Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-26, 08:08   #1
MarlenaL
Raczkowanie
 
Avatar MarlenaL
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Sahara Zachodnia
Wiadomości: 448

Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?


Witam i proszę o oświecenie
Otoz, pracuje w kwiaciarni w godzinach 9-20.00. Szefowa powiedziala ze mamy byc juz 15-20min wczesniej zeby zrobic wystawe na zewnatrz (powierzchniowo wystawa ma tyle co sama kwiaciarnia...), przygotowanie tego to "kupa roboty". Mam to robic za darmo? Czy ona moze podpierac sie tym ze mam obowiazek przygotowac stanowisko pracy? Wydaje mi sie, ze od 9.00 mam brac sie za swoje obowiazki.

Inna sprawa jest, ze poszlam jej na reke podobnie kolezanka. Po roku pracy na umowie o dzielo wykombinowala mi staz i nadal nie mam normalnej umowy a pracuje na pelny etat. Poza tym teraz mam "staz" a pracuje sama, w innym miejscu niz powinnam i w innych gdzinach niz powinnam a ona zarabia na PUPie. Kiedy wyrazilam niezadowolenie z takiego pomyslu, dala mi do zrozumienia ze znajdzie sie inny stazysta
Moglaby chociaz w takim wypadku odpuscic gadke o przygotowaniu stanowiska pracy itd.

Prosze o zdanie w temacie i z gory dziekuje
__________________
03.07.2007
25.07.2010
MarlenaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 09:08   #2
LaBamBam
Raczkowanie
 
Avatar LaBamBam
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 311
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Grzecznie powiedz, że pracujesz od 9:00.

O ile wiem, nie tak łatwo jest dostać stażystę z PUP - obecnie pracodawca musi chyba zadeklarować zatrudnienie stażysty po zakończeniu stażu. Dowiedz się więcej na ten temat, być może Twoja szefowa tylko Cię straszy, a faktycznie np. musi Cię zatrudnić, bo w przeciwnym razie będzie musiała zwrócić do PUP pieniądze, które na Tobie zarobiła. Trochę tutaj gdybam, rzucam tropy, bo obiło mi się coś takiego o uszy, ale pewności nie mam.

A babka kombinuje, jak może. Szukaj innej pracy,
__________________
Wymienię książki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=589142
LaBamBam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 10:55   #3
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

A dla mnie to jest normalne.
O 9 wszystko ma być już gotowe na otwarcie. Więc proste jest, że nie przychodzisz do pracy punkt 9 i nie robisz sobie herbatki, kawki, jadasz kanapeczki i po poł godzinie jesteś zdolna do pracy, po tym, jak uprzednio jeszcze wyczyścisz miejsce pracy.
Ja pracuje od 9, ale jestem w biurze od 8.45. W sklepie pracowałam od 10 i trzeba było być też 20 min wcześniej, aby przygotować sklep, przebrać się.
W firmach produkcyjnych, zmiana zaczyna się np. o 22, to musi ona przyjść odpowiednio wcześniej, tak, aby przebrać się i przejąć o 22 zmianę od poprzedników. Nie wiem, co Cię tak bulwersuje w tej prośbie.
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 11:38   #4
MarlenaL
Raczkowanie
 
Avatar MarlenaL
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Sahara Zachodnia
Wiadomości: 448
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
A dla mnie to jest normalne.
O 9 wszystko ma być już gotowe na otwarcie. Więc proste jest, że nie przychodzisz do pracy punkt 9 i nie robisz sobie herbatki, kawki, jadasz kanapeczki i po poł godzinie jesteś zdolna do pracy, po tym, jak uprzednio jeszcze wyczyścisz miejsce pracy.
Ja pracuje od 9, ale jestem w biurze od 8.45. W sklepie pracowałam od 10 i trzeba było być też 20 min wcześniej, aby przygotować sklep, przebrać się.
W firmach produkcyjnych, zmiana zaczyna się np. o 22, to musi ona przyjść odpowiednio wcześniej, tak, aby przebrać się i przejąć o 22 zmianę od poprzedników. Nie wiem, co Cię tak bulwersuje w tej prośbie.
Gdyby to była prosba to nie wyjezdzalaby mi z kodeksem pracy. Poza tym w tym przypadku przygotowanie sie do pracy nie polega na przebraniu w stroj roboczy itd. tylko na dyganiu z doniczkami, stojakami, polkami. A jak sobie szefowa wymysli wiecksza wystawe to bede musiala byc godzine wczesniej? Bez sensu. Ja o 9.00 jestem gotowa do pracy, przebrana, najedzona i napita. Dlatego wydaje mi sie, ze nie przeginam jesli chodzi o moje kompetencje.

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Cytat:
Napisane przez LaBamBam Pokaż wiadomość
Grzecznie powiedz, że pracujesz od 9:00.

