Po porodzie, jak to jest? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-06, 14:46   #1
iwulaa
Rozeznanie
 
Avatar iwulaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 977

Po porodzie, jak to jest?


iekawi mnie jak jest po porodzie... ajpierw odcinaja pępowine i wiązą ją, a potem i tak ona "wylatuje" wraz z błoną? I ile dni ma sie plamienia? I po ilu dnach dostaje sie miesiączke? i wogole opowiedzcie o ym bo troche mnie to przeraza
iwulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 22:42   #2
alka1989
Raczkowanie
 
Avatar alka1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 186
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

Cytat:
Napisane przez iwulaa Pokaż wiadomość
iekawi mnie jak jest po porodzie... ajpierw odcinaja pępowine i wiązą ją, a potem i tak ona "wylatuje" wraz z błoną? I ile dni ma sie plamienia? I po ilu dnach dostaje sie miesiączke? i wogole opowiedzcie o ym bo troche mnie to przeraza

jeszcze musisz "urodzic " lozysko...ale to juz jest pokus..miesiaczka pojawia sie jakos tak 4-6 tygodni po porodzie..o ile sie niemyle...
co do plamienia..niom pare dni sie trzeba bedzie przemeczyc...podobno strasznie boli zalatwianie sie..ale jak trzeba to trzeba...w koncu tam bedzie rana:/ ech strach myslec
alka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 00:10   #3
Bdebdusia
Raczkowanie
 
Avatar Bdebdusia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: sprzed kompa :))
Wiadomości: 465
Talking Dot.: Po porodzie, jak to jest?

Witam Ja po porodzie pierwszego synka plamiłam (początkowo to była powódź) prawie 5 tygodni Po drugim tylko 2tyg. Na pępowinę zapinają taki klips i dopiero wtedy przecinają - i ten klips potem odpada dzidzi z pępuszkiem. Tak jak napisała alka musisz jeszcze urodzić łożysko i to wcale dla mnie nie było takie łatwe, bo przy porodzie miałam skurcze i jakoś tak łatwiej było mi przeć, a potem to byłam taka rozdygotana, że sama nie mogłam tego wyprzeć No ale jakoś się udało. Co do miesiączki to pierwszego syna karmiłam 8 miesięcy, a okres dostałam dopiero po 10 mies. od porodu (niektóre kobiety dopóki karmia piersią, to go nie mają). Drugiego syna jednak nie udało mi sie za długo karmić (coś około 3mies) i zaraz potem miałam okres. I jeszcze do alki miesiączka nie pojawia się aż tek szybko, bo 6 tyg. trwa okres połogu i w tym czasie to dopiero wszystko w środku dochodzi do siebie No i wiele kobiet ma jeszcze wtedy plamienia poporodowe Ps. i po urodzeniu łożyska możesz być jeszcze szyta, u nas w szpitalu "pierwiastki" to tną jak leci Przy drugim byłam już mądrzejsza i powiedziałam że jeśli nie ma konieczności to NIE CHCĘ być nacinana. I o dziwo nie byłamNie stresuj się(teraz czy kiedyś), naprawdę nie jest tak strasznie z tym porodem
__________________

Jak jest Ci źle, to pomyśl że kiedyś byłaś najszybszym plemnikiem


Bdebdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 08:31   #4
wirga2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

Ja miałam niestety cc i plamiłam ok 1.5 tyg a okres dostałam w 9 tyg po porodzie..Tak więc to wszystko zalezy od kilku czynników i kobiety bo każda z nas jest inna
Nie martw sie jednak na zapas bo nie warto..powodzenia
wirga2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 12:38   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

Cytat:
Napisane przez iwulaa Pokaż wiadomość
iekawi mnie jak jest po porodzie... ajpierw odcinaja pępowine i wiązą ją, a potem i tak ona "wylatuje" wraz z błoną? I ile dni ma sie plamienia? I po ilu dnach dostaje sie miesiączke? i wogole opowiedzcie o ym bo troche mnie to przeraza
musis zurodzic łozysko ,wiele kobiet nawet tego nie wie i nie czuje wiec bez obaw.

