Szkła kontaktowe i pękające naczynka . - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-08, 16:19   #1
kamila1997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1

Szkła kontaktowe i pękające naczynka .


Witam
Otóż od środy jestem posiadaczką torycznych soczewek kontaktowych miesięcznych firmy Johnson. Mam dość dużą wadę wzroku , bo na lewe oko +6 a na prawe +3 . Muszę dodać , że mam dopiero 15 lat ale mój okulista nie widział żadnych przeciwwskazań co do noszenia szkieł kontaktowych. Mimo to pojawiły się problemy po dwóch dniach intensywnego używania szkieł ( już w pierwszy dzień nosiłam je 5 godzin , zaś w następny ok 11 godz.) na jednym oku pękło mi pojedyncze naczynko , zaś na drugim utworzyła się taka jakby pajęczynka . W czwartek jestem umówiona na wizytę jednak chciałabym was zapytać o opinie. Bardzo mi zależy na noszeniu szkieł kontaktowych i nie chciałabym z nich rezygnować. Czy istnieje taka możliwość ? Dodam , że niż mnie nie boli , w soczewkach czuję się komfortowo a zaczerwienienie nie jest bardzo widoczne na pierwszy rzut oka nie widać go, ponieważ występuje na brzegach białka .

Bardzo proszę o pomoc !
kamila1997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 21:21   #2
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Szkła kontaktowe i pękające naczynka .

Cytat:
Napisane przez kamila1997 Pokaż wiadomość
Witam
Otóż od środy jestem posiadaczką torycznych soczewek kontaktowych miesięcznych firmy Johnson. Mam dość dużą wadę wzroku , bo na lewe oko +6 a na prawe +3 . Muszę dodać , że mam dopiero 15 lat ale mój okulista nie widział żadnych przeciwwskazań co do noszenia szkieł kontaktowych. Mimo to pojawiły się problemy po dwóch dniach intensywnego używania szkieł ( już w pierwszy dzień nosiłam je 5 godzin , zaś w następny ok 11 godz.) na jednym oku pękło mi pojedyncze naczynko , zaś na drugim utworzyła się taka jakby pajęczynka . W czwartek jestem umówiona na wizytę jednak chciałabym was zapytać o opinie. Bardzo mi zależy na noszeniu szkieł kontaktowych i nie chciałabym z nich rezygnować. Czy istnieje taka możliwość ? Dodam , że niż mnie nie boli , w soczewkach czuję się komfortowo a zaczerwienienie nie jest bardzo widoczne na pierwszy rzut oka nie widać go, ponieważ występuje na brzegach białka .

Bardzo proszę o pomoc !
A czy okulista nie zalecił Ci stopniowego wydłużania czasu noszenia soczewek? Ja miałam zalecone pierwszego dnia nosić je przez 2h, drugiego 4h, trzeciego 6h itp.

A co do naczynek to może byc tak, ze to przez długie siedzenie przed kompem, ale powiem Ci, że sporo ludzi ma popękane naczynka (ja tez mam troszkę, ale nic złego nie dzieje mi się z oczami - do okulistki chodze regularnie na kontrolę)/
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 10:35   #3
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Szkła kontaktowe i pękające naczynka .

Mnie powiedziano od razu, że mam nie nosić za długo (nie więcej niż 10h), bo jakieś naczynka sródgałkowe moga mi wrastać w rogówkę
Może spróbuj nosić stopniowo dłużej (nie od razu cały dzień), a jak się nie poprawi, to idź do innego okulisty.
__________________
"Dlaczego wszystko jest tak proste póki nie przytrafi się Tobie?"
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:42.