Pędzle do kosmetyków mineralnych - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-03, 11:47   #3931
basiawilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 6
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Stosowałam wiele podkładów mineralnych i chyba moim ulubionym pędzlem jest pędzel do podkładu z Golden Rose. Nie zniekształca się po myciu i jest bardzo solidnie zrobiony.
basiawilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 13:16   #3932
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Cytat:
Napisane przez Mi2li Pokaż wiadomość
A czy te pędzle trzeba jakoś specjalnie dezynfekować? Mam tłustą cerę i martwię się, czy nie pojawiłyby się jakieś przykre niespodzianki. Do tej pory nanosiłam tylko podkład czystą dłonią, bo to wydawało mi się najbardziej higieniczne. Ale teraz zastanawiam się nad zamianą podkładu na puder mineralny i tu raczej nanoszenie dłonią odpada
Wiesz, to zwykle kwestia indywidualnego pojmowania higieny, jedni się myją codziennie, a inni co kilka dni Moje zdanie jest takie, że pędzel przed każdym użyciem ma być czysty. Myję je z wodą za pomocą mydła antybakteryjnego Protex na myjce do pędzli For Your Beauty, a pomiędzy myciami "wodnymi" czyszczę w alkoholu izopropylowym. A z każdego rodzaju pędzla mam po kilka sztuk, więc nawet gdybym nie miała czasu wyprać, to zawsze jest po co sięgnąć
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 21:47   #3933
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Basiago gdzie kupujesz ten alkohol? On jest w sprayu? Szukam czegoś do czyszczenia pędzli na szybko, bo mój hakuro do pudru schnie 2 dni... A te spraye sklepowe mi nie pasują, często są czymś perfumowane i mnie drażni ten zapach.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 22:00   #3934
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Microchip Ipa Cleanser art. 102, pojemność 1l. Kupuję stacjonarne w niesieciowym sklepie z elektroniką lub na allegro (a ten sklep znalazłam tak, że szukałam na allegro aukcji z okolicy i dzięki temu dowiedziałam się, że taki sklep istnieje i że go mają). Ale są różne rodzaje, raz kupiłam inny i musiałam wszystko wylać bo się nie nadawał. Także polecam tylko i wyłącznie ten konkretny. Teraz zamówiłam art. 105 o pojemności 5l, ale dosłownie wczoraj odebrałam paczkę więc nadal jestem na etapie nadziei, że to jest to samo. Przydaje się do wielu rzeczy w domu, do dezynfekcji telefonu, klawiatury, myszki, czyszczenia szpatułek, zalotki i innych akcesoriów. Część przelewam do opakowania jak po toniku (plastikowe z dziurką), a część do opakowania z atomizerem. Dzięki temu mogę w każdej chwili łatwo użyć niezależnie od tego, czy potrzebuję wlać większą ilość do plastikowej zlewki czy tylko coś spryskać. Bo z takiej dużej butli lać mało wygodnie
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 09:03   #3935
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Dzięki wielkie
Ostatnio przyplątało mi się zapalenie spojówek, więc generalnie unikam makijażu, jeśli nie muszę. A jak muszę, to najpierw maluję lewe oko (zdrowe), a potem prawe. I pędzle oczywiście od razu do mycia, więc szukam czegoś, co mi znacznie przyspieszy ten proces (mycie w mydle w płynie jest spoko, ale potem bardzo długo wypłukuję pianę, a jak nie wypłuczę jak należy, to mam wrażenie, że włosie zostaje albo tłuste, albo twarde i kłujące).