O ile wiem, nie tak łatwo jest dostać stażystę z PUP - obecnie pracodawca musi chyba zadeklarować zatrudnienie stażysty po zakończeniu stażu. Dowiedz się więcej na ten temat, być może Twoja szefowa tylko Cię straszy, a faktycznie np. musi Cię zatrudnić, bo w przeciwnym razie będzie musiała zwrócić do PUP pieniądze, które na Tobie zarobiła. Trochę tutaj gdybam, rzucam tropy, bo obiło mi się coś takiego o uszy, ale pewności nie mam.

A babka kombinuje, jak może. Szukaj innej pracy,
Niby zadeklarowala ze da mi umowe ale kto ja pozniej zmusi, wymysli redukcje pracownikow, slabe obroty itd. Zreszta wystarczy miec znajomosci i wszystko przejdzie masz racje- pozostaje szukac czegos innego dzieki za odp
__________________
03.07.2007
25.07.2010
MarlenaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 12:25   #5
Helineth
Raczkowanie
 
Avatar Helineth
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 95
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Moim zdaniem to norma wśród wymagań prywatnych właścicieli. Gdy kiedyś pracowałam w pewnym sklepie, kazano i przychodzić 15 minut wcześniej, do tego dochodziło zamykanie sklepu 15 minut później (do 22 nie mogłam nawet kiwnąć palcem jeżeli chodzi o zamknięcie), a jak zdarzył się jakiś nadgorliwy klient to i pół godziny później (bo przecież klient jest najważniejszy i może wybrzydzać nawet do 23). Codziennie pracowałam więc od 30 minut do 45 dłużej - oczywiście bezpłatnie, wystarczy policzyć ile to jest tygodniowo i miesięcznie.

Tzw. "prywaciarz" może wszystko, a jeżeli komuś to nie pasuje, to na jego miejsce znajdzie się masa chętnych. Co innego w sieciówkach, większych firmach - tam bardzo często obowiązują odgórne zasady, ew. jeżeli ktoś musi zostać dłużej, ma za to zapłacone w ramach nadgodzin. Choć oczywiście jak zwykle nie ma reguły...

Edytowane przez Helineth
Czas edycji: 2012-10-26 o 12:28
Helineth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 12:59   #6
MarlenaL
Raczkowanie
 
Avatar MarlenaL
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Sahara Zachodnia
Wiadomości: 448
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Cytat:
Napisane przez Helineth Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to norma wśród wymagań prywatnych właścicieli. Gdy kiedyś pracowałam w pewnym sklepie, kazano i przychodzić 15 minut wcześniej, do tego dochodziło zamykanie sklepu 15 minut później (do 22 nie mogłam nawet kiwnąć palcem jeżeli chodzi o zamknięcie), a jak zdarzył się jakiś nadgorliwy klient to i pół godziny później (bo przecież klient jest najważniejszy i może wybrzydzać nawet do 23). Codziennie pracowałam więc od 30 minut do 45 dłużej - oczywiście bezpłatnie, wystarczy policzyć ile to jest tygodniowo i miesięcznie.

Tzw. "prywaciarz" może wszystko, a jeżeli komuś to nie pasuje, to na jego miejsce znajdzie się masa chętnych. Co innego w sieciówkach, większych firmach - tam bardzo często obowiązują odgórne zasady, ew. jeżeli ktoś musi zostać dłużej, ma za to zapłacone w ramach nadgodzin. Choć oczywiście jak zwykle nie ma reguły...
Czyli moge ja cmoknac aj byloby ok te 15 min ale gdyby powiedziala jak czlowiek czlowiekowi, zapytala, bez namyslu powiedzialabym ze ok, mamy ciezki okres (wszystkich swietych), nie ma problemu. Ale po co od razu kodeks? Albo sie go trzymamy albo nie. Jesli tak to wracam na ta kwiaciarnie na ktorej powinnam byc jako stazystka, nie powinnam zostawac sama bo w koncu sie ucze itd. Swoja droga ciekawe jak z kontrolami na stazach
__________________
03.07.2007
25.07.2010
MarlenaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 16:36   #7
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Cytat:
Napisane przez LaBamBam Pokaż wiadomość
Grzecznie powiedz, że pracujesz od 9:00.

O ile wiem, nie tak łatwo jest dostać stażystę z PUP - obecnie pracodawca musi chyba zadeklarować zatrudnienie stażysty po zakończeniu stażu. Dowiedz się więcej na ten temat, być może Twoja szefowa tylko Cię straszy, a faktycznie np. musi Cię zatrudnić, bo w przeciwnym razie będzie musiała zwrócić do PUP pieniądze, które na Tobie zarobiła. Trochę tutaj gdybam, rzucam tropy, bo obiło mi się coś takiego o uszy, ale pewności nie mam.

