Dieta maślankowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-23, 19:34   #1
zuzanna90
Raczkowanie
 
Avatar zuzanna90
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 341

Dieta maślankowa


Witam!
Usłyszałam gdzieś o diecie maślankowej i od razu zaczęłam szperać w Internecie, aby się dowiedzieć, co to za 'dieta cud'
Wyczytałam wiele pozytywnych opinii, jednak za mało konkretów jak dla mnie.

Dziewczyny, które stosowały tą dietę, mam kilka pytań:

1. w internecie znalazłam 2 warianty tej diety: pierwszy - 3 dania w ciągu dnia, każde składa się z maślanki, ale także owoców, sucharków, mięsa itp, a drugi - że przez 2 dni wypijamy 2 litry maślanki, trzeciego dnia dodajemy chyba owoce, kolejnego ziemniaki, a piątego dnia jemy ryż i pijemy mleko.
Która z wersji jest lepsza?

2. czy podczas tej diety bez obaw możemy pić kawę, herbatę? bo wodę niegazowaną domyślam się, że tak.

3. czy na tej diecie należy przestrzegać konkretnych godzin spożywania posiłków?

4. no i oczywiście efekty tej diety, nie tyle w kg, a czy wizualnie są rezultaty? i co robiłyście, aby utrzymać efekty?

z góry dziękuję za odpowiedzi!

ps. jeżeli temat już był/jest to przepraszam, ale przejrzałam i takiego wątku, gdzie byłyby takie informacje nie znalazłam...
__________________
'ten RAP to jak na ranie plaster.'
zuzanna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 20:09   #2
readthelabel
Raczkowanie
 
Avatar readthelabel
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 128
Dot.: Dieta maślankowa

w jakim celu chcesz zastosować tą dietę? Jeśli chodzi o długotrwałą utratę wagi to totalnie chybiony pomysł
__________________
Moje gotowanie i recenzowanie - bezglutenowo, bezmlecznie, bezcukrowo, rozdzielnie, paleo.

http://readthelabel.pl
https://www.facebook.com/doreadthelabel
readthelabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 20:14   #3
zuzanna90
Raczkowanie
 
Avatar zuzanna90
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 341
Dot.: Dieta maślankowa

chcę ją potraktować jako wstęp do racjonalnego, zdrowego odżywiania się
zdaję sobie sprawę, że efekty tej diety nie są zbyt trwałe, ale chcę spróbować... licząc na efekty i motywacje, aby te efekty utrzymać przynajmniej przez jakiś czas.
__________________
'ten RAP to jak na ranie plaster.'
zuzanna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 06:44   #4
readthelabel
Raczkowanie
 
Avatar readthelabel
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 128
Dot.: Dieta maślankowa

Moim zdaniem monodiety (opierające się na jednym składniku) nie są dobrym wstępem do racjonalnego odżywiania. Nie ma też co liczyć na wiele poza utratą wody.

Spotkałaś się może z dietą owocowo-warzywną dr Ewy Dąbrowskiej? Też nie jest to dieta do stosowania na dłuższy okres czasu, ale z tego co słyszałam świetnie oczyszcza organizm, dzięki czemu przygotowuje do ogólnego procesu odchudzania. Je się bez ograniczeń i w miarę urozmaicenie. Teraz, kiedy jest masa tanich owoców i warzywm jest idealny okres na spróbowanie
__________________
Moje gotowanie i recenzowanie - bezglutenowo, bezmlecznie, bezcukrowo, rozdzielnie, paleo.

http://readthelabel.pl
https://www.facebook.com/doreadthelabel
readthelabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 14:50   #5
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Dieta maślankowa

A nie sądzisz, że po kilku dniach na maślance będziesz miała ogromną ochotę na wszystkie pyszne bomby kaloryczne? Większość osób tak ma, że jeśli zbyt wiele sobie odmawia to ostatecznie rzuca się na jedzenie. A zastępując powoli zwykłe potrawy zdrowszymi i mniej kalorycznymi zaczniesz się przyzwyczajać i nie odczujesz tak mocno zmiany.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 15:05   #6
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Dieta maślankowa

Prawdę mówiąc to bardzo oklepany schemat "zaczynam od diety X i traktuję ją jako wstęp do zdrowej diety, bo potrzebuję motywacji na początek". Co drugi wątek na krzywym zwierciadle tak się zaczyna. "wiem, ze to głodówka, ale chcę tak zacząć, żeby widząc efekty móc potem zacząć się na spokojnie zdrowo odchudzać". A tak naprawdę jeśli nauczysz się czym jest zdrowa dieta i jak ją układać (a nie zdawać się na teorie zasłyszane w reklamach TV i kolorowych gazetkach - bo niestety stąd pochodzi nasze wyobrażenie o zdrowej diecie) to zrozumiesz, że zaczynanie od tego typu diet mija się zupełnie z celem
Pozdrawiam
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 15:05   #7
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Dieta maślankowa

Prawdę mówiąc to bardzo oklepany schemat "zaczynam od diety X i traktuję ją jako wstęp do zdrowej diety, bo potrzebuję motywacji na początek". Co drugi wątek na krzywym zwierciadle tak się zaczyna. "wiem, ze to głodówka, ale chcę tak zacząć, żeby widząc efekty móc potem zacząć się na spokojnie zdrowo odchudzać". A tak naprawdę jeśli nauczysz się czym jest zdrowa dieta i jak ją układać (a nie zdawać się na teorie zasłyszane w reklamach TV i kolorowych gazetkach - bo niestety stąd pochodzi nasze wyobrażenie o zdrowej diecie) to zrozumiesz, że zaczynanie od tego typu diet mija się zupełnie z celem
Pozdrawiam
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-26, 21:16   #8
thegossip
Przyczajenie
 
Avatar thegossip
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 23
Dot.: Dieta maślankowa

Ja kiedyś odchudzałam się na maślance, ale nie według tej diety. tylko sama ułożyłam sobie jakiś "plan"
-1 szklanka
-1 szklanka
-normalny obiad tylko mniejsza poracja
-1 szklanka
-1 szklanka

zdrowe to to nie było. ale młoda i głupia wtedy byłam. potem maślankę zamieniłam na jogurty. w 4 miesiące schudlam 15kg

dużym plusem maślanki było to, że nie byłam po niej głodna, nie myślałam non stop o jedzeniu. potrafiłam tygodniami nie tknąć nic słodkiego.
thegossip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:27.