Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-30, 17:52   #1
Faholohago
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 89

Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe


Witam . Mam dziwny problem, ponieważ włosy mam zniszczone tylko na wierzchu, takie szorstkie, suche.. pod spodem są zdrowe, ładne, falowane, a te na górze nawet kształtu nie mają heh jedno wielkie siano. Od dwóch lat nie prostuję i nie farbuję włosów, dbam jak mogę i jest ok, tylko ta 'góra' nie chce wyzdrowieć.. co mogę z tym zrobić ?
Faholohago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 19:27   #2
Mandari
Przyczajenie
 
Avatar Mandari
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

To może mieć związek z tym, w jaki sposób nakładasz na włosy mazidełka czy je myjesz. Jeśli odżywki aplikujesz "głową w dół", to nie wpływają na te włoski na wierzchu. Jeśli to nie to - stosowałaś preparaty, które chronią włosy przed działaniem czynników pogodowych? Wiatr, mróz, upał - to może zaszkodzić wierzchowi Twojej głowy, podczas gdy włoski pod spodem będą się miały wyśmienicie.
Mandari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 20:12   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez Faholohago Pokaż wiadomość
Witam . Mam dziwny problem, ponieważ włosy mam zniszczone tylko na wierzchu, takie szorstkie, suche.. pod spodem są zdrowe, ładne, falowane, a te na górze nawet kształtu nie mają heh jedno wielkie siano. Od dwóch lat nie prostuję i nie farbuję włosów, dbam jak mogę i jest ok, tylko ta 'góra' nie chce wyzdrowieć.. co mogę z tym zrobić ?
Mam podobnie i nie do końca sobie z tym radzę. U mnie najbardziej niszczą się zwłaszcza włosy z przodu, wokół twarzy. Najlepszym sposobem na ochronę przed mechanicznymi urazami (ocieranie o ciuchy, poduszkę podczas spania, wiatr, słońce) są jedwabie/sera z silikonami. Ale to też nie zawsze pomaga, czasem wydaje mi się, że te włosy mają po prostu inną strukturę od tych pod spodem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 12:29   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Wygląda na zniszczenia termiczne i mechaniczne- tarcie o odzież, suszarka, może przybory do włosów- moje źle znosiły spinki szczęki, łamały się strasznie.
Polecam dobre maski i olejowanie. Ważne, żeby dokładnie rozprowadzić produkt na włosach.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 12:53   #5
Faholohago
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 89
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Suszarki nie używam, szczotka to 'tangle teezer' . Fakt wiąże włosy w koczka grubą gumką ( nie mam wyjscia, są krótkie, jest ich dużo i ani to falowane, ani kręcone, po prostu nie ładnie wyglądam ) , ale ta gumka nie jest mocno ściśnięta, a nawet jakby to czemu te na dole sie nie poniszczylu, tylko na gorze.. dziwne
Faholohago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 13:23   #6
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

nakładaj odzywkę od czubka głowy do dołu...czyli stojac prosto przed lustrem, często ten problem mają osoby nakładające odzywke głową do dołu nad wanną.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 14:47   #7
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam podobnie i nie do końca sobie z tym radzę. U mnie najbardziej niszczą się zwłaszcza włosy z przodu, wokół twarzy. Najlepszym sposobem na ochronę przed mechanicznymi urazami (ocieranie o ciuchy, poduszkę podczas spania, wiatr, słońce) są jedwabie/sera z silikonami. Ale to też nie zawsze pomaga, czasem wydaje mi się, że te włosy mają po prostu inną strukturę od tych pod spodem.
o matko skąd ja to znam, te opierające się o ramiona (czyli wiecznie trące i podchodzące pod wszystko)
Jezu nie moge ich zapuścić wiecznie albo rozdwojone albo cos się zpuszy, ukruszy
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-31, 14:53   #8
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Mam dokładnie ten sam problem, ale dzięki olejowaniu końce powoli dochodzą do siebie. Bardzo lubią też witaminę E, są po niej świetnie odżywione i miękkie, może Tobie też pomoże
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 14:35   #9
malaczarna248
Raczkowanie
 
Avatar malaczarna248
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 66
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Ja zauważyłam, że materiał z jakiego wykonana jest czapka zimowa, może mieć też wpływ na pierwszą warstwę włosów, jeżeli nosiłam parę dni z rzędu z szorstkiego materiału to i wierzchnia warstwa włosów robiła się szorstka. Dlatego najlepiej jest nosić miękką, miłą w dotyku czapkę

Poza tym unikać gumek z metalowymi elementami i innych ostrych

I j/w nakładać w odpowiedni sposób odżywkę/maskę
__________________
Nie ma rzeczy niemożliwych...
malaczarna248 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 12:18   #10
an-gi
Raczkowanie
 
