choroba oczu- zaćma(jak z tym żyć..?) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-27, 21:37   #1
raaszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 27

choroba oczu- zaćma(jak z tym żyć..?)


Nie jest to wyrok, ale zawsze pozostaje obawa. Szukam na forum osób, które chorują na zaćmę. Jak sobie dajecie radę w codziennym życiu, czy i kiedy podjąć się operacji? Przyznam, że jestem totalnie zawiedziona brakiem informacji od lekarzy, zdiagnozowali zaćmę i już -mają pacjenta z głowy... a ja nadal nie wiem nic. Pozostaje jak zwykle internet i przeżycia innych ludzi.
raaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 21:44   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: choroba oczu- zaćma(jak z tym żyć..?)

zawsze sa jeszcze serwisy opiniujące lekarzy - może po prostu poszukaj innego? napisz skąd jesteś, może ktoś ci kogoś poleci?

teraz zaćma jest uleczalna, głowa do góry
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 22:01   #3
Weronikapr
Wtajemniczenie
 
Avatar Weronikapr
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 155
Dot.: choroba oczu- zaćma(jak z tym żyć..?)

Idź do innego lekarza, poczytaj w internecie. Dziś zaćma jest uleczalna, zawsze to lepsze niż toksoplazmoza oczna, która uleczalna już nie jest (ubytek). Ja mam i jakoś żyję, więc Ty mając świadomość, że możesz się wyleczyć - działaj! Trzymam kciuki za oczka.
Weronikapr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 22:46   #4
nietypowynick
Zakorzenienie
 
Avatar nietypowynick
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11 079
GG do nietypowynick
Dot.: choroba oczu- zaćma(jak z tym żyć..?)

Raaszka a lekarz nie proponował Ci zabiegu? W dzisiejszych czasach jest to tak rutynowy zabieg że patrząc po szpitalu w moim mieście i oddziale okulistycznym smiem twierdzić, że zabiegi te wykonywane są hurtowo. Zabieg bezbolesny(znieczulenie), na drugi dzień do domu się wraca.
Nie rozumiem jak lekarz mógł zdiagnozować cie i pozostawić sama sobie. Zaćma jest przecież chorobą postępującą, słyszałam od mojej promotorki(a studiuję pedagogike niewidomych więc z tymi schorzeniami poniekąd spotykam się na codzień) o przypadku utraty wzroku przez młoda dziewczyne w 2 tygodnie(nie strasze a motywuję do zasiegnięcia rady innych specjalistów). Oczywiście po zabiegu wzrok wrócił i nawet dziewczynie cofnęła się wada wzroku.
Aha no i musisz pamietać, że nie usuwa się zaćmy na raz, zabieg jest najpierw na jedno oko a później na drugie.
Moja babcia miała zaćme, właśnie jest 2 tygodnie po zabiegu na drugim oku. Od zawsze miała wadę ale coraz częściej zaczęła narzekać na poszarzały obraz. Jak poszła do okulistki i stwierdzono zaćme to lekarka od razu zaczęła działać, wpisanie na listę i zabieg. Po powrocie po 1 zabiegu do domu smielismy sie z babci bo wreszcie widziaała: okazalo sie ze ciapy sa innego koloru niż myslala, zaczela swojej corce wypominac ilosc zmarszczek. Oczywicie po samym zabiegu trzeba uważać na oko ale i na cały organizm.
Sam zabieg polega na dwóch mikronacięciach na gałce ocznej, pozbyciu się z oka zmetniałej soczewki i wszczepieniu nowej sztucznej- zdrowej i przejrzystej. Po pierwszym zabiegu, jak jeszcze nie studiowałam i nie wiedziałam o co chodzi za bardzo to opowiadali mi to jako "odkurzanie oka".
__________________
04.07.2011
7 lat 6 miesięcy 28 dni


Chyba zjedzą mnie koty...
nietypowynick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 07:40   #5
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: choroba oczu- zaćma(jak z tym żyć..?)

Cytat:
Napisane przez raaszka Pokaż wiadomość
Nie jest to wyrok, ale zawsze pozostaje obawa. Szukam na forum osób, które chorują na zaćmę. Jak sobie dajecie radę w codziennym życiu, czy i kiedy podjąć się operacji? Przyznam, że jestem totalnie zawiedziona brakiem informacji od lekarzy, zdiagnozowali zaćmę i już -mają pacjenta z głowy... a ja nadal nie wiem nic. Pozostaje jak zwykle internet i przeżycia innych ludzi.
1. Skierowanie na zabieg.
2. Ustalić termin - w Katowicach obecnie czeka się ok. 2 lat ( mój teść na pierwszy zabieg czekał rok, teraz chce zrobić drugie oko, termin rok 2013).
3. Udać się na zabieg.
4. Cieszyć się życiem.

