Czy taka dieta jest ok? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-01, 16:23   #1
Yvete
Raczkowanie
 
Avatar Yvete
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 48

Czy taka dieta jest ok?


Hej dziewczyny
Jako iż nie za bardzo znam się na odchudzaniu i dietach, a muszę zrzucić 10kg, to postanowiłam dietę z planem ćwiczeń sobie ułożyć i skonsultować to z wami, bo wiem, że tu dostanę szczerą odpowiedź, podpowiecie mi co jest źle, co zamienić itp.
A więc mój przykładowy jadłospis:

Śniadanie (9:00)
- Białko serwatkowe (taki koktajl daje mi ok. 25g białka, piję od jakiegoś czasu bo mięsa nie jem, a twarożków ciągle wsuwać nie będę, a białko musi być )
- Owsianka z cynamonem i musem jabłkowym lub śliwkami (szklanka owsianki + szklanka mleka bez laktozy, mus nie słodzony, same jabłka )

Drugie śniadanie (12:00)
- Omlet z 3 jajek z pieczarkami lub pomidorem

Obiad (15:00)
- Zupa krem z soczewicą (marchew, pietruszka, seler, czasem koncentrat pomidorowy + soczewica czerwona)

Podwieczorek (18:00)
- cukinia z piekarnika + kefir

Kolacja (21:00)
- 3 kromki wafli ryżowych z twarożkiem typu almette + szklanka soku pomidorowego

W ciągu dnia oczywiście 1,5l wody + 2 kubki zielonej herbaty i 1-2 herbaty pu-erh

Jako iż pracuję w domu i raczej wieczorami, to na ćwiczenia mam mnóstwo czasu, dwa tygodnie temu zaczęłam od steppera, ale coś czuję, że muszę do tego coś dołączyć. Na początku nie mogłam na stepperze wytrzymać nawet 20 minut, teraz bez problemu robię 40, więc:

Poniedziałek:
7:00 - Bieganie (biegać na razie zbytnio nie potrafię, po 300m wypluwam płuca, więc zaczynam według tej tabelki: http://m.natemat.pl/dcf543272caa83d8...,641,0,0,0.png)
09:30 - Stepper (40min)
19:30 - Stepper (40min)

Wtorek:
09:30 - Stepper (40min)
13:00 - Ćwiczenia z Mel B
10 minutowy trening brzucha, trening pośladków, nóg i ramion (łącznie ok. 40min)
19:30 - Stepper (40min)

Środa:
7:00 - Bieganie
09:30 - Stepper (40nin)
19:30 - Stepper (40min)

Czwartek:
09:30 - Stepper (40min)
13:00 - Ćwiczenia z Mel B
10 minutowy trening brzucha, trening pośladków, nóg i ramion (łącznie ok. 40min)
19:30 - Stepper (40min)

Piątek:
7:00 - Bieganie
9:30 - Stepper (40min)
19:30 - Stepper (40min)

Sobota:
Odpoczynek

Niedziela:
13:00 - Ćwiczenia z Mel B
10 minutowy trening brzucha, trening pośladków, nóg i ramion (łącznie ok. 40min)
19:30 - Stepper (40min)

Śmiało piszcie czy czegoś jest za dużo czy za mało
__________________
Cel: 77-75-73-70-67-63-60
Yvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 01:59   #2
urokiprzyrody
Raczkowanie
 
Avatar urokiprzyrody
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 36
Dot.: Czy taka dieta jest ok?

zdecydowanie za dużo białka pochodzenia zwierzęcego więcej węgli, mniej białek (w tym ok. 30-50% roślinnych), więcej wielonienasyconych kwasów tłuszczowych
aha i wafle ryżowe to tragedia może mało kcal, ale jeżeli chodzi o jakość to dziadostwo

Edytowane przez urokiprzyrody
Czas edycji: 2015-10-02 o 02:00
urokiprzyrody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 10:45   #3
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Czy taka dieta jest ok?

