Nieprzyjemny ból zęba mimo leczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-29, 21:24   #1
Tilalila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 3

Nieprzyjemny ból zęba mimo leczenia


Cześć wszystkim,
Chciałabym się dowiedzieć czy miałyście coś takiego jak ja. Od jakiegoś czasu pobolewa mnie ząb siódemka (czasem tak, że budzi mnie nocą, ale zazwyczaj jest to tylko takie nieprzyjemne ćmienie). Odważyłam się pójść do dentystki po ponad roku (mam lekką fobię☠ ), która mówiła, że ten ząb nie może tak boleć - to na pewno ósemka wychodzi i dała mi skierowanie na RTG. Na zdjęciu nie było żadnych ósemek, był tylko mały ubytek. Poszłam z tym do innej dentystki (tamta nie wzbudziła mojego zaufania). Po spojrzeniu na zdjęcie też nie mogła zbytnio wpaść na to czemu ten ząb tak może boleć. Mimo wszystko załatała mi ten ubytek, ale ząb nadal się odzywa. Wróciłam do niej i wykryłyśmy, że jest tam też próchnica na styku dwóch zębów (nie było jej widać na zdjęciu). Mimo wszystko i to nie pomogło, ząb dalej boli. Co to może oznaczać? Skąd te bóle? Dodam jeszcze, że nie boli on przy nadgryzaniu, pukaniu go przyrządem, nie reaguje zbytnio na zimne czy ciepłe. Po prostu ćmi, czasem też odzywa się jak pogmeram tam językiem od strony wewnętrznej. Nie mam już sił, nie wiem co mam dalej z tym zrobić.
Może ktoś z Was już miał taki przypadek i podzieli się jak sobie z tym uporała.
Pozdrawiam serdecznie
Tilalila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 15:20   #2
renata_h86
Raczkowanie
 
Avatar renata_h86
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 171
Dot.: Nieprzyjemny ból zęba mimo leczenia

Ciężko jest coś napisać jak się nie widzi zęba.Idź może tym razem do innego dentysty.
renata_h86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 00:23   #3
raczek06
Rozeznanie
 
Avatar raczek06
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 989
Dot.: Nieprzyjemny ból zęba mimo leczenia

Miałam podobną sytuację, identyczne objawy: stały, niewielki ból, na zdjęciu RTG też nic nie było widać. Moja dentystka (do której chodzę od 12 r.ż., godny zaufania lekarz ) stwierdziła, że ząb jest już martwy i przeczyściła mi go kanałowo. Później już nie miałam takich objawów, ząb nie jest jakiś przebarwiony, no i funkcjonuję normalnie. Ta Pani dr. u której byłaś za drugim razem, sprawdziła Ci czy ten ząbek nie jest martwy?
__________________
2016 - 17
2017 - 11
2018 - 17
2019 - 11
2020 - 13

2022 - 5
raczek06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 09:13   #4
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Nieprzyjemny ból zęba mimo leczenia

Przyczyna bólu może tez być ubytek w innym zębie. Nigdy tez nie wiadomo, czy pod starą plombą nie psuje się ząb.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 13:50   #5
mezo28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9
Dot.: Nieprzyjemny ból zęba mimo leczenia

Miałam identyczną sytuację. Bóle chyba nawet gorsze. Do gabinetu do któego chodziłam mówili że 8smka pewnie wychodzi, leki przeciwbólowe i prosze się nie martwić... W końcu zaczęłam odczuwać taki ból że musiałam szybko zgłosić się do dentysty. Oczywiście niezawodny wujek google znalazł klinikę <ciach>. Zadzowniłam, był wolny termin umówiłam się. Lekarz (już nie pamiętam nazwiska) był przerażony że wcześniej nie zrobiłam z nim porządku. Okazało się leczenie kanałowe. I od tamtej pory zostałam w tej klinice, mam głowę spokojną że zajmują się mną prawdziwi specjaliści

Edytowane przez Mojwa
Czas edycji: 2017-02-07 o 13:53
mezo28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 11:01   #6
basia_pn
Raczkowanie
 
Avatar basia_pn
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 254
Dot.: Nieprzyjemny ból zęba mimo leczenia

Kurde ciężka sprawa, u mnie niestety jest na odwrót.. zęby nigdy mnie nie bolały przez to nigdy nie wiedziałam, że to już trzeba iść do dentysty naprawić zęba
Chodziłaś prywatnie do dentysty czy NFZ?
__________________
waste not want not
basia_pn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 23:01   #7
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nieprzyjemny ból zęba mimo leczenia

Lepiej idź prywatnie, jeżeli okaże się niezbędne leczenie kanałowe to wyłącznie pod mikroskopem. Niestety z ząbkami tak to już bywa, że czasem wydaje się, iż boli nas jeden, a ból może pochodzić z innego miejsca. Możesz ewentualnie sprawdzić ten ząbek na żywotność miazgi, zrobić RTG 3D
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-11, 00:12   #8
Tilalila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 3
Dot.: Nieprzyjemny ból zęba mimo leczenia

No więc tak, przede wszystkim przepraszam, że tak późno odpowiadam.
Problem nadal jest nie rozwiązany, może trochę tylko uśpiony. Ząb odzywa się mniej, ale mimo wszystko nadal mi to przeszkadza (komu ból, nawet sporadyczny by nie przeszkadzał ). Byłam jeszcze u tej dentystki - wszystkie ubytki w tamtym miejscu są wyleczone, ząb nie reaguje na pukanie, nadgryzanie czy zmianę temperatury lub położenia ciała. Zrobiłyśmy ponowne zdjęcie RTG - tym razem punktowe i na nim też nic nie ma. Nie jest też przebarwiony, nie pachnie mi brzydko z buzi.. Chciałabym uniknąć kanałówki, poza tym pani dr mówi, że przy moim strachu to ciężko będzie ze mną ją zrobić..
Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Możesz ewentualnie sprawdzić ten ząbek na żywotność miazgi, zrobić RTG 3D
Na czym polega to badanie?