A babka kombinuje, jak może. Szukaj innej pracy,
Nie ma takiego przepisu, bo to wewnętrzne wymogi danego PUP, które można bezproblemowo obejść, pisałam niejednokrotnie o tym na forum.

Możesz mi wyjaśnić, o jaki zwrot pieniędzy do PUP chodzi i zarabianie na pracowniku?

Nie wiesz, to nie mów. Dla Ciebie to gdybanie, ale dla kogoś taka informacja będzie cenna i co najgorsze błędna. O to zawsze będę się czepiać

Cytat:
Napisane przez Helineth Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to norma wśród wymagań prywatnych właścicieli. Gdy kiedyś pracowałam w pewnym sklepie, kazano i przychodzić 15 minut wcześniej, do tego dochodziło zamykanie sklepu 15 minut później (do 22 nie mogłam nawet kiwnąć palcem jeżeli chodzi o zamknięcie), a jak zdarzył się jakiś nadgorliwy klient to i pół godziny później (bo przecież klient jest najważniejszy i może wybrzydzać nawet do 23). Codziennie pracowałam więc od 30 minut do 45 dłużej - oczywiście bezpłatnie, wystarczy policzyć ile to jest tygodniowo i miesięcznie.

Tzw. "prywaciarz" może wszystko, a jeżeli komuś to nie pasuje, to na jego miejsce znajdzie się masa chętnych. Co innego w sieciówkach, większych firmach - tam bardzo często obowiązują odgórne zasady, ew. jeżeli ktoś musi zostać dłużej, ma za to zapłacone w ramach nadgodzin. Choć oczywiście jak zwykle nie ma reguły...
I to jest właśnie w tym wszystkim najgorsze wśród prywaciarzy.
U mnie w pracy było podobnie, dopóki nie postawiłam sprawy jasno.
Weekendowy dyżur- oczywiście wg prawa powinien być płatny lub za godziny do wybrania, a u mnie nic... Teraz po "buncie" został zredukowany do konkretnych godzin. Kolejna sprawa- nadgodziny, masz obowiązek ich pracowania tylko w dwóch sytuacjach, o czym mówi ustawa, chyba, że masz coś o tym w umowie. Ja za jeden miesiąc jakiś czas temu miałam 20h nadgodzin, oczywiście do wybrania, ale kiedy, skoro ciągle jest tyle pracy i nie ma kiedy (i po prostu nie mogę) tego wybrać?

Nie podoba Ci się, to będzie następny pracownik i tak w kółko, tak prywaciarze teraz grają w kulki (może nie wszyscy). Kolejna spawa, jeżeli się nie zbuntujesz, a pokażesz, że potulnie przyjmujesz wszystko na klatę, to dalej będzie wykorzystywanie. Jak się zbuntujesz, to albo pracodawca przemyśli swoje zachowanie i wprowadzi zmiany, jak zależy mu na kadrze, albo po prostu znajdzie kolejnego pracownika do wykorzystywania... Taki urok właśnie pracy u prywatnych firm.

Odnośnie Twojej sytuacji.
Dla mnie to nie jest normalne, bo po pierwsze i najważniejsze jesteś na stażu z PUP i masz pracować zgodnie z Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy oraz z ustawą o promocji zatrudnieniu, ba i zgodnie z tym, co masz wpisane w obowiązkach na stażu.
Zawsze możesz iść do PUP i powiedzieć, jak to wygląda, bo z tego co wiem, na stażu musisz pracować tyle i koniec, nie masz obowiązku przychodzenia wcześniej lub póżniej, bo godziny są przecież podane w umowie stażowej. A co będzie, jak wpadnie kontrola z PUP?
Druga strona medalu, że baba może stwierdzić (i oczywiście to musi udowodnić), że się z tych obowiązków nie wykonujesz (w odwecie) i złożyć na Ciebie skargę w PUP. Takie sprawy nieco trwają, nie jest to od ręki załatwiane i na jeden telefon.

Poza tym baba Cię oszukuje i zwodzi, bo ciągle masz albo to dzieło, a teraz staż, a powinnaś mieć już dawno normalną umowę o pracę, bynajmniej na czas określony, ale umowę!

I niech szefowa nie przesadza, żeby przychodzić wcześniej, bo wątpię, aby na otwarciu o 9 rano stały tłumy w kwiaciarni, aby nie można tego było zrobić po otwarciu.

Po prostu szukaj w międzyczasie innej pracy.
Staż zawsze można przerwać, gdy znajdzie się pracę.
Powodzenia życzę
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-27, 15:06   #8
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Na twoim miejscu poszłabym do urzedu pracy i wypytała o wszystko dokładnie jak wygląda praca na stażu.
Wielu moich znajomych przychodzi do pracy 15 min wczesniej lub jeśli są na druga zmianę to wychodzą 15 minut później. w międzyczasie mają przerwę 30 minutową i to podobno chodzi o to że w kodeksie jest t zapis o 15 min przerwy a jak jest 30 to te min "odpracowywują" pozostając 15 min po zamknieciu sklepu lub przychodząc wcześniej. Musisz o tym poczytać dokladniej.

