Skóra po wyleczonym trądziku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-17, 19:15   #1
The Quiet One
Raczkowanie
 
Avatar The Quiet One
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 212

Skóra po wyleczonym trądziku


Witajcie, mam pytanie do dziewczyn, którym udało się pozbyć trądziku.

Jaki typ skóry macie po wyleczeniu? Normalną, suchą, może z tłustej zrobiła się tylko mieszana, ale bez wyprysków? Jeszcze zmieniła się z czasem? Czy jest jakaś reguła?

Nigdzie nie mogę doszukać się informacji na ten temat.

Nie mieszkam w Polsce, ale mam okazję na zakup kilku kosmetyków z kraju i może uda się wybrać coś do twarzy. Oczywiście wypytam również dermatologa, jednak wizytę mam dopiero końcem września – za późno. Jeśli ta informacja ma jakieś znaczenie, jest duża szansa, że będę przyjmować środki doustne (żadne kremy i maści nie pomogły; wypryski praktycznie na całym ciele).
__________________

Quiet,
Please



The Quiet One jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 19:33   #2
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Skóra po wyleczonym trądziku

ale skoro masz wypryski mocne nadal i rozwazasz leczenie doustne...to po co chcesz krem dobierac do skory, ktora moze kiedys bedziesz jakas tam miala?
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 19:47   #3
The Quiet One
Raczkowanie
 
Avatar The Quiet One
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 212
Dot.: Skóra po wyleczonym trądziku

Wypryski nie są bardzo mocne. Lekarz pierwszego kontaktu przewidział właśnie leczenie doustne, bo po innych terapiach wypryski wracały, no i dlatego, że występują w innych miejscach na ciele.

Nie chcę nic dobierać na siłę, ale doszłam do wniosku, że można zaryzykować na przykład krem nawilżający na noc. Najwyżej komuś oddam.
__________________

Quiet,
Please



The Quiet One jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 19:50   #4
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Skóra po wyleczonym trądziku

no dobra ale czemu chcesz dobierac na podstawie tego jaka cere mozesz miec kiedys, a nie jaka masz teraz?

a normalnie nie nawilzszasz skory niczym???

nawet skora tlusta i tradzikowa potrzebuje nawilzenia...a juz szczegolnie jak sie ja czyms leczy...bo tak naprawde tlusta skora spokojnie moze byc jednoczesnie przesuszona...

inna sprawa, ze taki juz "urok" masci, ze nie mozna ich zazwyczaj w 100% odstawic bo problem wraca....trzeba dobrac dobra kombinacje i tyle

co do leczenia doustnego to nie wiem co masz na mysli ale jesli doustne antybiotyki...to tak samo problem moze po nich wrocic
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 19:51   #5
angela2602
Raczkowanie
 
Avatar angela2602
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 395
Dot.: Skóra po wyleczonym trądziku

zaryzykowałabym nawet stwierdzeniem, że kremy nawilżające przy trądziku to konieczność! Nie patrz na kosmetyki dla skóry trądzikowej, tylko na te delikatne dla skóry atopowej, dla alergików, dzieci.
__________________
]
angela2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 20:55   #6
The Quiet One
Raczkowanie
 
Avatar The Quiet One
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 212
Dot.: Skóra po wyleczonym trądziku

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
no dobra ale czemu chcesz dobierac na podstawie tego jaka cere mozesz miec kiedys, a nie jaka masz teraz?
Na teraz odpowiednie kosmetyki mam. Po prostu trafiła mi się okazja na zakupy z Polski (gdzie mam dużo większy wybór) i może uda się coś wybrać. Lekarz pierwszego kontaktu stwierdził, że leki doustne prawie na pewno pomogą w moim przypadku i za parę miesięcy będzie po krzyku. Najwyżej ktoś dostanie krem w prezencie.

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
a normalnie nie nawilzszasz skory niczym???
nawet skora tlusta i tradzikowa potrzebuje nawilzenia...a juz szczegolnie jak sie ja czyms leczy...bo tak naprawde tlusta skora spokojnie moze byc jednoczesnie przesuszona...
Ojej, pewnie, że teraz też nawilżam.