plamic /krwawic mozna i 6 tygodni,p takim czasie nalezy isc na kontrole do gina

okres mozna dostac i po miesiacu/dwoch a mozna nie mie ci pol roku ,szczegolnie jesli karmi sie piersia.

organizm ogolnie potrzebuje czas na regeneracje i dlatego warto dac sobie czas i cierpliwosc.

jesli cie natną moze bolec cie szew podczas siadania ,gwaltownych ruchow ale wystarcza oklady z rivanolu i bedzie ok.

nalezy sie oszczedzac przez pare dni/tygodni.
zajac sie soba i dzieckiem ,dac sobie pomoc a nie zgrywac twardziela

wracajac wspolzycie nalezy sie zabezpieczac od pierwszych prob.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 14:07   #6
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

Cytat:
Napisane przez alka1989 Pokaż wiadomość
co do plamienia..niom pare dni sie trzeba bedzie przemeczyc...podobno strasznie boli zalatwianie sie..ale jak trzeba to trzeba...w koncu tam bedzie rana:/ ech strach myslec
Załatwianie nie jest takie złe jak się to robi pod prysznicem polewając woda te okolice.

Ja karmiąc piersią pierwsza miesiączkę dostałam po 8 miesiącach.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 19:26   #7
mc85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 104
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

ja sie tak balam porodu ze szok. pod koniec ciazy to prawie beczalam i chcialam zeby chlopak mnie tulil. nie chcialam zeby chodzil do pracy bo sie balam. tak chcialam miec po wszystkim. i nie bylo tak zle. nie bede pisac co sie dzialo ale powiem ze urodzenie dziecka to bylo nic w porownaniu do rodzenia lozyska. nie chcialo sie oderwac wiec mi go musieli wyrywac!!! ale minelo. chwile pozniej bylam szyta (nawet nie wiedzialam ze mnie nacieli) i przewieziona do osobnego pokoju gdzie spotkalam sie chlopakiem ktory zdazyl juz ubrac coreczke (z pomoca pielegniarek) zapiac jej opaske na raczce i porobic kilka zdjec. i powiem szczerze ze gdy mysle o drugim dziecku to przeraza mnie... 9 m-cy ciazy niz ten porod
mc85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-08, 15:35   #8
iwulaa
Rozeznanie
 
Avatar iwulaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 977
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

a to plamienie to tak jakby normalna miesiaczka? I da sie wtedy nosic tampony czy raczej podpaski? I jeszcze jedno, czy np. tydzien po porodzie mozna juz zacząć ćwiczyc? Jakies brzuszki, sklony, siatkowka?
iwulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 16:19   #9
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

Plamienie poporodowe to taka obfita miesiączka. O tamponach zapomnij, trzeba wtedy nosić specjalne wyjałowione wkładki i siateczkowe majtki. Tydzień po porodzie ćwiczyć? To zdecydowanie za wcześnie do tego będziesz tak wyczerpana i zmęczona ze nie będziesz nawet o tym myślała a siatkówka? Kochana, kiedy Ty będziesz miała na to czas. Normalne ćwiczenia powinno zaczynać się powolutku po około 6 tygodniach czyli po okresie połogowym. A po porodzie bardzo ważne jest ćwiczenie mięśni dna miednicy

Ciekawy artykuł
https://mamotoja.pl/niemowle_noworod...ykul,5172.html
__________________

Edytowane przez pappaya
Czas edycji: 2008-10-08 o 16:45
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 16:48   #10
marlena31
Raczkowanie
 
Avatar marlena31
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Tewkesbury
Wiadomości: 38
Witam
Dla mnie bycie w ciąży to najpiękniejszy okres w życiu .Poród wspominam tak sobie Moja córka przyszła na świat po 16 godzinach od odejścia wód płodowych za pomocą cesarskiego cięcia.Bardzo chciałam rodzic siłami natury niestety Paulinka utknęła w kanale rodnym i za żadne skarby nie chciała wyjść.Po urodzeniu jeszcze przez kilka godzin jej główka wyglądała bardzo dziwnie.Paulinka 25 grudnia skończy dwa latka a ja myślę że najwyższy czas postarać się dla niej o braciszka

