CV i mam problem z rubryką doświadczenia, jako, że żadnego jeszcze nie mam.

Pracowałam jednak parę tyg (bez umowy) jako taka hmm niby sekretarka w firmie budowlanej swojego taty.
Czy mogę to dopisać? I w jaki sposób to zawrzeć?

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

A jeszcze w kwestii języków może ktoś mi poradzi.
W gimnazjum i liceum uczyłam się rok niemieckiego, hiszpańskiego i łaciny (łacine ktokolwiek w ogóle może brac pod uwagę?) jednak prawie w ogóle już tego nie pamiętam, nie wiem nawet czy potrafiłabym sklecić inne zdanie niż "Nazywam się XXX i mam XX lat".
Pisać, czy nie? Jeśli tak to jaki poziom? Bo to chyba nawet nie podstawowy
__________________
Wymiana kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273210

Edytowane przez Ceith
Czas edycji: 2011-03-09 o 20:18
Ceith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 11:31   #16
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

Cytat:
Napisane przez Ceith Pokaż wiadomość
A jeszcze w kwestii języków może ktoś mi poradzi.
W gimnazjum i liceum uczyłam się rok niemieckiego, hiszpańskiego i łaciny (łacine ktokolwiek w ogóle może brac pod uwagę?) jednak prawie w ogóle już tego nie pamiętam, nie wiem nawet czy potrafiłabym sklecić inne zdanie niż "Nazywam się XXX i mam XX lat".
Pisać, czy nie? Jeśli tak to jaki poziom? Bo to chyba nawet nie podstawowy
Skoro nie znasz tych języków, to oczywiste, że nie powinnaś ich uwzględniać. Pracodawcy lubią czasami sprawdzić czy kandydat faktycznie zna języki, które zadeklarował. A takie "kłamstewko" może Cię automatycznie skreślić.
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 16:19   #17
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

Cytat:
Napisane przez Ceith Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc
Jestem w trakcie pisania swojego pierwszego CV i mam problem z rubryką doświadczenia, jako, że żadnego jeszcze nie mam.

Pracowałam jednak parę tyg (bez umowy) jako taka hmm niby sekretarka w firmie budowlanej swojego taty.
Czy mogę to dopisać? I w jaki sposób to zawrzeć?
Napisz zawsze zapełnisz miejsce w CV - przynajmniej dopóki nie będziesz miała czegoś innego do wpisania, mnie nigdy nikt nie pytał o umowy.

Proponowałabym napisać tak:
czas pracy (od do) Nazwa firmy
stanowisko
obowiązki



Cytat:
Napisane przez Ceith Pokaż wiadomość
A jeszcze w kwestii języków może ktoś mi poradzi.
W gimnazjum i liceum uczyłam się rok niemieckiego, hiszpańskiego i łaciny (łacine ktokolwiek w ogóle może brac pod uwagę?) jednak prawie w ogóle już tego nie pamiętam, nie wiem nawet czy potrafiłabym sklecić inne zdanie niż "Nazywam się XXX i mam XX lat".
Pisać, czy nie? Jeśli tak to jaki poziom? Bo to chyba nawet nie podstawowy
Niestety nikogo nie obchodzi czego się uczymy, czy uczyliśmy... ważne co umiesz teraz najlepiej nie pisz w ogóle...
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 09:00   #18
madziakonik
Raczkowanie
 
Avatar madziakonik
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 43
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

Jasne ze nie warto sciemniac. Jak czegos nie potrafisz to zaraz to wyjdzie na jaw. Warto jednak pokazac sie od jak najlepszej strony juz na etapie pisania cv. Przeciez nie zaszkodzi wpisanie ze szybko sie uczysz i jestes kreatywna. A skoro jestes kreatywna to pokaz to w cv. Niech bedzie oryginalne.
Tu znajdziecie maly poradnik jak pisac cv http://kobieceprawdy.pl/article_uni/...napoleona.html Mysle ze moze to rozwiac kilka watpliwosci.
madziakonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 08:29   #19
alutaroma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

Mam pytanie: czy mogę wpisać do cv internetową sprzedaż ręcznie wykonanej biżuterii? i gdzie mogłabym umieścić? dodatkowa działalność? bo w doświadczenie zawodowe raczej nie, a szkoda, bo ciągle pusta...
alutaroma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-11, 11:18   #20
paraqua
Raczkowanie
 
Avatar paraqua
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sprzed laptopa
Wiadomości: 300
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

