Wyrolować problem, czyli dermaroller - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-14, 17:38   #1321
nebute
Raczkowanie
 
Avatar nebute
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 44
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;72850181]A co używasz na ciało pod rolke?[/QUOTE]

W kwestii cellulitu dermaroller najbardziej działa dzięki temu masażowi. Kobiety mają tak zbudowaną tkankę tłuszczową podzieloną przez komory kolagenowe, że gdy tłuszcz lub obrzęk uciska je stają się widoczne przez skórę jako grudki. Silny masaż powoduje wygładzenie przez jakiś czas tych struktur (podobnie jak bańka chińska, endermologia). Jeśli mamy cellulit obrzękowy, rolka może pogorszyć sprawę, drenaż limfatyczny będzie lepszy. Na ciało używam 3mm, krwawi mocno. Dodaje do tego serum robione przeze mnie z kofeiny, ketonów malinowych, forskoliny i kapsaicyny (składniki lipolityczne i przeciwcellulitowe).

kropka75 rolka 0,5mm powinna działa tylko na naskórek i wspomagać wchłanianie substancji, więc jeśli będą to substancje ujędrniające jak centella asiatica lub retinoidy (swoją drogą są nawet badania w użyciu retinoidów na cellulit). Z rolką 0,5 mm nie będzie takiego intensywnego masażu jak z dłuższą na ciało.

Wiercipieta
Działanie tretinoiny to:
stymulacja syntezy kolagenu i elastyny
hamowanie melanogenezy
antyoksydacyjne
normalizujące keratynizacje naskórka
stymulujące wzrost włosa szczególnie w połączeniu z minoksidylem (preparaty na łysienie)
Dzięki tym działaniom retinoidy są substancjami, działającymi na większość skórnych problemów, oczywiście z dużą ilością skutków ubocznych i zastrzeżeń (brak ciąży, stosowanie fotoprotekcji, delikatne środki myjące, brak zabiegów laserowych etc). Najważniejszym działaniem retinoidów jest cytując Jabłońską zapobieganie starzeniu skóry. Ponadto w kwestii cofania skutków starzenia, udokumentowane wieloletnimi badaniami z użyciem biopsji mają tylko tretinoina i Centella Asiatica. Dlatego od retinoidów się nieodciągane jestem wieloletnią fanką. W dodatku włosy normalnie rosły mi 4 cm rocznie( podkreślam rocznie) a po tretinoinie z minoksidylem 2 cm miesięcznie za co jestem wdzięczna jak diabli (oczywiście skóra złuszcza się drobnopłatkowo, swędzi, czasem piecze, a na uszach dość często robią się strupki, ale to i tak niewielka cena jak dla mnie)
Podlinkować na razie niepodlinkuje bo ten sprzedający co jakiś czas rzutem sprzedaje gł. żele 0,1% i 0,05% tretinoiny, zdaje się że jeździ do jakieś kraju gdzie są luzem dostępne (chyba Indie z tego co na opakowaniach jest napisane) zwozi ze 40 opakowań i sprzedaję. Jak będzie znowu to podlinkuje ( albo wyślę priv wiadomość, żeby bana nie dostał bo mnie wtedy szla* trafi, a wiem że niektórzy kapują o sprzedaży substancji nieregulaminowych i aukcje są usuwane) sama czekam, aż rzuci płynną wersję 0,1% tretinoiny na DMSO, absolutna rewelacja. Przyznam że byłam sceptyczna do takich zakupów, alliexpresu nienawidzę bo tam czasem sprzedają coś bez skł aktywnych w ogóle, krople na ślepotę i daltonizm, na ebay trafiłam kiedyś na fałszywe retinoidy, a to kupiłam tak z desperacji. Poszłam do dermatologa, 100zł za wizytę, recepty nie dostałam bo co to będzie jak w ciąże zajdę i machnęłam ręką na lekarzy. Zakupiłam z neta, stwierdziłam że jak straciłam stówę na lekarza to mogę stracić stówę na żel i zrobić piekło w komentarzach jak okaże się złe. Pomarudziłam na uczelni żeby mi na biofarmacji sprawdzili tożsamość substancji i okazało się, że trafiłam.Teraz się tym smaruje regularnie z wielkim zadowoleniem i już nie muszę jęczeć jakiejś babie w przychodni żeby mi dała (albo wręcz prosić chłopaka, żeby poszedł po receptę). Tylko technicznie to chyba generyki, czyli mogą mieć jakieś zanieczyszczenia, ale przyznam że działają dobrze
Wybacznie moje peany na cześć tretinoiny, ale wielce marzę, aby była bez recepty. Kiedyś furazydyna była na receptę, teraz już bez, może jak tak się będziemy dopytywać to nasza starość będzie z mniejszą ilością zmarszczek.
nebute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 10:12   #1322
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez nebute Pokaż wiadomość
W kwestii cellulitu dermaroller najbardziej działa dzięki temu masażowi. Kobiety mają tak zbudowaną tkankę tłuszczową podzieloną przez komory kolagenowe, że gdy tłuszcz lub obrzęk uciska je stają się widoczne przez skórę jako grudki. Silny masaż powoduje wygładzenie przez jakiś czas tych struktur (podobnie jak bańka chińska, endermologia). Jeśli mamy cellulit obrzękowy, rolka może pogorszyć sprawę, drenaż limfatyczny będzie lepszy. Na ciało używam 3mm, krwawi mocno. Dodaje do tego serum robione przeze mnie z kofeiny, ketonów malinowych, forskoliny i kapsaicyny (składniki lipolityczne i przeciwcellulitowe).