Po cesarce dosyć długo dochodziłam do siebie jeszcze do dziś nie mogę za długo siedzieć lub być schylona bo strasznie ciągnie mnie brzuch.i dla mnie problemem było karmienie piersią przez kilka pierwszych dni zanim obie z małą sie tego nie nauczyłyśmy.O sporcie zapomnij na co najmniej kilka tygodni

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2008-10-15 o 09:55 Powód: post pod postem
marlena31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 18:15   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

Cytat:
Napisane przez iwulaa Pokaż wiadomość
a to plamienie to tak jakby normalna miesiaczka? I da sie wtedy nosic tampony czy raczej podpaski? I jeszcze jedno, czy np. tydzien po porodzie mozna juz zacząć ćwiczyc? Jakies brzuszki, sklony, siatkowka?
tak jak miesiaczka ,moze miec rozne kolory i rozna obfitosc ,wazne aby nie byly to cuchnace uplawy i krwawienie.

tamopny nie polecam ,macica musi si eobkurczyc i oczyscic ,nie wyobrazam sobie tam wkladac cokolwiek po porodzie
tydzien po ?bez jaj ,przede wszystkim nalezy sie wysypiac,zdrowo jesc i spacerowac .

wiesz cokowliek o fizjologii i porodzie ?bo jakos mam wrazenie ze niekoniecznie.
polecam poczytac troche fachowej literatury.

wogole jestes w ciazy ?przejrzalam twoje watki i pytasz o szkole srednia ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-08, 18:31   #12
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Plamienie poporodowe to taka obfita miesiączka. O tamponach zapomnij, trzeba wtedy nosić specjalne wyjałowione wkładki i siateczkowe majtki. Tydzień po porodzie ćwiczyć? To zdecydowanie za wcześnie do tego będziesz tak wyczerpana i zmęczona ze nie będziesz nawet o tym myślała a siatkówka? Kochana, kiedy Ty będziesz miała na to czas.
Sam czas to się znajdzie, gorzej z resztą.

Iwulaa - czy Ty planujesz ciążę? Jeśli wypytujesz tak na wyrost, ze strachu to radzę poczytać trochę literatury, jak radziła już wyżej inna Wizażanka. Do czasu zajścia w ciążę i strach się zmieni i podejście. Inne będziesz miała obawy i inne tematy do obmyślenia...
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 08:55   #13
kasiura
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 708
GG do kasiura
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

o fizjologii po porodzie sie prawie zapomina bo czlowiek jest tak zmeczony ze nie ma czasu myslec...

zmeczony oczywiscie nie porodem lecz dzidziusiem

pozdrawiam
kasiura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 13:23   #14
monipolka
Raczkowanie
 
Avatar monipolka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

Tuż po urodzeniu synka płozna połozyła mi małego na brzuchu, w tym czasie przecięto pepowinę, później drugi lekarz masował mi brzuch i "urodziłam" łozysko, następnie załozyli mi kilka szwów.

Plamiłam przez 5 tygodni, siusiu robiłam pod prysznicem, bo wtedy "nie szczypało" mnie

Ja okres dostałam dopiero po ok.19 miesiącach, karmilam piersią przez 17 m-cy.
monipolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 21:52   #15
iwulaa
Rozeznanie
 
Avatar iwulaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 977
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

Planuje ciąże. Czemu podczas siusiania boli pochwa? I czy po porodzie pochwa jest jakos zmieniona, znieksztalcona czy cos takiego?
iwulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 08:58   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

Cytat:
Napisane przez iwulaa Pokaż wiadomość
Planuje ciąże. Czemu podczas siusiania boli pochwa? I czy po porodzie pochwa jest jakos zmieniona, znieksztalcona czy cos takiego?
zartujesz chyba , przeciez masz 16 lat wiec moze warto zajac sie narazie edukacja w innym kierunku .bylas kiedykolwiek u ginekologa ?

