Wrażliwa skóra głowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-01, 10:25   #1
niszczyciel20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5

Wrażliwa skóra głowy


Witam,

Proszę o pomoc jakiego kremu, maści, specyfiku używać aby zregenerować, odnowić, ujędrnić, rozciągnąć skórę głowy. Łysieje już z 3 lata, włosów coraz mniej, dlatego włosy nie będą przeszkadzały w rozprowadzeniu specyfiku, głównie chodzi o nawilżenie skóry w okolicach czoła i na czubku głowy.
Powodem tego jest zdarcie kawałka spalonej, opalonej skóry (czubek głowy) ostatniego lata, teraz się zrobiła taka tarka, odmiennego koloru, jest sucha i często po umyciu głowy jakby skóra schodziła, białe kawałki schodzą. I specyfik na okolice czoła, skóra wygląda na bardzo suchą, przy posmarowaniu kremem nawilżającym widać że są takie mini krostki, taka tarka ale nie wiem skąd to się wzięło. Proszę o polecenie jakiegoś dobrego kremu, który mógłbym stosować. Może jakiś krem na blizny czy coś podobnego... Wiadomo że mogę używać dowolnego kremu nawilżającego bo nie zaszkodzi, tylko pytam bo może znacie jakiś bardzo dobry krem, który powinienem używać. Jest tu dermatolog więc może się wypowie. Tylko proszę nie odsyłać mnie do specjalisty bo to tylko strata pieniędzy.. a przepisze to co 90% klientów. Mam 23 lata może to ważne, do mycia głowy używam szamponu Physiogel (może to źle). Bardzo proszę o pomoc. Będę wdzięczny i zobowiązany.
niszczyciel20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 14:19   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wrażliwa skóra głowy

Przykro mi, ja musze napisać, że powinieneś wybrać się do dermatologa, bo schodząca skóra i krostki to nie jest nic normalnego. Może nabawiłeś się grzybicy, może coś Ci się tam łuszczy, może jest zbyt podrażniona itp. Dobrze, że myjesz Phisiogelem bo jest delikatny i nie podrażnia, ale krem nawilżający, nawet bardzo dobry, nic nie pomoże jeśli jesteś chory.

I jeśli Ty znasz tylko takiego dermatologa, który wszytskim przepisuje to samo, to zgłoś go do Izby lekarskiej, bo najwyraźniej sam jest chory. A sobie znajdź innego, lepszego.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 16:07   #3
niszczyciel20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5
Dot.: Wrażliwa skóra głowy

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Przykro mi, ja musze napisać, że powinieneś wybrać się do dermatologa, bo schodząca skóra i krostki to nie jest nic normalnego. Może nabawiłeś się grzybicy, może coś Ci się tam łuszczy, może jest zbyt podrażniona itp. Dobrze, że myjesz Phisiogelem bo jest delikatny i nie podrażnia, ale krem nawilżający, nawet bardzo dobry, nic nie pomoże jeśli jesteś chory.

I jeśli Ty znasz tylko takiego dermatologa, który wszytskim przepisuje to samo, to zgłoś go do Izby lekarskiej, bo najwyraźniej sam jest chory. A sobie znajdź innego, lepszego.
Właśnie wydaje mi się że ten Physiogel nawet podrażnia co by oznaczało... że jest źle... od dłuższego czasu używam tylko tego szamponu i szamponów dla dzieci, ale po wszystkich tak jakby skóra mi schodziła, jakby za bardzo wysuszona. Oczywiście nie jest tragicznie, efekt znika po kilku godzinach. Grzybice i inne z gorszych chorób wykluczam. Kiedyś się może wybiorę do dermatologa, ale znając siebie to ciężka sprawa...

Edytowane przez niszczyciel20
Czas edycji: 2008-11-01 o 16:09
niszczyciel20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 16:43   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wrażliwa skóra głowy

Cytat:
Napisane przez niszczyciel20 Pokaż wiadomość
Grzybice i inne z gorszych chorób wykluczam. Kiedyś się może wybiorę do dermatologa, ale znając siebie to ciężka sprawa...
Wykluczasz, bo jesteś lekarzem ? W takim razie życzymy powodzenia w podejmowaniu decyzji i trzymamy kciuki, by nie zmieniło się to w nic gorszego.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.