kropka75 rolka 0,5mm powinna działa tylko na naskórek i wspomagać wchłanianie substancji, więc jeśli będą to substancje ujędrniające jak centella asiatica lub retinoidy (swoją drogą są nawet badania w użyciu retinoidów na cellulit). Z rolką 0,5 mm nie będzie takiego intensywnego masażu jak z dłuższą na ciało.

Wiercipieta
Działanie tretinoiny to:
stymulacja syntezy kolagenu i elastyny
hamowanie melanogenezy
antyoksydacyjne
normalizujące keratynizacje naskórka
stymulujące wzrost włosa szczególnie w połączeniu z minoksidylem (preparaty na łysienie)
Dzięki tym działaniom retinoidy są substancjami, działającymi na większość skórnych problemów, oczywiście z dużą ilością skutków ubocznych i zastrzeżeń (brak ciąży, stosowanie fotoprotekcji, delikatne środki myjące, brak zabiegów laserowych etc). Najważniejszym działaniem retinoidów jest cytując Jabłońską zapobieganie starzeniu skóry. Ponadto w kwestii cofania skutków starzenia, udokumentowane wieloletnimi badaniami z użyciem biopsji mają tylko tretinoina i Centella Asiatica. Dlatego od retinoidów się nieodciągane jestem wieloletnią fanką. W dodatku włosy normalnie rosły mi 4 cm rocznie( podkreślam rocznie) a po tretinoinie z minoksidylem 2 cm miesięcznie za co jestem wdzięczna jak diabli (oczywiście skóra złuszcza się drobnopłatkowo, swędzi, czasem piecze, a na uszach dość często robią się strupki, ale to i tak niewielka cena jak dla mnie)
Podlinkować na razie niepodlinkuje bo ten sprzedający co jakiś czas rzutem sprzedaje gł. żele 0,1% i 0,05% tretinoiny, zdaje się że jeździ do jakieś kraju gdzie są luzem dostępne (chyba Indie z tego co na opakowaniach jest napisane) zwozi ze 40 opakowań i sprzedaję. Jak będzie znowu to podlinkuje ( albo wyślę priv wiadomość, żeby bana nie dostał bo mnie wtedy szla* trafi, a wiem że niektórzy kapują o sprzedaży substancji nieregulaminowych i aukcje są usuwane) sama czekam, aż rzuci płynną wersję 0,1% tretinoiny na DMSO, absolutna rewelacja. Przyznam że byłam sceptyczna do takich zakupów, alliexpresu nienawidzę bo tam czasem sprzedają coś bez skł aktywnych w ogóle, krople na ślepotę i daltonizm, na ebay trafiłam kiedyś na fałszywe retinoidy, a to kupiłam tak z desperacji. Poszłam do dermatologa, 100zł za wizytę, recepty nie dostałam bo co to będzie jak w ciąże zajdę i machnęłam ręką na lekarzy. Zakupiłam z neta, stwierdziłam że jak straciłam stówę na lekarza to mogę stracić stówę na żel i zrobić piekło w komentarzach jak okaże się złe. Pomarudziłam na uczelni żeby mi na biofarmacji sprawdzili tożsamość substancji i okazało się, że trafiłam.Teraz się tym smaruje regularnie z wielkim zadowoleniem i już nie muszę jęczeć jakiejś babie w przychodni żeby mi dała (albo wręcz prosić chłopaka, żeby poszedł po receptę). Tylko technicznie to chyba generyki, czyli mogą mieć jakieś zanieczyszczenia, ale przyznam że działają dobrze
Wybacznie moje peany na cześć tretinoiny, ale wielce marzę, aby była bez recepty. Kiedyś furazydyna była na receptę, teraz już bez, może jak tak się będziemy dopytywać to nasza starość będzie z mniejszą ilością zmarszczek.
Zgadzam się. Co ja się nagimnastykować musiałam żeby Zorac zdobyć, ech...