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
inna sprawa, ze taki juz "urok" masci, ze nie mozna ich zazwyczaj w 100% odstawic bo problem wraca....trzeba dobrac dobra kombinacje i tyle
Dlatego tak liczę na leczenie doustne. Bo to nie tylko twarz. Ile można się smarować po całym ciele

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
co do leczenia doustnego to nie wiem co masz na mysli ale jesli doustne antybiotyki...to tak samo problem moze po nich wrocic
Po antybiotykach jest jeszcze izotretynoina, która rzadko zawodzi.

Cytat:
Napisane przez angela2602 Pokaż wiadomość
zaryzykowałabym nawet stwierdzeniem, że kremy nawilżające przy trądziku to konieczność! Nie patrz na kosmetyki dla skóry trądzikowej, tylko na te delikatne dla skóry atopowej, dla alergików, dzieci.
Nawilżam, zapewniam W tej chwili używam kremu do cery tłustej dla dorosłych i delikatnego żelu. Typowe nastolatkowe kosmetyki do cery trądzikowej za bardzo mnie podrażniają i dawno z nich zrezygnowałam.


Pytam jak wygląda wyleczona skóra, bo jednak lekarz narobił mi nadziei.
__________________

Quiet,
Please



The Quiet One jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 22:58   #7
angela2602
Raczkowanie
 
Avatar angela2602
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 395
Dot.: Skóra po wyleczonym trądziku

Za pierwszym razem, po półrocznym stosowaniu antybiotyków miałam czystą twarz bez niespodzianek, ale...nadal mieszaną. Nic się nie zmieniło, no oprócz tego, że była idealna jak u bobaska
Absolutnie nie zmienił mi się typ skóry, bo to chyba bardziej zależy od uwarunkowań, a nie od tego, czy trądzik jest czy nie.
Teraz znów przyjmuje leki, ale nawet nie pomyślałam, że zmieni mi się typ skóry
__________________
]
angela2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-17, 23:38   #8
The Quiet One
Raczkowanie
 
Avatar The Quiet One
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 212
Dot.: Skóra po wyleczonym trądziku

Cytat:
Napisane przez angela2602 Pokaż wiadomość
Za pierwszym razem, po półrocznym stosowaniu antybiotyków miałam czystą twarz bez niespodzianek, ale...nadal mieszaną. Nic się nie zmieniło, no oprócz tego, że była idealna jak u bobaska
Absolutnie nie zmienił mi się typ skóry, bo to chyba bardziej zależy od uwarunkowań, a nie od tego, czy trądzik jest czy nie.
Teraz znów przyjmuje leki, ale nawet nie pomyślałam, że zmieni mi się typ skóry
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Masz podobnie jak moja siostra. Trądzik zniknął jej sam, ale skórę nadal ma mieszaną. Po antybiotykach zmieniałaś w ogóle pielęgnację?
Ja mam jednak skórę tłustą. U innych osób z tym typem cery zauważyłam znaczną zmianę po leczeniu, tyle że aż tak nie wnikałam i dlatego pytam wizażanki o efekty.
Moja koleżanka po izotretynoinie ma skórę normalną/suchą, idealną, nic jej nigdy nie wyskakuje ani się nie świeci - a miała najgorszą z możliwych postać trądziku i bardzo tłustą cerę. Tyle że akurat tego nie przypiszą mi tak od razu.
__________________

Quiet,
Please



The Quiet One jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 23:46   #9
angela2602
Raczkowanie
 
Avatar angela2602
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 395
Dot.: Skóra po wyleczonym trądziku

Jeżeli nie masz mocnego trądziku to nawet nie sięgaj po ten lek. Lista efektów ubocznych kończy się chyba na księżycu
Moja pielęgnacja opiera się głównie na naturalnych kosmetykach, do nawilżania głównie używam olejów - z pestek malin i z pestek śliwki, to moi faworyci.
Wcześniej używałam produktów typowo do skóry tłustej/mieszanej, ale dawały mi odwrotny efekt niż zamierzałam uzyskać.
Pielęgnacje zmieniłam 'ot tak', nie ze względu na antybiotyki.
__________________
]
angela2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 00:19   #10
The Quiet One
Raczkowanie
 
Avatar The Quiet One
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 212
Dot.: Skóra po wyleczonym trądziku