Avatar an-gi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 193
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

ja mogę polecić z doświadczenia odżywkę do zrobienia w domu:

składniki:
żółtko,
olejek rycynowy- kilka kropli,
oliwa z oliwek- kilka kropli,
wyciskam kilka kapsułek witaminy A+E


mieszamy wszystko nakładam tylko na końcówki , zawijam folią - czasami jak nie zapomnę podgrzewam folię suszarką .

im dłużej trzymasz tym lepiej, pamiętaj aby dokładnie umyć włosy bo ciężko odżywka schodzi.


wiem , że nie powinno się robić tego często ale moje włosy były w tragicznym stanie i ja stosowałam ją 3x w tyg , po miesiącu moje włosy były o niebo lepsze!!!

muszę znowu powrócić do tego sposobu bo ostatnie rozjaśnianie znowu wprawiły moje włosy w tragiczny stan :/
an-gi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 13:50   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez an-gi Pokaż wiadomość
ja mogę polecić z doświadczenia odżywkę do zrobienia w domu:

składniki:
żółtko,
olejek rycynowy- kilka kropli,
oliwa z oliwek- kilka kropli,
wyciskam kilka kapsułek witaminy A+E


mieszamy wszystko nakładam tylko na końcówki , zawijam folią - czasami jak nie zapomnę podgrzewam folię suszarką .

im dłużej trzymasz tym lepiej, pamiętaj aby dokładnie umyć włosy bo ciężko odżywka schodzi.


wiem , że nie powinno się robić tego często ale moje włosy były w tragicznym stanie i ja stosowałam ją 3x w tyg , po miesiącu moje włosy były o niebo lepsze!!!

muszę znowu powrócić do tego sposobu bo ostatnie rozjaśnianie znowu wprawiły moje włosy w tragiczny stan :/
Dla mnie taka odżywka to gwóźdź do trumny, bo proteiny jajeczne koszmarnie wysuszają i usztywniają mi włosy. Jeśli czyjeś włosy nie lubią tego typu protein, to efekt będzie przeciwny do zamierzonego. No ale nie zaszkodzi testować.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-03, 15:19   #12
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

no to tak jak dla mnie proteiny mleczne, a kysz wszelkie maski z Latte w nazwie. W efekcie nie toleruje mleka i wewnwtrznie i zewnętrznie
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 17:13   #13
szatynka_#
Raczkowanie
 
Avatar szatynka_#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 363
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Też mam z tym problem choć chucham i dmucham na moje włosy. Pielęgnuje i olejujej je od prawie 2ch lat a one i tak są złośliwe na wierzchu Nawet hydrolizat keratyny nie pomaga
szatynka_# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 09:04   #14
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez szatynka_# Pokaż wiadomość
Też mam z tym problem choć chucham i dmucham na moje włosy. Pielęgnuje i olejujej je od prawie 2ch lat a one i tak są złośliwe na wierzchu Nawet hydrolizat keratyny nie pomaga
keratyna może zpuszyć albo usztywnić włosy- przez co mogą sie ukruszyć, jeśli zastosujesz jej zbyt dużo (przeproteinowanie)
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 15:02   #15
Faholohago
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 89
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

A może to nie wiem, wrodzone jakoś ? Bo skoro tak na nie uważam a sa zniszczone tylko na górze.. i to juz nie wiem ile lat tak mam
Faholohago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 20:59   #16
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam podobnie i nie do końca sobie z tym radzę. U mnie najbardziej niszczą się zwłaszcza włosy z przodu, wokół twarzy. Najlepszym sposobem na ochronę przed mechanicznymi urazami (ocieranie o ciuchy, poduszkę podczas spania, wiatr, słońce) są jedwabie/sera z silikonami. Ale to też nie zawsze pomaga, czasem wydaje mi się, że te włosy mają po prostu inną strukturę od tych pod spodem.
myślę że też cieniowanie, jeśli włosy sa duższe juz tego tak nie widać - u mniej jest od razu poprawa jak nie są pocieniowane tak bardzo poza tym wiązanie włosów na noc bardzo pomagało.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 21:16   #17
Faholohago
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 89
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

