Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-08, 23:31   #751
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Czy możecie ocenić skład tego toniku ? Bardzo zależy mi na tym,żeby nie zapchał..Mam cerę mieszaną, odwodnioną, z mnóstwem zaskórników ,których będę się niedługo pozbywać kwasami..

Skład: aqua, glycerin, niacinamide and yeast extract and aesculus hippocastanum (horse chestnut) extract and ammonium glycyrrhizate and zinc gluconate and caffeine and biotin, thymus vulgaris (thyme) extract and ichthammol and thyme oil and salicylic acid, poloxamer 188, peg-12 dimethicone, panthenol, propylene glycol, echinacea angustifolia (coneflower) extract, allantoin, ppg-26 buteth, peg-40 hydrogenated castor oil, phennoxyethanol, dmdm hydantoin, methylparaben, propylparaben, tetrasodium edta, citric acid, parfum, butylphenyl methylpropional, limonene, linalool
hmm, aż tak się nie znam niestety na tym, czy obecne tu liczne wyciągi roślinne zapychają, ale tonik wygląda na bardzo fajny. Jest tu niestety silikon i peg, które mogą zapychać, ale jak widzisz - daleko w skąłdzie. Jeśli nie zapycha Cię gliceryna, to myślę, że warto spróbować. Tonik powinien regulować pracę gruczołów łojowych i nawilżać. Tyle potrafię Ci powiedzieć.
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 17:01   #752
Vivienna
Raczkowanie
 
Avatar Vivienna
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 60
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam Znalazlam takie oto serum z kwasem hialuronowym w UK (niestety nie mam mozliwosci aby zamowic kwas hialuronowy z biochemii urody) :

http://astronutrition.com/personal-c...ging-1-oz.html
Hyaluronic Acid Serum Anti-Aging 1 oz. Sklad:

De-ionized Water, Vegetable Glycerin, Xanthan Gum, Algae Extract,Sodium Hyaluronate, Cedar Bark Extract, Collagen, Aloe Vera and Green Tea Extract.

Prosze o analize, czy to jest dobry wybor jezeli chodzi o kwas hialuronowy? Dziekuje bardzo!
Vivienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 20:08   #753
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Xerialine a piekąca skóra

Cytat:
Napisane przez Plexi Pokaż wiadomość
Dziewczyny moze wy mi pomozecie otóż kupiłam dzisiaj Xerialine Fluide z SVR z powodu piekących łydek po kazdej kąpieli a z racji ze nic nie działało (chodzi o sklepowe balsamy i mleczka) skusialam sie po przeczytaniu KWC na ten balsam a ze był w promocji jakies 55 zł za 500 ml to kupilam i wlasnie chyba zaraz sie wściekne bo łydki i ręce pieką i szczypią mnie okropnie, drapie sie juz pół godziny. Wrzuce skład moze ktoraś z Was wyczai co moze byc powodem takiego objawu. Nic na skórze mi nie wyskoczyło tylko piecze i szczypie i bez drapania ani rusz. Dodam ze nie mam problemów skórnych.
Skład: Aqua, Hexyldecyl Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Urea, Glycerin, Arachidyl Alkohol, Sorbitol, Behenyl Alcohol, Dimethicone, Stearoxy Dimethicone, Allantoin, Lactic Acid, Polyacrylamide, Arachidyl Glucoside, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Methylparaben, Parfum (Fragrance) Buthylphenyl Methylpropional, Limonene
Piekące łydki zrzuciłabym nie na kosmetyki, ale sposób depilacji i wodę (twarda, gorąca).

Cytat:
Napisane przez Vivienna Pokaż wiadomość
Witam Znalazlam takie oto serum z kwasem hialuronowym w UK (niestety nie mam mozliwosci aby zamowic kwas hialuronowy z biochemii urody) :
http://astronutrition.com/personal-c...ging-1-oz.html
Hyaluronic Acid Serum Anti-Aging 1 oz. Sklad:
De-ionized Water, Vegetable Glycerin, Xanthan Gum, Algae Extract,Sodium Hyaluronate, Cedar Bark Extract, Collagen, Aloe Vera and Green Tea Extract.
Prosze o analize, czy to jest dobry wybor jezeli chodzi o kwas hialuronowy? Dziekuje bardzo!
Szkoda, że nie podali stężenia. Serum nie zastąpi czystego żelu hialuronowego, ale ma bardzo zachęcający skład, z takimi skarbami natury jak algi, żywotnikowiec, kolagen, aloes czy zielona herbata - będzie fajnie łagodził

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Prosze o rozszyfrowanie skladu
Clarins, Multi-Active Jour Protection Plus(Multi.Active Day Cream All Skin Types.Czy kryja sie tu jakies zapychacze i czy bedzie dobrze nawilzal???

