sina plama na paznokciu u nogi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-25, 21:32   #1
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107

sina plama na paznokciu u nogi


Od jakiegoś miesiąca zauważyłam na paznokciu dużego palca u lewej nogi dość sporą plamę koloru sinego, podobną do takiej, która powstaje po urazach, którego, swoją drogą, nie miałam. Czasami mam wrażenie, że kolor robi się coraz ciemniejszy. czy wiecie czym może być to spowodowane? kiedyś słyszałam, że paznokcie sinieją na śmierć, ale nawet nie chce myśleć o takich rzeczach.
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 08:43   #2
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: sina plama na paznokciu u nogi

Ja mam takie bo za mocno przypiłowałam sobie akryl na stopie... [bez komentarza...:P] A na drugim palcu też mam i szczerze powiem nie wiem skąd mi się to wzięło. Może w coś uderzyłaś?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 08:52   #3
Madaleinee
Zadomowienie
 
Avatar Madaleinee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WlKP
Wiadomości: 1 504
Dot.: sina plama na paznokciu u nogi

Cytat:
Napisane przez kasha64 Pokaż wiadomość
Od jakiegoś miesiąca zauważyłam na paznokciu dużego palca u lewej nogi dość sporą plamę koloru sinego, podobną do takiej, która powstaje po urazach, którego, swoją drogą, nie miałam. Czasami mam wrażenie, że kolor robi się coraz ciemniejszy. czy wiecie czym może być to spowodowane? kiedyś słyszałam, że paznokcie sinieją na śmierć, ale nawet nie chce myśleć o takich rzeczach.
pierwsze słyszę
i radzę dobrze pomyśleć bo może jednak jakiś uraz był, nie musiał Ci ten krwiaczek (bo domyślam się, że o tym mówimy) wyjść zaraz po uderzeniu, mógł tez ktoś Cie nadepnąć i nawet nie poczułaś ale "mięsko" pod paznokciem tak
__________________
Szczęśliwa...


Madaleinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 15:17   #4
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107
Dot.: sina plama na paznokciu u nogi

Kiedyś ktoś mnie nadepnął, i miałam podobny ślad, tylko ciemniejszy. Na drugiej nodze mam podobną plamkę tylko mniejszą. A nadepnąć na pewno nikt mnie nie nadepnął. Słyszałam, że może się tak robić od za ciasnego obuwia.
Wygląda to tak:
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 16:50   #5
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: sina plama na paznokciu u nogi

Ciasne buty, obcasy. Ty mogłaś tego nie poczuć, ale Twój paznokieć tak, jak to napisał ktoś wcześniej. Odrośnie tylko dbaj o niego. Najlepiej profilaktycznie wprowadzaj pod paznokieć co jakiś czas końcem pilnika albo patyczkiem kosmetycznym jakis krem antybakteryjny, np. Clotrimalzolum.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 17:37   #6
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: sina plama na paznokciu u nogi

ja mam identycznie jak na zdj wyżej na dwóch dużych palcach i jakoś zyję hehe nie martw się, jak paznokiec będzie rósł to zejdzie.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 23:00   #7
sandraxt22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 7
Dot.: sina plama na paznokciu u nogi

kiedys mialam to samo czarna plama pod paznokciem i szczerze znikalo mi to z por roku jak nie wiecej ale pocieszajacy jest fakt ze juz tego niemam na paznokciu
sandraxt22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-02, 20:47   #8
powolniak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: sina plama na paznokciu u nogi

Nie chce nikogo niepokoic, ale siniejace paznokcie u stop moga byc oznaka problemow z ukladem krazenia. Jesli oprocz siniejacych paznokci, masz bole w klatce piersiowej, dusznosci, to nalezy odwiedzic kardiologa w trybie pilnym (moze to byc np. sinica).
Oczywiscie moga to byc takze za male buty...
powolniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 17:46   #9
Jannie3city
Przyczajenie
 
Avatar Jannie3city
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 29
Dot.: sina plama na paznokciu u nogi

Ja miałam coś takiego na dużym palcu u nogi, później siniak znikł a pod paznokciem się zrobiło pusto. Całkowicie się odczepił od skóry. Po jakimś czasie odpadł zupełnie, na jego miejscu zaczął rosnąć nowy. Niestety jakieś pół roku trwa aż ma się znów cały paznokieć. Dermatolog mi powiedziała, że to od za ciasnych butów.
Jannie3city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 22:37   #10
crac1906
Przyczajenie
 
Avatar crac1906
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
Question Sine paznokcie u stopy, pomocy :(

Odgrzewam bardzo stary wątek...