Cytat:
Napisane przez angela2602 Pokaż wiadomość
Jeżeli nie masz mocnego trądziku to nawet nie sięgaj po ten lek. Lista efektów ubocznych kończy się chyba na księżycu
Jestem świadoma tej listy i prawdę mówiąc wolałabym przeskoczyć antybiotyki - za często słyszę o nawrotach. Wolałabym truć się raz, kiedy efekt jest prawie pewny. Jeśli chodzi o twarz, w porównaniu z innymi na pewno nie mam najgorzej, ale reszta... Od lat chodzę w długich spodniach i pilnuję by nie było widać ani kawałka pleców, barków...
__________________

Quiet,
Please



The Quiet One jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 11:36   #11
Magy40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: Skóra po wyleczonym trądziku

nieopłacona reklama

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2013-07-24 o 09:50
Magy40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 16:37   #12
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Skóra po wyleczonym trądziku

Dziewczyny, nie wypryski!
Wyprysk nie ma nic wspólnego z trądzikiem, to całkiem inna zmiana.

A co do pytania o typ skóry po wyleczeniu trądziku - mam przetłuszczającą się skórę, podatną na zapychanie porów, więc bardzo ostrożnie dobieram kosmetyki, robię peeling kawitacyjny, maski oczyszczające.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 19:10   #13
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Skóra po wyleczonym trądziku

Cytat:
Napisane przez The Quiet One Pokaż wiadomość
Ja mam jednak skórę tłustą. U innych osób z tym typem cery zauważyłam znaczną zmianę po leczeniu, tyle że aż tak nie wnikałam i dlatego pytam wizażanki o efekty.
Moja koleżanka po izotretynoinie ma skórę normalną/suchą, idealną, nic jej nigdy nie wyskakuje ani się nie świeci - a miała najgorszą z możliwych postać trądziku i bardzo tłustą cerę.
No wiesz....po leczeniu izo to kazdemu sie typ cery zmienia W koncu ten lek niemal likwiduje ( a przynajmniej bardzo zmniejsza) gruczoly lojowe

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Cytat:
Napisane przez The Quiet One Pokaż wiadomość
Jestem świadoma tej listy i prawdę mówiąc wolałabym przeskoczyć antybiotyki - za często słyszę o nawrotach. Wolałabym truć się raz, kiedy efekt jest prawie pewny. Jeśli chodzi o twarz, w porównaniu z innymi na pewno nie mam najgorzej, ale reszta... Od lat chodzę w długich spodniach i pilnuję by nie było widać ani kawałka pleców, barków...
Tylko jesli juz masz sie w ogole "truc" to na poczatek zrob dokladne badania czy w ogole mozesz to stosowac.

Bo takie typowe nieprzyjemne skutki uboczne jak wysuszenie oczu czy sluzowek to jedno...ale jak ktos ma przeciwskazania to moze sobie duzo wieksza krzywde zrobic i np. rozwalic sobie calkiem watrobe lub doprowadzic do miazdzycy czy cukrzycy.

No i przy tradziku na calym ciele to ja bym jednak raczej poszla na poczatek w strone badan hormonalnych niz izo... bo powazne problemy hormonalne znacznie zwiekszaja szanse nawrotow nawet po stosowaniu izo...

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Tak jak chociazby przed chwila przeczytalam na watku o atredermie, ktory niedlugo zamierzam stosowac -> https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...30&postcount=2

To nie pierwszy tego typu post, ktory widze. Generalnie przy klopotach z hormonami...moze nawet izo na dluzej nie pomoc.

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2013-07-23 o 19:00
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 18:29   #14
The Quiet One
Raczkowanie
 
Avatar The Quiet One
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 212
Dot.: Skóra po wyleczonym trądziku

Dziękuję za odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
A co do pytania o typ skóry po wyleczeniu trądziku - mam przetłuszczającą się skórę, podatną na zapychanie porów, więc bardzo ostrożnie dobieram kosmetyki, robię peeling kawitacyjny, maski oczyszczające.
Kurczę, jednak przetłuszczająca się... Poza wykwitami przeszkadza mi właśnie błyszczenie, tym bardziej, że mam pracować od rana do nocy z klientami...

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Tylko jesli juz masz sie w ogole "truc" to na poczatek zrob dokladne badania czy w ogole mozesz to stosowac.