kathy579 a to nie jest tak że poprzez wiązanie wlosy sie nieszczą ? Moje zachowują się tak, jakby rosły zniszczone.. :/
Faholohago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 21:58   #18
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez Faholohago Pokaż wiadomość
kathy579 a to nie jest tak że poprzez wiązanie wlosy sie nieszczą ? Moje zachowują się tak, jakby rosły zniszczone.. :/
ja używam gumki bez metalowych zakończeń, taką troche grubszą
nic takiego nie zauważyłam
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 22:35   #19
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
myślę że też cieniowanie, jeśli włosy sa duższe juz tego tak nie widać - u mniej jest od razu poprawa jak nie są pocieniowane tak bardzo poza tym wiązanie włosów na noc bardzo pomagało.
Haha, tylko jak wytłumaczyć to fryzjerowi? Mam obecnie około 3-4 cm różnicy w długości końcówek, chociaż zawsze mówię, że nie chcę cieniowania i ma być na prosto. Podczas ostatniego cięcia fryzjerka oświadczyła mi, że to co zrobiła z moimi biednymi końcówkami to nie jest cieniowanie, tylko "zabranie z objętości", bo inaczej włosy się nie będą układać. Oczywiście po tym "zabraniu" też się nie układają.
Wiązanie na noc mogłoby pomóc, ale moje włosy z przodu niszczą się zanim dorosną do długości, która dała by się złapać w ogonek.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 00:04   #20
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Podczas ostatniego cięcia fryzjerka oświadczyła mi, że to co zrobiła z moimi biednymi końcówkami to nie jest cieniowanie, tylko "zabranie z objętości", bo inaczej włosy się nie będą układać. Oczywiście po tym "zabraniu" też się nie układają.
....skądś to znam
Dlatego polecam zakup nożyczek fryzjerskich i podcinanie końcówek samemu, to naprawdę jest banalnie proste

Też mam zniszczoną wierzchnią warstwę włosów i mi bardzo pomaga odrobina kremu (o odpowiednim składzie) z 2 kroplami oleju z pestek śliwki. To plus regularne podcinanie rozdwojonych końców daje świetne efekty. Może jedwab działałby w taki sam sposób, nie wiem, nie ufam jedwabiom bo zawsze kończy się to u mnie efektem brudnych (BARDZO) włosów
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 08:41   #21
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
....skądś to znam
Dlatego polecam zakup nożyczek fryzjerskich i podcinanie końcówek samemu, to naprawdę jest banalnie proste

Też mam zniszczoną wierzchnią warstwę włosów i mi bardzo pomaga odrobina kremu (o odpowiednim składzie) z 2 kroplami oleju z pestek śliwki. To plus regularne podcinanie rozdwojonych końców daje świetne efekty. Może jedwab działałby w taki sam sposób, nie wiem, nie ufam jedwabiom bo zawsze kończy się to u mnie efektem brudnych (BARDZO) włosów
Mam nożyczki fryzjerskie, ale mogę nimi wycinać tylko pojedyncze, rozdwojone końcówki, bo przy długości za ucho/do ramion nie jest fizycznie możliwe, żeby sobie samemu podcinać włosy i żeby to jakoś wyglądało.
Z jedwabiu właśnie zrezygnowałam (używam tylko przed basenem), bo niestety moje włosy zaczęły zdradzać klasyczne objawy nielubienia się z silikonami - czyli strączkowanie i szybsze przetłuszczanie. Zamiast tego zamierzam kremować włosy na noc, tylko jeszcze nie trafiłam na odpowiedni kosmetyk.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 08:48   #22
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam nożyczki fryzjerskie, ale mogę nimi wycinać tylko pojedyncze, rozdwojone końcówki, bo przy długości za ucho/do ramion nie jest fizycznie możliwe, żeby sobie samemu podcinać włosy i żeby to jakoś wyglądało.
Z jedwabiu właśnie zrezygnowałam (używam tylko przed basenem), bo niestety moje włosy zaczęły zdradzać klasyczne objawy nielubienia się z silikonami - czyli strączkowanie i szybsze przetłuszczanie. Zamiast tego zamierzam kremować włosy na noc, tylko jeszcze nie trafiłam na odpowiedni kosmetyk.
myślę że znajdź takiego który będzie rozumiał potrzby a nie miał własnej wizji wiem że to ciężko bo sama niedawno zostałam skrzywdzona, ewentualnie przemęcz się zapuść i cieniuj sama.
Moim ostatnim silikonowym mega odkryciem jest serum Elfy...dla mnie super (przetestowałam większość)

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
....skądś to znam
Dlatego polecam zakup nożyczek fryzjerskich i podcinanie końcówek samemu, to naprawdę jest banalnie proste