Otóż 2 tygodnie temu byłam na imprezie w niskich butach, delikatnie w szpic. Były dość wygodne, wzięłam je od siostry. Po imprezie palce bolały mnie niemiłosiernie i u jednej stopy mam dwa sine paznokcie (zdjęcie dołączam w załączniku). Czytałam na forach, że najprawdopodobniej paznokcie zejdą, a obuwie było zbyt ciasne. Czytałam też, że niektórym po prostu paznokieć rósł i plama znikła (chciałabym znaleźć się w tym gronie szczęśliwców).

I teraz moje pytanie dla osób, które zerkną na zdjęcie, a miały podobny problem:

Czy paznokcie mi zejdą? Czy ich stan nie jest jeszcze tak zły i jest jakaś nadzieja?

Jest to dla mnie dramatyczna sytuacja, ponieważ właśnie wyleczyłam wrastający paznokieć u drugiej stopy, który rok temu miałam zrywany, całe lato byłam bez paznokcia na dużym palcu, nie mogłam nosić odkrytych butów. Potem znów zaczęło mi się to nawracać, aż udałam się do podologa na terapię klamrową (podziałało, polecam wszystkim!!!).

I teraz po terapii, gdy w końcu cieszyłam się zdrowymi stopami i myślałam, że będę mogła je odsłaniać tego lata, posiniały mi paznokcie od pożyczonych butów.

Dziewczyny, pomóżcie, jeżeli jesteście w stanie ocenić sytuację
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 31093512_1342405269236165_498994231071735808_n.jpg (46,5 KB, 43 załadowań)
crac1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-21, 18:52   #11
Liliom
Rozeznanie
 
Avatar Liliom
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 614
Dot.: sina plama na paznokciu u nogi

Miałam kiedyś tez ze 2 razy od troszkę za małych butów takie krwiaki (tylko na gdzieś 1/3 paznokcia, a nie praktycznie cały jak ty masz). Mi nie zszedł, normalnie rósł, a plamka przesuwała się wraz ze wzrostem. Najlepiej nie dłubać przypadkiem pod spodem i nie "wygrzebywać" tej zaschniętej krwi. Zanim to odrosło to minęło kilka miesięcy.
Z kolei mój tata miał kilka razy na całym paznokciu u ręki od uderzenia/przyciśnięcia i też nigdy mu nie zszedł. Myślę, że nie ma reguły.
Liliom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-21, 19:42   #12
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: sina plama na paznokciu u nogi

Bardzo podobną sytuację miałam rok temu, po nartach (buty niby dobrze dopasowane, ale miały pojedyncze zapięcie na stopie przez co palce leciały mi do przodu i przyjmowały obciążenie). Pojawiło się zasinienie obejmujące praktycznie cały paznokieć, ale nie odpadły mi, zasinienie dosyć szybko znikło. W miejscu przejścia płytki ze starej na nową utworzyło się wyraźnie wyczuwalne aczkolwiek niezbyt widoczne zgrubienie (pomalować raczej by się nie dało), po kilku tygodniach, gdy odrosło mi około 3/4 płytki (strasznie wolno rosną mi paznokcie) to ta stara, wcześniej uszkodzona odpadła, nowa wciąż rosła normalnie, bez żadnych problemów.

Jeżeli to nie był to silny uraz tylko właśnie długotrwały ucisk/obciążenie to jest całkiem spora szansa, że paznokcie nie odpadną aczkolwiek gwarancji nikt nie może Ci dać. Im mniej będziesz przy nich grzebać tym lepiej
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-30, 14:49   #13
Stettin_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Stettin_Lady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 153
Dot.: sina plama na paznokciu u nogi

To krwiak. Zejdzie
Stettin_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-30 15:49:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:14.