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=216430
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 09:18   #17
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

A może ty już jesteś w ciąży?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 09:54   #18
Bdebdusia
Raczkowanie
 
Avatar Bdebdusia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: sprzed kompa :))
Wiadomości: 465
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

Po porodzie naturalnym nie tyle pochwa boli, co nacięcie. Jak już pisałam wcześniej w moim szpitalu pierwiastkom (tzn. rodzącym pierwszy raz) nacinają krocze standartowo Przy drugim byłam mądrzejsza, bo mimo że podpisałam wszystkie dokumenty, że zgadzam się na nacięcie krocza, cesarkę itp. to wyraźnie powiedziałam że jeśli nie będzie takiej potrzeby to mają mnie nie ciąć! I nie cieli, tzn. położna założyła mi 2 szwy bo troszkę pękła mi stara blizna. Ale było ok. No i nie bolało prawie wogole To tak z tymi szwami to męczysz się chyba z tydzień, ciężko wtedy siadać, sikać i grubsze rzeczy robić, a i kichanie jest okropne, bo strasznie ciągnie No i jeszcze po porodzie trochę boli macica (po pierwszym nic a nic mnie nie bolała), bo musi się obkurczyc do normalnych rozmiarow A co do "psioszki" to nie wiem jak wyglądała po porodzie, bo se nie zaglądałam ale tak od razu to chyba nie była normalnych rozmiarów W końcu przeszło przez nią dziecko Ale teraz jest ok, mąż nie narzeka
__________________

Jak jest Ci źle, to pomyśl że kiedyś byłaś najszybszym plemnikiem


Bdebdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 19:48   #19
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

dziecko drogie, poucz się biologii, poczytaj portale na temat ciaży i porodu i jak już będziesz w ciaży to idz do szkoły rodzenia.
a na razie nie zadręczaj matek tak infatylnymi pytaniami...

tampony? jakby ci przez otwór wielkości śliwki przecisnęli małą dynię to chciałabyś wogóle się tam dotknąć zaraz po? a co dopiero tam coś włożyć... i czy po takim zabiegu pochwa się zmienia? dziwne by było jakby się nie zmieniała. do tego, jak piszą wizażanki, jest jeszcze nacinanie lub pękanie skóry, bo parcie jest silniejsze niż jej rozciągliwość, może dojść do pęknięcia szyjki macicy, ba, nawet potem do wypadnięcia macicy...

wszystko boli, nie tylko jak się sika. boli bo piecze, bo tarcie główki dziecka robi mikro (i nie tylko mikro!) ranki, otarcia, pęknięcia. przecież podczas porodu czasem dochodzi do krwotoku! i to ma prawo boleć! do tego szycie, mało która tego uniknęła... dla mnie to najgorzej bolało z całego porodu! szyje się właśnie te nacięcia i pęknięcia. człowiek po porodzie czuje się jak pobity od wewnątrz, nie wie jak usiąść by nie naciagnąć obolałych mięśni krocza...

plamienie? a różnie to trwa. tydzień, dwa, trzy... sześć... na początku bardzo obfite (zmieniałam podpaskę co 2h, podpaska wielkości 4 podpasek maxi!), potem to już mało, jak miesiączka , potem jak lekkie upławy

ćwiczenia? zapomnij! na początku głównym ćwiczeniem będzie podnoszenie i karmienie dziecka. po 6 tygodniach możesz próbować lekko ćwiczyć, najleoiej zacznij od marszów.

brzuszki? ja po zrobieniu kilka po 8 tygodniach po urodzeniu myślałam że mi macica się odlepia - tak się wariacko obkurczała! każdy skłon (np. podniesienie czegoś z podłogi) to ból właśnie tej macicy, szasem ciagnięcie szwów i chluśnięcie krwią (z macicy) na podpaskę, ktre naprawdę czuć.

mam nadzieję że robisz jakiś referat o poodach a nie serio przygotowujesz się do ciaży

z resztą - każda ciaża/poród/dziecko to ina bajka. sama musisz to przeżyć
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-10, 22:08   #20
Bdebdusia
Raczkowanie
 
Avatar Bdebdusia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: sprzed kompa :))
Wiadomości: 465
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

hihihi 83monia zarąbiście napisane
__________________

Jak jest Ci źle, to pomyśl że kiedyś byłaś najszybszym plemnikiem


Bdebdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 06:34   #21
anetka14
Raczkowanie
 
