Reklamacja - jest taka możliwość? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-30, 18:22   #1
Azben
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 60

Reklamacja - jest taka możliwość?


Witajcie!
Mam nadzieję, że może ktoś rozjaśni mi w głowie, czy mam szanse na uznanie reklamacji w takiej sytuacji. Kupiłam spodnie z Mango jakoś wiosną na Answear korzystając z kodu %, oczywiście paragonu już nie mam, ale potwierdzenie złożenia zamówienia itp. jak najbardziej mogę wydrukować ze strony. Spodnie po 3-4 praniach w zimnej wodzie, ręcznie, z delikatnym płynem rozciągneły się jak żadne inne dotychczasowe spodnie - w kolanach, udach są po prostu o rozmiar większe. W jednym miejscu je szorowałam i nic się nie stało z materiałem, a fasonem po delikatnym praniu przypominają worek. Od miesiąca lub więcej leżą w szafie, raczej w nich nie wyjdę, więc uznałam, że coś trzeba z tym zrobić, nie były one najtańsze, żebym mogła je wyrzucić po paru wyjściach... No i teraz pytanie - jest sens je reklamować, skoro nie mam paragonu, a płaciłam przy odbiorze, więc tylko screen/pdf strony z Answear jest możliwy? Uznają w ogóle taką reklamacje, skoro spodnie zawierają trochę elestanu, więc wiadomo - mogły się rozciągnać? Pewnie wiecie o co mi chodzi - pojawiły takie paskudne marszczenia na udach i paru miejscach. Rozmiar miałam dobrze dobrany, więc "wciskanie się na siłe", rozciąganie tkaniny nie miało miejsca - na początku leżały i wyglądały idealnie. Liczę, że może ktoś dobrze poinformowany rozwieje moje wątpliwości

Edytowane przez Azben
Czas edycji: 2014-10-30 o 18:27
Azben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 18:50   #2
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Reklamacja - jest taka możliwość?

Wejdź na ich stronie w zakładkę "Wymiany, zwroty, reklamacje"
Raczej będą chcieli jakiś dowód zakupu, ale może ci się uda.

Ciekawe, że taką wadę jak opisujesz miał mój mąż na spodniach z lycrą i były to proste jeansy, ani trochę nie obcisłe
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 19:16   #3
Azben
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 60
Dot.: Reklamacja - jest taka możliwość?

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Wejdź na ich stronie w zakładkę "Wymiany, zwroty, reklamacje"
Raczej będą chcieli jakiś dowód zakupu, ale może ci się uda.

Ciekawe, że taką wadę jak opisujesz miał mój mąż na spodniach z lycrą i były to proste jeansy, ani trochę nie obcisłe
Na stronie praktycznie nic na temat reklamacji nie znalazłam, już prędzej na jakimś blogu, przejdę się najwyżej w najbliższym czasie i spróbuję, może trafię na przychylną osobę, tylko chciałabym teraz wiedzieć, czy jest sens się spodziewać czegoś pozytywnego.

Wydaje mi się, że to może zależeć od sposobu suszenia - zamiast takie spodnie "przewiesić", lepiej je rozłożyć na płaskim podłożu lub suszarce/kaloryferze tak, by nie wisiały?
Azben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 19:53   #4
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Reklamacja - jest taka możliwość?

Jeżeli możesz wydrukować potwierdzenie zamówienia (czyli fakturę, tak?) to to jest Twój ''paragon'' i z tym możesz iść do sklepu.
Reklamację powinni uznać. To zależy od tzw. czynnika ludzkiego Ja rożnie trafiałam i raz bez problemów zwrócili mi kasę za zmechacony sweter, a raz nie chcieli uznać reklamacji z powodu przebarwień na butach- musiałam iść do innego salonu.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 20:03   #5
ludwikowa
Raczkowanie
 
Avatar ludwikowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 484
Dot.: Reklamacja - jest taka możliwość?

Moim zdaniem powinnam się przejść do sklepu. Nie wiem, czy będę chcieli oddać pieniądze, ale myślę, że z przelaniem na kartę upominkową nie powinno być problemu
ludwikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 22:45   #6
Azben
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 60
Dot.: Reklamacja - jest taka możliwość?

Spodnie kupiłam przez Answear, więc póki co napisałam do nich e-maila i jak coś, to mam w swoim mieście ich sklep. Wydaje mi się, że skoro Answear dystrybuuje ciuchy Mango to teoretycznie oni też w jakiś sposób odpowiadają za swój towar?
Mi już nawet nie chodzi o zwrot pieniędzy, tylko np. wymianę na nowy egzemplarz, który ewentualnie mogłabym sprzedać... cokolwiek po prostu
Azben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 01:31   #7
Pani Lennon
Rozeznanie
 
Avatar Pani Lennon
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: NY, NY
Wiadomości: 781
Dot.: Reklamacja - jest taka możliwość?

