Jak prawidlowo nakladac maski,maseczki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-02, 20:02   #1
ananda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24

Jak prawidlowo nakladac maski,maseczki?


Witam,mam pytanie:jak prawidlowo nakladac maski,maseczki na twarz?Czy zaczynac od szyi czy od czola?Wkierunku nosa czy na zewnatrz do kosci policzkowych?PROSZE O ODPOWIEDZ.
ananda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 20:09   #2
sharlottek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta
Wiadomości: 3 760
Dot.: Jak prawidlowo nakladac maski,maseczki?

najpierw na nos a potem policzki, czoło, tak jak podkład myślę że tak najdokładniej będzie
sharlottek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 22:14   #3
ananda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Jak prawidlowo nakladac maski,maseczki?

Cytat:
Napisane przez sharlottek Pokaż wiadomość
najpierw na nos a potem policzki, czoło, tak jak podkład myślę że tak najdokładniej będzie
Wiem,ze zaczyna sie albo od czola albo szyi ale od nosa raczej nie.Jest to istotne szczegolnie przy maskach liftingujacych...
ananda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 22:14   #4
ananda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Jak prawidlowo nakladac maski,maseczki?

Moze jakas pani kosmetyczka wie jak prawidlowo nalozyc maske???
ananda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 22:15   #5
sharlottek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta
Wiadomości: 3 760
Dot.: Jak prawidlowo nakladac maski,maseczki?

ja używam odświeżających i oczyszczających i zawsze nakładam zaczynając od nosa
sharlottek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 22:26   #6
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Smile Dot.: Jak prawidlowo nakladac maski,maseczki?

Maseczkę nakładamy zaczynając od czoła, poprzez policzki, nos i brodę, a kończąc na szyji i dekolcie (o tych częściach nie wolno zapominać). Jednak od tego w jaki sposób i gdzie zacząć nakładać maseczkę, ważniejsze jest wcześniejsze przygotowanie skóry, tzn. raz w tygodniu odpowiedni peling, a bezpośrednio przed nałożeniem maseczki twarz należy zmyć mleczkiem i odświeżyć tonikiem. Nigdy nie zostawiajcie toniku na twarzy - osuszcie skórę, bo gdy sama zacznie wysychać, zacznie tracić wodę i się przesuszać.
Pozdrawiam
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 22:30   #7
ananda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Jak prawidlowo nakladac maski,maseczki?

Cytat:
Napisane przez RoksiSK Pokaż wiadomość
Maseczkę nakładamy zaczynając od czoła, poprzez policzki, nos i brodę, a kończąc na szyji i dekolcie (o tych częściach nie wolno zapominać). Jednak od tego w jaki sposób i gdzie zacząć nakładać maseczkę, ważniejsze jest wcześniejsze przygotowanie skóry, tzn. raz w tygodniu odpowiedni peling, a bezpośrednio przed nałożeniem maseczki twarz należy zmyć mleczkiem i odświeżyć tonikiem. Nigdy nie zostawiajcie toniku na twarzy - osuszcie skórę, bo gdy sama zacznie wysychać, zacznie tracić wodę i się przesuszać.
Pozdrawiam
Ale maseczke nakladac od zewnatrz policzkow do nosa,czy raczej na zewnatrz-do kosci policzkowych?Dlaczego toniku nie wolno zostawiac na twarzy?
ananda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-03, 10:30   #8
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: Jak prawidlowo nakladac maski,maseczki?

Wydaje mi się że to na co nałożymy maskę najpierw nie ma większego znaczenia. Ale jak masujemy buzię to nie ciągniemy skóry w dół, więc wyszłoby że od brody w górę (jeśli sama twarz). To tylko moja teoria, proszę się nie sugerować

Jak smaruje się buzię tonikiem to raczej przy pomocy płatka kosmetycznego, nie ma sensu tego osuszać. No chyba, że jest taki mokry, że aż się z niego leje. Jednak RoksiSK ma rację, że nie można zostawiać kropelek wody na twarzy bo "wyciągnie" wodę z wnętrza skóry. Natomiast maski np. z glinki, które zasychają na skorupę należy zwilżać, nie doprowadzać do wyschnięcia.
Pozdrawiam.
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 12:42   #9
higienistka
Raczkowanie
 
Avatar higienistka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 238
Dot.: Jak prawidlowo nakladac maski,maseczki?

