Bardzo wypadaja mi włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-14, 11:21   #1
Eliza82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2

Bardzo wypadaja mi włosy


Witam , od miesiąca wypadaja mi włosy , byłam na badaniu krwi ale wszystko jest w normie więc lekarz skierował mnie do dermatologa po wizycie rozplakalam sie gdyż powiedział ze przyczyna jest moja przewlekla grypa która przechodzilam 3 miesiące temu byłam chora wtedy 4 tygodnie mój lekarz prowadzący nie dał mi żadnego antybiotyku tylko paracetamol , pani dermatolog powiedziała mi ze wszystkie włosy muszą mi wypaść i na miejsce tych bedą rosły nowe , stosuje szampon z Vichy oraz jem tabletki do włosów wypadajacych ale czy naprawdę nie da sie nic innego zrobic , czy naprawdę musz mi wypaść moje włosy i nie wiem czy mam je często myć bo przy myciu i rozczesywaniu wypada mi ich najwiecej .
Eliza82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 11:46   #2
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Bardzo wypadaja mi włosy

A hormony badałaś?
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 14:44   #3
zabus789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 6
Dot.: Bardzo wypadaja mi włosy

Mi również wypadały włosy podczas czesania i mycia dosłownie garściami . W grudniu zeszłego roku ktoś mi powiedział abym łykała cynk. I moje zdziwienie było już po ok 1,5 m-ca łykania tylko 1 tabletki dziennie, różnica jest ogromna. Teraz robię przerwę bo ponad 3 m-ce brałam i znów za jakiś czas powtórzę.
Ja akurat łykałam Cynk 15 mg firmy Walmark, w op. 100 tbl, obok mnie tania apteka jest, więc kosztowały 17 zł a wiem że w innych są nawet za 24 zł. Spróbuj może ci pomogą bo mi bardzo, wcześniej też próbowałam różnych zestawów witamin, skrzypów i różności na włosy i paznokcie i efektów nie było widać, pomógł mi tylko Cynk.

Edytowane przez zabus789
Czas edycji: 2013-04-14 o 14:47
zabus789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 21:45   #4
rainemi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: Bardzo wypadaja mi włosy

Ja słyszałam sporo dobrego o preparatach firmy Spectral.UHP. Wytopiłam ich produkty na stronie http://www.dslaboratories.pl/, ale muszę przyznać, że nie są tanie. Ceny odzywek i szamponów wahają się od 80 do 175 zł co jest trochę poza moim zasięgiem. Oczywiście takie środki nie na każdego podziałają, zależy w czym tkwi problem wypadania włosów. U mnie zalezy to chyba od stresów. Włosy wypadały mi całymi garściami w okolicach matur, teraz to samo mam w czasie sesji. W moim wypadku działały tez tabletki z wyciągiem z kasztana.
rainemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 05:43   #5
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Bardzo wypadaja mi włosy

Cytat:
Napisane przez Eliza82 Pokaż wiadomość
Witam , od miesiąca wypadaja mi włosy , byłam na badaniu krwi ale wszystko jest w normie więc lekarz skierował mnie do dermatologa po wizycie rozplakalam sie gdyż powiedział ze przyczyna jest moja przewlekla grypa która przechodzilam 3 miesiące temu byłam chora wtedy 4 tygodnie mój lekarz prowadzący nie dał mi żadnego antybiotyku tylko paracetamol , pani dermatolog powiedziała mi ze wszystkie włosy muszą mi wypaść i na miejsce tych bedą rosły nowe , stosuje szampon z Vichy oraz jem tabletki do włosów wypadajacych ale czy naprawdę nie da sie nic innego zrobic , czy naprawdę musz mi wypaść moje włosy i nie wiem czy mam je często myć bo przy myciu i rozczesywaniu wypada mi ich najwiecej .
Pierwszy raz słyszę taką diagnozę. A nie masz czasem łysienia plackowatego? Zbadaj hormony.
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 08:31   #6
anette84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 66
GG do anette84
Dot.: Bardzo wypadaja mi włosy

Witajcie,
Też mam mega problem z wypadającymi włosami i niestety nie wiem z czego on wynika. Zrobiłam badania krwi w tym sód, potas i żelazo i wszystko jest w normie. DHEA-SO4 413,5 (norma 95,8- 511,7) więc teoretycznie w normie ale czy nie jest za wysoki ten poziom? Może to od tego wypadają?? Generalnie w głowie pojawiają mi się pojedyńcze krostki, troszkę bolą ale nie jest ich jakoś strasznie dużo, włosy u nasady mi się przetłuszczaja, a jak drapie czasami po głowie to tak jakby mi delikatnie skóra się łuszczyła, ale to sa dosłownie takie mini ilości tak jakby była przesuszona sama nie wiem. Na pewno to nie jest łupież więc co jeszcze.... Strasznie męczy mnie problem tych lecących włosów, jest ich wszędzie pełno, dosłownie wszędzie. Łykałam cynk, l-biotice na wlosy i paznokcie, magnez ale nic z tego. Teraz zaczęłam pić pokrzywe i skrzyp.... Kiedyś na wypadające włosy pomógł mi seboradin lotion a teraz i on nie daje rady.
Badałam tarczyce ale lekarz stwierdził iż wyniki są w normie a moje objawy zbagatelizował....
Ehhh życie....
anette84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 08:35   #7
Eliza82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: Bardzo wypadaja mi włosy

Hej , powiem ci ze ja myje włosy w szamponie Vichy i coraz mniej mi wypada a teraz będę robić kurację z olejkiem rycynowym bo od wielu osób słyszałam ze jest dobry tylko to odrazu nie działa dermatolog powiedział mi ze od zaczecia stosowania szamponu , leków czy tabletek musi upłynąć co najmniej 2 miesiące więc trzeba poprostu być wytrwałym . Mam podobna sytuacje bo moje badania tez wyszły bardzo dobrze ..... ale już od miesiąca biorę jakieś witaminy tylko nie wiem czy w Polsce one sa bo ja je kupiłam w Holandii ale widzę ze włosy mi odrastaja to jest Ultra formuła do włosów i bierze sie te witaminy 3 razy dziennie . Musisz poprostu być wytrwale i spróbuj sobie ten olejek rycynowy on odbudowuje cebulę włosów i sprawia ze włosy rosną znacznie szybciej .
Eliza82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-17, 14:42   #8
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Bardzo wypadaja mi włosy

Olej rycynowy ciężko się nakłada, można sobie przy tym wyrwać mnóstwo włosów. Ale podobno naprawdę działa. Poza nim jest mnóstwo preparatów wspomagających porost włosów np. Jantar.

Można łykać cynk, pić drożdże, pić skrzyp i pokrzywę (to szczególnie), łykać witaminki (może niedobór?), jeść siemię lniane.

Na forum włosowym są wątki o wypadaniu
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 15:28   #9
27Kika27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 54
Dot.: Bardzo wypadaja mi włosy

Mi znow wzmozylo się wypadanie, wcześniej wyniki były ok, ale dermatolog przepisal mi loxon i po nim trochę wypadanie ustalo , ale minelo polr roku jak go już nei stosuje i wlosy lecą jak oszalale, krótkie i te mega długie, wszystkie wypadają, nie wiem już co mam zrobić bo żaden dermatolog nei powiedział mi nic konkretnego, jem codziennie słonecznik, peski dyni biore zelazo z witaminami i nic. Czy ktoś z was miał podobnie?
27Kika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:44.