Studia po biol-chemie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-31, 20:54   #1
becausewhat
Raczkowanie
 
Avatar becausewhat
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 116
Lightbulb

Studia po biol-chemie


Witam

Jestem teraz w 2 klasie liceum, więc za dwa lata matura.
Jestem na profilu biol-chem, na maturze chcę zdawać polski i matmę na podstawie, angielski/niemiecki na rozszerzeniu, biologię również na rozsz., zastanawiam się nad chemią na poziomie podstawowym, bądź rozszerzonym, ale bardziej skłaniam się ku podstawie, bo tamto jest chyba dla mnie zbyt ciężkie

I tu rodzi się pytanie - co robić po biol-chemie, by znaleźć pracę? Wolałabym studia, które skupiają się bardziej na biologii, a także będę miała kontakt z ludźmi.
Przez długi czas moim priorytetem była medycyna, ale po głębszym zastanowieniu, doszłam do wniosku, że to zupełnie nie dla mnie.

Zastanawiam się także nad biotechnologią na UKW/UMK w Bydgoszczy, ale słyszałam, że po tym ciężko z pracą...

Moją drugą opcją jest psychologia - bardzo mnie to interesuje, choć nie wiem, czy się nadaję :/ ale z tego co wiem, to psychologów też jest od groma...

Co Wy robiłyście po biol-chemie i co mi polecacie?
Farmacja i kosmetologia odpadają raczej - za dużo chemii
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca."

Paulo Coelho
becausewhat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 21:18   #2
Likable
Zakorzenienie
 
Avatar Likable
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8 551
Dot.: Studia po biol-chemie

w tym roku pisałam maturę, jestem po bio - chemie i od października zaczynam psychologię z mojej klasy osoby poszły oczywiście na medycyne, farmację, stomatologię, dietetykę ale także fizjoterapia, weterynaria, zootechnika, logopedia. Mam koleżankę też po bio - chemie która jest na ochronie środowiska moim zdaniem możliwości jest dużo, musisz sama wybrać, a już mniej więcej wiesz w jakim kierunku - byle nie było za dużo chemii. osobiście gdybym nie dostała się na psycho, na pewno startowałabym na dietetykę
__________________
Czasami ludzie wokół Ciebie nie będą rozumieć Twojej drogi. Nie muszą, ona nie jest dla nich.

Likable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 21:20   #3
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Studia po biol-chemie

Cytat:
Napisane przez becausewhat Pokaż wiadomość
Witam

Jestem teraz w 2 klasie liceum, więc za dwa lata matura.
Jestem na profilu biol-chem, na maturze chcę zdawać polski i matmę na podstawie, angielski/niemiecki na rozszerzeniu, biologię również na rozsz., zastanawiam się nad chemią na poziomie podstawowym, bądź rozszerzonym, ale bardziej skłaniam się ku podstawie, bo tamto jest chyba dla mnie zbyt ciężkie

I tu rodzi się pytanie - co robić po biol-chemie, by znaleźć pracę? Wolałabym studia, które skupiają się bardziej na biologii, a także będę miała kontakt z ludźmi.
Przez długi czas moim priorytetem była medycyna, ale po głębszym zastanowieniu, doszłam do wniosku, że to zupełnie nie dla mnie.

Zastanawiam się także nad biotechnologią na UKW/UMK w Bydgoszczy, ale słyszałam, że po tym ciężko z pracą...

Moją drugą opcją jest psychologia - bardzo mnie to interesuje, choć nie wiem, czy się nadaję :/ ale z tego co wiem, to psychologów też jest od groma...

Co Wy robiłyście po biol-chemie i co mi polecacie?
Farmacja i kosmetologia odpadają raczej - za dużo chemii

Czemu zaczynasz to od totalnej dupy strony? Zastanawiasz się gdzie iść zdając dane przedmioty - nie lepiej poszukać co Cie interesuje i pod to się przygotowywac do matury? Przecież masz jeszcze sporo czasu...


Ja byłam na biol-chemie i studiuję medycynę, ale to zapewne odrzucasz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 21:21   #4
becausewhat
Raczkowanie
 
Avatar becausewhat
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 116
Dot.: Studia po biol-chemie

Weterynaria odpada -alergia.
Fizjoterapia także - skolioza duża i żaden lekarz nie odpisze mi zgody na pracę w tym zawodzie.

