Gradówka na powiece - znowu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-13, 13:06   #1
user93
Przyczajenie
 
Avatar user93
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 28

Gradówka na powiece - znowu


Witam.
Chciałabym poradzić się was w sprawie gradówki na powiece. Kilka dni temu wyskoczył mi jęczmień (problem występujący od dzieciństwa). Dwa dni robiłam ciepłe okłady - rumianek, jajko itd. Zdecydowałam się pójść do okulisty, który przepisał mi specjalne krople i maść, jednak to cholerstwo nie chce zejść. Raz już przechodziłam zabieg usuwania gradówek (zarówno lewa jak i prawa powieka :/ ) - wiązało się to oczywiście z pobytem w szpitalu. Czuję, że i tym razem będę miała taki problem, dlatego chciałabym zapytać czy znacie jakieś przychodnie w Warszawie przeprowadzające takie zabiegi - chodzi mi o BRAK KONIECZNOŚCI PRZEBYWANIA W SZPITALU - czytałam, że i tak można, gdyż nie jest to konieczne.

Będę wdzięczna za pomoc
user93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 13:39   #2
hieroglifka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 40
Dot.: Gradówka na powiece - znowu

A nie możesz z tym żyć dopóki nie będziesz mogła sobie pozwolić na pobyt w szpitalu? Ona się po jakimś czasie wchłania tak, że jest tylko wyczuwalna pod palcami
hieroglifka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 14:36   #3
user93
Przyczajenie
 
Avatar user93
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 28
Dot.: Gradówka na powiece - znowu

Ostatnim razem kiedy miałam gradówkę w ogóle się nie wchłonęła. Bodajże z pół roku ją miałam na powiece. Wygląda to nieestetycznie - bąbel i zaczerwienienie. Ledwo mogę spojrzeć na swoje odbicie w lustrze a co dopiero wyjść z tym na ulicę. To tak jak niewyleczony trądzik albo inne cholerstwo. A że problemy z cerą i tak są, nie będę chodzić tak zaniedbana i zakompleksiona
user93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 17:33   #4
lafirynda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 85
GG do lafirynda
Dot.: Gradówka na powiece - znowu

Sama zmagam się z tym problemem od lat. Mam za sobą 5 usuniętych gradówek.
Kiedyś zrobiłam nawet post aby pomóc innym osobom z takim problemem.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=554066

Stosuje to codziennie i już ponad rok nie pojawiła się żadna gradówka.
lafirynda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 16:54   #5
user93
Przyczajenie
 
Avatar user93
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 28
Dot.: Gradówka na powiece - znowu

Dziękuję ślicznie ! mam nadzieję, że teraz zejdzie mi to z oka i dalej stosując się do tych wskazówek pozbędę się raz na zawsze tego problemu.
user93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 10:21   #6
lafirynda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 85
GG do lafirynda
Dot.: Gradówka na powiece - znowu

Mi raz udało się wyleczyć gradówkę. Natychmiast jak się pojawiła czyściłam ją kilka razy dziennie blephasolem i zniknęła! Nigdy natomiast nie pomogły mi gorące okłady czy maści z antybiotykiem. Dlatego wydaje mi się, że u mnie to kwestia odpowiedniego oczyszczania brzegów powiek.
Zachęcam Cię do dbania o nie codziennie, już zawsze. Niestety ale ja się już z tym pogodziłam. Traktuje to jak mycie zębów.

Powodzenia

W razie dodatkowych pytań pisz

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

zapomniałam nadmienić jedną ważną rzecz: musisz przemywać również linie wodną rzęs. Namocz patyczek (ten do czyszczenia uszu) w ciepłej wodzie (a najlepiej płynie blephasol) i delikatnie przeprzyj linie wodą rzęs (górną i dolną). Rano i wieczorem. Szczególnie jeśli się malujesz.

Warto też przyjmować kwasy omega 3, podobno po dłuższym stosowaniu dają bardzo dobre efekty.

/ dla osób uczulonych na marketing szeptany - nie jest to reklama płynu blephasol. W tym momencie nie ma niestety innego płynu, którym można oczyszczać powiek w takich dolegliwościach. Przydałaby się jakaś konkurencja, bo ten jest drogi i można go stosować tylko przez 2 miesiące.
lafirynda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-16 11:21:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:22.