Skład: aqua, cyclomethicone, glycerin, butylene glycol, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, propylene glycol, carthamus tinctorius, butyrospermum parkii, pinus lambertiana, acanthopanax senticosus, silica, peg-8, peg-32, sucrose palmitate, parfum, prunus dulcis, hydrolyzed wheaat protein, aesculus hippocastanum mannitol, panax ginseng, tilia cordata, faex, calcium pantothenate, biotin, mourera fluviatilis, hydrolyzed algin, dimethicone, zinc sulfate, sucrose, serine, arginine, dimethiconol, glyceryl linoleate, alanine, threonine, polyacrylic acid, olea europaea, diethylhexyl adipate, humulus lupulus, proline, trehalose, pca, polysorbate 80, disodium edta, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, chlorphenesin, potassium sorbate, bht, ci 14700
Bardzo fajny skład, szalenie różnorodny, choć mógłby mieć nieco inne konserwanty (sądząc po marce domyślam się, ile kosztuje). Myślę, że będzie dobrze nawilżał i wygładzał buzię, łagodził podrażnienia i zaczerwienienia. Szkoda, że zawiera aż 5 parabenów. Zastosowana baza może powodować świecenie strefy T, nie działa matująco, więc trzeba będzie pudrować nosek.

Katelicious - zajrzyj do wyszukiwarki, seria przeciwsłoneczna Lirene była już oceniana.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 20:44   #754
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
moglby ktos pomoc

Stawiam na bismuth oxychloride lepiej odstaw puder bo doszlo do podraznienia/uczulenia to nie jest efekt zapychania
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 02:38   #755
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziekuje bardzo Hexxana! niestety dzisiaj poraz drugi nalozylam ten puder (chcialam sie jeszcze raz przekonanac,czy ta reakcja wczesniejsza byla po tym pudrze) i tragedia.. po 4 godzinach mam masakre na twarzy. troche z zalem wyrzucilam puder,bo swietnie kryl.. nie wiem jak doprowadze teraz do ladu cere ( mnostwo stanow zapalnych mam
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 07:51   #756
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
dziekuje bardzo Hexxana! niestety dzisiaj poraz drugi nalozylam ten puder (chcialam sie jeszcze raz przekonanac,czy ta reakcja wczesniejsza byla po tym pudrze) i tragedia.. po 4 godzinach mam masakre na twarzy. troche z zalem wyrzucilam puder,bo swietnie kryl.. nie wiem jak doprowadze teraz do ladu cere ( mnostwo stanow zapalnych mam

Zwracaj uwage na przyszlosc kiedy bedziesz wybierac puder(odnosnie tego skladnika-lepiej zeby go nie bylo) bo niestety wiele osob narzeka na podraznienia
W ktoryms watku czytalam,ze chyba uzywasz kwasow itd.wiec poki co radze Ci je odstawic i siegnac po cos kojacaego,lagodzacego-jezeli jest duze podraznienie to lepiej wybierz sie do dermatologa.
Glowa do gory wiem,ze latwiej napisac niz zrobic ale niestety wiele kosmetykow jest nafaszerowanych roznego rodzaju pulapkami
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-12, 14:56   #757
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

chyba niepotrzebnie panikowalam wczoraj wiekszosc babli,ktore mialam w nocy zmniejszyly sie, zostaly czerwone plamy,ale to powinno szybko zejsc. naprawde dziekuje za odzew bede unikala tego skladnika. on ma jeszcze inna nazwe,no wlasnie jaka? CI 77491?

