odchudzanie w Centrum Leczenia Otyłości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-12, 12:04   #1
mariczka_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4

odchudzanie w Centrum Leczenia Otyłości


Witam wszystkie forumowiczki!
Musze schudnąć 15 kg, a ponieważ już kilkakrotnie odchudzałam się samodzielnie i nigdy nic to nie dało, zdecydowałam się skorzystać z pomocy dietetyka i zapisałam się do Centrum Leczenia Otyłości. Tym bardziej ze mam cukrzycę i nie wiem jak należy prawidłowo się odchudzać przy tej chorobie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z CLO? Co myślicie o wydawaniu co miesiąc pieniędzy na wizyty u dietetyka? Warto? Czy ktoś ma doświadczenia z tą kliniką i z takim sposobem odchudzania?
mariczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 17:09   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: odchudzanie w Centrum Leczenia Otyłości

Nie wiem, jak jest w CLO, ale u mnie w rodzinie 4 lata temu kobieta odchudziła się 38 kg właśnie z pomocą dietetyka, kompletnie zmienił jej nawyki żywieniowe, dlatego wygląda ciągle super i nie ma efektu jojo. Moim zdaniem w twoim przypadku pomysł, by skorzystać z pomocy dietetyka jest bardzo dobry. Powodzenia.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 12:23   #3
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: odchudzanie w Centrum Leczenia Otyłości

Cytat:
Napisane przez mariczka_ Pokaż wiadomość
zdecydowałam się skorzystać z pomocy dietetyka i zapisałam się do Centrum Leczenia Otyłości.
Byłam u nich dwa razy. Raz kilka lat temu. Dostałam dietę 1300 kcal, cenne rady, wskazówki, wszystko pode mnie dostosowane, ale po 1,5 miesiąca popłynęłam...
Teraz znów poszłam do CLO. Z tymże tym razem zaznaczyłam, że chcę rozsądnie chudnąć, gdyż staram się o dziecko, ale nie mogę zrezygnować z pewnych rzeczy (np. orzechów w pierwszej fazie cyklu, owoców). Żeby mi indywidualnie doradzili, pokazali jak mądrze jeść starając się o potomka.
Jakież było moje zdziwienie, gdy po powrocie do domu porównałam dwa pakiety kserówek z CLO. Te z tego roku NICZYM nie różniły się od tych sprzed 4 lat. Niczym. To samiutko. Też 1300 kcal, te same przepisy (tu miałam sporego bulwersa... od 4 lat się nic a nic nie zmieniły), identycznie rozpisanie.... Rozumiem, że to jest nauka zdrowego sposobu odżywiania itp, ale... ALE!
Odechciało mi się. 130 zł w plecy. Tacy są "indywidualni". Stosuję pewne zasady, jem według jakiegoś schematu i nie przytyłam od ostatniej wizyty. Ale w poradę specjalistów nie wierzę. 3 osoby były przy moim "ustawianiu" diety... Lekarz, dietetyczka, pielęgniarka; każdy się wymądrzał, radził, pro-ciążowo dorzucał coś i "myślał" co mi przepisać. Burzę mózgów, kurczak, zrobili...

Moja mama stosuje się do ich zaleceń i schudła od października do dziś 11 kg. Także reguły działają, mnie się nie podoba podejście do pacjenta/klienta.
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 08:29   #4
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: odchudzanie w Centrum Leczenia Otyłości

Cytat:
Napisane przez kremilla Pokaż wiadomość
Przepisy są zresztą zamieszczone na ich stronie internetowej, więc mozna korzystać.
OK, to dlaczego/za co zapłaciłam 130 zł? Dlaczego mi nikt nie powiedział, że indywidualna porada jest dostępna na takiej i takiej stronie? Zapłaciłam za INDYWIDUALNĄ poradę (tak myślałam).
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 20:46   #5
noemi4
Raczkowanie
 
Avatar noemi4
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 50
Dot.: odchudzanie w Centrum Leczenia Otyłości

Cytat:
Napisane przez kremilla Pokaż wiadomość
To jest indywidualna porada - lekarz i dietetyk sprawdzają Twój stan zdrowia, styl życia, zapotrzebowanie kaloryczne i na tej podstawie układają dla Ciebie plan żywieniowy, kompilując autorskie przepisy CLO. Przepisy są ogólnodostępne na stronie poradni, ale dieta nie polega tylko na gotowaniu tego co jest na stronie, ale na nauce prawidłowych nawyków żywieniowych i realizacji ścisle określonego planu żywieniowego, którego elementem (powtarzam, elementem) są przepisy, których kilka przykładowych jest na stronie WWW.

Poproszę adres tej strony
__________________
Żyj tak, byś nie spoglądał wstecz i nie żałował tego, że zmarnowałeś życie. . .
noemi4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 22:35   #6
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: odchudzanie w Centrum Leczenia Otyłości

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
Rozumiem, że to jest nauka zdrowego sposobu odżywiania itp
Jeszcze raz napiszę: rozumiem to.

Cytat:
Napisane przez kremilla Pokaż wiadomość
To jest indywidualna porada - lekarz i dietetyk sprawdzają Twój stan zdrowia, styl życia, zapotrzebowanie kaloryczne i na tej podstawie układają dla Ciebie plan żywieniowy, kompilując autorskie przepisy CLO.
Poszłam w konkretnym celu, z konkretnym "problemem", nie ukrywając, że kilka lat wcześniej u nich byłam (po dwóch latach nie mieli mojej pierwszej "karty").
Dla mnie był to cyrk (dietetyk, lekarz, pielęgniarka odegrali przede mną "doradztwo") a nie indywidualne podejście do mojej sytuacji życiowej. Tyle.
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 08:29   #7
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: odchudzanie w Centrum Leczenia Otyłości

Cytat:
Napisane przez kremilla Pokaż wiadomość
Ile pacjentów tyle opinii, w każdym razie ja jestem zadowolona, dieta skutkuje a ja coraz szczuplejsza, co najważniejsze
Oczywiście. Nie mówię, że nie są skuteczni mówię, że mi pod-staraniowo-ciążowo nie przystosowali diety a o to prosiłam
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-14, 10:59   #8
puska123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Dot.: odchudzanie w Centrum Leczenia Otyłości

Witam mam pytanie czy ktoś korzystał z usług leczenia centrum otyłosci w Wrocławiu .Jeśli tak czy jesteście zadowoleni
puska123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-14 11:59:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:56.