Dziękuję za obszerny post I będę czekać na wiadomość
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 15:53   #1323
Wiercipieta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 10
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Hm nebute ty chyba jesteś zaprawiona w bojach. Nie wpadłabym na pomysł aby pod rolkę stosowac retinoidy i że tak w ogóle można. A co powiesz aby wrzucić pod nią artedem. Daj koniecznie znać jak ten gość będzie miał TO na stanie. No nie zła nie zła jesteś artystka.
Wiercipieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-17, 18:39   #1324
nebute
Raczkowanie
 
Avatar nebute
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 44
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Atrederm, jak każdy retinoid jest stosowany pod rolkę. Na laboratorium urody był obszerny wątek o tym zanim usunęli to forum Atrederm jest silniejszy od Zoracu czy innej żelowej formy, ale wygodniej roluje się po żelu niż po płynie bo wolniej wysycha. Pamiętajcie, że te mikro ranki w skórze szybko się zamykają, jest to naturalna reakcja obronna organizmu, więc najlepiej najpierw preparat, a potem rolka.Poza tym namiętnie stosuje atrederm (i inne zagraniczne odpowiedniki) na skalp, na który z kolei nie nadaję się forma żelowa
nebute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 08:46   #1325
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

W końcu przyszło do mnie to cudo Clareny.

Ich instrukcja każe mi zrobić masażyk, a potem dać serum, nie odwrotnie.

Olać ich?

***

Jeszcze mam pytanie o dezynfekcję skóry i sprzętu.
Co stosujecie?
Odtłuszczacie buzię przed? Czym?

Do paszczy mam jakiś zamiennik Octeniseptu.
Ale nie wiem co do rolki. W aptece nie ma nic. Poradzili mi kupić zwykły spirol i go rozrobić z wodą.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 13:43   #1326
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Aaaa jeszcze jedno.

Co piszą na ulotkach czy opakowaniach Waszych rollerów?

Clarena deklaruje, że igły są ostre do 5 zabiegów i tyle zalecają.

Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że po 5 zabiegach roller trzeba wyrzucić.

Zmieniacie rollery po kilku zabiegach?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 14:41   #1327
Wiercipieta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 10
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Stosuje octenisept na buzie po wcześniejszym umyciu czarnym mydłem. Rolkę też psikam octenizeptem słyszałam też że można też spirytusem salicylowym. Ja mam rolkę yasumi. Tam nic nie pisze o ilości zabiegów. Pewnie sama to zauważe kiedy się stepi.

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

No i przed dezynfekcja rolke wkładam na chwilę do wrzatku
Wiercipieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-19, 13:55   #1328
Wiercipieta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 10
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Wiecie co poszłam dziś do rodzinnego z prośbą o receptę na atrederm. Wizyta trwała 2 min. Powiedziałam po co przyszłam. Lekarz z głową w dół nie spoglądając na twarz wypisal receptę. A byłam tak przygotowana.....
Wiercipieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 17:02   #1329
nebute
Raczkowanie
 
Avatar nebute
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 44
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
W końcu przyszło do mnie to cudo Clareny.

Ich instrukcja każe mi zrobić masażyk, a potem dać serum, nie odwrotnie.

Olać ich?

***

Jeszcze mam pytanie o dezynfekcję skóry i sprzętu.
Co stosujecie?
Odtłuszczacie buzię przed? Czym?

Do paszczy mam jakiś zamiennik Octeniseptu.
Ale nie wiem co do rolki. W aptece nie ma nic. Poradzili mi kupić zwykły spirol i go rozrobić z wodą.
Używanie serum po rolce też zwiększy wchłanianie przez przekrwienie, ale według standardu zabiegu rolkę używamy na serum.