Nawiasem mówiąc ostatnio zobaczyłam pędzle Clare Blanc i chciałabym o nich zapomnieć. Zawsze powtarzałam sobie, że nigdy nie kupię pędzla dlatego, że mi się podoba, ale zachorowałam na punkcie ich flat topa Chwilowo wystarczającym lekarstwem jest jego cena, ale marzy mi się ogromnie ten pędzel, zwłaszcza, że flat topa dobrego nie mam (mam jakiegoś no name'a), a powoli odkrywam minerały i właśnie flat topem najlepiej idzie mi nakładanie podkładu. Szukam czegoś dobrego, bo mój gubi włosie i ma za długi trzonek (jestem krótkowidzem, stoję za blisko lustra i kilka razy przywaliłam pędzlem w lustro), pewnie skuszę się na flata z anabelle albo amilie.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 21:06   #3936
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie
Ostatnio przyplątało mi się zapalenie spojówek, więc generalnie unikam makijażu, jeśli nie muszę. A jak muszę, to najpierw maluję lewe oko (zdrowe), a potem prawe. I pędzle oczywiście od razu do mycia, więc szukam czegoś, co mi znacznie przyspieszy ten proces (mycie w mydle w płynie jest spoko, ale potem bardzo długo wypłukuję pianę, a jak nie wypłuczę jak należy, to mam wrażenie, że włosie zostaje albo tłuste, albo twarde i kłujące).

Nawiasem mówiąc ostatnio zobaczyłam pędzle Clare Blanc i chciałabym o nich zapomnieć. Zawsze powtarzałam sobie, że nigdy nie kupię pędzla dlatego, że mi się podoba, ale zachorowałam na punkcie ich flat topa Chwilowo wystarczającym lekarstwem jest jego cena, ale marzy mi się ogromnie ten pędzel, zwłaszcza, że flat topa dobrego nie mam (mam jakiegoś no name'a), a powoli odkrywam minerały i właśnie flat topem najlepiej idzie mi nakładanie podkładu. Szukam czegoś dobrego, bo mój gubi włosie i ma za długi trzonek (jestem krótkowidzem, stoję za blisko lustra i kilka razy przywaliłam pędzlem w lustro), pewnie skuszę się na flata z anabelle albo amilie.
Nie chcę Cię kusić ale te pędzle są świetnej jakości! Uwielbiam je! Od niedawna mam flattopa i potwierdzam, że makijaż nakłada się nim znakomicie - nie tylko mineralny! Ten zwykly do podkładu od CB też jest świetny, ale osobiście do podkładu wolę używać flat topa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1454.jpg (94,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1453.jpg (95,3 KB, 27 załadowań)
__________________
wymiana

instagram
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 21:15   #3937
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Cytat:
Napisane przez bitedelite Pokaż wiadomość
Nie chcę Cię kusić ale te pędzle są świetnej jakości! Uwielbiam je! Od niedawna mam flattopa i potwierdzam, że makijaż nakłada się nim znakomicie - nie tylko mineralny! Ten zwykly do podkładu od CB też jest świetny, ale osobiście do podkładu wolę używać flat topa
Ups
Póki co przesiadłam się na hakuro h51, który wzięłam od kuzynki (ona nie używa). Porównuję sobie z moim deni carte, który kupiłam jakoś w zeszłe wakacje i leżał, bo zwykły podkład wolę nakładać paluchami. To już jest ogromna różnica. Przy tym deni carte robiły mi się paskudne smugi, a jak stemplowałam, to robiła mi się kropa podkładu. Hakuro ma bardziej miękkie i sprężyste włosie, jest odrobinę większy. Ten deni carte ma dziwne włosie, w dotyku mam wrażenie, że jest trochę tłuste. Deni cart ma też ze 2-3 mm krótsze to włosie niż hakuro.