Cytat:
Napisane przez LaBombaa Pokaż wiadomość
Ustosunkuje sie do wytluszczonego. Ja mialam mega problem ze znalezeiniem pracy wlasnie na stanowisku sprzedawca. Mam ukonczone dwa staze fakt ze biurowe, czyli jakies tam doswiadczenie zawodowe mam i skladalam mnóstwo cv do nowej galerii w miescie i na okolo 15 CV, odezwalo sie dwoch pracodawcow. Bylam na rozmowie i sie okazalo na jednej ze od razu mi powiedzieli ze wlasciwie to nie mam doswiadczenia na stanowisku sprzedawca wiec mnie nie przyjma a na drugiej bylo OK, ale pozniej tak czy siak nie zadzwonili.
Niestety czesto sie spotykam z czyms takim ze jesli szukają do sklepu to maja takie wymogi ze szkoda gadac.
Na cale szczescie udalo mi sie teraz zalapac na sprzedawce, zaczynam za tydzien

to po cholere cie zapraszali jak w cv WIDAC, ze nie masz doswiadczenia. glupota pracodawcow nie zna granic:/
jezeli nie jestes studentka, osoba uczaca sie to rzadko przyjmuja WSZEDZIE!
paraqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 14:53   #21
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

Cytat:
Napisane przez alutaroma Pokaż wiadomość
Mam pytanie: czy mogę wpisać do cv internetową sprzedaż ręcznie wykonanej biżuterii? i gdzie mogłabym umieścić? dodatkowa działalność? bo w doświadczenie zawodowe raczej nie, a szkoda, bo ciągle pusta...
Jeżeli miałaś zarejestrowaną działalność to czemu nie? Chyba, że było to tylko takie dorabianie, wtedy możesz o tym najwyżej wspomnieć w rozmowie o pracę jak już.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 09:24   #22
myszkazbyszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

Hej, ja też nie mam doświadczenia zawodowego, niedawno zaczęłam studia i szukam pracy, ale stawiam w cv na moje osobiste cechy, umiejętności...podobno to też się liczy czy potrafisz określić swoje mocne strony i je pokazać...że masz jakieś predyspozycje do tego, żeby się szybko nauczyć nowych rzeczy i stać się dobrym pracownikiem... wierzę, że się uda loguje się na profesjonalnych portalach rekrutacyjnych w necie, wydaje mi się że to skuteczniejsze niż papierowe cv bo pracodawcy teraz często tam wchodzą jak potrzebują jakikichś pracowników.

Jak myślicie? Udało się którejś z Was znaleźć pracę w ten sposób?
myszkazbyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 09:01   #23
JaKate
Rozeznanie
 
Avatar JaKate
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: okolice Konina
Wiadomości: 652
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

staram się o pracę, pracowałam jako opiekunka prawie dwa lata, sprzątałam za granica w czasie wakacji, zbiory owoców w sezonie-w PL, oraz w kioskach z pamiątkami. ale wszystko illegally że tak powiem ;/ miałam "szkolenie" z aktywnego poszukiwania pracy i Pan mówił, że lepiej napisać wszystko tyle że bez dat , bo przecież przez x czsu nie leżałam i nie pachniałam. Tylko pisać jako "dorywcza" "sezonowa" "chwilowa" "wakacyjna" - nom akurat dziecka nie pilnowałam tylko w wakacje. robię retusze przez neta czasami, znajomym, rodzinie, chciałabym to ująć ale nie wiem jak? kiedyś zrobiłam znajomym stronę internetową o ich usługach. robiłam przyjaciółce makijaż na ślub (wytrzymał całe weselicho ) oraz pomagałam jej w przestroju sali, oraz przerabiałam jej też fotki i sklejałam film ze ślubu. Mówił ten Pan, żeby to dodać, ale ubrać jakoś w słowa. tyle, że nie wiem jak???
help dziewczyny, może wiecie co napisać?
__________________
Popatrz, biegniemy za szczęściem, choć nie możemy go dopaść.
Wciąż ucieka nam, bo nie znamy prawdy o nim.
Po co łapać króliczka, skoro tak przyjemnie się go goni...?

