Sztywne włosy w trakcie mycia i po!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-12, 11:33   #1
mywhitelies
Przyczajenie
 
Avatar mywhitelies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 16

Sztywne włosy w trakcie mycia i po!!


Moje włosy są dość grube, ciężkie ale w ciągu dnia nie są sztywne, większych problemów z nimi także nie mam. Są stosunkowo zdrowe, Ale mój problem polega na tym, że gdy umyje włosy, one są tragicznie sztywne, ciężkie i nie da się ich rozdzielić nawet, jakby były bardzo polakierowane. Jest tak najbardziej u nasady. Próbowałam różnych szamponów, z jak i bez SLS oraz metody OMO. Po każdym myciu stosuje także odżywkę oraz raz na tydzień maskę. Dodam też, że gdy sa suche są w porządku, a problem pojawią się w czasie i po myciu, niezależnie od tego, co jaki czas myje włosy. Co robić?
mywhitelies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 11:46   #2
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Sztywne włosy w trakcie mycia i po!!

Masz na myśli, że są sztywne od razu po umyciu szamponem? Póki są mokre? Nie da się ich rozczesać? Bo nie zrozumiałam. Chodzi o to, że po umyciu (gdy sa mokre) plączą się i są sztywne?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 14:09   #3
mywhitelies
Przyczajenie
 
Avatar mywhitelies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 16
Dot.: Sztywne włosy w trakcie mycia i po!!

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Masz na myśli, że są sztywne od razu po umyciu szamponem? Póki są mokre? Nie da się ich rozczesać? Bo nie zrozumiałam. Chodzi o to, że po umyciu (gdy sa mokre) plączą się i są sztywne?
Tak, gdy zmywam szampon takie się robią. Przy splukiwaniu są bardzo sztywne i ciężkie
mywhitelies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 16:36   #4
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Sztywne włosy w trakcie mycia i po!!

Cytat:
Napisane przez mywhitelies Pokaż wiadomość
Tak, gdy zmywam szampon takie się robią. Przy splukiwaniu są bardzo sztywne i ciężkie
Możliwe, że używasz zbyt agresywnych szamponów miałam to samo. Po masce ok, po samym szamponie już nie ok. Zaczęłam po prostu używać drogeryjnych (tych z silikonami też), nie dla mnie "proste" szampony włosomaniaczek.
Teraz mam Dove z olejami i polecam, włosy od razu po umyciu są miękkie, gładkie i łatwo się rozczesują nawet bez odżywki czy maski
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 08:51   #5
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Sztywne włosy w trakcie mycia i po!!

A ja tak miałam po tych "delikatnych" szamponach, też stosowałam w końcu drogeryjne, ale coś mnie wzięło i kupiłam Hipp, ten dla dzieci szampon.
W połączeniu z jakąkolwiek odżywką mam fajne, bardzo fajne włosy a to, że po spłukaniu szamponem włosy są sztywne, to właściwie nic bardzo dziwnego, u mnie to jest tak i po hipp i po loreal i po facelle. Ale dobra odżywka załatwi sprawę, od siebie polecę petal fresh, niby taki bio i eko a cuda czyni, cuda
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 15:50   #6
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Sztywne włosy w trakcie mycia i po!!

Autorka pisze, że wypróbowała nie jeden szampon i nawet OMO, a po OMO powinny być bardziej miękkie niż po samym szamponie, więc myślę, że szampon był zbyt agresywny.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 20:26   #7
foxy313
Raczkowanie
 
Avatar foxy313
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 431
Dot.: Sztywne włosy w trakcie mycia i po!!

Cytat:
Napisane przez mywhitelies Pokaż wiadomość
Moje włosy są dość grube, ciężkie ale w ciągu dnia nie są sztywne, większych problemów z nimi także nie mam. Są stosunkowo zdrowe, Ale mój problem polega na tym, że gdy umyje włosy, one są tragicznie sztywne, ciężkie i nie da się ich rozdzielić nawet, jakby były bardzo polakierowane. Jest tak najbardziej u nasady. Próbowałam różnych szamponów, z jak i bez SLS oraz metody OMO. Po każdym myciu stosuje także odżywkę oraz raz na tydzień maskę. Dodam też, że gdy sa suche są w porządku, a problem pojawią się w czasie i po myciu, niezależnie od tego, co jaki czas myje włosy. Co robić?
wygląda na to, ze masz jakieś murzynskie te wlosy!! spróbuj sobie szmaponu i odzywki z PALMERSA KOKOSOWY http://foxyyhair.crazylife.pl/files/2015/02/palm.jpg
metoda omo, odzywka oczywiscie nie na cale wlosy, szAMPON SUPER je zmiekcza, mialam takie problem, az bylam przerazona, zazwyczaj tak bylo od razu po farbowaniu rozjasniaczem, jak sztywan wata i nie moglam ich rozczesac, a jak uzylam fiolletowego szapomu to juz w ogle grzebien stal jak widelec w ziemniakach!
biovax tez spoko- makadamia kokos i cos tam (zloty szmapon- malo sie pieni, ale wlosy sa bardzo fajne, choc w Twoim przypadku potrzebuja nawilzenia, a Palmers jest lepszy i ogolnie w takich przypadkach kokos bardzo pomaga!!!!!!
foxy313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-17 21:26:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.