Kierunki z dużą ilością chemii, jak farmacja czy kosmetologia, też nie bardzo...
Więc tak naprawdę zostaje mi np. taka biotechnologia, bądź psychologia. A zależy mi też bardzo na kontakcie z ludźmi.
Ale psychologów też jest dużo i ciężko o pracę, hm? Co się teraz najbardziej opłaca po biol-chemie?


EDIT: Chciałam Wam przybliżyć to, co chcę zdawać, by nie marnować czasu na kierunki, których nie zdam bez np. fizyki, czy czegoś tam A poszłam na biol-chem dlatego, że mnie to interesuje. I nie chcę np. na farmację, bo za dużo chemii. A interesuje mnie biologia i kontakty międzyludzkie - więc nie widzę tu "zaczęcia od dupy strony"
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca."

Paulo Coelho

Edytowane przez becausewhat
Czas edycji: 2012-08-31 o 21:22
becausewhat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 21:49   #5
malyszkicownik
Zadomowienie
 
Avatar malyszkicownik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 048
Dot.: Studia po biol-chemie

Cytat:
Napisane przez becausewhat Pokaż wiadomość
Weterynaria odpada -alergia.
Fizjoterapia także - skolioza duża i żaden lekarz nie odpisze mi zgody na pracę w tym zawodzie.

Kierunki z dużą ilością chemii, jak farmacja czy kosmetologia, też nie bardzo...
Więc tak naprawdę zostaje mi np. taka biotechnologia, bądź psychologia. A zależy mi też bardzo na kontakcie z ludźmi.
Ale psychologów też jest dużo i ciężko o pracę, hm? Co się teraz najbardziej opłaca po biol-chemie?


EDIT: Chciałam Wam przybliżyć to, co chcę zdawać, by nie marnować czasu na kierunki, których nie zdam bez np. fizyki, czy czegoś tam A poszłam na biol-chem dlatego, że mnie to interesuje. I nie chcę np. na farmację, bo za dużo chemii. A interesuje mnie biologia i kontakty międzyludzkie - więc nie widzę tu "zaczęcia od dupy strony"
Pomyśl o pielęgniarstwie, wbrew pozorom daje dużo satysfakcji.
malyszkicownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 21:51   #6
becausewhat
Raczkowanie
 
Avatar becausewhat
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 116
Dot.: Studia po biol-chemie

Pielęgniarstwo odpada ze względu na skoliozę - nie będę mogła np. podnieść kogoś, by go umyć, albo coś. Z resztą, nie... pielęgniarstwo to coś zupełnie nie dla mnie.
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca."

Paulo Coelho
becausewhat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 23:06   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia po biol-chemie

Cytat:
Napisane przez becausewhat Pokaż wiadomość
A interesuje mnie biologia i kontakty międzyludzkie - więc nie widzę tu "zaczęcia od dupy strony"
Chodziło o to, że należy
1) najpierw znaleźć sobie kierunek
2) posprawdzać na uczelniach jakie przedmioty są wymagane
3) spiąć tyłek i zdawać matury z tych przedmiotów, mimo że któryś nam nie odpowiada - w końcu liczy się kierunek, a szkoda zaprzepaścić interesujący nas kierunek z powodu, że jakiś tam przedmiot wymagany jest nam nie na rękę

Jak chcesz upiec ciasto to wybierasz rodzaj i później kompletujesz składniki, nie pieczesz z tego co masz bo nic może nie wyjść

A kierunki "typowe" na jakie można iść po biol-chemie zostały już wymienione, więc albo wybierzesz coś z nich, lub postawisz na całkiem inną ścieżkę i np. mechanikę i budowę maszyn czy filologię polską
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2012-08-31 o 23:08
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 23:36   #8
diamondy
Wtajemniczenie
 
Avatar diamondy
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 2 403
Dot.: Studia po biol-chemie

dietetyka
__________________
myślę sobie, że ta ZIMA musi kiedyś minąć, ZAZIELENI SIĘ!

już niedługo mgr dietetyki

WYSZUKIWARKA NIE BOLI


mów mi .
diamondy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 00:12   #9
imposing
Rozeznanie
 
Avatar imposing
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 707
Dot.: Studia po biol-chemie

viva,


na podstawie tego co piszesz, czego oczekujesz, widziałabym Cię w jakiejś szkole medycznej, tamtejsze kierunki (może nie lekarski, skoro nie chcesz, ale np położnictwo) chyba najlepiej "wstrzeliłby się" w Twoje zainteresowania.
ale studia to nie koniec, potem nadchodzą dłuuugie lata pracy.
może warto przecierpieć ilość zajęć np. z chemii wszelkiego typu jeśli praca po tym kierunku dałaby Ci satysfakcję? nie skreślaj kierunku tylko dlatego, że jakaś część przedmiotów do Ciebie nie przemawia (i odwrotnie )
Powodzenia!
imposing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 01:17   #10
Almaye
Przyczajenie
 
