25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-23, 23:31   #1
magda_kal
Przyczajenie
 
Avatar magda_kal
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16

25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?


Witam! Jestem prawie po studiach, z bogatym doswiadczeniem całokształtu z tym faktem zwiazanym, czyli nieprzespanymi nocami, imprezami, papierosami takze... ehh. Tak glupio sie do tego przyznawac, ale coz Zaczynam 25 rok życia i mam pytanie: "Czy to juz czas zaczać walczyć ze zmarszczkami?" Moja skora pozostawia wiele do zyczenia. Wprawdzie nie mam jeszcze mocnych zmarszczek, lecz widze kurze łapki i drobne zmarszczki pod oczami a takze roznice w napieciu skory ktora juz dawno nie jest jak .. niemowlaka Bede wdzieczna za pomysly co tu dalej poczac, od czego zaczac i jakich kremow uzywac, mysle o wyborze jakiegos przeciwzmarszczkowego kremu, tylko czy nie wybiore za mocnego?
__________________
Medżik
magda_kal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 09:27   #2
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

Cytat:
Napisane przez magda_kal Pokaż wiadomość
Witam! Jestem prawie po studiach, z bogatym doswiadczeniem całokształtu z tym faktem zwiazanym, czyli nieprzespanymi nocami, imprezami, papierosami takze... ehh. Tak glupio sie do tego przyznawac, ale coz Zaczynam 25 rok życia i mam pytanie: "Czy to juz czas zaczać walczyć ze zmarszczkami?" Moja skora pozostawia wiele do zyczenia. Wprawdzie nie mam jeszcze mocnych zmarszczek, lecz widze kurze łapki i drobne zmarszczki pod oczami a takze roznice w napieciu skory ktora juz dawno nie jest jak .. niemowlaka Bede wdzieczna za pomysly co tu dalej poczac, od czego zaczac i jakich kremow uzywac, mysle o wyborze jakiegos przeciwzmarszczkowego kremu, tylko czy nie wybiore za mocnego?
Ja mam 25 lat i zamierzam sobie kupić krem SVR Hydracid C20
Też mnie zaczynają wkurzać pierwsze drobne zmarszczki, zwłaszcza w okolicach oczu
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 12:37   #3
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

PREWENCJA
Oczywiście, że tak. Oczywiście preparatami dostosowanymi do wieku. Na zmarszczki mimiczne choćby
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 16:09   #4
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

hm ja mam mnóstwo koleżanek w wieku 20 paru lat i mają zmarszczki napewno mimiczne
jak wcześnie tzreba o to dbać?
używam bardzo dobrze nawilżających kremów czy potrzeba czegoś więcęj?
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 16:47   #5
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

Nawilzanie Nawilzanie i jeszcze raz nawilzanie
aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 21:40   #6
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

Cytat:
Napisane przez aniko 23 Pokaż wiadomość
Nawilzanie Nawilzanie i jeszcze raz nawilzanie
nie moge pojac, jak zmarszczki maja zniknac po nawilzeniu?

nawilzaj=znikna ci zmarszki

toz to jakies urban legends, zmarszki nie znikna, chyba ze wygladzi sie je botoksem czy czyms podobnym... a tym bardziej zadne nawilzenie nie pomoze w tym, aby zmarszczek uniknac..
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 09:45   #7
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

ale my mówimy o zapobieganiu zgadza się?
sucha skóa sprzyja ich powstawaniu
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-25, 12:07   #8
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
ale my mówimy o zapobieganiu zgadza się?
sucha skóa sprzyja ich powstawaniu

bardzo ciekawa teoria

zapobieganie moze byc nastepujace: hibernacja, zamkniecie sie w kapsule gdzie nie ma grawitacji, nie wyrazanie emocji... to tyle jesli chodzi o damska skore.

nawilzanie nie powoduje wcale, ze zmarszczki nie powstana... woda i wszystkie nawilzacze nie sa w stanie wplynac na wlokna skory, chyba, ze istnieje jakas magia o ktorej nie wiem

btw, sucha skora nie wplywa na powstawanie nowych zmarszczek, warto zauwazyc, ze najwczesniej zmarszczek dostaje kobiety, ktore sa baaardzo chude i maja 'papierowa skore'. jedyna rada by zapobiec powstawaniu zmarszczek to przeszczepic sobie troche tluszczu w skore twarzy.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 12:16   #9
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

