Jak zabrać się za przygotowanie wypowiedzi ustnej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-21, 13:51   #1
Aleksandra26527
Przyczajenie
 
Avatar Aleksandra26527
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3

Jak zabrać się za przygotowanie wypowiedzi ustnej?


Na polski muszę przygotwac 5minutową wypowiedż ustną na temat "Wykorzystując podane fragmenty mitu o Prometeuszu,zinterpretuj obraz Gustave'a Moreau 'Prometeusz'.Dokonaj oceny postępowania tej postacii w kontekście kary,która ją spotkała"

Tyle że własnie nie rozumiem co mam zrobić. Mam opisać obraz? Czy jak? Jaki jest ten temat? Mam podany mit o Prometeuszu i pod tekstem jest obraz pt "Prometeusz". Nie mam pojęcia jak się za to zabrać i jak to ma wyglądać.
Aleksandra26527 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 14:19   #2
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Jak zabrać się za przygotowanie wypowiedzi ustnej?

Cytat:
Napisane przez Aleksandra26527 Pokaż wiadomość
Na polski muszę przygotwac 5minutową wypowiedż ustną na temat "Wykorzystując podane fragmenty mitu o Prometeuszu,zinterpretuj obraz Gustave'a Moreau 'Prometeusz'.Dokonaj oceny postępowania tej postacii w kontekście kary,która ją spotkała"

Tyle że własnie nie rozumiem co mam zrobić. Mam opisać obraz? Czy jak? Jaki jest ten temat? Mam podany mit o Prometeuszu i pod tekstem jest obraz pt "Prometeusz". Nie mam pojęcia jak się za to zabrać i jak to ma wyglądać.
No musisz przygotować wypowiedź o Prometeuszu, skorzystaj z interpretacji mitu i obrazu, szukaj tego w książkach o epoce starozytności i o sztuce. Większość będziesz miała tam, tylko poskładasz do kupy i dodasz coś ewentualnie od siebie. Pięć minut to nie tak długo
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 17:12   #3
kiiisiel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 433
Dot.: Jak zabrać się za przygotowanie wypowiedzi ustnej?

Cytat:
Napisane przez Aleksandra26527 Pokaż wiadomość
Na polski muszę przygotwac 5minutową wypowiedż ustną na temat "Wykorzystując podane fragmenty mitu o Prometeuszu,zinterpretuj obraz Gustave'a Moreau 'Prometeusz'.Dokonaj oceny postępowania tej postacii w kontekście kary,która ją spotkała"

Tyle że własnie nie rozumiem co mam zrobić. Mam opisać obraz? Czy jak? Jaki jest ten temat? Mam podany mit o Prometeuszu i pod tekstem jest obraz pt "Prometeusz". Nie mam pojęcia jak się za to zabrać i jak to ma wyglądać.
Czytasz mit, patrzysz na obraz, doszukujesz się elementów wspólnych, łączących, zapisujesz je sobie w punkcikach, następnie wybierasz od najważniejszego do mniej ważnego, wszystkie opisujesz tak, by trwało to te pięć minut, nie zapomnij , że nie możesz wyjść poza temat kary, powodzenia.
kiiisiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:16.