Avatar Almaye
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 26
Wyślij wiadomość przez MSN do Almaye
Dot.: Studia po biol-chemie

Niestety na wielu kierunkach, które można studiować po klasie biol-chem, jest chemia w sporych ilościach. Nawet na wymienianej przez Ciebie biotechnologii jest przez 2-3 semestry zależnie od uczelni. Jeśli lubisz biologię to może pomyślisz o studiowaniu właśnie biologii? Masz po tym do wyboru wiele specjalizacji od roślin, przez zwierzęta po rzeczy molekularne i eksperymentalne. No ale na biologii też jest dużo chemii...
Almaye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 06:01   #11
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Studia po biol-chemie

Cytat:
Napisane przez imposing Pokaż wiadomość
viva,


na podstawie tego co piszesz, czego oczekujesz, widziałabym Cię w jakiejś szkole medycznej, tamtejsze kierunki (może nie lekarski, skoro nie chcesz, ale np położnictwo) chyba najlepiej "wstrzeliłby się" w Twoje zainteresowania.
ale studia to nie koniec, potem nadchodzą dłuuugie lata pracy.
może warto przecierpieć ilość zajęć np. z chemii wszelkiego typu jeśli praca po tym kierunku dałaby Ci satysfakcję? nie skreślaj kierunku tylko dlatego, że jakaś część przedmiotów do Ciebie nie przemawia (i odwrotnie )
Powodzenia!

Zgadzam się. Często jest tak, że to, co mamy na studiach (albo w każdym razie przez pierwsze ich lata) nie do konca pokrywa się z tym, co będziemy robić w przyszłości. Tzn o ile na farmacji jest mnóstwo chemii, to po studiach tej chemii się nie używa


Autorko, co do tych kierunków: wiesz co, u mnie w szkolnej bibliotece był taki informator z różnymi zawodami - krótki opis, predyspozycje, miejsca pracy, na jakich uczelniach taki kierunek znajdziesz. Może i u Ciebie coś takiego jest? Dla wielu osób to było bardzo pomocne
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-01, 09:47   #12
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Studia po biol-chemie

A mi się jeszcze takie kierunki skojarzyły: analityka medyczna, mikrobiologia lub szeroko pojęte zdrowie publiczne

Polecam stronę "wirtualny informator maturzysty" - poczytaj o kierunkach Może znajdą się takie, o których nie miałaś pojęcia, że istnieją
Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 13:02   #13
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Studia po biol-chemie

Najpierw kierunek, potem matura. Przecież bywa tak, że uczelnia dobitnie wymaga rozszerzenia z danego przedmiotu, podstawa ich nie interesuje lub jest zupełnie nieopłacalna. Często lepiej jest napisać gorzej maturę rozszerzoną, niż świetnie podstawę. Przemyśl kierunek, a potem zastanów się co z tym fantem zrobić.

Poza tym studia jeszcze nie raz cię zaskoczą i nie warto rezygnować z danego kierunku "bo chemia". Ja w swoim dorobku studenckim na FiRze mam historię, historii nie cierpię, ale da się przemęczyć. Różne kwiatki można spotkać.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 18:19   #14
BabyLightMyFire
Raczkowanie
 
Avatar BabyLightMyFire
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 281
GG do BabyLightMyFire
Dot.: Studia po biol-chemie

zazdroszczę Ci młodego wieku, sama wybrałabym teraz coś bardziej przyszłościowego niż mat-geo...
masz szeroki wachlarz możliwości, zakuwaj do matury już od dziś, bo na prawdę warto

polecam Ci przed złożeniem deklaracji maturalnej w 3 klasie przeglądnięcie kierunków studiów i wymaganych przedmiotów. możesz zdawać przedmioty jakie tylko dusza zapragnie (na pewno z ograniczeniem, u mnie było ograniczenie do 7 matur).
__________________
4.08.2012

I’m beautiful in my way
‘Cause God makes no mistakes!


BabyLightMyFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 19:08   #15
Hargalaten
Zadomowienie
 
Avatar Hargalaten
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 459
Dot.: Studia po biol-chemie

Interesują Cię kontakty międzyludzkie - a więc w tym momencie nasuwa się psychologia, można później robić psychologię kliniczną. Ewentualnie może położnictwo? Mniej noszenia cięższych pacjentów.
Wspomniana wcześniej analityka medyczna to bardziej badania, chociaż od chemii się nie ucieknie. Ale jest tylko na pierwszym roku i jest bez problemu do przejścia .