Standard przy postępowaniu z rolką to:
skinsept/octenisept czy inny środek dezynfekujący na skórę przed zabiegiem.
Po zabiegu rolkę należy włożyć do wanienki ultradźwiękowej lub miski z roztworem dezynfekującym ( np Viruton) po czasie określonym przez producenta płynu wyszorować jednorazową szczoteczką z krwi i naskórka i ponownie włożyć do płynu dezynfekcyjnego, wypłukać, wysuszyć. Ale w domowych warunkach kiedy myjemy własną rolkę można pominąć wstępną dezynfekcję. W salonach kosmetycznych najchętniej po zabiegu wyrzucają rolkę, bo sanepid nie zezwala na przechowywanie ich po zabiegu.

Rolkę wyrzucam jak się stępi, chociaż to zapewne mało higieniczne podejście.
nebute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 21:50   #1330
Wiercipieta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 10
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Stosujecie retinoidy latem. Ja mam taki zamiar. Jestem obecnie na urlopie macierzyńskim i nie muszę wychodzić z domu. A na spacer z dzieckiem okulary czapka z daszkiem i filtr 50 z pharmaceris oczywiście w godz. Popołudniowych.



Hm po aikacji spodziewałam się ściągnięcia twarzy a jest fajnie nawilżona a przecież jest tam alkohol
Wiercipieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 22:28   #1331
nebute
Raczkowanie
 
Avatar nebute
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 44
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Przy filtrze 50 nie powinno być problemu, ale zamiast czapki z daszkiem kapelusz z szerokim rondem. Pamiętaj o odpowiedniej ilości filtru i o tym że powinnaś się smarować co 2h, filtr nie może być przeterminowany, ani przegrzany ( w torebce na plaży może być nawet 45C więc po sezonie filtry wyrzucamy!)
Suchej skóry nigdy nie miałam po retinoidach, nawet przy łuszczeniu skóra nie jest ściągnięta
nebute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-20, 09:54   #1332
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

No to zrobiłam.

Hmm, nie wiem o co chodzi z tym bólem i dyskomfortem. Spodziewałam się, że będzie gorzej, dużo gorzej.

Czerwieniłam się w trakcie zabiegu, potem szybko zeszło. Po pół godzinie miałam normalny kolor skóry. Tylko uczucie lekkiego pieczenia zostało na dwie godziny.

Następnego dnia twarz jak zwykle.
Z jedną różnicą. Nałożenie kremu powoduje, że skóra jest najedzona. Nie ma ściągnięcia, suszu. Jakbym przeszła kilka zabiegów peelingujących z dużą ilością odżywczych maseczek potem.

Zabieg zrobiłam na hialuron.
Pół ampułki było mi potrzebne. Aż żal, bo pewnie reszta się już nie nada na kolejny raz.

Szyję ominęłam. Na twarz i szyję zjadłabym całą.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 12:21   #1333
nebute
Raczkowanie
 
Avatar nebute
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 44
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Kwas hialuronowy tworzy warstwę okluzyjną na powierzchni skóry, nie działa drażniąco w przeciwieństwie do retinoidów bądź witaminy C. A ból i dyskomfort, zależy kiedy; zależy gdzie. Na ciele z 3mm rolką na pewno
nebute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 09:50   #1334
Weronika_66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 19
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Nebute jak często się rolujesz. Ile robisz zabiegów w serii i co ile te serie. To ja wcześniej byłam pod nazwą użytkownika wier.......zistalam wyrzucona za reklamę całkiem nieświadomy. Teraz już będę grzeczna. Dlaczego mnie nie ostrzegacie że to aż tak. Podałam gdzieś nazwę rolki i chyba sklep w którym zakupiłam żel aloesowy

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Wczoraj się przerolowalam ale nie odważyłam się położyć na twarz serum z wit c. Zrobiłam to teraz myślałam że mi skóra zejdzie z twarzy tak szczypalo i pieklo

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Kropka skoro już pół godz po zabiegu wyglądałas normalnie to chyba robiłaś to bardzo delikatnie i ani trochę nie dociskalas i może nie naciągnąć skóry. Ja za pierwszym razem też tak podchodzilam ostrożnie ale wczoraj to ja się już nie oszczedzalam. A bordowa jestem do teraz. Na drugi dzień to ja nie mogę wykonać nosa z domu tylko się ciągle smaruje.