Hexxana,(przepraszam,ze nie daje spokoju) moglabys zerknac na sklad filtra (fotostabilny) sorayi 60+ dla dzieci?
jego sklad:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate, Titanium Dioxide, Silica, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Decyl Oleate, Glycerin, Ethylhexyl Triazone, Cetyl Alcohol, Cetyl Phosphate, Shea Butter, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, CI 17200

przeczytalam,ze potencjalnym zapychaczem moze byc Shea Butter, ktory jest na 12 miejscu (chyba dosc bezpiecznie?). jest cos tu jeszcze? uzywam filtra avene emulsja 50+ i mysle o tym sorayi ze wzgledu na wyzszy faktor i ponoc minimalne bielenie. pozostala sprawa skladu i czy jest bezpieczny pod wzgledem zapychania. trzymam kciuki za jak najmniejsza ilosc zapychaczy
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-13, 16:19   #758
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o ocenę składu: puder prasowany "idealny kolor", Avon

Składniki: Talc, polyethylene, nylon-12, dimethicone, zinc stearate, calcium silicate, polymethyl methacrylate, silica, bassia latifolia seed butter, mangifera indica (mango) seed butter, lauryl pca, zinc pca, ascorbyl palmitate, beta-carotene, tocopherol, atelocollagen, squalane, lauryol lysine, acrylates copolymer, kaolin, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, ethylhexyl methoxycinnamate, trimethylsiloxysilicate, hydroxyapatite, tocopheryl acetate, zinc oxide, aqua, methicone, glycerin, isostearyl, hydroxystearate, sodium dimethyl silylate, sodium pca, sodium hyaluronate, trehalose, polyaquaternium-51, sodium chondroitin sulfate, urea, imidazolidinyl urea, methylparaben, butylparaben, helianthus annuus seed oil, [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499, MICA, CI 77163, CI 77891], <GL 76>


A na to możecie rzucić okiem
Niemieckie produkty, zakup mojej mamy
1. Tłuszcz mleczny z nagietkiem do skóry suchej
Skład: petrolatum glycine soja, calendula officinalis, parfum, tocopherol, CI 40800, Hexyl cinnamal, limonene, linalool, butylphenyl, methylopropional

2. Żel z wyciągiem z aloesu i rozmarynu ma nawilżać, odświeżać, łagodzić
Skład: aqua, carbomer, glycerin, PEG-40 hydrogenated castol oil, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, rosmarinus officinalis, aloe barbadensis, triethanolamine
Tu już widzę, że dopiero po liście konserwantów głowne składniki mający być aktywnymi (aloes i rozmaryn)

3. Odświeżający żel do masażu
Skład: aqua, ethanol, glycerin, camphor, menthol, PEG-40 hydrogenated castor oil, carbomer, mentha, arvensis, triethanolamine, CI 42090
A tu jakieś konserwanty i typowe "odświerzacze" i chłodzące substancje jak mięta, mentol i alkochol. Ethanol nie wysuszy?

Z góry dzięki za jakąkolwiek wskazówke/ ocene
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml



Edytowane przez illegale
Czas edycji: 2009-07-13 o 16:30
illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 19:24   #759
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
(...)
1. Tłuszcz mleczny z nagietkiem do skóry suchej
Skład: petrolatum glycine soja, calendula officinalis, parfum, tocopherol, CI 40800, Hexyl cinnamal, limonene, linalool, butylphenyl, methylopropional
pewnie masz na mysli "melkfett" - to nie tluszcz mleczny, a tluszcz do dojenia krow co nie znaczy, ze nie mozna go uzywac na ludzka skore. w praktyce jest to zwyczajna wazelina z dodatkami
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 19:31   #760
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
pewnie masz na mysli "melkfett" - to nie tluszcz mleczny, a tluszcz do dojenia krow co nie znaczy, ze nie mozna go uzywac na ludzka skore. w praktyce jest to zwyczajna wazelina z dodatkami
a ja właśnie słyszałam o nim tyle, że używali go znajomi którzy byli na Morzu Północnym i tam od zimna i wiatru mieli tak przesuszone ręce, że tylko to im pomogło
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 20:18   #761
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
a ja właśnie słyszałam o nim tyle, że używali go znajomi którzy byli na Morzu Północnym i tam od zimna i wiatru mieli tak przesuszone ręce, że tylko to im pomogło
tak - na pewno uchroni przed zimnem. jak kazda wazelina - tworzy tlusta warstwe na skorze. kolezanka uzywala na pekajace piety - ale mi sie to nie widzialo, bo stopy wiecznie tluste byly. swego czasu poszla plota w niemczech, ze Angelina Jolie uzywa tego jako kremu na noc i ze to najlepsza prewencja jesli chodzi o zmarszczki posmarowalam sie pelna nadziei, ale niestety mnie parafiny i wszelkiego rodzaju odmiany oleju mineralnego po prostu zapychaja, wiec mozecie sobie wyobrazic, co mialam na twarzy... potem zaczelam sie interesowac skladami i masz babo placek: wazelina i tyle.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-14, 08:14   #762
ptycha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 15
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy mogę prosić o analizę tego kremu:
Lancome Bienfait Multivital
Skład: Aqua, Glycerin, Octyl Methoxycinnamate, Hydrogenated Polyisobutene, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Phenylbenzimidazole, Sulfonic Acid, Triethanolamine, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Perfluoropolymethylisopro pyl Ether, Panthenol, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Linoleate, Titanium Dioxide, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Tocopheryl Acetate, Cyclomethicone, Parfum, C13-16, Isoparaffin Laureth-7, Polyacrylamide, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Xanthan Gum, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Aluminum Hydroxide, Dimethiconol, Carbomer, Propylparaben, Disodium Glyceryl Phosphate, Tocopheryl Nicotinate, Propylene Glycol, Sodium Lactate, Disodium EDTA, Guanosine, Glyceryl Oleate