Tak sobie myślę... Jeśli wyniki egzaminów będą pozytywne, to może się szarpnę na CB? O ile najpierw wreszcie dogadam się z podkładami
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-08, 17:07   #3938
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

To może na początek kup z Annabele albo Amilie, nie sa to drogie pędzle, a dobrze sie nimi nakłada minerały i wiekszości dobrze służa długo
śmieszny ten flat z CB, mały dość
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-08, 17:45   #3939
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

No flat topa z Annabelle też polecam
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-08, 22:32   #3940
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Staram się zachować zdrowy rozsądek chwilowo zapoznaję się z minerałami i nie potrafię się zdecydować, które chcę. A na pędzel z wyższej półki chyba faktycznie przyjdzie czas
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-12, 23:02   #3941
Szczypiorowaa
robię przyczajke
 
Avatar Szczypiorowaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Ślunsk
Wiadomości: 80
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Heja Od niedawna jestem posiadaczką podkładu mineralnego, zainwestowałam w jakiś pędzel kabuki z rossmana. Kiedyś na pewno wymienię na coś solidniejszego.

Mam jednak pytanko jaki pędzelek do korektora mineralnego? Google sporo ich pokazuje , a ja wolałabym znać jakaś konkretna jedna nazwę/model czy też dwie - bo jutro znowu wbijam do rossmana. Mam nadzieję, że wgl jakiś tam będzie
Szczypiorowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-13, 10:50   #3942
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Cytat:
Napisane przez olencja kwiatencja Pokaż wiadomość
śmieszny ten flat z CB, mały dość
o tak, nie jest zbyt duży ale podkład nakłada świetnie i bardzo dokładnie

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Staram się zachować zdrowy rozsądek chwilowo zapoznaję się z minerałami i nie potrafię się zdecydować, które chcę. A na pędzel z wyższej półki chyba faktycznie przyjdzie czas
bardzo fajne do minerałów są też bdellium tools, nie mialam serii maestro tylko tańszą bambu ale na maestro do jutra jest zniżka " -20% na wszystkie pędzle z Linii Maestro: KOD "MAESTRO20"
Promocja trwa do 14.04.03.17"
__________________
wymiana

instagram
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-13, 13:45   #3943
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Cytat:
Napisane przez bitedelite Pokaż wiadomość
bardzo fajne do minerałów są też bdellium tools, nie mialam serii maestro tylko tańszą bambu ale na maestro do jutra jest zniżka " -20% na wszystkie pędzle z Linii Maestro: KOD "MAESTRO20"
Promocja trwa do 14.04.03.17"
Dzięki za info, ale na razie trochę kasy poszło na próbki i muszę wyhamować
Odkryłam też, że np. podkład Anabelle idealnie nakłada mi się pędzlem Hakuro H55, ale nie mogę zaczynać od zewnętrznych partii twarzy, jak wszędzie radzą, tylko właśnie od pucków I dużymi kolistymi ruchami rozprowadzać. A już miałam spisać Anabelle na straty, bo niesamowicie zbierał się pod kośćmi policzkowymi. A do Neauty tylko flat top.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-29, 14:28   #3944
EmaLo
Raczkowanie
 
Avatar EmaLo
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 73
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

ja kupilam na iperfumy bardzo fajny
EmaLo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-02, 09:48   #3945
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

W miarę trwania mojej przygody z minerałami zastanawiam się czym nakładać róż. Mam Hakuro H24 (ścięty) i prasowane róże nakłada się nim fajnie, natomiast mam duży problem, żeby ładnie nałożyć sypkie. Wieczka róży są niewielkie, a i ilość kosmetyku, którą trzeba użyć, jest mikroskopijna. Zauważyłam, że "proszek" różu koncentruje się w jednym miejscu na pędzlu- np. na jego czubie, a przez to robię sobie albo smugi na twarzy, albo przy próbie roztarcia- plamy.
Póki co uczę się go używać, ale z ciekawości zapytam: jakiego kształtu pędzli Wy używacie do różu mineralnego?
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 14:38   #3946
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