Cytat:
Napisane przez magda_kal Pokaż wiadomość
Witam! Jestem prawie po studiach, z bogatym doswiadczeniem całokształtu z tym faktem zwiazanym, czyli nieprzespanymi nocami, imprezami, papierosami takze... ehh. Tak glupio sie do tego przyznawac, ale coz Zaczynam 25 rok życia i mam pytanie: "Czy to juz czas zaczać walczyć ze zmarszczkami?" Moja skora pozostawia wiele do zyczenia. Wprawdzie nie mam jeszcze mocnych zmarszczek, lecz widze kurze łapki i drobne zmarszczki pod oczami a takze roznice w napieciu skory ktora juz dawno nie jest jak .. niemowlaka Bede wdzieczna za pomysly co tu dalej poczac, od czego zaczac i jakich kremow uzywac, mysle o wyborze jakiegos przeciwzmarszczkowego kremu, tylko czy nie wybiore za mocnego?
nigdy nie jest za wcześnie na walkę ze zmarszczkami, w zależności od wieku zmienia się tylko arsenał (wyciągamy coraz cięższy kaliber). no bo przecież - jak napisano wyżej - najważniejsza jest przede wszystkim prewencja, czyli m.in. filtry, antyoksydanty i dbałość o odpowiednie natłuszczenie/nawilżenie skóry wiem, co mówię bo widzę swoją skórę w porównaniu ze skórą swoich rówieśniczek (21 lat), które się nie filtrują.
Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
nie moge pojac, jak zmarszczki maja zniknac po nawilzeniu?
nawilzaj=znikna ci zmarszki

toz to jakies urban legends, zmarszki nie znikna, chyba ze wygladzi sie je botoksem czy czyms podobnym... a tym bardziej zadne nawilzenie nie pomoze w tym, aby zmarszczek uniknac..
zmarszczki powstałe w wyniku wyschnięcia naskórka 'wypychają się' pod wpływem np gliceryny czy kwasu hialuronowego z kremów, ponieważ wiążą one wodę ('pęcznieją'). no ale np zmarszczek mimicznych czy spowodowanych promieniowaniem UV to krem nawilżający/natłuszczający nie zlikwiduje.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 12:20   #10
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
bardzo ciekawa teoria

zapobieganie moze byc nastepujace: hibernacja, zamkniecie sie w kapsule gdzie nie ma grawitacji, nie wyrazanie emocji... to tyle jesli chodzi o damska skore.

nawilzanie nie powoduje wcale, ze zmarszczki nie powstana... woda i wszystkie nawilzacze nie sa w stanie wplynac na wlokna skory, chyba, ze istnieje jakas magia o ktorej nie wiem

btw, sucha skora nie wplywa na powstawanie nowych zmarszczek, warto zauwazyc, ze najwczesniej zmarszczek dostaje kobiety, ktore sa baaardzo chude i maja 'papierowa skore'. jedyna rada by zapobiec powstawaniu zmarszczek to przeszczepic sobie troche tluszczu w skore twarzy.
oj, nie zgodzę się. sucha skóra jest bardziej narażona na wysychanie(=marszczenie się), bo ma mniej lipidów.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 13:14   #11
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

ja w sumie lat 24, ale tez jestem pytaniem zainteresowana

tak tak, nawilzanie to podstawa. pierwsze co zrobilam to pozbylam sie tych wszystkich kremow matujacych. wysuszaly mi cere. a teraz dobrze nawilzam i twarz wcale sie az tak nie blyszczy
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-25, 15:11   #12
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

kto powiedział że nawilżanie nie pozwolo na powstanie zmarszczek
napewno pomoże temu by pojawiały sie później itp
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 18:02   #13
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

Napewno można zacząć
Co do tego że szczupłe osoby szybciej się marszczą to możliwe, jak ktoś kiedyś mówił starzenie to albo zmarszczki albo kilogramy.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 18:31   #14
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
oj, nie zgodzę się. sucha skóra jest bardziej narażona na wysychanie(=marszczenie się), bo ma mniej lipidów.


to to prawda, ale skora, nie sklada sie jedynie z naskorka. dlatego nawilzacze (kremy, zele), nie sa w stanie zapobiec zmarszkom.
to wszystko mozna porownac, do iluzjonisty, robi 'magie', no ale nie do konca

mowimy o 25 latce, taka osoba moze miec jedynie zmarszczki mimiczne, ze wzgledu na jej wiek, nie zatarl sie jeszcze owal twarzy, czyli nie ma mowy o innym typie zmarszczek (czyli o typowo starczych)
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 11:24   #15
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

rzeczą jasna jest ze zmarszczki to kwestia czasu..bo takie jest nasze biologiczne przeznaczenie...starzejem y sie i koniec.