Jakie ma działanie na skórę?

Próbowałam sprawdzić, czy ten krem został już przeanalizowany, ale niestety nie potrafiłam tego znaleźć. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak wyszukać kosmetyki już przeanalizowane? Będę wdzięczna za pomoc. Dziękuje!
ptycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 12:30   #763
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ptycha Pokaż wiadomość
Czy mogę prosić o analizę tego kremu:
Lancome Bienfait Multivital
Skład: Aqua, Glycerin, Octyl Methoxycinnamate, Hydrogenated Polyisobutene, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Phenylbenzimidazole, Sulfonic Acid, Triethanolamine, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Perfluoropolymethylisopro pyl Ether, Panthenol, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Linoleate, Titanium Dioxide, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Tocopheryl Acetate, Cyclomethicone, Parfum, C13-16, Isoparaffin Laureth-7, Polyacrylamide, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Xanthan Gum, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Aluminum Hydroxide, Dimethiconol, Carbomer, Propylparaben, Disodium Glyceryl Phosphate, Tocopheryl Nicotinate, Propylene Glycol, Sodium Lactate, Disodium EDTA, Guanosine, Glyceryl Oleate

Jakie ma działanie na skórę?

Próbowałam sprawdzić, czy ten krem został już przeanalizowany, ale niestety nie potrafiłam tego znaleźć. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak wyszukać kosmetyki już przeanalizowane? Będę wdzięczna za pomoc. Dziękuje!

Ptycho, lista zanalizowanych kosmetyków jest tutaj http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=181149

Więc tak. Krem zawiera filtry UVB, jeden z nich to Octyl który przenika do krwi- odradzałabym. Zawiera Dwutlenek tytanu- filtr mineralny UVA/UVB. Dzięki zawartości gliceryny i innych substancji(pominęłam) będzie dosyć dobrym nawilżaczem a masło szea dodatkowo natłuści i ochroni troszkę przed UV. Ma również poliakrylamid- posądzony o rakotwórcze działanie. Końcówka skałdu również nie jest ciekawa, może wywołać podrażnienia i/lub reakcję alergiczną. Na plus na pewno obecność witaminy C.

Nafaszerowany chemią, ja bym sobie takiego nie kupiła. Domyślam się że cena też nie jest niska. Ble, świnstwo.

Niby kosmetyk nawilżający, chroniący przed UVB i odżywiający, ale jak dla mnie- zbyt nienaturalny.

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-07-14 o 17:50
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 12:48   #764
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Chciałabym się dowiedzieć czy ten krem ma typowe zapychacze I ogólnie czy jest ok czy jednak nie (przy przepisywaniu składu zauważyłam, że ma sporo chyba nieciekawych składników), lepiej żeby wypowiedział się ktoś kompetentny