Avatar anetka14
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

Jestem 6 tyg po porodzie. Wolałabym urodzić natępnych kilkoro dzieci niz przezywać to, co było po porodzie. Poród, przynajmniej dla mnie, to nic w porównaniu z tym, co dzieje się po ....Ten ból krocza wynagradzała mi moja dziecinka.
anetka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 10:27   #22
Weronika.21
Raczkowanie
 
Avatar Weronika.21
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 209
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

ja jestem 7 tydz. po porodzie i oto co ja przeszłam (bo komentować samego pytania, wieku i dojrzałości Iwulaa nie będę): pierwsze dni to jak zawsze ogromne krwawienie które zmieniło się w mniejsze, a potem w plamienie. Trwało to 6 tyg. Nacięcia krocza nie czułam nawet, a szycie odbyło się przy znieczuleniu (lekarz dokładnie mówił mi co robi, bo o to i jego i położną prosiłam) i też nic nie czułam. Bałam się chodzenia, schodzenia z łóżka, pójścia do ubikacji, ale jak się okazało, niepotrzebnie, bo nie czułam żadnego dyskomfortu, nawet przy sikaniu. Oczywiście jak to ja musiałam od pierwszych dni pokazać że dam sobie ze wszystkim sama rade, ale całe szczęście rodzinka mnie szybko przystopowała. Przez jakiś czas czułam zmęczenie, całe szczęście że mój synuś ładnie śpi w nocy od pierwszych dni raptem przez kilka dni czułam lekki ból brzucha ale taki ledwo co wyczuwalny.
__________________
Dzieci są kotwicami, które trzymają matki przy życiu.

jestem mamą małego Stworka
Weronika.21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 11:52   #23
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

Cytat:
Napisane przez iwulaa Pokaż wiadomość
iekawi mnie jak jest po porodzie... ajpierw odcinaja pępowine i wiązą ją, a potem i tak ona "wylatuje" wraz z błoną? I ile dni ma sie plamienia? I po ilu dnach dostaje sie miesiączke? i wogole opowiedzcie o ym bo troche mnie to przeraza
Po co zakladasz takie watki? To jest juz trzeci o tej samej tematyce... Masz 16 lat i jestes jeszcze dzieckiem, pewnie dopiero zaczelas nauke w liceum.
Ty planujesz ciaze? Inaczej niz glupota i bezmyslnosc tego nazwac nie mozna. Masz prace? meza? wlasne mieszkanie? Skonczylas edukacje? Jezeli nie to [a nie wydaje mi sie aby bylo inaczej] to wracaj do ksiazek i poucz sie bioligii to bedziesz wiedziala o fizjologii porodu tyle ze nie bedziesz musiala takich watkow zakladac.
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 18:40   #24
alka1989
Raczkowanie
 
Avatar alka1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 186
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Załatwianie nie jest takie złe jak się to robi pod prysznicem polewając woda te okolice.

Ja karmiąc piersią pierwsza miesiączkę dostałam po 8 miesiącach.

oj chyba nie da sie inaczej niz pod prysznicem..podbono tak jak sie chce zwyczajnie usiasc siusiu zrobic to piecze jak cholera:/ w koncu to swieza rana i nie ma sie co czarowac, z emoze u mnie bedzie lepiej:/
alka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 09:26   #25
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

Cytat:
Napisane przez alka1989 Pokaż wiadomość
oj chyba nie da sie inaczej niz pod prysznicem..podbono tak jak sie chce zwyczajnie usiasc siusiu zrobic to piecze jak cholera:/ w koncu to swieza rana i nie ma sie co czarowac, z emoze u mnie bedzie lepiej:/
Tak, tylko ze od razu po porodzie nie czuje sie ze chce sie siusiu. Dopiero jak pęcherz jest zapełniony to sie trochę odczuwa i wtedy tez nie można siusiu zatrzymać wiec biegiem do łazienki na wc bo wejść pod prysznic i puścić wodę to by było już za późno.