JaKate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 09:23   #24
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

Brak doświadczenia nikogo nie skreśla. Trudno mieć duże doświadczenie, jeżeli cały czas poświęcało się nauce.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 18:32   #25
CzarnaKawaBuni
Raczkowanie
 
Avatar CzarnaKawaBuni
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 440
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

hej ja też mam problem z doświadczeniem mimo że jestem już studentką drugiego roku to nie miałam jakiejś pracy oprócz zbierania borówek, pomoc w zakładzie fryzjerskim mojej mamy (myłam głowy klientkom) i przez trzy dni rektor wysłał na pomoc w organizowaniu dnia dziecka w zakładzie poprawczym
jak to ująć?
a co do języków to własnie masakra jakaś angielski kaleczę i zapewnę bym się dogadała na bardzo podstawowym poziomie

HELP
__________________
"By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd."-S.Lec

Dieta.

Wzrost:152
75.......45




sierżant Jillian rzecze "no one messes with me!!! "
CzarnaKawaBuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 19:52   #26
LenaLeon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

Hej mam taki mały problem...
Od 2 lat mimo pracy na umowę zlecenie (w tygodniu) dorabiam sobie na miejscowym targowisku sprzedając ubrania damskie i męskie... Nie mam żadnego papierka potwierdzającego. A chciałam właśnie poskładac CV w charakterze sprzedawcy do jakiejś odzieżówki a to jest moje jedyne doświadczenie w tej dziedzinie...
Jak myślicie jak można to byłoby umieścic w CV?
LenaLeon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 11:00   #27
MiciaKicia
Zakorzenienie
 
Avatar MiciaKicia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14 220
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

Cytat:
Napisane przez LenaLeon Pokaż wiadomość
Hej mam taki mały problem...
Od 2 lat mimo pracy na umowę zlecenie (w tygodniu) dorabiam sobie na miejscowym targowisku sprzedając ubrania damskie i męskie... Nie mam żadnego papierka potwierdzającego. A chciałam właśnie poskładac CV w charakterze sprzedawcy do jakiejś odzieżówki a to jest moje jedyne doświadczenie w tej dziedzinie...
Jak myślicie jak można to byłoby umieścic w CV?
Skoro pracujesz na umowę zlecenie to powinnać ją mieć a więc śmiało możesz wpisać w CV sprzedawca na targowisku na stoisku odzieżowym
__________________
Czekamy na poród: luty2015

Kroimy: 2016(?)
MiciaKicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 14:43   #28
Piotrek_86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 12
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

Witam

Ciekawy temacik który dał mi nieco nadziei na rozbudowanie mojego nędznego CV.

Bo u mnie sprawa wygląda tak: jedyną oficjalną pracą której się podjąłem była praca w hipermarkecie przez kilka miesięcy. Nie była to jakaś super wymagająca praca bo z tego marketu i tak wykładałem na półki jedynie część towaru z jednej konkretnej firmy. Co zajmowało może 10-12 godzin w tygodniu.

Zajęciem jeszcze poważniejszym tyle że nie oficjalnym jest praca którą zajmuję się od dwóch lat: pomagam mamie w prowadzeniu sklepu spożywczego, kasy z tego praktycznie nie mam ( i stąd potrzeba stworzenia CV ) ale doświadczenie jest - wstawanie o 5 czy 6 rano, praca na magazynie, remanenty, dowożenie zaopatrzenia ( kat.B od ponad dwóch lat ). Czy takie zajęcie na które nie mam żadnego papieru można wpisać do CV?

Przez kilka dni jeszcze roznosiłem ulotki ale nie mogłem się z kolesiem dogadać i rzuciłem tą robotę w pierony - oszukiwać mnie chciał typ!
Piotrek_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 22:33   #29
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

Doświadczenie w sklepie i w markecie jak najbardziej wpisz pracuję już ponad 4 lata w różnych firmach i nigdy nikt mnie o umowy nie pytał. Napisz ładnie stanowisko i kilka słów nt. obowiązków. Ulotek nie wpisuj
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 20:55   #30
Piotrek_86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 12
Dot.: Brak doświadczenia zawodowego,a CV.

A w sprawie wykształcenia słyszałem że wpisuje się jedynie ukończone szkoły, cóż z powodu pewnych problemów do tej pory jedyną szkołą poza podstawówką którą ukończyłem jest gimnazjum, poza tym mam ukończoną jedną klasę liceum i dopiero od września idę do drugiej klasy po 5 latach przerwy. Czy mogę jakoś zaznaczyć że mam ukończoną klasę liceum lub że nadal się uczę?

Jeszcze na chwilkę powrócę do doświadczenia, czy tak brzmiąca linijka dobrze wygląda: "2009-2011 Praca w sklepie spożywczym ( kierowca / magazynier )"?
Piotrek_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.