Garnier, Podstawa Pielęgnacji, Ochronny krem nawilżający z wyciągiem z łopianu
Aqua, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Arcticum Lappa/Arcticum Lappa Root Extract, Lysine C13-C14 Isoparaffin, Polyacrylamide, Xanthan Gum, Alcohol, Cetearyl Glucoside, Laureth-7, Stearic Acid, Myristic Acid, Palmitic Acid, Disodium EDTA, Butylparapen, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-14, 22:30   #765
ptycha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 15
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Fuzukatsu - dziękuję. Nie spodziewałam się, że taki luksusowy krem może mieć tyle niekorzystnych składników. Powoli wsiąkam w forum, jestem pod wrażeniem wiedzy forumek.
Pozdrawiam wszystkie ekspertki!
ptycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-15, 14:20   #766
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Soraya, Balsam do opalania wodoodporny SPF 45 (wysoka ochrona)
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnmate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Ethylhexyl Triazone,Decyl Oleate, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate,Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylopropional (Lilal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool


czy sa zapychacze?
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2009-07-24 o 18:50
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 12:40   #767
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę tuszu wodoodpornego, którego kiedyś używałam i mnie uczulił... nie wiem niestety dlaczego i chciałbym się tego dowiedzieć

Maybelline, Lash Expansion Waterproof (Tusz wodoodporny wydłużająco - pogrubiający)

Inci: ISODODECANE, ETHYLENEDIAMINE/STEARYL DIMER DILINOLEATE COPOLYMER, PROPYLENE CARBONATE, CALCIUM SODIUM BOROSILICATE, POLYVINYL LAURATE, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, ORYZA SATIVA (RICE) STARCH, SODIUM POLYSTYRENE SULFONATE, LECITHIN, METHYLPARABEN, PHENOXYETHANOL, C8-9 ISOPARAFFIN, BUTYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, IRON OXIDES, TITANIUM DIOXIDE, CARMINE, ULTRAMARINES, CHROMIUM OXIDE GREENS, CHROMIUM HYDROXIDE GREEN, BEESWAX, WHITE, MICA, FERRIC FERROCYANIDE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX, SYNTHETIC BEESWAX, PARAFFIN, WATER, ORYZA SATIVA (RICE) BRAN WAX
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 01:17   #768
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę kremu loreal age re-perfect pro-calcium przeciw przebarwieniom (tutaj zdjęcie http://s2.alejka.pl/i2/p/21/23/186c039545d94_0_n.jpg) pod względem zapychania, a przede wszystkim mocy antyoksydacyjnej

Inci: Aqua/Water, glycerin, ascorbic acid, c12-15 alkyl benzoate, ethylhexyl palmitate, butylene glycol, petrolatum, ammonium polyacrydimethyltauramide/ammonium, polyacryloyldimethyl taurate, potassium hydroxide, cetyl alcohol, peg-100 stearate, glyceryl stearate, sodium styrene/macopolymer, hydroxyapatite, calcium patetheine sulfonate, xantan gum, cyclopentasiloxane, dimethiconol, disodium edta, phenoxyetanol, methylparaben, parfum/fragrance, limonene, linalool, alpha-isomethyl ionone, benzyl benzoate, geraniol, citronellol, coumarin (fil b28444/1).

Dziękuję bardzo
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 19:33   #769
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę kremu odżywczego Ziaja opuncja figowa. Oto skład:

Aqua (Water), Isopropyl Myristate, Glycerin, Isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Sorbitan Sesquioleate, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Ceresin, Magnesium Sulfate, Propylene Glycol, Opuntia Tuna Extract, Ethyl Linoleate, Ethyl Linolenate, Ethyl Oleate, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Citric Acid.

Na liście zanalizowanych kosmetyków go nie znalazłam. BTW, niektóre linki na tej liście mi nie działają...
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-18, 13:15   #770
Moniak19
Raczkowanie
 
Avatar Moniak19
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 203
Clarsebic

Prosiłabym o analize tych kosmetyków. Czy są łagodne, mogą zapychać ,fotouczulać, złuszcząć naskórek.Musze stosować krem z wysokim filtrem stosując np tą emulsje?

Clarsebic Emulsja

skład;Aqua, glyceryl polymethacrylate, pentylene glycol, propylene glycol, polyacrylamide, C13-14 isoparrafin, laureth-7, lactoferrin, piroctone olamine, dipotassium glycyrrhizate, sodium hyaluronate, carbomer, vitis vinifera, triethanolamine, telmesteine.