Maskę należy nakładać do zewnątrz zgodnie z układem mięśni twarzowych. A z tym tonikiem to trochę przesada. Wcale nie "wyciąga wody ze skóry". Można spokojnie pozostawić na twarzy do wyschnięcia. Są nawet specjalne opakowania toniku z atomizerem. Zresztą sama stosuję takie rozwiązanie.
higienistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 14:05   #10
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Jak prawidlowo nakladac maski,maseczki?

Wilgotną po użyciu toniku twarz, dobrze jest osuszyć chusteczką. To stara zasada, którą prawie dziesięć lat temu usłyszałam podczas wykładu. Jeśli już nawet nie ze względu na utratę wilgotności, to chociaż dla własnego komfortu warto ją przetrzeć. Ja przeważnie "wklepuję" wilgotną warstwę toniku. Nawet krem łatwiej później rozsmarować.
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 17:41   #11
ananda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Jak prawidlowo nakladac maski,maseczki?

Cytat:
Napisane przez higienistka Pokaż wiadomość
Maskę należy nakładać do zewnątrz zgodnie z układem mięśni twarzowych. A z tym tonikiem to trochę przesada. Wcale nie "wyciąga wody ze skóry". Można spokojnie pozostawić na twarzy do wyschnięcia. Są nawet specjalne opakowania toniku z atomizerem. Zresztą sama stosuję takie rozwiązanie.
Moglabys dokladniej opisac jak powinny wygladac kierunki przy nakladaniu maseczki?A co do toniku to sie zgadzam,ze spokojnie mozna zostawic az sam sie wchlonie.W koncu nikt chyba nie naklada go tyle by kapalo z twarzya zreszta przeciez toniki maja w swoim skladzie substancje odzywcze i skladniki ktore zatrzymuja wode w naskorku i przywracaja odpowiednie Ph skorze.Raczej ze zwykla woda po umyciu twarzy trzeba uwazac by dokladnie osuszac twarz w przeciwnym razie nasza skora nie potrzebnie traci wilgoc.
ananda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-04, 16:11   #12
isKraMc
Raczkowanie
 
Avatar isKraMc
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Malmö/Szwecja
Wiadomości: 244
Dot.: Jak prawidlowo nakladac maski,maseczki?

Przede wszystkim twarz musi byc oczyszczona i ztonizowana takjak napisala RoksiSk zaczynamy od czola puzniej policzki na zewnatrz lekko nawet w gore przy koncach i broda tak samo na zewnatrz w gore(nigdy w dol i nigdy zbyt intensywnie, skory nie powinno sie zbyt naciagac) puzniej szyja i dekold. A najlepiej wykonac przed maseczka takie opukiwanie opuszkami palcow calej twarzy ,rozluznia to troszke miescie i skora lepiej chlonie

Rowiniez makijaz powinno sie nakladac od czola a nie jak ktos tu napisal od nosa :-/ bzdura kompletna

Ananda z atomizerem to nie sa toniki a raczej takie odswiezacze w sprayu... Skore nalezy lekko osuszyc ale nie trzec recznikiem
__________________
...Wszystko to co mam ,wykradlam Bogu gdy spal ...I tak zabierze mi wiecej,zatrzymujac serce...

***!!!MOja MetaMorfoza!!!***
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=292268

Edytowane przez isKraMc
Czas edycji: 2009-10-04 o 16:14
isKraMc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 14:51   #13
isKraMc
Raczkowanie
 
Avatar isKraMc
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Malmö/Szwecja
Wiadomości: 244
Dot.: Jak prawidlowo nakladac maski,maseczki?

  1. Przed maseczką zrób delikatny peeling – wtedy substancje odżywcze łatwiej wnikną w skórę.
  2. Maseczkę nakładaj na umytą twarz. Omijaj okolice oczu i ust – tam skóra jest bardzo delikatna.
  3. Przed wielkim wyjściem nie eksperymentuj z maseczką, której używasz pierwszy raz. Może się okazać, że z powodu uczulenia nigdzie nie pójdziesz.
  4. Najlepsza pora na maseczkę to godz. 18. Naukowcy obliczyli, że skóra przed nocą rozluźnia się i zaczyna powoli regenerować.
Maseczki lepiej się wchłaniają w wilgotnym i ciepłym otoczeniu, czyli np. podczas relaksującej kąpieli w wannie.