Cytat:
Napisane przez urokiprzyrody Pokaż wiadomość
zdecydowanie za dużo białka pochodzenia zwierzęcego więcej węgli, mniej białek (w tym ok. 30-50% roślinnych), więcej wielonienasyconych kwasów tłuszczowych
aha i wafle ryżowe to tragedia może mało kcal, ale jeżeli chodzi o jakość to dziadostwo
za dużo białka? ja bym raczej powiedziała, że za mało. Autorko ile ważysz i ile masz wzrostu? Jak się ćwiczy / odchudza powinno się jeść więcej białka, ok 1,5-2g na kg masy ciała. Z pozostałymi rzeczami się zgadzam - mało węgli złożonych, zdrowego tłuszczu, mało świeżych warzyw, wafle ryżowe to dziadostwo omleta na Twoim miejscu zjadłabym na kolację, koktajl białkowy po treningu, obiad masz jakiś taki skromny no i te wafle lepiej wywal z diety. Ćwiczenia 3 razy dziennie to, moim zdaniem, zupełny bezsens. To naprawdę nie chodzi o ilość, tylko o jakość. Lepiej poćwiczyć godzinę dziennie, ale porządnie. Jak biegasz to zrób potem np tabatę i starczy. Lepsze są krótkie ale intensywne treningi niż sterczenie godzinami na stepperze. Jeśli ćwiczysz w domu to na Twoim miejscu zaopatrzyłabym się też w jakieś hantle i ćwiczyła z obciążeniem. Z tego co piszesz to nie masz w ogóle kondycji, więc małymi kroczkami do celu! A tak w ogóle, o ile jeszcze tego nie zrobiłaś, to zacznij od wyliczenia swojego zapotrzebowania na kcal i makroskładniki. Powodzenia
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 11:45   #4
Yvete
Raczkowanie
 
Avatar Yvete
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 48
Dot.: Czy taka dieta jest ok?

Cytat:
Napisane przez Aggis Pokaż wiadomość
za dużo białka? ja bym raczej powiedziała, że za mało. Autorko ile ważysz i ile masz wzrostu? Jak się ćwiczy / odchudza powinno się jeść więcej białka, ok 1,5-2g na kg masy ciała. Z pozostałymi rzeczami się zgadzam - mało węgli złożonych, zdrowego tłuszczu, mało świeżych warzyw, wafle ryżowe to dziadostwo omleta na Twoim miejscu zjadłabym na kolację, koktajl białkowy po treningu, obiad masz jakiś taki skromny no i te wafle lepiej wywal z diety. Ćwiczenia 3 razy dziennie to, moim zdaniem, zupełny bezsens. To naprawdę nie chodzi o ilość, tylko o jakość. Lepiej poćwiczyć godzinę dziennie, ale porządnie. Jak biegasz to zrób potem np tabatę i starczy. Lepsze są krótkie ale intensywne treningi niż sterczenie godzinami na stepperze. Jeśli ćwiczysz w domu to na Twoim miejscu zaopatrzyłabym się też w jakieś hantle i ćwiczyła z obciążeniem. Z tego co piszesz to nie masz w ogóle kondycji, więc małymi kroczkami do celu! A tak w ogóle, o ile jeszcze tego nie zrobiłaś, to zacznij od wyliczenia swojego zapotrzebowania na kcal i makroskładniki. Powodzenia
Mam 176cm wzrostu i 75kg wagi. Liczyłam ile potrzebuje białka, wyszło mi właśnie ok. 75-80g dziennie. Ok, wafle wywalam, zastąpie je pieczywem pełnoziarnistym a w czym jest najwięcej tych węgli złożonych? ryż brązowy, kasza gryczana, płatki owsiane - to się nadaje? tłuszcze skąd brać? :P staram się do sałatek dodawać oliwy z oliwek, jeśli coś smażę to też tylo na oliwie. Z ćwiczeniami to jest tak, że tylko na razie ten stepper 2x dziennie + bieganie/ćwiczenia z mel b, chodzi mi raczej o to, że teraz będę biegać może z 7-8 minut, reszta to marsz, tak jak jest w tabelce, jeśli dojdę do tej granicy, gdzie będę bez problemu z rana biegać to 30-40 minut, to stepper ograniczam do 3-4 razy w tygodniu, raz dziennie + te ćwiczenia z Mel B 4 razy w tygodniu, ponieważ właśnie szukałam jakiejś trenerki na yt która by mnie nie zamęczyła i właśnie znalazłam Mel B, ćwiczenia ma takie, że jestem w stanie je bez problemu wykonać. Hantle mam w szafie, kurzą się, też myślałam, żeby je wyciągnąć
A znasz może jakąś wiarygodną stronę, gdzie można to wyliczyć? bo na każdej wychodzi mi co innego
__________________
Cel: 77-75-73-70-67-63-60
Yvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 12:08   #5
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Czy taka dieta jest ok?