Sprawdź dokładnie co masz w umie o staż z PUP bo ja kilka lat temu miałam nie miłe przejścia z firmą ktora skieowała mnie na staż.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 16:07   #9
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

obowiazku oczyiwscie nie masz, ale jak nie bedziesz przychodzila wczesniej to cie prawdopod. zwolni. taki "urok" pracy u prywaciarza.
oczywiscie, ze w sklepie przed jego otwarciem musi byc wszystko gotowe, ale autorce zapewne chodzilo o to, ze te 15min. nie jest platne lub nie do odbioru. jezeli mamy na 6.00 do pracy to o 6.00 mamy byc gotowi na swoim stanowisku pracy.
przychodzenie 15min. wczesniej za ktore nie jest zaplacone, to tak jakby przyjsc na 6.00 do pracy i o 6.00 zaczac sie np. przebierac w ubranie robocze. czy ktorys pracodawca sobie na to pozwoli? nie! tylko z pracownika robi sie obecnie jelenia, bo przeciez na nasze miejsce jest ho ho osob, albo moze i wiecej.
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 18:29   #10
ijaa
Zakorzenienie
 
Avatar ijaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12 984
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Myślę, że trzeba dwie sprawy rozgraniczyć:
- bycie w pracy wcześniej by SIĘ przygotować do pracy
- zaczynanie samej pracy wcześniej.

To drugie oczywiście jest wykorzystywaniem pracownika. Jeśli stanowisko pracy/ miejsce pracy, jak np. w przypadku autorki wymaga przygotowania go wcześniej, przed przybyciem klientów, pracownik powinien zaczynać pracę np. 8:30 by na 9 wszystko na wejście pierwszego klienta była gotowe i powinien mieć za to płacone.
Sama pracowałam za czasów studenckich np. w gastronomii i naturalnym było że pracownicy przychodzą jakiś czas przed otworzeniem lokalu by przygotować wszystko co trzeba.

Inaczej oczywiście wygląda przygotowanie siebie do pracy. Nie może być przecież tak, że zaczynamy o 8 i w tym momencie również, idziemy się przebrać czy robimy sobie herbatę.

Sama mam pracodawcę delikatnie mówiąc odklejonego na punkcie punktualności, który faktycznie wyznaje zasadę, że pracownik przychodzący równo o 8 jest pracownikiem spóźnionym, bo jeśli tak przychodzi to nie ma siły by również o 8 zaczął pracę.
Dlatego firma otwarta jest wcześniej - od 7:30, każdy przychodzi 7:40-45, na spokojnie może zrobić herbatę/kawę, włączyć komputer, pogadać z kimś na korytarzu i zrobić co tam jeszcze ma ochotę i spokojnie o 8 zacząć pracę - nie jest natomiast absolutnie wymagane by rozpoczął ją wcześniej.


Autorko, myślę że powinnaś na spokojnie - bardzo spokojnie, porozmawiać z Szefową - powiedzieć jak to faktycznie powinno wyglądać Przygotowanie siebie do pracy ok, ale już przygotowywanie czegokolwiek innego powinno być płatne i zwyczajnie powinnaś zaczynać (płatną) pracę pół godziny wcześniej.
__________________

...i przyrzekam Ci, uśmiech każdego dnia, kawę o poranku i rowerowe wycieczki!
ijaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 21:16   #11
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Wszystko ok, to co piszecie, tylko trzeba rozgraniczyć jedną i to najważniejszą rzecz- że "normalna" praca a staż z PUP to dwie odrębne sprawy

A na stażu masz pracować te max 8h/dobę i 40/tydzień i nic więcej. Rozporządzenie nie mówi nic o wcześniejszym pojawianiu się w pracy, toteż wcześniejsze robienie wystawy powinno wliczać się do normalnego czasu pracy- tych 8h. Poza tym, jakie masz godziny pracy na stażu? Od 9-17?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-29, 07:31   #12
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Cytat:
Napisane przez MarlenaL Pokaż wiadomość
Witam i proszę o oświecenie
Otoz, pracuje w kwiaciarni w godzinach 9-20.00. Szefowa powiedziala ze mamy byc juz 15-20min wczesniej zeby zrobic wystawe na zewnatrz (powierzchniowo wystawa ma tyle co sama kwiaciarnia...), przygotowanie tego to "kupa roboty". Mam to robic za darmo? Czy ona moze podpierac sie tym ze mam obowiazek przygotowac stanowisko pracy? Wydaje mi sie, ze od 9.00 mam brac sie za swoje obowiazki.