Clarsebic krem


Sklad: Aqua, isohexadecane, butyrospermurn parkii, pentylene glycol ethylhexyl palmitate, cera alba, PEG-30 dipolyhydroxystearate, bisabolol, polyglyceryl-6 polyricinoleate, tocopheryl acetate, hydrogenated castor oil, lactic acid, solanum lycopersicum, citrus limonum, vaccinum myrtillus, citric acid, malic acid, allantoin glycyrrhetinic acid, butylene glycol, magnesium sulphate, piroctone olamine, magnesium stearate, disodium EDTA, vitis vinifera, ascorbyl tetrisopaImitate, propyl gallate, telmesteine.
__________________
Jeśli zapomnisz, że jestem. Pamiętaj że byłam.

Ty...to tylko cały mój Świat.

Edytowane przez Moniak19
Czas edycji: 2009-07-18 o 13:17
Moniak19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 11:52   #771
Leila:)
Rozeznanie
 
Avatar Leila:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 508
Smile Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

witam, czy moge prosic o analize Boots No.7 Cleanse and Care Eye make up remover- wiem ze byla w poprzedniej czesci watku, ale to juz 2 lata temu, i z tego co widze wypisana byla tam tylko polowa skladnikow ktore mam w skladzie swojego. Oto one:

Aqua, isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Butylene glycol, Panthenol, Propylene glycol, Methylparaben, Allantoin, Sodium PCA, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, Centaurea cyanus, Citrullus vulgaris, Triticum vulgare, Potassium hydroxide, Anthemis nobilis, Sorbitol, Sodium methylparaben, Sodium butylparaben, Phenoxyethanol, Sodium ethylparaben, Sodium propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, CI 42051, CI 61565.

Plyn dostalam i zastanawiam sie, cyz moge go bezpiecznie uzywac, i czy nie podrazni skory wokol oczu(mam dosc wrazliwa).Dzieki
PS Nie znalazlam tez igdzie analizy Johnson's 3 in 1 Make-up removing lotion- bardzo bym tez o nia prosila:
Aqua, Cetyl Ethylhexanoate, Isostearyl palmitate, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Isononyl Isononanoate, Cyclopentasiloxane, Hexylene Glycol, Sorbitan Stearate, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sucrose Cocoate, Tromethamine, Disodium EDTA, Methylparaben, Propylparaben.

Czy moze zapychac? Jeszcze raz dziekuje.
__________________
o tempora, o mores

Edytowane przez Leila:)
Czas edycji: 2009-07-19 o 12:06
Leila:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 10:14   #772
Edytkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Edytkaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 268
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam
Chciałabym bardzo prosić Was dziewczyny o analize tych kremików, ponieważ nie za bardzo się na tym znam, a wiem, że Wy tak
Jak sądzicie po składach czy to są dobre kremy i wogóle cokolwiek napiszcie, żebym co nieco wiedziała

Pierwszy krem to krem do twarzy: Derma Sel Face - Rosen Tagescreme Hydro-effect producent: FETTE PHARMA AG

http://www.fette-koeln.de/u/produkte...e/492/224.html

Aqua, Helianthus Annuus (sunflower) Seed Oil, Glycol Stearate SE, Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, Dicaprylyl Carbonate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Polysilicone - 15, Rosa Centiofolia Flower Extract, Maris Sal (Dead Sea Salts), PCA Dimethicone, Oryzanol, Parfum (Fragrance)Benzyl Benzoate, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Tocopheryl Acetate, Sodium Phytate, Hexyldecanol, Ceramide3, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Cl 16185(Red No.2).

Drugi krem pod oczy: Maria Galland nr 86 Eye Lift Cream producent MARIA GALLAND

http://www.maria-galland.co.uk/m2/pr...-cream-86.html

Aqua, Ethylhexyl Stearate, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Tiethanolamine, Roe Extract, Lecithin, Glycolipids, Trictium Bulgare, Gydrolized Milk Protein, Sodium Gyaluronate, Malva Sylvestris, Tocopheryl Acetate, Alcohol Denat., Carbomer, Propylen Glycol, Inidazolidinyl Urea, PVP/VA Copolymer, Maethylparaben, Propylparaben.

Kilka razy użyłam tego kremu pod oczy i trochę szczypała mnie skóra, nie wiem, czy nie jest jakiś za silny dla mnie, a ten pierwszy krem do twarzy, to chciałabym wiedzieć, czy będzie zapychał i ogólnie co sądzicie o składzie, mam wrażenie, że zmiękcza skóre aż za bardzo..
__________________
Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.
Éric-Emmanuel Schmitt

Edytowane przez Edytkaaa
Czas edycji: 2009-07-22 o 11:09
Edytkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 16:52   #773
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Poproszę o analizę składu kremu Peptide Cream 1500IU, Cell Fusion C. Krem ma działać silnie przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, regenerująco.