Autorko wątku - jesteś w drugiej klasie. Dziewczyny dobrze mówią - nie odrzucaj od razu chemii, bo prawie w każdym kierunku, gdzie masz biologię, masz i chemię. Chociażby w pakiecie przedmiotów bazowych, ale jednak jest. Masz tyle czasu, że nawet byłabyś w stanie zdać dobrze i rozszerzenie - zastanów się, bo naprawdę często przelicznik dla rozszerzenia jest korzystniejszy. Warto się przemęczyć, by potem robić to, co się podoba .
__________________
-Jesteś idiotą?
-Nie, marzycielem.
Lubimy czytać
Hargalaten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 19:15   #16
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Studia po biol-chemie

Cytat:
Napisane przez Hargalaten Pokaż wiadomość
Wspomniana wcześniej analityka medyczna to bardziej badania, chociaż od chemii się nie ucieknie. Ale jest tylko na pierwszym roku i jest bez problemu do przejścia .

Serio?

Bo z tego co ja widzę na mojej uczelni:
-rok pierwszy: chemia analityczna, fizyczna, organiczna, ogólna i nieorganiczna
-rok drugi: biochemia
-rok trzeci: biochemia kliniczna, chemia kliniczna
-rok czwarty: chemia kliniczna

A potem - badania, ok, ale niestety polegające głównie na włączaniu i wyłączaniu odpowiedniej aparatury. Mało który analityk pracuje z mikroskopem - jeśli już to w ośrodkach akademickich głownie. Mam informacje z pierwszej ręki
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 19:23   #17
Hargalaten
Zadomowienie
 
Avatar Hargalaten
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 459
Dot.: Studia po biol-chemie

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Serio?

Bo z tego co ja widzę na mojej uczelni:
-rok pierwszy: chemia analityczna, fizyczna, organiczna, ogólna i nieorganiczna
-rok drugi: biochemia
-rok trzeci: biochemia kliniczna, chemia kliniczna
-rok czwarty: chemia kliniczna

A potem - badania, ok, ale niestety polegające głównie na włączaniu i wyłączaniu odpowiedniej aparatury. Mało który analityk pracuje z mikroskopem - jeśli już to w ośrodkach akademickich głownie. Mam informacje z pierwszej ręki
Studiowałam analitykę . Nie skończyłam jej, bo odeszłam po roku, ale mam pewne porównanie. Biochemii się uczy zdecydowanie inaczej, niż zbioru chemii z lat początkowych - organiczna, analityczna itp (część biochemii miałam na 1 roku). Więc co do studiów wiem mniej więcej, z czym to się je.
No ale jeśli chodzi o pracę to masz całkowitą rację. Dokładnie tak to wygląda . Dokładnie o to pisząc 'badania' mi chodziło.
__________________
-Jesteś idiotą?
-Nie, marzycielem.
Lubimy czytać
Hargalaten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 19:25   #18
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Studia po biol-chemie

Cytat:
Napisane przez Hargalaten Pokaż wiadomość
Studiowałam analitykę . Nie skończyłam jej, bo odeszłam po roku, ale mam pewne porównanie. Biochemii się uczy zdecydowanie inaczej, niż zbioru chemii z lat początkowych - organiczna, analityczna itp (część biochemii miałam na 1 roku). Więc co do studiów wiem mniej więcej, z czym to się je.
No ale jeśli chodzi o pracę to masz całkowitą rację. Dokładnie tak to wygląda . Dokładnie o to pisząc 'badania' mi chodziło.

Wiesz, znam kilka osób, które analitykę skończyło... i widząc po tym, jak wyglądały ich studia: są cieżkie i chemii jest bardzo dużo.

A biochemia - nie wiem, dla mnie jest to rycie na blachę i tyle (tzn było ). Nic fajnego.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 19:32   #19
Hargalaten
Zadomowienie
 
Avatar Hargalaten
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 459
Dot.: Studia po biol-chemie

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Wiesz, znam kilka osób, które analitykę skończyło... i widząc po tym, jak wyglądały ich studia: są cieżkie i chemii jest bardzo dużo.