Inna sprawa jest, ze poszlam jej na reke podobnie kolezanka. Po roku pracy na umowie o dzielo wykombinowala mi staz i nadal nie mam normalnej umowy a pracuje na pelny etat. Poza tym teraz mam "staz" a pracuje sama, w innym miejscu niz powinnam i w innych gdzinach niz powinnam a ona zarabia na PUPie. Kiedy wyrazilam niezadowolenie z takiego pomyslu, dala mi do zrozumienia ze znajdzie sie inny stazysta
Moglaby chociaz w takim wypadku odpuscic gadke o przygotowaniu stanowiska pracy itd.

Prosze o zdanie w temacie i z gory dziekuje
Witaj moja droga. Stażysta nie może zostać sam bez opieki swego przydzielonego w umowie o staż opiekuna. Jesli pracodawca szantażuje stażystę w taki sposób, że na jego miejsce jest kilka, wówczas radzę udać się do PUP-u i złożyć zażalenie u dyrektora instytucji opisując zachowanie pracodawcy. Wówczas straci nie tylko stażystę ale i ewentualną pomoc na przyszłość z PUP-u. Proponowałbym mu kulturalnie o tym powiedzieć. Jest to na pewno nie zgodne z Kodeksem pracy, do którego odsyłam. Zresztą w regulaminie musi być wzmianka na ten temat.
powodzenia
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 08:24   #13
MarlenaL
Raczkowanie
 
Avatar MarlenaL
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Sahara Zachodnia
Wiadomości: 448
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Dzieki za zainteresowanie tematem
Godziny stazowe i caly regulamin mnie nie moga obchodzic bo pracuje od pon do niedz po 11h- jakies 15 dni w miesiacu. Tak jak na umowie o dzielo, nie ucze sie bo pracuje juz rok u tej kobiety tyle ze tu chodzi tylko i wylacznie o dodatkowe pieniadze dla niej. Ma znajomosci w PUPie wiec udalo jej sie. Poszlam na to bo dala mi do zrozumienia ze jak nie ja to bedzie inna osoba chodzi o sam wymog z jej strony tego wczesniejszego przychodzenia za darmo- zaznaczam ze ja jestem do pracy gotowa, tu chodzi o sama kwiaciarnie, wystawe itd. Czasami zakupy w hurtowni dla kwiaciarni tez- "przyjedz wczesniej przed praca i kup to i to". Bez sensu. Z jakiej racji? Bo ona chce handlu punkt 9.00, ale tlumow nie ma, powaznie, kwiaciarnia jest w malym miasteczku i do 11.00 w galerii sa sami sprzedawcy powiedzialam jej to a ona- "wiem, ale jakies zasady musza byc".
__________________
03.07.2007
25.07.2010
MarlenaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 08:29   #14
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

W teorii nie. Twoja praca zaczyna sie o 9 i przygotowanie kwiaciarni, podobnie jak i posprzatanie na koniec dnia, jeżeli nalezy do twoich obowiązków masz wykonywac w GODZINACH pracy. Jeżeli szefowa chce żebyś zaczynała 20 minut wcześniej to powinnas te 20 minut wczesniej kończyc, lub sa to twoje nadgodziny.

Nie tyczy sie to zawodów gdzie musisz sie do pracy przygotowac sama ( sama a nie swoje otoczenie) jak pracownicy przebierający sie w strój roboczy.

Wyniesienie kwaitów, i zrobienie wystawy to nie to samo co kawka i kanapka jak ktos pisał ale twoje obowiązki w pracy.

Kobieta kręci a ty nie musisz sie na to zgadzać.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 21:27   #15
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Cytat:
Napisane przez MarlenaL Pokaż wiadomość
Dzieki za zainteresowanie tematem
Godziny stazowe i caly regulamin mnie nie moga obchodzic bo pracuje od pon do niedz po 11h- jakies 15 dni w miesiacu. Tak jak na umowie o dzielo, nie ucze sie bo pracuje juz rok u tej kobiety tyle ze tu chodzi tylko i wylacznie o dodatkowe pieniadze dla niej. Ma znajomosci w PUPie wiec udalo jej sie. Poszlam na to bo dala mi do zrozumienia ze jak nie ja to bedzie inna osoba chodzi o sam wymog z jej strony tego wczesniejszego przychodzenia za darmo- zaznaczam ze ja jestem do pracy gotowa, tu chodzi o sama kwiaciarnie, wystawe itd. Czasami zakupy w hurtowni dla kwiaciarni tez- "przyjedz wczesniej przed praca i kup to i to". Bez sensu. Z jakiej racji? Bo ona chce handlu punkt 9.00, ale tlumow nie ma, powaznie, kwiaciarnia jest w malym miasteczku i do 11.00 w galerii sa sami sprzedawcy powiedzialam jej to a ona- "wiem, ale jakies zasady musza byc".
To w końcu jak to jest?
Piszesz, że masz staż z PUP, a za chwilkę, że jednak nie obejmuje Cię to.
Już się zgubiłam

Znajomości znajomościami, ale przepisy są ponad to.
Nie po to są ustawy i rozporządzenia, aby pierwsza lepsza baba to zmieniła. Owszem są rzeczy, które można obejść, ale bez przesady.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 03:35   #16
American dream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 62
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

.