Cytat:
Napisane przez Yvete Pokaż wiadomość
Mam 176cm wzrostu i 75kg wagi. Liczyłam ile potrzebuje białka, wyszło mi właśnie ok. 75-80g dziennie. Ok, wafle wywalam, zastąpie je pieczywem pełnoziarnistym a w czym jest najwięcej tych węgli złożonych? ryż brązowy, kasza gryczana, płatki owsiane - to się nadaje? tłuszcze skąd brać? :P staram się do sałatek dodawać oliwy z oliwek, jeśli coś smażę to też tylo na oliwie. Z ćwiczeniami to jest tak, że tylko na razie ten stepper 2x dziennie + bieganie/ćwiczenia z mel b, chodzi mi raczej o to, że teraz będę biegać może z 7-8 minut, reszta to marsz, tak jak jest w tabelce, jeśli dojdę do tej granicy, gdzie będę bez problemu z rana biegać to 30-40 minut, to stepper ograniczam do 3-4 razy w tygodniu, raz dziennie + te ćwiczenia z Mel B 4 razy w tygodniu, ponieważ właśnie szukałam jakiejś trenerki na yt która by mnie nie zamęczyła i właśnie znalazłam Mel B, ćwiczenia ma takie, że jestem w stanie je bez problemu wykonać. Hantle mam w szafie, kurzą się, też myślałam, żeby je wyciągnąć
A znasz może jakąś wiarygodną stronę, gdzie można to wyliczyć? bo na każdej wychodzi mi co innego
ja najczęściej korzystam z tego kalkulatora: http://ar.pl/kalkulatory/kalkulator-bmr/ jak ważysz 75g to te 75g białka to min. (i tak z Twojej rozpiski tyle raczej nie wychodzi), jak ćwiczysz + jesteś na redukcji to tego białka potrzebujesz więcej. Węgle złożone, tak jak piszesz - kasza (jaglana, gryczana), ryż, razowe pieczywo, warzywa strączkowe. Zdrowe tłuszcze - oliwa, pestki, siemię lniane, orzechy, awokado, jaja, ryby. Oliwa akurat nie jest najlepsza do smażenia, lepiej smażyć na oleju kokosowym czy maśle klarowanym. A zamiast smażyć to lepiej gotować i piec z ćwiczeniami to rób jak uważasz, ale żeby się nie zajechać. Najlepiej przeplatać cardio / interwały z treningiem siłowym.

Edytowane przez Aggis
Czas edycji: 2015-10-06 o 10:44 Powód: usunięcie spamu z mojego wpisu, którego nie dodawałam
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 15:34   #6
Casaa
Zakorzenienie
 
Avatar Casaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 432
Dot.: Czy taka dieta jest ok?

Ja sie wypowiem co do treningu. Tak jak kolezanka wyzej pisala, trening jest bez sensu jesli robisz tyle stepow w ciagu dnia. Imho jestes totalnie bez kondycji wiec zscznij od cardio i rob to 3-4 w tyg, pozostale dni to odpoczynek bo zajedziesz sie mocno zniechecisz. Jak juz igarniesz kondycje, a bedziesz chciala troszke sie wyrzezbic to polecam crossfit. Dodam od siebie, ze zaraz po treningu (do 15-20min) powinnas zjesc cos slodkiego(nie, nie baton czy czekolade) najlepiej banana, zeby uzupelnic zapasy gliko w miesniach, bo bedzie dochidzilo do katabolizmu.

Wyslane z Lumia920.
Casaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 02:14   #7
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 614
Dot.: Czy taka dieta jest ok?

Jaki jest sens picia mleka bez laktozy przy białku serwatkowym? Co do ćwiczeń -wytrwaj choć 3 miesiące ćwicząc 3xtydz, zamiast jednego tygodnia usiłując terenować codziennie.
__________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu, Łodzi i o tym co mi do głowy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Nałogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-06, 10:33   #8
EwelinaBobek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
Dot.: Czy taka dieta jest ok?

ja bym dała ćwiczenia co 2 dzień 2 razy dziennie jak już
__________________
reklama
EwelinaBobek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 13:48   #9
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Czy taka dieta jest ok?

Tez mi się wydaje ze jak na poczatek masz bardzo duzo ćwiczeń..
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 13:48:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:45.