Asnwear występuje tu jako dystrybutor ubrań a za stan towaru odpowiada producent, czyli Mango. Ale Mango w Polsce działa na innej zasadzie i nie ma jednego dystrybutora czyli zapewne reklamacja przez answear. Wydruk jest dowodem zakupu. Powinni uznać reklamacje jeśli spodnie mimo prania zgodnie z zaleceniami się rozciągnęły. Tylko najlepiej spisując reklamacje zaznacz, że były prane i używanie zgodnie z zaleceniami producenta. Napisz też, to może być pomocne, że rozciągnięte spodnie nie nadają się☠do użytku. To ostatnie powinno pomóc, bo producent ma prawo nie uznać reklamacji jeśli towar mimo np. straty koloru nadaje się☠do pierwotnego celu tj. noszenia.
Powodzenia i pamiętaj- jak nie uznają, to zawsze się☠odwołaj. Tego typu firmy zwykle odrzucają za pierwszym razem i liczą, że klient się☠podda.
Pani Lennon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-31, 15:14   #8
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Reklamacja - jest taka możliwość?

  • Na wszystkie produkty kupione w sklepie przysługują Ci uprawnienia z tytułu niezgodności towaru z umową przez okres 2 lat od daty zakupu zgodnie z ustawą z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. z 2002 r. Nr 141 z późn. zm.).
Krok po kroku - jak zareklamować produkt?
  1. Formularz reklamacyjny (ściągnij, format .PDF) – wydrukuj go i dokładnie wypełnij. Reklamacji bez załączonego formularza lub z błędnie wypełnionym drukiem niestety nie możemy przyjąć.
  2. Jeśli nie masz możliwości wydruku formularza reklamacyjnego możesz również własnoręcznie przygotować opis reklamacji wzorując się na treści formularza.
  3. Wyślij reklamowany produkt razem z formularzem na adres: WearCo Sp. z o.o.
    ul. Rybitwy 2, 30-722 Kraków
    z dopiskiem „ANSWEAR.com - reklamacja”
  4. Reklamacje rozpatrywane są max. w przeciągu 14 dni od daty otrzymania reklamowanego produktu.
  5. W przypadku uzasadnionej reklamacji - towar uszkodzony zostanie naprawiony lub wymieniony na inny (pełnowartościowy), a jeśli nie będzie to możliwe (np. z powodu wyczerpania stanów magazynowych) - zwrócimy Ci równowartość ceny produktu.
Pamiętaj:
  • Reklamowany produkt odsyłasz na swój koszt i ryzyko. Dlatego wybierz pewny sposób dostarczenia przesyłki, np. skorzystaj z usług kuriera, a w ostateczności - nadaj paczkę z tzw. potwierdzeniem nadania.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 00:58   #9
Azben
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 60
Dot.: Reklamacja - jest taka możliwość?

I am Rock miałam na myśli stronę Mango, bo na Answear są wszystkie informacje napisałam też do nich e-maila i odpisali, że brak paragonu nie sprawi, że reklamacje zostanie odrzucona, wystarczy podać nr. zamówienia więc mogę spokojnie wysłać spodnie i teraz liczyć na pozytywne rozpatrzenie

Edytowane przez Azben
Czas edycji: 2014-11-01 o 20:34
Azben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 09:17   #10
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: Reklamacja - jest taka możliwość?

Napisz, czy Ci się udało. Ja mam problem ze swetrem z Mango, bo się skurczył po ręcznym praniu i zrobiły się takie prążki ze zmarszczeniami :/

Edytowane przez bestka
Czas edycji: 2014-11-01 o 09:18
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 17:12   #11
nattaley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1
Reklamacja torby stradivarius

We wtorek (04.11.2014) zakupiłam w sklepie stradivarius torbę, którą dzisiaj pierwszy raz zabrałam/ założyłam (06.11.2014) i niestety ramiączko od torby się oderwało - nie nosiłam w niej cięzkich rzeczy . Czy mogę taką torbę zwrócić do sklepu stradivarius ? Miał już ktoś taką sytuacje ?
nattaley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-07, 12:36   #12
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Reklamacja torby stradivarius

Cytat:
Napisane przez nattaley Pokaż wiadomość
We wtorek (04.11.2014) zakupiłam w sklepie stradivarius torbę, którą dzisiaj pierwszy raz zabrałam/ założyłam (06.11.2014) i niestety ramiączko od torby się oderwało - nie nosiłam w niej cięzkich rzeczy . Czy mogę taką torbę zwrócić do sklepu stradivarius ? Miał już ktoś taką sytuacje ?
Jasne, że możesz. Na 99% uznają
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-07 13:36:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.