Też mam zniszczoną wierzchnią warstwę włosów i mi bardzo pomaga odrobina kremu (o odpowiednim składzie) z 2 kroplami oleju z pestek śliwki. To plus regularne podcinanie rozdwojonych końców daje świetne efekty. Może jedwab działałby w taki sam sposób, nie wiem, nie ufam jedwabiom bo zawsze kończy się to u mnie efektem brudnych (BARDZO) włosów
matko dlaczego tak jest że fryzjer nie słucha
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 09:20   #23
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
myślę że znajdź takiego który będzie rozumiał potrzby a nie miał własnej wizji wiem że to ciężko bo sama niedawno zostałam skrzywdzona, ewentualnie przemęcz się zapuść i cieniuj sama.
No właśnie ja nie chcę cieniować. Podobają mi się ciężkie, proste włosy, nie wiem co to za moda na traktowanie grubych włosów jak dopustu bożego.
Ostatnio wydrukowałam sobie zdjęcia fryzury, którą chcę osiągnąć, kiedy włosy mi podrosną i z nią chodzę do fryzjera. Chociaż z doświadczenia wiem, że to też nie zawsze zdaje egzamin. Ale ostatnią panią, która podcinała mi końcówki muszę pochwalić. Ucięła naprawdę minimum i nie było mowy o żadnych degażówkach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 09:27   #24
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No właśnie ja nie chcę cieniować. Podobają mi się ciężkie, proste włosy, nie wiem co to za moda na traktowanie grubych włosów jak dopustu bożego.
Ostatnio wydrukowałam sobie zdjęcia fryzury, którą chcę osiągnąć, kiedy włosy mi podrosną i z nią chodzę do fryzjera. Chociaż z doświadczenia wiem, że to też nie zawsze zdaje egzamin. Ale ostatnią panią, która podcinała mi końcówki muszę pochwalić. Ucięła naprawdę minimum i nie było mowy o żadnych degażówkach.
no to jesteś na dobrej drodze, zapuścisz i bedzie dobrze
jak bedziesz miała juz dłuższe to podczas spania przezucisz do góry albo zrobisz delikanteno kuca i problem napewno zniknie.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 09:29   #25
Faholohago
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 89
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Może to głupie pytanie, ale jak mam wiązać te włosy :P ? w taki koczek czy może 'ogonek' ?
Faholohago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 09:33   #26
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez Faholohago Pokaż wiadomość
Może to głupie pytanie, ale jak mam wiązać te włosy :P ? w taki koczek czy może 'ogonek' ?
to nie ma znaczenia - tak aby włosy nie były za bardzo zgniecione i nie za mocno związane, gumka nie może mieć żelaznych zakończeń.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 18:32   #27
Faholohago
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 89
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Zastosuję się do rad i mam nadzieje ze bedzie lepiej, dziekuje za wszystkie odpowiedzi !
Faholohago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 11:43   #28
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Dla mnie nie ma już chyba ratunku. Od ok. 10 lat dbam o włosy, olejuję, cuda wianki robię. Pod spodem włosy piękne, zdrowe a cały wierzch suchy, skręcony, paskudny. Nie wiem co jest nie tak !! Nie susze, nie prostuję. Płakać się chce bo pomimo wielu lat dbania żadnych efektów
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 13:57   #29
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Dla mnie nie ma już chyba ratunku. Od ok. 10 lat dbam o włosy, olejuję, cuda wianki robię. Pod spodem włosy piękne, zdrowe a cały wierzch suchy, skręcony, paskudny. Nie wiem co jest nie tak !! Nie susze, nie prostuję. Płakać się chce bo pomimo wielu lat dbania żadnych efektów
Ja od czasu udzielania się w tym wątku czyli od 2013 znalazłam już przyczynę i rozwiązanie tego problemu. Przyczyna ma podłoże hormonalne i nie da się w moim przypadku wyeliminować. Rozwiązanie - keratynowe prostowanie.
Wierzchnia warstwa włosów wyrasta już taka "patologiczna", więc żadna pielęgnacja niż na to nie pomoże. Ewentualnie suszenie na szczotce, ale do tego musiałabym myć włosy rano, a to u mnie nie wchodzi w grę i zwyczajnie tego nie znoszę robić. Wolę dwa razy do roku zrobić encanto.
W podpisie mam zdjęcia obrazujące stan sprzed i po.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 18:41   #30
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Włosy zniszczone na wierzchu, a pod spodem zdrowe

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja od czasu udzielania się w tym wątku czyli od 2013 znalazłam już przyczynę i rozwiązanie tego problemu. Przyczyna ma podłoże hormonalne i nie da się w moim przypadku wyeliminować. Rozwiązanie - keratynowe prostowanie.
Wierzchnia warstwa włosów wyrasta już taka "patologiczna", więc żadna pielęgnacja niż na to nie pomoże. Ewentualnie suszenie na szczotce, ale do tego musiałabym myć włosy rano, a to u mnie nie wchodzi w grę i zwyczajnie tego nie znoszę robić. Wolę dwa razy do roku zrobić encanto.
W podpisie mam zdjęcia obrazujące stan sprzed i po.
Hej, efekt po prostowaniu jest niesamowity, czy mogłabyś napisać o tym prostowaniu i hormonach nieco więcej? (może być PW).
Mam ten sam problem od kilku lat, wierzchnia warstwa włosów jakby rosła już zmechacona i sucha. Włosy pod spodem są gładkie, sprężyste i falowane, a te na górze suche jak siano i nie zachowują skrętu. Nie używam prostownicy, nie rozjaśniam, nie myję codziennie i nie wiem, skąd to wszystko.
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-26 22:32:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.