Zastanawiam ani się czy ja nie robię sobie słowa hej przysługiwało. Cerę ma strasznie skłonna do zalypychanoa zwłaszcza nos a po rollowaniu zapchana jest jeszcze bardziej z uwagi na te wszystkie mazidla czy wy też tak macie

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Czytaj. Zastanawiam się czy ja nie robię sobie słoniej przyslugi. Sorry za ten nie skład ale w komórce wyskakują mi automatycznie wyrazy i czasem nie spojrze.
Weronika_66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 10:36   #1335
nebute
Raczkowanie
 
Avatar nebute
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 44
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Weronika ja też nie ogarniam tej reklamy na wizazu. Przecież jak ktoś pyta, że coś się poleca to naturalne, że podaję się link lub nazwę (dlatego opisywałam kolorystycznie te rolki z allegro, doskonale pamiętam nazwy, ale wolę nie podpadać )
Roluje się na twarz raz w tygodniu bądź raz na dwa tygodnie (jak są święta i rodzina ma mnie oglądać to wolę sobie darować). Na cellulit raz w miesiącu wystarcza mi, te ślady się dłużej goją.
nebute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 13:14   #1336
Weronika_66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 19
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

No później właśnie przypomniałam sobie ze byłaś sprytniejsza i operwowalas kolorami rolki. Ale jak to ty nebute ciągle rolujesz twarz 1 w tyg bez żadnych przerw i tak na okrągło. Myślałam że to się robi w jakiejs serii kilku zabiegów i przerwa. I tak ze 3 serie np 6 tyg zabiegów i 6 tyg przerwa no a zapacha cię cos
Weronika_66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 13:37   #1337
nebute
Raczkowanie
 
Avatar nebute
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 44
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Technicznie oryginalnie zabieg dermarollerem powinien być wykonywany co 6 tygodni bo jest to okres tworzenia nowego kolagenu, no ale są różne wskazania do użyć rolki. Ja np mam piegi i rolka sprawia że substancje wybielające wnikają efektywniej w skórę. Przy zapobieganiu starzeniu rolka+antyoksydanty też częściej nie zaszkodzi. Ale to zależy też od indywidualnych predyspozycji i czasu gojenia.
nebute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 14:51   #1338
Weronika_66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 19
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Nebute a jak godzisz rolkę z retinoidami bo przecież po samej rolce to burak to kiedy ten atrederm
Weronika_66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 17:20   #1339
nebute
Raczkowanie
 
Avatar nebute
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 44
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

To bardzo indywidualna reakcja. W dzień ( a raczej wieczór) po rolce burak, ale dnia następnego nie jestem już zbyt rumiana, czerwieńsza, ale bez przesady. Powiem szczerze, że kolor buraka mam najwyżej przez 24h niezależnie od drażnienia substancji. A strupki po rolce nie są aż tak rażące. Samo ograniczenie stanu zapalnego może być efektem długoletniego stosowania kwasu azaleinowego (skinoren np). Wykazano jego działanie na stany zapalne, leczenie trądziku różowatego i przewlekłego rumienia. Zmniejsza liczbę białek zapalnych charakterystycznych dla "buraczka". Jest to znany inhibitor melanogenezy, jeden z najbezpieczniejszych bo działa tylko na chorobową zmienione melanocyty, nie wpływa na normalne. Sprzedawany jako lek na trądzik. Stosowanie nie jest zbyt miłe bo (jak w podanych niżej artykułach pisze dokładnie) najpierw zaraz po aplikacji występuje rumień bądź podrażnienie, może też piec albo się łuszczyć, ale to pierwsze tygodnie, potem rumień blednie. Nie stosowałabym zaraz po rolce, ale ewentualnie przed zabiegiem, 24h godziny przerwy po zabiegu i resztę dni smaruje. Kwas jest bez recepty, trochę tańszy niż atrederm w zależności od apteki. Nie jest fotouczulający, więc jeśli zrobisz przerwę z rolką na lato można się smarować śmiało. Ja przerywam rolkę 3 tygodnie przed wakacjami w tropikach i w trakcie. Skinoren cały ten czas stosuje, oczywiście z filtrem.

