Spojlery w wątkach - można cos z tym zrobić? :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-20, 20:15   #61
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Spojlery w wątkach - można cos z tym zrobić? :)

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Na jedno wychodzi
Jak na moje treść a forma to bardzo duża różnica, nie jestem w tym zdaniu odosobniona, wiec powiedz mi, jakim cudem to może na jedno wychodzić?

Nikt nie zakazuje pisać spoilerów. Jest tylko prośba, aby je kamuflować, by nie dostała się do niepożądanych oczu, tak samo jak można brata poprosić, żeby schował plakat z rozkraczoną gołą babą, kiedy np. odwiedza cię koleżanka-zakonnica (czy inna bogobojna i skrępowana nagością osoba).

Brat może powiedzieć: "Nie będziesz mi zabraniać, ja też mieszkam w tym domu i będę wieszał na ścianie co mi się podoba, a tobie nic do tego. Nie umrze ta koleżanka, jak nagą kobietę zobaczy", a może też zrobić uprzejmość i na czas wizyty plakat schować, coby gość się nie gorszył.

I my właśnie prosimy o taką uprzejmość. Nie zakazujemy, nie chcemy wprowadzenia cenzury, w ogóle nie rozumiem, co to za pomysł, no ludzie, trochę empatii, czy to tak ciężko zrozumieć, że spoilery naprawdę potrafią zniszczyć przyjemność z oglądania programu?
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 21:04   #62
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Spojlery w wątkach - można cos z tym zrobić? :)

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Nie zakazujemy, nie chcemy wprowadzenia cenzury, w ogóle nie rozumiem, co to za pomysł, no ludzie, trochę empatii, czy to tak ciężko zrozumieć, że spoilery naprawdę potrafią zniszczyć przyjemność z oglądania programu?
A właściwie to w czym problem, żeby ominąć posta ze spojlerem? z tego co zauważyłam to takie posty od razu rzucają się w oczy, wystarczy przesunąć trochę stronę suwakiem i po problemie.
Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
można brata poprosić, żeby schował plakat z rozkraczoną gołą babą, kiedy np. odwiedza cię koleżanka-zakonnica (czy inna bogobojna i skrępowana nagością osoba).

Brat może powiedzieć: "Nie będziesz mi zabraniać, ja też mieszkam w tym domu i będę wieszał na ścianie co mi się podoba, a tobie nic do tego. Nie umrze ta koleżanka, jak nagą kobietę zobaczy", a może też zrobić uprzejmość i na czas wizyty plakat schować, coby gość się nie gorszył.
Uprzejmość uprzejmością, ale to brat ma rację. Bez przesady, żeby przemeblowywać mieszkanie, bo gościowi może się coś w nim nie spodobać. Jak taki plakat razi czyjeś poczucie estetyki to niech na niego nie patrzy.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 21:14   #63
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Spojlery w wątkach - można cos z tym zrobić? :)

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A właściwie to w czym problem, żeby ominąć posta ze spojlerem? z tego co zauważyłam to takie posty od razu rzucają się w oczy, wystarczy przesunąć trochę stronę suwakiem i po problemie.
No rzeczywiście, zwłaszcza jeśli spoilerowy post zawiera jedno zdanie, które brzmi "A wiecie, że X umrze w następnym odcinku/odpadnie z programu???". Bardzo łatwo go po prostu ominąć.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 06:12   #64
Karaluszysko
Wtajemniczenie
 
Avatar Karaluszysko
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 060
Dot.: Spojlery w wątkach - można cos z tym zrobić? :)

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A właściwie to w czym problem, żeby ominąć posta ze spojlerem? z tego co zauważyłam to takie posty od razu rzucają się w oczy, wystarczy przesunąć trochę stronę suwakiem i po problemie.
Ty mówisz na serio?
Karaluszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 10:18   #65
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Spojlery w wątkach - można cos z tym zrobić? :)

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
1.A właściwie to w czym problem, żeby ominąć posta ze spojlerem? z tego co zauważyłam to takie posty od razu rzucają się w oczy, wystarczy przesunąć trochę stronę suwakiem i po problemie.