Edytowane przez American dream
Czas edycji: 2013-05-30 o 12:44
American dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 14:58   #17
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Cytat:
Napisane przez American dream Pokaż wiadomość
Nie ma znaczenia, o ktorej sie kwiaciarnia otwiera, tylko o ktorej Ty zaczynasz pracowac. Wiadomo, ze trzeba pol godziny wczesniej przygotowac wszystko- ale to musi byc wliczane w Twoje godziny pracy. Tak wiec godziny pracy powinny zaczynac sie od tej 8.30. O tej godzinie szefowa ma prawo wymagac, zebys byla gotowa do pracy- przebrana itp.
Tak jak tu ktoras powiedziala- jest roznica pomiedzy przygotowaniem siebie i byciem gotowym do pracy- przebranie sie, zrobienie herbatki, a przygotowaniem sklepu/kwiaciarni do otwarcia. W koncu jak jest remanent czy otwiera sie nowy sklep to pomimo ze nie jest otwarty dla klientw wykonuje sie platna prace
Dokładnie Niech Ci zapłaci za nadgodziny, jeśli regularnie masz przychodzić wcześniej.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 16:16   #18
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Cytat:
Napisane przez Krystal_26 Pokaż wiadomość
Dokładnie Niech Ci zapłaci za nadgodziny, jeśli regularnie masz przychodzić wcześniej.
I oczywiście zapłaciła, skoro są takie problemy z głupim przyjściem wcześniej i z obowiązkami, to o wypłacaniu nadgodzin nie ma mowy, no way. Zważywszy, że pracodawca ma wyjście- do wybrania lub do wypłacenia. I w większości te magiczne nadgodziny masz do wybrania, rzadko który je wypłaca Poza tym nie ma co gdybać, dopóki nie dowiemy się, czy to staż z PUP czy jakieś inne machlojki.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2012-10-30 o 16:21
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 18:02   #19
MarlenaL
Raczkowanie
 
Avatar MarlenaL
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Sahara Zachodnia
Wiadomości: 448
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
To w końcu jak to jest?
Piszesz, że masz staż z PUP, a za chwilkę, że jednak nie obejmuje Cię to.
Już się zgubiłam

Znajomości znajomościami, ale przepisy są ponad to.
Nie po to są ustawy i rozporządzenia, aby pierwsza lepsza baba to zmieniła. Owszem są rzeczy, które można obejść, ale bez przesady.
Zagmatwana sprawa, wyjasnie najprosciej jak potrafie:
Od 01.10.2011 pracuje w kwiaciarni na umowie o dzielo, po roku czyli jakies 3 tygodnie temu pytam szefowej czy moze juz nie dostalabym normalnej umowy- tym bardziej, ze obiecala mi ja. W miedzyczasie mialam zarejestrowac sie w PUPie (bez przyznawania sie ze pracuje), myslalam ze chce mnie zatrudnic przez PUP (moze chce kasy na utworzenie nowego stanowiska itd). Po tygodniu od rozmowy okazuje sie ze zlozyla wniosek o stazyste, z konkretnym wytypowaniem mnie- zalatwila sobie staz a mi dala do zrozumienia ze albo ja albo ktos inny. Pracuje tak jak pracowalam, sama na zmianie, w calkiem innych godzinach, tak jak przez ostatni rok, normalny etat. Tyle ze formalnie jestem stazystka, 950 placi mi PUP a mala reszte ona, wiec kase ma w kieszeni.
__________________
03.07.2007
25.07.2010
MarlenaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-30, 18:38   #20
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Pracuję w administracji od godziny 7.00.
Nie wyobrażam sobie,że przychodzą petenci o 7.00,a ja wtedy dopiero otwieram wszystkie szafki i wymuję całą dokumentację.
U nas to normalne,że większość ludzi przychodzi przed 7.00.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 19:38   #21
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Cytat:
Napisane przez MarlenaL Pokaż wiadomość
Zagmatwana sprawa, wyjasnie najprosciej jak potrafie:
Od 01.10.2011 pracuje w kwiaciarni na umowie o dzielo, po roku czyli jakies 3 tygodnie temu pytam szefowej czy moze juz nie dostalabym normalnej umowy- tym bardziej, ze obiecala mi ja. W miedzyczasie mialam zarejestrowac sie w PUPie (bez przyznawania sie ze pracuje), myslalam ze chce mnie zatrudnic przez PUP (moze chce kasy na utworzenie nowego stanowiska itd). Po tygodniu od rozmowy okazuje sie ze zlozyla wniosek o stazyste, z konkretnym wytypowaniem mnie- zalatwila sobie staz a mi dala do zrozumienia ze albo ja albo ktos inny. Pracuje tak jak pracowalam, sama na zmianie, w calkiem innych godzinach, tak jak przez ostatni rok, normalny etat. Tyle ze formalnie jestem stazystka, 950 placi mi PUP a mala reszte ona, wiec kase ma w kieszeni.
To ładne kombinatorstwo