naciskalam na nawilazanie bo to pomaga w opoznieniu procesu starzenia sie skory ale oczywiscie u osob mlodych
nigdy nie twierdzilam ze nawilzajac twarz spowodujesz ze zmarszczki znikna
aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 15:18   #16
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
to to prawda, ale skora, nie sklada sie jedynie z naskorka. dlatego nawilzacze (kremy, zele), nie sa w stanie zapobiec zmarszkom.
to wszystko mozna porownac, do iluzjonisty, robi 'magie', no ale nie do konca

mowimy o 25 latce, taka osoba moze miec jedynie zmarszczki mimiczne, ze wzgledu na jej wiek, nie zatarl sie jeszcze owal twarzy, czyli nie ma mowy o innym typie zmarszczek (czyli o typowo starczych)
no tak - ale pisałam, że kremy nawilżające niwelują tylko zmarszczki powstałe w wyniku wyschnięcia skóry
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 20:35   #17
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość

zapobieganie moze byc nastepujace: hibernacja, zamkniecie sie w kapsule gdzie nie ma grawitacji, nie wyrazanie emocji... to tyle jesli chodzi o damska skore.

nawilzanie nie powoduje wcale, ze zmarszczki nie powstana... woda i wszystkie nawilzacze nie sa w stanie wplynac na wlokna skory, chyba, ze istnieje jakas magia o ktorej nie wiem

btw, sucha skora nie wplywa na powstawanie nowych zmarszczek, warto zauwazyc, ze najwczesniej zmarszczek dostaje kobiety, ktore sa baaardzo chude i maja 'papierowa skore'. jedyna rada by zapobiec powstawaniu zmarszczek to przeszczepic sobie troche tluszczu w skore twarzy.
Skąd Ty wzięłąś te wszystkie teorie?
Pierwszym sposobem walki ze zmarszczkami jest właśnie nawilżanie, z wiekiem nasza skóra potrzebuje tego coraz więcej i brak nawilżenia jest przyczyną powstawania tych pierwszych zmarszczek.
Powinno się nawilżać buzię juz mając naście lat, wtedy odłożymy w czasie powstanie tych pierwszych zmarszczek, a z wiekiem należy wybierac kremy które mają jakieś dodatkowe składniki - coraz mocniejsze wg przedziału wiekowego. Pierwszy taki przedział jest właśnie dla 25-latki, widziałam już taki krem, chyba z Loreala, dla osób po 25 roku życia i mam zamiar sobie go kupić. Oprócz zwykłych składników nawilżających ma on w sobie jeszcze coś dodatkowo, ale nie tak mocnego jak w tych kremach po 30-tce, 40-tce itd...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 14:08   #18
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

amen
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 15:11   #19
magda_kal
Przyczajenie
 
Avatar magda_kal
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

Dzięki za pomoc dziewczyny. Zastanawiam się nad kupnem kremu
Yves Rocher, Inositol Vegetal, Soin Optimal 1ères rides Jour mysle ze moze byc dobry sadzac po opiniach kwc
__________________
Medżik
magda_kal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-05, 16:13   #20
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

Poradziłabym zapoznanie się z działem Biochemia kosmetyczna. Jeśli chcesz pozbyć się zmarszczek i zapobiegać nowym to przede wszytskim filtry na dzień i retinoidy i kwasy na noc. Ale żeby używać takiego zestawu trzeba mieć dośc sporą wiedzę na ten temat, żeby zwyczajnie nie zrobić sobie krzywdy. Ale polecam, jest wiele wątków zwbiorczych dzięki którym dowiesz się wszystkiego
Powodzenia
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 13:55   #21
magda_kal
Przyczajenie
 
Avatar magda_kal
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

Kupiłam ten krem o którym pisałam: Yves Rocher na pierwsze zmarszczki, musze przyznac ze mnie pozytywnie zaskoczył. Mam mieszana skore a pomimo ze jest nawilzajacy, skora wcale sie po nim nie swieci. Uzywam go dopiero od paru dni ale jestem zadowolona jak z zadnego innego dotychczas. Skora jest nawilzona i promienna. przeciwzmarszczkowych oznak jeszcze nie widac ale to dopiero ponoc po 2 tygodniach widac rezultaty. Jeszcze mam klopot z zanieczyszczeniem skory, ktorego nie moge sie pozbyc, nie chce uzywac tonikow z alkoholem ani zelow z peelingiem bo wydakje mi sie ze naruszaja naturalna ochrone skory, moze maseczka peel off. Sama nie wiem...
__________________
Medżik
magda_kal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 15:14   #22
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