ja osobiście nie uzywam wieczek, bo a mam sporo próbek, b tylko AM ma spore na wygodne roztarcie na pedzlu. Ja do różu używam wieczek słoików, póki co nie znalazłam alternatywy, a to sie w miare sprawdza :P aczkolwiek poszukiania trwają bo wolałambym cos z gładkim dnem. No ale zasada ta sama co z podkładem, na wieczko, dokładnie wpracować w pedzel i strzepać nadmiar. Ja mam kilka pędzli od różów, ale zasada w każdym raczej ta sama. Bardzo lubie takiego skuksa co jedna z dziewczyn tu poelciła (http://www.ezebra.pl/product-pol-408...ECJALNYCH.html) nim się nei da raczej sobie krzywdy zrobić :P:
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 08:23   #3947
sylwiiaa6655
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Ja do podkładu Annabelle Minerals używam pędzla kabuki, który kupiłam w Hebe. Niestety masakrycznie wypadają w niego włoski i po makijażu trzeba się od razu przebrać. Inne pędzle mam z Real Techniques i są idealne, nic z nich nie wypada. Trzeba się zaopatrzyć w te lepszej jakości
sylwiiaa6655 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 17:20   #3948
tevarrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 99
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

kupiłam kiedyś takie pędzle w Avonie ale okazały się beznadziejne
tevarrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-26, 19:36   #3949
magneticlips
Przyczajenie
 
Avatar magneticlips
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 11
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

W życiu nie słyszałam o firmie EDM... ale swoją drogą muszę to sprawdzić. Dotychczas używam pędzli z naturalnego włosia - LancrOne i jestem bardzo zadowolona. Włosie nie wypada - używam sama więc myję raz w tygodniu.
__________________
magnetic-lips.blogspot.com
magneticlips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-26, 20:10   #3950
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

EDMto jedna z najstarszych firm mineralnych.
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 11:28   #3951
JustDreaming
Rozeznanie
 
Avatar JustDreaming
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 757
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Czy któraś z was używała może nowych pędzli z Amilie? Chodzi mi głównie o mini kabuki Walczę ze sobą czy nie zamówić, mimo że to tylko 19 zł, ale wolałabym najpierw jakieś wstępne opinie. Obecnie nakładam podkład skośnym syntetycznym pędzlem Donegal, kosztował ok. 20 zł, kupowałam go na szybko bo zapomniałam do domu zabrać swojego Hakuro i teraz przez Donegal poszedł w odstawkę
JustDreaming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 12:11   #3952
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Mam ten mini kabuki jako pędzelek do poprawiania makijażu w ciągu dnia (wrzucam do kosmetyczki, którą mam zawsze w torebce). Jak dla mnie to do nakładania całego makijażu się nie nadaje, dla mnie byłby za mały, ale do przypudrowania w ciągu dnia już tak.
Chyba Ty prosiłaś w którymś wątku o zdjęcia. Mogę jakieś zrobić, niestety nie porównam z dużym kabuki, bo nie mam, ale mogę z czymś innym jak chcesz.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 15:29   #3953
JustDreaming
Rozeznanie
 
Avatar JustDreaming
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 757
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Mam ten mini kabuki jako pędzelek do poprawiania makijażu w ciągu dnia (wrzucam do kosmetyczki, którą mam zawsze w torebce). Jak dla mnie to do nakładania całego makijażu się nie nadaje, dla mnie byłby za mały, ale do przypudrowania w ciągu dnia już tak.
Chyba Ty prosiłaś w którymś wątku o zdjęcia. Mogę jakieś zrobić, niestety nie porównam z dużym kabuki, bo nie mam, ale mogę z czymś innym jak chcesz.
zależy mi raczej na czymś do podkładu, ten który używam obecnie jest dość duży i zastanawiałam się jak wyglądało by to z mniejszym. Ale skoro mówisz że się nie nadaje to chyba sobie daruję. Pomyślę nad innymi, może kabuki z rączką
Chociaż tak przyzwyczaiłam się do skośnie ściętego że sama nie wiem czy nie będzie się kurzył

Edytowane przez JustDreaming
Czas edycji: 2017-06-13 o 15:31
JustDreaming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 16:26   #3954
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Zrobiłam jednak zdjęcia porównawcze.
1. Od lewej do prawej: Hakuro 55, Amilie Handled Kabuki, Amilie Flat Top i Amilie Mini Kabuki.
2. Porównanie z góry Hakuro H55 i Amilie Mini Kabuki.
3. Porównanie z góry Amilie Handled Kabuki i Mini Kabuki.