Bo takie typowe nieprzyjemne skutki uboczne jak wysuszenie oczu czy sluzowek to jedno...ale jak ktos ma przeciwskazania to moze sobie duzo wieksza krzywde zrobic i np. rozwalic sobie calkiem watrobe lub doprowadzic do miazdzycy czy cukrzycy.
Od tych badań zaczęłam - wszystko w normie.


Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
No i przy tradziku na calym ciele to ja bym jednak raczej poszla na poczatek w strone badan hormonalnych niz izo... bo powazne problemy hormonalne znacznie zwiekszaja szanse nawrotow nawet po stosowaniu izo...
Nie mogłam się doprosić badań hormonalnych, z wyjątkiem tarczycy (wszystko w normie). Poszukam prywatnie, żeby do dermatologa iść z kompletem badań.


W każdym razie jeszcze raz dziękuję za pomoc. Zamówiłam jedynie żel do mycia Cetaphil - będzie mi służył teraz, a jak nie nada się po leczeniu oddam siostrze. Kremy są mniej uniwersalne, więc zrezygnowałam. Szkoda, bo nieraz ten sam produkt kosztuje tu 4 razy więcej niż w Polsce...
__________________

Quiet,
Please



The Quiet One jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 18:34   #15
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Skóra po wyleczonym trądziku

cethapil to chyba nie ma opcji by sie nie nadal to sie raczej do kazdej cery nadaje

inna sprawa, ze przeciez leczenie zaczynasz dopiero za jakis czas...a zanim je skonczysz...to i cethapil moze sie skonczyc
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 19:51   #16
The Quiet One
Raczkowanie
 
Avatar The Quiet One
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 212
Dot.: Skóra po wyleczonym trądziku

Już dawno chciałam go wypróbować Jak się skończy to trudno, ale zwykle takie rzeczy jak żele starczają mi na bardzo długo. No i zależenie od kuracji, być może nie będę mogła go używać w czasie jej trwania.
__________________

Quiet,
Please



The Quiet One jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 20:01   #17
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Skóra po wyleczonym trądziku

szczerze? to chyba nie ma takiej kuracji

cethapil to jedna z najdelikatniejszych rzeczy jaka znam....nawet gdybys miala lykac retinoidy doustne to i tak by sie nadawala
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 23:35   #18
The Quiet One
Raczkowanie
 
Avatar The Quiet One
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 212
Dot.: Skóra po wyleczonym trądziku

Nie wiem, wyżej wspomniana koleżanka żelu nie używała. Być może to kwestia kultury - nie lubią tu żeli, a wszędzie pełno toników i mleczka. Możliwe że nawet nie ma tu niczego podobnego do Cethapilu (może z La Roche Posay czy Avené? Nie wiem.). Zobaczymy co mi powie dermatolog.
__________________

Quiet,
Please



The Quiet One jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 14:25   #19
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Skóra po wyleczonym trądziku

no tylko tonik ma zupelnie inna funkcje niz oczyszczanie

mleczko juz powiedzmy, ze zblizona...

inna sprawa, ze ktory produkt zamowilas ? Ten? -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-cleanser.html

Naprawde, on jest dobry nawet do skory podraznionej leczeniem I ciezko to takim typowym zelem nazwac ...to bardziej wlasnie jak mleczko bo stosuje sie to bez wody
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 20:28   #20
The Quiet One
Raczkowanie
 
Avatar The Quiet One
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 212
Dot.: Skóra po wyleczonym trądziku

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
no tylko tonik ma zupelnie inna funkcje niz oczyszczanie
Mnóstwo kobiet używa tu samego toniku "oczyszczającego" po ochlapaniu się wodą (jeśli się nie malują, rzecz jasna - wtedy mleczko, a później ten tonik). Ja tego nie ogarniam

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
inna sprawa, ze ktory produkt zamowilas ? Ten? -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-cleanser.html

Naprawde, on jest dobry nawet do skory podraznionej leczeniem I ciezko to takim typowym zelem nazwac ...to bardziej wlasnie jak mleczko bo stosuje sie to bez wody
Ten.
Idzie ze mną na wizytę i oczywiście dopytam się też o zamienniki.
__________________

Quiet,
Please



The Quiet One jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.