Efficacy and safety of azelaic acid (15%) gel as a new treatment for papulopustular rosacea: Results from two vehicle-controlled, randomized phase III studies; JAAD, June 2003 Volume 48, Issue 6, Pages 836–845


Efficacy and safety of once-daily metronidazole 1% gel compared with twice-daily azelaic acid 15% gel in the treatment of rosacea. Wolf jr, Kerrouche N, Arsonnaud S. Cutis [2006, 77(4 Suppl):3-11]

Double-blind Comparison of Azelaic Acid 20% Cream and its
Vehicle in Treatment of Papulo-pustular Rosacea
ROAR BJERKE1, OLE FYRAND2 and KLAUS GRAUPE3, Acta Derm Venereol 1999; 79: 456Âą459

Topical Treatment of Rosacea with Ivermectin Inhibits Gene Expression of Cathelicidin Innate Immune Mediators, LL-37 and KLK5, in Reconstructed and Ex Vivo Skin Models; Séverine Thibaut de Ménonville, Carine Rosignoli, Estelle Soares, Manon Roquet, Béatrice Bertino, Jean-Paul Chappuis, Claire Defoin-Platel/Chaussade, Feb Dermatology and Therapy pp 1–13
nebute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-25, 09:46   #1340
Weronika_66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 19
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Po jakim czasie zauważylyście że coś się zmieniło z waszą skora
Weronika_66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-04, 01:29   #1341
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez mandarynki Pokaż wiadomość
Ponawiam moja prosbe o porade. Czy moglby ktos polecic dermaroller jakiejs sprawdzonej firmy/sklep?
podbijam!

Cytat:
Napisane przez nebute Pokaż wiadomość
Zmniejsze porów - nie mam tego problemu nigdy nie miałam cery trądzikowej
Zmarszczki - jeszcze młoda jestem, chciałam rolką zapobiec. Delikatne zmarszczki spłyca przy regularnym stosowaniu.
Ale w kwestii ujędrnienia skóry i jej podniesienia, pogrubienia zdecydowanie na tak. Nie ma też nic innego równie skutecznego na cellulit ( no może bańka chińska).

I pamiętamy do rolki filtry 50 na codzień!
ile mm stosujesz na uda?

jakie filtry na twarz preferujesz? wlasnie stoje przed wyborem takowego!
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 20:54   #1342
nebute
Raczkowanie
 
Avatar nebute
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 44
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

na uda 2mm do 3mm. Filtr 50 SPF ziaja dla dzieci(ziajka)
nebute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 21:22   #1343
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Tez proszę o polecenie jakiejś konkretnej rolki na twarz🙌🙏

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 15:11   #1344
nebute
Raczkowanie
 
Avatar nebute
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 44
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Stawiam, że mnie zbanują jeśli polecę konkretną rolkę, no ale spróbujmy. Ja z allegro kupuje firmy DNS, obojętnie jaki sprzedający.
nebute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-21, 11:52   #1345
leBlanc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 39
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

czy ktos zauwazyl splycenie zmarszczek na twarzy ?
leBlanc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-21, 17:32   #1346
nebute
Raczkowanie
 
Avatar nebute
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 44
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Na czole retinoidy+rolka zeszły całkiem, ale to były takie pierwsze młode kiełkujące. Z takich cięższych zmarszczek co usunęłam retinoidy+ rolka to ta zmarszczka między cyckami, ale że śpię na boku ciągle się odnawia. Rolka jest ok na zmarszczki, ale nie takie które powstają przez złe nawyki, jak np zginanie szyi
nebute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 20:41   #1347
nebute
Raczkowanie
 
Avatar nebute
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 44
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Jakby ktoś chciał są już te tretinoiny co kupuje na allegro Żel tretinoina 0,1% musiałam najpierw wykupić cały bimatoprost zanim się podzieliłam wiedzą xD
nebute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 00:34   #1348
Ashia
Rozeznanie
 
Avatar Ashia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Warszawa/Dublin
Wiadomości: 639
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Wlasnie planuje kupic, ale na uda, ktoras z Was uzywa, dziala?
Ashia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 14:26   #1349
Ashia
Rozeznanie
 
Avatar Ashia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Warszawa/Dublin
Wiadomości: 639
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez nebute Pokaż wiadomość
na uda 2mm do 3mm. Filtr 50 SPF ziaja dla dzieci(ziajka)
Jak dlugo uzywasz, czy widzisz jakies efekty?
Ashia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 22:16   #1350
nebute
Raczkowanie
 
Avatar nebute
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 44
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Jak zaprzestajesz terapii to efekty znikają. Ale w trakcie jak najbardziej cellulit znika.
nebute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-15 14:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:02.