Nie wiem czy Wy tez tak miałyście?
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 14:53   #26
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

Cytat:
Napisane przez alka1989 Pokaż wiadomość
oj chyba nie da sie inaczej niz pod prysznicem..podbono tak jak sie chce zwyczajnie usiasc siusiu zrobic to piecze jak cholera:/ w koncu to swieza rana i nie ma sie co czarowac, z emoze u mnie bedzie lepiej:/
Ja sikałam normalnie, do ubikacji. Mnie nie bolało, tylko szwy ciągnęły.

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Tak, tylko ze od razu po porodzie nie czuje sie ze chce sie siusiu. Dopiero jak pęcherz jest zapełniony to sie trochę odczuwa i wtedy tez nie można siusiu zatrzymać wiec biegiem do łazienki na wc bo wejść pod prysznic i puścić wodę to by było już za późno.

Nie wiem czy Wy tez tak miałyście?
Myślę, że u każdej może być inaczej.
Ja przed porodem nie mogłam zrobić (jak już były skurcze) a położna mówiła, że pęcherz jest pełny i żebym próbowała go opróżnić. No nie udało mi się jednak. Po porodzie ochotę na kolejne siusiu poczułam po 2 godz. poszłam i było ok.
U mnie było tak, że pęcherz nie musiał być przepełniony żeby go czuć. Normalnie szłam i załatwiałam się do ubikacji. Natomiast jak pęcherz był przepełniony (bo z jakiegoś powodu nie poszłam do wc od razu), to wtedy rzeczywiście mięśnie jeszcze za słabe żeby mocz zatrzymać.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 13:44   #27
monipolka
Raczkowanie
 
Avatar monipolka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

Cytat:
Napisane przez anetka14 Pokaż wiadomość
Jestem 6 tyg po porodzie. Wolałabym urodzić natępnych kilkoro dzieci niz przezywać to, co było po porodzie. Poród, przynajmniej dla mnie, to nic w porównaniu z tym, co dzieje się po ....Ten ból krocza wynagradzała mi moja dziecinka.
Ja miałam takie same odczucia Nacięcie bolało mnie przez długi czas, szwy (rozpuszczalne) ciągnęły bardzo (miałam ok.8 szwów), siusiu robiłam tylko i wyłącznie pod prysznicem (zawsze czułam, ze chce mi się siusiu). Na szczęście maluszek wynagradza wszystko

Samego obkurczania macicy w zasadzie nie czułam, już w szpitalu na obchodzie lekarze chwalili, ze wszystko baaardzo szybko sie obkurcza, przy wypisie lekarz stwierdził, ze w zasadzie to tak jakbym rodziła ze 3 miesiące, a nie 3 dni temu
monipolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 13:27   #28
alka1989
Raczkowanie
 
Avatar alka1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 186
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

dobrze tak poczytac doswidczone mamcie..teraz wiadomo co mnie czeka za pare tygodni
ale z oddawaniem moczu..ech mam nadzieje,ze zdarze pod prysznic..chociaz wiecznie i tak nie bede mogla zalatwiac sie pod prysznicem :P
alka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 15:48   #29
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Po porodzie, jak to jest?

Cytat:
Napisane przez alka1989 Pokaż wiadomość
dobrze tak poczytac doswidczone mamcie..teraz wiadomo co mnie czeka za pare tygodni
ale z oddawaniem moczu..ech mam nadzieje,ze zdarze pod prysznic..chociaz wiecznie i tak nie bede mogla zalatwiac sie pod prysznicem :P
Możesz tez polewać woda z kubka podczas gdy siusiasz na ubikacji. Ja tez tak czasami robiłam i bardzo pomagało.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 21:05   #30
asiulka1810
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Po porodzie, jak to jest?

mam pewne pytanie ale prosze odpowiedzie mi to dla mnie wazne. 1.12.2008 urodzilam dziecko przez ciecie cesarskie, karmilam piersia mala przez 2 tyg, i dzien przed swietami kochalam sie z mezem z zabezpieczeniem ale gumka pekla, a okresu jeszcze nie dostalam czy to mozliwe zebym byla w ciazy? i po ilu tyg powinno sie dostac okres?
asiulka1810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:10.