Masz staż z PUP, więc obowiązują Cię zasady zgodnie z ustawami, jakie powyżej wymieniłam, a wszystko inne jest niezgodne, co tutaj opisujesz i kwalifikuje się to pod zerwanie stażu z winy pracodawcy.

Nie powinnaś ani na moment być sama.
Powinnaś pracować zgodnie z godzinami podanymi na umowie stażowej i zgodnie z zakresem obowiązków na niej napisanych.
Baba kombinuje na lewo i prawo, a Ciebie wykorzystuje, jak się da.
Na stażu nie masz obowiązku przychodzenia wcześniej, to nie normalna praca na pełen etat, czy praca w urzędzie i musisz być gotowa, bo petent przyjdzie!

Widzę dwa wyjścia z sytuacji:
- zgłaszasz sprawę w PUP
- znajdujesz inną pracę, będącą podstawą do przerwania stażu
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 23:06   #22
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Cytat:
Napisane przez MarlenaL Pokaż wiadomość
Od 01.10.2011 pracuje w kwiaciarni na umowie o dzielo,
W kwiaciarni, jako sprzedawczyni czy florystka nie można pracować na umowę o dzieło.
Brak jest przedmiotu, rzeczy, rezultatu owego "dzieła".

Kobieta oszukała ciebie, ZUS i US. Gdyby cię szantazowała zwolenieniem, to jest podstawa do szantażu z twojej strony.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2012-10-30 o 23:08
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 12:25   #23
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Pracuję w administracji od godziny 7.00.
Nie wyobrażam sobie,że przychodzą petenci o 7.00,a ja wtedy dopiero otwieram wszystkie szafki i wymuję całą dokumentację.
Jednak jest duża różnica między wyciągnięciem dokumentacji lub przebraniem się w strój roboczy a zmianą wystawy. To jest dużo bardziej męczące fizycznie i przede wszystkim czasochłonne.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 15:37   #24
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Cytat:
Napisane przez Krystal_26 Pokaż wiadomość
Jednak jest duża różnica między wyciągnięciem dokumentacji lub przebraniem się w strój roboczy a zmianą wystawy. To jest dużo bardziej męczące fizycznie i przede wszystkim czasochłonne.
Mowa jest o 15 minutach - ja też tyle jestem wcześniej.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 22:02   #25
MarlenaL
Raczkowanie
 
Avatar MarlenaL
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Sahara Zachodnia
Wiadomości: 448
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Mowa jest o 15 minutach - ja też tyle jestem wcześniej.
Masz umowe o prace? Masz. Ja jej nie mam.

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

Dziewczyny dzieki za odpowiedzi, w sumie ma mnie na razie w garsci dopoki nie znajde czegos innego. Wzielam sie za wertowanie ofert, nie ma tego wiele
__________________
03.07.2007
25.07.2010
MarlenaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 14:14   #26
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Cytat:
Napisane przez MarlenaL Pokaż wiadomość
Masz umowe o prace? Masz. Ja jej nie mam.

----------
Mam,ale nie mam w niej zawartego wcześniejszego przychodzenia do pracy.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 17:34   #27
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Pracuję w administracji od godziny 7.00.
Nie wyobrażam sobie,że przychodzą petenci o 7.00,a ja wtedy dopiero otwieram wszystkie szafki i wymuję całą dokumentację.
U nas to normalne,że większość ludzi przychodzi przed 7.00.
Tylko ile czasu zajmuję tobie otworzenie szafek i wyjęcie dokumentów z nich. 5 minut czy może więcej albo mniej ? Pracowałam w szkole w sekretariacie, gdzie z rana po przyjściu do pracy też otwierało się szafki i wyjmowało z nich różne rzeczy. Potrzebne na to było ok 5 minut . Autorka piszę o zrobieniu wystawy w kwiaciarni , co jest czasochłonne. Na pewno zrobienie wystawy zajmie jej więcej czasu niż tobie otworzenie szafek. Nawet nie ma co porównywać otwarcia szafki ze zrobieniem wystawy.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 20:36   #28
MarlenaL
Raczkowanie
 