W gabinecie kosmetycznym działanie maski wzmacnia się ciepłym kompresem. To samo możesz zrobić w domu. Nałóż na skórę grubą warstwę preparatu. Następnie przykryj twarz ligniną, potem cienką folią spożywczą, a na to połóż ogrzany ręcznik. Po 10 minutach zdejmij kompres i zatrzyj delikatnie resztki niewchłoniętej maski ligniną lub zmyj letnią wodą. Uwaga! Zrezygnuj z zabiegu, jeśli masz cerę skłonną do "pajączków". Kompres rozgrzewa, a to powoduje rozszerzanie się naczyń.
__________________
...Wszystko to co mam ,wykradlam Bogu gdy spal ...I tak zabierze mi wiecej,zatrzymujac serce...

***!!!MOja MetaMorfoza!!!***
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=292268
isKraMc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 19:08   #14
Kasienkaa2204
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jak prawidlowo nakladac maski,maseczki?

a co po zdjęciu maseczki? nakladamy jakis krem czy zostawiamy ja w spokoju?
Kasienkaa2204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 14:45   #15
olikizafryki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jak prawidlowo nakladac maski,maseczki?

ja się uczyłam 10 poziomych "wygładzeń ręką" po szyi, 10 pionowych, 10 okrążeń w okół ust, 10 okrążeń palcami w okół kącików ust, 10 pociągnięć po policzku po zewnętrznej stronie, 10 pociągnięć po policzku przy nosie, to samo po drugim policzku, okrążanie palcami wskazującymi nosa, okrążenia w okół oczu, malutkie okrążenia przy kącikach oczu, 10 pociągnięć poziomych po czole, 10 pionowych i kończymy opuszkami palców pociągając całą twarz. na początek czyszczenie twarzy, tonizowanie, maseczka, czyszczenie wodą i krem
olikizafryki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 17:10   #16
atsmez
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 31
Jak prawidłowo nałożyć maseczkę na twarz?

Mam kilka pytań:
1. Maseczkę nałożyć na twarz zwilżoną wodą, czy suchą?
2. Wiem że przed maseczką należy zmyć makijaż i oczyścić żelem, ale nie wiem jak jest z tonikiem. Jaka kolejność jest prawidłowa?
-demakijaż, oczyszczanie, maseczka, tonik
-demakijaż, oczyszczanie, tonik, maseczka?
Bardzo proszę o odpowiedzi
atsmez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 17:13   #17
Inka_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 439
Dot.: Jak prawidłowo nałożyć maseczkę na twarz?

Zazwyczaj maseczki nakłada się na suchą skórę, toni stosuję po, czyli: demakijaż, oczyszczanie, maseczka, tonik
Inka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 21:47   #18
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Jak prawidłowo nałożyć maseczkę na twarz?

1. Maseczka na suchą skórę. Najlepiej tuż to peelingu. Jednak maseczkę z glinki warto czasem spsikać ją hydrolatem albo wodą różaną, bądź zwykłą wodą, żeby nie zaschła (inaczej za bardzo wysusza i ściąga skórę).
2. Demakijaż, oczyszczanie, maseczka i tonik. Tonik usuwa resztki maseczki

Pzdr!
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 13:31   #19
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: Jak prawidłowo nałożyć maseczkę na twarz?

A nakładacie pędzlami czy palcami? Ja zawsze robiłam to palcami, ale zaczęłam się zastanawiac nad pędzlami. Warto, czy zbędne zawracanie sobie głowy?
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-01, 16:14   #20
ja_fuksja
Raczkowanie
 
Avatar ja_fuksja
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 95
Dot.: Jak prawidłowo nałożyć maseczkę na twarz?

Nakładam palcami. Pędzel jest zbędny
__________________
Uroda bez właściwej pielęgnacji jest jak auto bez kół, niby je masz, ale z niego nie korzystasz
ja_fuksja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 17:37   #21
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: Jak prawidłowo nałożyć maseczkę na twarz?

Skórę należy dobrze oczyścić - umyć i przemyć tonikiem. Zazwyczaj nakłada się na suchą skórę, chyba że informacja na opakowaniu mówi inaczej.
Ja używam pędzelka, bo dzięki niemu równomierniej nakładam maseczkę i nie marnuje się (nie zostaje na palcach)
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 17:58   #22
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Jak prawidłowo nałożyć maseczkę na twarz?

W pędzle lepiej zainwestować, ale te do makijażu. Do nakładania maseczek zdecydowanie zbędne...
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 14:18   #23
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: Jak prawidłowo nałożyć maseczkę na twarz?

Myślę, że jak już to pędzel do maseczek nie musi byc jakiejś super jakości. Chodziło mi o to czy wogóle ma jakieś znaczenie to, czym nakładamy
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:21.