2.Uprzejmość uprzejmością, ale to brat ma rację. Bez przesady, żeby przemeblowywać mieszkanie, bo gościowi może się coś w nim nie spodobać. Jak taki plakat razi czyjeś poczucie estetyki to niech na niego nie patrzy.
1. Problem polega na tym, że gdy ktoś jednym ciągiem pisze normalnego posta typu: moją ulubioną postacią jest ruda Zocha, i nagle w środku daje zdanie - a wiecie, że Barbara zdradzi Mateusza z Zenonem i zajdzie w ciążę bliźniaczą, po czym umrze przy porodzie? - to trzeba mieć niesamowitego farta, żeby taki spoiler ominąć. Jak są wyraźnie oznaczone, to już lepiej, ale no nie oszukujmy się, człowiek jak patrzy na całą stronę, mimowolnie wyłapuje różne szczegóły.
Poza tym, jeśli komus już sie chciało napisać "UWAGA, SPOILER" itd. to czemu nie mógłby dodać dwóch kliknięć i zaznaczyć tekstu na biało?

2. I widzisz, tutaj problemem jest to śliczne wyolbrzymienie, które zastosowałaś. Nie PRZEMEBLOWANIE całego domu, tylko zdjęcie jednego plakatu. Przemeblowanie wymaga dużo więcej wysiłku i oczywiste jest, że nie bardzo mamy prawo wymagac od brata, żeby na wizytę naszego gościa dźwigał ciężkie meble.
Ale zdjęcie plakatu to tylko chwilka bez wysiłku.

A gdyby przyszedł do nas, nie wiem, nasz narzeczony ze swoją dziewięcioletnią siostrzenicą? To też dziecko ma ":po prostu nie patrzeć" na plakat? A jeśli plakat jest umieszczony centralnie na wprost drzwi i każdy wchodzący mimowolnie tam spogląda?

Jasne, brat ma rację, bo we własnym domu może robić, co mu się podoba. Może łazić goły, z penisem na wierzchu, pluć na podłogę i , za przeproszeniem, nasrać w przedpokoju, niezależnie od tego, czy do ciebie przychodzi TŻ, papież czy królowa angielska. I nie masz prawa od niego wymagać, żeby tego nie robił.

Ale mi nie chodzi o rację, tylko o małą uprzejmość. Można POPROSIĆ kogoś, żeby czegoś nie robił/coś zrobił.
Tak samo jak uprzejmością będzie ustąpienie miejsca komuś, kto nas o to poprosi "widzi pani, potwornie boli mnie brzuch i słabo mi, czy byłaby pani tak uprzejma i ustapiła mi miejsca? Bardzo panią proszę". Obowiązku nie mamy i w sumie możemy sobie siedziec ile nam sie podoba (jeśli miejsce nie jest oznaczone), ale ze zwykłej uprzejmości i kultury ustępujemy, jeśli akurat nam nic złego się nie dzieje.

Albo stoimy w sklepie w kolejce, mamy trochę czasu i ogromne zakupy, pełen koszyk, a za nami stoi pani z rolką papieru toaletowego, której wyraźnie spieszno do domu. I oczywiście, gdy ta pani nas poprosi, czy nie mogłaby przed nami tego papieru toaletowego skasować, to możemy powiedzieć "goń się pani, ja tu stałam pierwsza, nie muszę pani przepuszczać", a możemy zrobić jej przyjemność i przepuścić, bo nie jest to dla nas jakaś wielka szkoda.


Po prostu chciałabym zaznaczyć, że zrobienie małej uprzejmości nie ma nic wspólnego z tym, czy ma się w czymś rację, czy nie ma. Jeśli ta mała uprzejmość nic nas nie kosztuje i możemy ją zrobić bez wysiłku, to czemu mielibyśmy jej nie robić? I oskarżać resztę o "cenzurę" czy "zakazywanie" jakiejs treści.


A właśnie, Freso, bo mi nie wyjaśniłaś, jak to jest, że forma i treść "na jedno wychodzi"? Bo ja wciąż jestem ciekawa.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.