Po co z tym żyć skoro można się problemu pozbyć?
Brak info od lekarzy to niestety dziś norma. Jeżeli sam pacjent nie docieka i nie męczy lekarza pytaniami to często zostaje mu tylko net. Chyba łapią zbyt wiele etatów i nie mają czasu dla jednostki.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 11:19   #6
Agoorka
Zadomowienie
 
Avatar Agoorka
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: My room
Wiadomości: 1 859
Dot.: choroba oczu- zaćma(jak z tym żyć..?)

Zgadzam się w powyższymi opiniami, lekarz powinien udzielić Ci konkretnych informacji co do leczenia,zabiegu. Moja babcia też miała 2. m-ce temu zabieg w Krakowie, teraz mówi, że dostała nowe oko, nitkę potrafi nawlec sama, a wcześniej nawet chodzenie sprawiało jej trudność, bo słabiutko widziała. Na zabieg czekaliśmy ok.1,5 roku, terminy są strasznie długie ( jeśli chodzi o te zabiegi z NFZ), więc znajdź dobrego lekarza,który pomoże .Nie ma na co czekać, trzeba działać
Agoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 09:43   #7
raaszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 27
Dot.: choroba oczu- zaćma(jak z tym żyć..?)

Dziewczyny, dziękuję za wsparcie Szperam w internecie , zapisałam się też do innego specjalisty. Czasem tak jest, że trafi się na mało ludzkiego lekarza, a człowiek jak usłyszy taką nieprzyjemną informację, to traci głowę. Teraz bym się zachowała inaczej i poprosiła o wyjaśnienie wszystkiego itd. Dziwne jest to, że właściwie nie powiedział mi, że kwalifikuję się do operacji, tylko, że na razie trzeba poczekać jak się to będzie rozwijać wszystko.
raaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-25, 08:37   #8
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: choroba oczu- zaćma(jak z tym żyć..?)

Witam,
nie znalazłam podobnego wątku ani nie chciałam zakładać nowego zatem reaktywuję ten i mam nadzieję, że nie będzie to problem dla moderatorek.

W lipcu tego roku u mojej mamy (lat 57) zdiagnozowano zaćmę. Lekarka powiedziała, że kwalifikuje się ona do operacji ale żeby jeszcze chwilę poczekać (ale na co?) bo terminy są długie i że może po nowym roku będzie łatwiej się zapisać. Teraz jakieś zachowawcze leczenie. Mama dodatkowo pracuje i lubi swoją pracę. Chce być aktywna zawodowo jeszcze przez kilka lat.

W rodzinie sugerujemy jej zorganizowanie prywatnej operacji i tutaj zaczynają się schody. Poszukujemy sprawdzonej kliniki/ośrodka/specjalisty. Dobre opinie ma ośrodek SPEKTRUM z Wrocławia.

Czy jest tu ktoś kto przeszedł operację zaćmy i może podzielić się doświadczeniami? Czy ktoś zna i poleca/odradza ten ośrodek?
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 07:47   #9
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: choroba oczu- zaćma(jak z tym żyć..?)

Ostatni raz ale spróbuję reaktywować wątek. Czy ktoś może podpowiedzieć, podzielić się doświadczeniami? Stoimy przed ostatecznym wyborem dwóch klinik i może jeszcze ktoś coś podpowie?
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 08:34   #10
dzasq
Raczkowanie
 
Avatar dzasq
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Rzeszów/Warszawa
Wiadomości: 104
Dot.: choroba oczu- zaćma(jak z tym żyć..?)

Moja mama miała operację kilka lat temu i wszytko poszło ok
dzasq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 22:21   #11
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: choroba oczu- zaćma(jak z tym żyć..?)

Cytat:
Napisane przez dzasq Pokaż wiadomość
Moja mama miała operację kilka lat temu i wszytko poszło ok

O! Dziękuję za odpowiedź. Czy możesz powiedzieć gdzie robiłīście operację? Czy udało się na NFZ, czy prywatnie? Jak przeszła zabieg i ile trwał powrót do sprawności? Czy jakieś leki musiała przyjmować potem?
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-30 23:21:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.