Edytowane przez Tilalila
Czas edycji: 2017-02-12 o 16:30
Tilalila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-17, 15:19   #9
KamilaAlina
Raczkowanie
 
Avatar KamilaAlina
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 151
Dot.: Nieprzyjemny ból zęba mimo leczenia

W wakacje bolał mnie ząb, jakby 6 albo 7. Poszłam do dentysty, pani otworzyła chyba 6 bo byłam jej pewniejsza, ale nic nie było. Założyła lekarstwo. Nadal bolało, ale po kilku tygodniach przeszło. Co ważne - mówiła, że to może ósemka się wybija. Ból wrócił teraz, nasilony tak że boli mnie cała lewa strona twarzy, ale nie jakoś bardzo. Tylko momentami - jak jem tą stroną i jak na niej leżę. Poza tym do przeżycia. Pamiętacie jak wyglądały wasze objawy wyrastania ósemek?? Też tak bolało? I czy coś się z tym robi - w sensie iść do dentysty czy nie ma sensu?
KamilaAlina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-18, 15:33   #10
bulka114
Wtajemniczenie
 
Avatar bulka114
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: młp
Wiadomości: 2 122
Dot.: Nieprzyjemny ból zęba mimo leczenia

Cytat:
Napisane przez KamilaAlina Pokaż wiadomość
W wakacje bolał mnie ząb, jakby 6 albo 7. Poszłam do dentysty, pani otworzyła chyba 6 bo byłam jej pewniejsza, ale nic nie było. Założyła lekarstwo. Nadal bolało, ale po kilku tygodniach przeszło. Co ważne - mówiła, że to może ósemka się wybija. Ból wrócił teraz, nasilony tak że boli mnie cała lewa strona twarzy, ale nie jakoś bardzo. Tylko momentami - jak jem tą stroną i jak na niej leżę. Poza tym do przeżycia. Pamiętacie jak wyglądały wasze objawy wyrastania ósemek?? Też tak bolało? I czy coś się z tym robi - w sensie iść do dentysty czy nie ma sensu?
Jaki to ból? pulsacyjny? pojawia się przy zasypianiu/ w nocy?
Możliwe, że ząbek sobie obumiera (wtedy nie reaguje na zimno), początkowi boli trochę późnej może zacząć bardziej. Warto wykonać RTG anoramiczne, przyjrzeć się, czy nic się nie dzieje pod wypełnieniami oraz między zębami i czy są zawiązki 8.
Jeśli są zawiązki, można podejrzewać, że zaczną wychodzić.Mnie bolała cała strona, góra, dół, promieniowało do ucha i do głowy, przy wyrzynaniu. Ciężko powiedzieć bez zerknięcia na zdjęcie i bez obejrzenia ząbka.
__________________
"Granica tego, co możliwe, jest w Twojej głowie. Mogą Cię zatrzymać tylko te ściany, które stawiasz sam."


"Odważni nie żyją wiecznie ale ostrożni nie żyją wcale."
bulka114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 12:42   #11
KamilaAlina
Raczkowanie
 
Avatar KamilaAlina
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 151
Dot.: Nieprzyjemny ból zęba mimo leczenia

Cytat:
Napisane przez bulka114 Pokaż wiadomość
Jaki to ból? pulsacyjny? pojawia się przy zasypianiu/ w nocy?
Możliwe, że ząbek sobie obumiera (wtedy nie reaguje na zimno), początkowi boli trochę późnej może zacząć bardziej. Warto wykonać RTG anoramiczne, przyjrzeć się, czy nic się nie dzieje pod wypełnieniami oraz między zębami i czy są zawiązki 8.
Jeśli są zawiązki, można podejrzewać, że zaczną wychodzić.Mnie bolała cała strona, góra, dół, promieniowało do ucha i do głowy, przy wyrzynaniu. Ciężko powiedzieć bez zerknięcia na zdjęcie i bez obejrzenia ząbka.
To taki ból momentami pulsujący, ale czasem jest po prostu stały i muszę odczekać aż przejdzie. Pojawia się w dzień i czasem w nocy (jak się położę na lewej stronie). Promieniuje niestety do głowy, ale nie jakoś paraliżująco. I zęby w tym obszarze reagują bardzo na zimno i ciepło. Chyba rzeczywiście zrobię rtg... Szkoda że mi tego dentystka nie zaproponwała od razu.

Edytowane przez KamilaAlina
Czas edycji: 2017-02-20 o 12:44
KamilaAlina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-20 12:42:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.