Moje własne odczucia.
Mini Kabuki z tych wszystkich ma najbardziej zbite włosie. Najmniej zbite ma Amilie Handled Kabuki. To chyba ten sam typ włosia, ale po prostu długość i objętość w Mini Kabuki robi swoje, włosie trudniej ugina się pod palcami. Pośredni między nimi jest Hakuro H55.
Ja do nakładania podkładu używam Amilie Handled Kabuki. Wcześniej używałam flat topa. Najpierw był to pożyczony od kuzynki Hakuro H51, ale ma on dosyć krótkie i mało sprężyste włosie, może jest lepszy do podkładów płynnych. Potem kupiłam flat topa z Amilie- włosie dłuższe, mniej zbite. W sumie nie wiem czemu przesiadłam się na Handled Kabuki, ale teraz lepiej mi się nakłada tym Handled Kabuki niż flatem.
Hakuro H55 używam do primera glinkowego albo pudru wykończeniowego, w zależności od tego który z nich używam i czy w ogóle używam, bo ze względu na to, że jest ciut sztywniejszy, wydaje mi się, że łatwiej jest wstemplować.
Co do pylenia- zawsze przy nakładaniu minerałów robiłam bałagan w okolicach lustra, bo wieczka podkładów są dla mnie za małe (używam neuaty, może amilie ma większe). W tamtym tygodniu kupiłam sobie plastikową podstawkę pod kwiatka, najmniejszą, jaką znalazłam, ma z 10-12 cm średnicy i teraz jej używam. Nie jest to rozwiązanie idealne, bo podstawka jest lekko porowata i zawsze część produktu tam zostaje, szukam czegoś lepszego, ale póki co pozwala mi swobodnie wprowadzić proszek w pędzelek i otrzepać nad nią.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (67,3 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (357,7 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (360,5 KB, 20 załadowań)
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 17:29   #3955
JustDreaming
Rozeznanie
 
Avatar JustDreaming
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 757
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Zrobiłam jednak zdjęcia porównawcze.
1. Od lewej do prawej: Hakuro 55, Amilie Handled Kabuki, Amilie Flat Top i Amilie Mini Kabuki.
2. Porównanie z góry Hakuro H55 i Amilie Mini Kabuki.
3. Porównanie z góry Amilie Handled Kabuki i Mini Kabuki.