A biochemia - nie wiem, dla mnie jest to rycie na blachę i tyle (tzn było ). Nic fajnego.
Nie mówię, że ciężkie nie są. Plany u mnie na uczelni wyglądały jednak na mniej przeładowane chemią, niż lata początkowe, ale to mi się tak wydawało. No ale mylić się mogę, przyznaję, w końcu całości nie skończyłam.

Biochemia jeszcze mnie czeka w tym roku, na kierunku, na którym się przeniosłam - taak, to jest głównie rycie na blachę .
__________________
-Jesteś idiotą?
-Nie, marzycielem.
Lubimy czytać
Hargalaten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 13:24   #20
Ciocia Mroczne Widmo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 394
Dot.: Studia po biol-chemie

Od siebie dodam biotechnologię, biomechanikę, bioinformatykę, biologię chemiczną, biologię człowieka. Wiele tego jest.
Farmacja, medycyna, analityka medyczna, pielęgniarstwo, dietetyka, fizjoterapia, biologia, biologia z czymś tam, chemia, inżynieria biomedyczna, neurobiologia.

Masa, masa kierunków, zapewne wypisałam jedynie ułamek.
Jestem świeżo po biochemie. Robić arkusze. Dużo arkuszy.
posprawdzać oferty uczelni.
Działać przyszłościowo.

Z tego co wiem analityka medyczna bo bardzo ciekawy kierunek, jednak trudny.
Moja mama ostatnio chodzi do osteopaty. Myślę, że to dobry fach.

Warto zastanowić się nad priorytetami. Człowiek? zwierzęta? Jesteś bardziej "ścisłowcem"?

Apropo chemii. Dobry korepetytor i sprawa załatwiona. Miałam beznadziejną nauczycielkę i w gimnazjum i w liceum i gdyby nie praca korepetytora nade mną, zapewne nie zdałabym tak, jak chciałam. Zbiory Witowskiego. Z biologii przede wszystkim wspomniane arkusze, Persona, Bukała (ale to już dla serio zaawansowanych).

Edytowane przez Ciocia Mroczne Widmo
Czas edycji: 2012-09-03 o 13:27 Powód: chemia
Ciocia Mroczne Widmo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 17:17   #21
diamondy
Wtajemniczenie
 
Avatar diamondy
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 2 403
Dot.: Studia po biol-chemie

BIOCHEMIA TO ZŁO !
no chyba że ktoś uwielbia KUĆ
__________________
myślę sobie, że ta ZIMA musi kiedyś minąć, ZAZIELENI SIĘ!

już niedługo mgr dietetyki

WYSZUKIWARKA NIE BOLI


mów mi .
diamondy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 19:22   #22
becausewhat
Raczkowanie
 
Avatar becausewhat
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 116
Dot.: Studia po biol-chemie

Cytat:
Napisane przez Ciocia Mroczne Widmo Pokaż wiadomość
Od siebie dodam biotechnologię, biomechanikę, bioinformatykę, biologię chemiczną, biologię człowieka. Wiele tego jest.
Farmacja, medycyna, analityka medyczna, pielęgniarstwo, dietetyka, fizjoterapia, biologia, biologia z czymś tam, chemia, inżynieria biomedyczna, neurobiologia.
Ostatnio właśnie czytałam o neurobiologii, ale tu rodzi się pytanie - to prawda, że jest to specjalizacja na medycynie, która jest tylko na UJ?
Raczej odpadają u mnie bardziej ścisłe kierunki, te zwierzęce też. Zastanawiam się bardzo nad biotechnologią i analityką - co jest korzystniejsze?
I lepiej zdawać maturę z angola, czy niemca?
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca."

Paulo Coelho
becausewhat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 19:26   #23
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Studia po biol-chemie

Cytat:
Napisane przez becausewhat Pokaż wiadomość
Ostatnio właśnie czytałam o neurobiologii, ale tu rodzi się pytanie - to prawda, że jest to specjalizacja na medycynie, która jest tylko na UJ?
A strona UJtu gryzie?
Wystarczy w google wpisać.... klik
Masz być studentką, naucz się szukać informacji.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 21:30   #24
Ciocia Mroczne Widmo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 394
Dot.: Studia po biol-chemie

Ja pisałam z angielskiego. W zasadzie wydaje mi się, że język nie ma tutaj jakiegoś większego znaczenia.

Gdyby nie moja podbramkowa sytuacja, wybrałabym analitykę zdecydowanie.
Chyba, że nauka Ci "nie podchodzi", wtedy sobie daruj.

Ostatnio na stronie ŚUMu widziałam "reklamę" neurobiologii. Poczytaj
Ciocia Mroczne Widmo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.