Avatar MarlenaL
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Sahara Zachodnia
Wiadomości: 448
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Tylko ile czasu zajmuję tobie otworzenie szafek i wyjęcie dokumentów z nich. 5 minut czy może więcej albo mniej ? Pracowałam w szkole w sekretariacie, gdzie z rana po przyjściu do pracy też otwierało się szafki i wyjmowało z nich różne rzeczy. Potrzebne na to było ok 5 minut . Autorka piszę o zrobieniu wystawy w kwiaciarni , co jest czasochłonne. Na pewno zrobienie wystawy zajmie jej więcej czasu niż tobie otworzenie szafek. Nawet nie ma co porównywać otwarcia szafki ze zrobieniem wystawy.
dzieki za zrozumienie zrobienie wystawy zajmuje mi ok. 20minut, bo zajmuje ona tyle samo powierzchni co sama kwiaciarnia...
W kazdym razie- nie przychodze tak jak to szefowa chce za 20, jestem jak zwykle za 10, zaczynam wyciagac wszystko i koncze 9.10. Tragedii nie ma, swiat sie nie wali
Moral z tego taki, ze z prywaciarzem nie wygram, trzeba szukac czegos innego. Moze gdzies indziej dostane umowe
Dzieki Dziewczyny za wyrazenie zdania
__________________
03.07.2007
25.07.2010
MarlenaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 08:47   #29
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Tylko ile czasu zajmuję tobie otworzenie szafek i wyjęcie dokumentów z nich. 5 minut czy może więcej albo mniej ? Pracowałam w szkole w sekretariacie, gdzie z rana po przyjściu do pracy też otwierało się szafki i wyjmowało z nich różne rzeczy. Potrzebne na to było ok 5 minut . Autorka piszę o zrobieniu wystawy w kwiaciarni , co jest czasochłonne. Na pewno zrobienie wystawy zajmie jej więcej czasu niż tobie otworzenie szafek. Nawet nie ma co porównywać otwarcia szafki ze zrobieniem wystawy.
Bez urazy,ale w sekretariacie w szkole to i 5 minut było dużo,bo spokojnie 2 minuty by Ci wystarczyły.
Nawet samo włączenie komputera,który nie jest szybki zajmuje więcej czasu niż u Ciebie w sekretariacie w szkole wyjęcie 2 segregatorów.

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Cytat:
Napisane przez MarlenaL Pokaż wiadomość
dzieki za zrozumienie zrobienie wystawy zajmuje mi ok. 20minut, bo zajmuje ona tyle samo powierzchni co sama kwiaciarnia...
W kazdym razie- nie przychodze tak jak to szefowa chce za 20, jestem jak zwykle za 10, zaczynam wyciagac wszystko i koncze 9.10. Tragedii nie ma, swiat sie nie wali
Moral z tego taki, ze z prywaciarzem nie wygram, trzeba szukac czegos innego. Moze gdzies indziej dostane umowe
Dzieki Dziewczyny za wyrazenie zdania
Piszę tylko że jest to normalne.
Sorry,a składasz wystawę o 17.40 jak kończysz prace o 18 ? To fajnie można kupić wtedy kwiatki...
Po prostu przy takiej pracy dla mnie to normalne.
Mnie by się nie chciało kłócić o te 15-20 minut,ale co kto lubi.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 14:03   #30
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Bez urazy,ale w sekretariacie w szkole to i 5 minut było dużo,bo spokojnie 2 minuty by Ci wystarczyły.
Nawet samo włączenie komputera,który nie jest szybki zajmuje więcej czasu niż u Ciebie w sekretariacie w szkole wyjęcie 2 segregatorów.

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------
Może i 3 minuty mi zajmowało. A co ty myślisz, że w szkole w sekretariacie pracuje się bez komputera . Niby na czym sekretarz szkoły pracuję jak nie na komputerze. Przecież ręcznie teraz się nic nie robi. Myślisz , że w szkole w sekretariacie nie ma komp. A może panie na maszynopisach pracują wg ciebie. Oj chyba nie wiesz jak wygląda praca w sekretariacie, jaki ogrom pracy ma pracy sekretarz szkoły. Patrząc po paniach pracujących w up, to one nic nie robią cały dzień a pracują w administracji . Raz jak weszłam do jednego z pokoju w up, to pani na biurku nic nie miała, ani jednego dokumentu, papierki, długopisu. Nic puste biurko. Siedziała na komp i przeglądała z nudów neta. Myślisz, że w szkole komputery są najnowsze, lepsze niż te w administracji. A z czego szkoła się utrzymuje ? Przecież kasę otrzymuję z urzędu miasta lub powiatu. W szkole w której robiłam subwencje na szkołę szła z urzędu miasta. Przecież szkoła to nie prywatna działalność. Mało wiesz o szkole. Ile ty tych segregatorów niby wyjmujesz ? 100 ? Szafek masz też 100 do otwarcia.

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2012-11-03 o 14:06
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:57.