Walczyc nie ma z czym ale zapobiegac napewno. Nawilzanie skory jest bardzo wazne ale zmarszczki biora sie na skutek tzw wolnych rodnikow, czyli czasteczek, ktore uszkadzaja tkanki naszej skory powodujac jej pekanie czyli zmarszczki. Biora sie z zanieczyszczen w srodowisku, promieniowania slonecznego, palenia, picia i innych rzeczy. Z czasem skora ma coraz mniejsze zdolnosci walki z nimi. Dlatego trzeba jej pomoc. Kremy sprzedawane w drogeriach nie dzialaja na zmarszczki tylko zapobiegaja ich powstawaniu. Slyszalam w zyciu tylko o dwoch preparatach faktycznie dzialajacych na zmarszczki, jeden to jakas substancja dostepna w Anglii i stosowana jedynie pod kontrola lekarza a druga jest w jakims kremie chyba Chanel lub Dior (ale glowy sobie nie dam uciac) z tym, ze oficjalnie firma nie przyznaje sie, ze wygenerowana przez nich substancja wplywa na glebokie warstwy skory( i robi w nich zamieszanie ) bo wtedy musieli by zaplacic za drogie testy i sprzedawac krem w aptece jak inne leki; dlatego reklamuja go jako "przeciwzmarszczkowy" a nie dzialajacy na powstale zmarszczki.
Inne kremy to tylko pic na wode fotomontaz, ale dzialaja przeciwutleniajaco czyli anty-wolnorodnikowo.Poza tym lepiej zapobiegac niz leczyc.

Krem zapobiegajacy powinien:
- Delikatnie natluszczac ( wzmacniajac naturalna bariere lipidowa naszej skory)
- nawilzac
- koniecznie miec filtr uv, (promieniowanie sloneczne generuje wolne rodniki,szczegolnie narazona jest skora pod oczami, jest cienka i ma malo tkanki tluszczowej)
- koniecznie miec antyoksydanty (wygenerowane sztucznie lub te naturalnego pochodzenia) czyli przede wszystkim witaminy, C,E, koenzym Q10, polifenole i flawonoidy. Obecne sa w rozmaitych ekstraktach roslinnych dodawanych do kremow, najbardziej znane to ekstrakt z soi, zielonej herbaty i pestek winogron.
Wszelkiego rodzaju kremy i sera z wit C lub kremy witaminowe.

Do cery problemowej polecam kwasy AHA, BHA lub ich polaczenie, dostepne sa w kremach, nadaja sie do skory dojrzalej, likwiduja zaskorniki, pryszcze, zmniejszaja pory, reguluja produkcje sebum( i sprawiaja, ze skora lepiej wchlania inne produkty kosmetyczne) nie wysuszajac skory. W wiekszych stezeniach (w gabinetach kosmetycznych) splycaja zmarszczki, likwiduja przebarwienia i zmuszaja skore do regeneracji.
Preparatow z alkoholem lepiej nie stosowac.
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 16:05   #23
magda_kal
Przyczajenie
 
Avatar magda_kal
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16
Smile Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

Dziękuję bardzo za wszystkie wypowiedzi, mam nadzieję że inyym wizazankom tez się przydadza te informacje.
Pozdrawiam!
__________________
Medżik
magda_kal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 20:26   #24
mala1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

Witam
Ja mam naprawdę sprawdzony sposób na zmarszczki. Wystarczy kilka kropel OLEJU LNIANEGO dodawać do potraw, które nie wymagają gotowania czy smażenia. WAŻNE jest to, gdyż w przeciwnym wypadku olej traci swoje właściwości. Np dodawać do sałatek. I tak kilka razy w tygodniu. Później można zrobić np tydzień przerwy i z powrotem olejek do potraw.
Mój znajomy jest chemikiem, ma 79 lat i praktycznie żadnej zmarszczki. Ani na twarzy, ani na rękach. To jest właśnie jego sposób;P. PS. Jacek Wojciechowicz (zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz) to jego syn.
mala1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 11:27   #25
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

Cytat:
Napisane przez mala1989 Pokaż wiadomość
Witam
Ja mam naprawdę sprawdzony sposób na zmarszczki. Wystarczy kilka kropel OLEJU LNIANEGO dodawać do potraw, które nie wymagają gotowania czy smażenia. WAŻNE jest to, gdyż w przeciwnym wypadku olej traci swoje właściwości. Np dodawać do sałatek. I tak kilka razy w tygodniu. Później można zrobić np tydzień przerwy i z powrotem olejek do potraw.
Mój znajomy jest chemikiem, ma 79 lat i praktycznie żadnej zmarszczki. Ani na twarzy, ani na rękach. To jest właśnie jego sposób;P. PS. Jacek Wojciechowicz (zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz) to jego syn.
ja bardzo lubię olej lniany i chyba spróbuję takiej kuracji - lepsze chyba to niż łykanie oleju w kapsułkach
ale olej lniany jest chyba ważny tylko 2 tyg po otwarciu i to przy przechowywaniu go w lodówce, prawda?
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 11:36   #26
mala1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

Mogę powiedzieć tylko tyle ile wiem. A więc... Ten pan Piotr nie przechowuje go w lodowce, kupuje taką buteleczkę 250 ml za około 18zł i starcza mu na kilka miesięcy. Przynosi efekty, więc chyba nie traci na wartości.
mala1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 19:04   #27
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

no to fajnie - muszę tylko gdzieś kupić ten olej
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.