Moje własne odczucia.
Mini Kabuki z tych wszystkich ma najbardziej zbite włosie. Najmniej zbite ma Amilie Handled Kabuki. To chyba ten sam typ włosia, ale po prostu długość i objętość w Mini Kabuki robi swoje, włosie trudniej ugina się pod palcami. Pośredni między nimi jest Hakuro H55.
Ja do nakładania podkładu używam Amilie Handled Kabuki. Wcześniej używałam flat topa. Najpierw był to pożyczony od kuzynki Hakuro H51, ale ma on dosyć krótkie i mało sprężyste włosie, może jest lepszy do podkładów płynnych. Potem kupiłam flat topa z Amilie- włosie dłuższe, mniej zbite. W sumie nie wiem czemu przesiadłam się na Handled Kabuki, ale teraz lepiej mi się nakłada tym Handled Kabuki niż flatem.
Hakuro H55 używam do primera glinkowego albo pudru wykończeniowego, w zależności od tego który z nich używam i czy w ogóle używam, bo ze względu na to, że jest ciut sztywniejszy, wydaje mi się, że łatwiej jest wstemplować.
Co do pylenia- zawsze przy nakładaniu minerałów robiłam bałagan w okolicach lustra, bo wieczka podkładów są dla mnie za małe (używam neuaty, może amilie ma większe). W tamtym tygodniu kupiłam sobie plastikową podstawkę pod kwiatka, najmniejszą, jaką znalazłam, ma z 10-12 cm średnicy i teraz jej używam. Nie jest to rozwiązanie idealne, bo podstawka jest lekko porowata i zawsze część produktu tam zostaje, szukam czegoś lepszego, ale póki co pozwala mi swobodnie wprowadzić proszek w pędzelek i otrzepać nad nią.
no to teraz mam zagwozdkę flat top na pewno odpada, ten kształt zdecydowanie mi nie odpowiada, poza tym nie zależy mi na dużym kryciu. Zastanawiam się obecnie nad Handled Kabuki i Big Kabuki, jednak chyba bardziej skłaniam się ku temu pierwszemu bo obawiam się że Big Kabuki może być zwyczajnie za duży na moją twarz.
Dziękuję pięknie za zdjęcia. Niby jestem zadowolona z obecnego pędzla ale te z Amilie są takie ładne no i nie mam kabuki
JustDreaming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 22:56   #3956
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Jak za duzy na twarz? xD Ja tam uwielbiam ten duzy, makijaż robi sie nim ekspresowo.
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-14, 08:21   #3957
JustDreaming
Rozeznanie
 
Avatar JustDreaming
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 757
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Cytat:
Napisane przez olencja kwiatencja Pokaż wiadomość
Jak za duzy na twarz? xD Ja tam uwielbiam ten duzy, makijaż robi sie nim ekspresowo.
No za duży, nie wiem co w tym dziwnego. Nie wyobrażam sobie takim wielkim pędzlem malować np. nosa
JustDreaming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-14, 11:04   #3958
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Mi się dobrze używa nawet Super Kabuki z Lily Lolo, choć jest wielki. Gdyby to miał być flat top, to może i byłby za duży, ale kabuki z uwagi na swój zaokrąglony kształt, ma całkiem precyzyjną górę ("czubek"), więc tak naprawdę łatwo się nim manewruje wszędzie. Kilka użyć i z pewnością nabierzesz wprawy, nie ma co się bać wielkości pędzla kabuki.
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-14, 12:07   #3959
JustDreaming
Rozeznanie
 
Avatar JustDreaming
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 757
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;74658271]Mi się dobrze używa nawet Super Kabuki z Lily Lolo, choć jest wielki. Gdyby to miał być flat top, to może i byłby za duży, ale kabuki z uwagi na swój zaokrąglony kształt, ma całkiem precyzyjną górę ("czubek"), więc tak naprawdę łatwo się nim manewruje wszędzie. Kilka użyć i z pewnością nabierzesz wprawy, nie ma co się bać wielkości pędzla kabuki. [/QUOTE]
na razie chyba daruję sobie zamawianie pędzli, zamówię same próbki i ewentualnie pędzle wezmę jak będę zamawiać jakieś pełnowymiarowe opakowanie. Trzeba poczekać na przypływ gotówki
JustDreaming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-14, 14:42   #3960
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Pędzle do kosmetyków mineralnych

Cytat:
Napisane przez JustDreaming Pokaż wiadomość
na razie chyba daruję sobie zamawianie pędzli, zamówię same próbki i ewentualnie pędzle wezmę jak będę zamawiać jakieś pełnowymiarowe opakowanie. Trzeba poczekać na przypływ gotówki
Znam ten ból, ja dziś złożyłam kilka zamówień i jak zobaczyłam, że na koncie została już kwota dwucyfrowa to się zorientowałam, że przelewałam z konta "na życie" Poczułam, jakby kubeł zimnej wody wylał mi się na głowę Dobrze, że mam trochę grosza na "czarną godzinę", będzie co jeść
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-13 17:05:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:27.