Czy ten krem jest wart swojej ceny, czy lepiej poszukać czegoś innego, tańszego? Nie wiem, czy się na niego rujnować, czy dać sobie spokój. Widzę, że Retinol jest na ostatnim miejscu i mam poważne obawy.

Skład: Glycerin, Propylene Glycol, Water, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, DEA- cetyl Phosphate, Cetearyl Alcohol, Caprylyl Methicone, Macadamia Ternifolia Nut Oil, Squlane, BHT, Stearic Acid, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Sucrose Stearate (and), Sucrose Distearate, Carbomer, Triethanolamine, Retinol
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 17:05   #774
adolescencia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 47
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

.
__________________



Edytowane przez adolescencia
Czas edycji: 2009-08-28 o 18:49
adolescencia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 15:57   #775
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę

Matująca emulsja ochronna Vichy do twarzy SPF 50+

skład:

Aqua/water, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat, dicaprylyl carbonate, glycerin, cyclohexasiloxane, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, dimenthicone, silica, propylene glycol, PEG-30 dipolhydroxystearate, nylon-12, polymethylsilsesquioxane, drometrizole trisiloxane, ethylhexyl triazone, bis-ethylhexyloxypenol methoxyphenyl triazine, caprylyl glycol, diphenyl dimenthicone, disteardimonium hectorite, dodecene, lauryl PEG/PPG-18/18 methicone, methylsilanol/silicate crosspolymer, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, poloxamer407, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine

proszę o zaznaczenie filtrów
i co nieco na temat tej emulsji.
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani


Edytowane przez anka_85
Czas edycji: 2009-07-23 o 16:00
anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 11:09   #776
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę składu kremu Peptide Cream 1500IU, Cell Fusion C. Krem ma działać silnie przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, regenerująco.

Czy ten krem jest wart swojej ceny, czy lepiej poszukać czegoś innego, tańszego? Nie wiem, czy się na niego rujnować, czy dać sobie spokój. Widzę, że Retinol jest na ostatnim miejscu i mam poważne obawy.

Skład: Glycerin, Propylene Glycol, Water, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, DEA- cetyl Phosphate, Cetearyl Alcohol, Caprylyl Methicone, Macadamia Ternifolia Nut Oil, Squlane,, Stearic Acid, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Sucrose Stearate (and), Sucrose Distearate, Carbomer, Triethanolamine, Retinol
Zakladam,ze opakowanie jest tubka lub typu air less czyli faktycznie retinol bedzie dzialac ale patrzac na to,ze na koncu to jaka jest ilosc
Z ciekawych skladnikow skwalan,makademia,antyutl eniacz,ciekawy bazowy humektant.

Krem ciekawie wyglada ale przyznam,ze wolalabym go wyprobowac przed zakupem-tymbardziej,ze piszesz o zbojeckiej cenie...

Cytat:
Napisane przez adolescencia Pokaż wiadomość
Proszę o analizę odżywki Superdrug - Henna & Sweet Chestnut.

Aqua, Cocamide MEA, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Glycerin, Cetrimonium Chloride, Ceteareth-20, Parfum, Lactic Acid, Sodium Benzoate, Propylene Glycol, Benzophenone-3, Triethanolamine, Potassium Sorbate, Lawsonia Inermis Leaf Extract, Glucose, Sorbitol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Cl 14700, Cl 47005, Cl 42090.
Coz,nie jest to jakis rewelacyjny sklad i jezeli nie msz wiekszych problemow ze skora glowy oraz wlosami to mozesz zaryzykowac ale nie oczekuj trwalych rezultatow.Dla mnie ten kosmetyk dyskwalifikuje uzyty w czlowce skladnik zapachowy

Cytat:
Napisane przez anka_85 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę

Matująca emulsja ochronna Vichy do twarzy SPF 50+

skład:

Aqua/water, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat, dicaprylyl carbonate, glycerin, cyclohexasiloxane, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane(
Parsol 1789), dimenthicone, silica, propylene glycol, PEG-30 dipolhydroxystearate, nylon-12, polymethylsilsesquioxane, drometrizole trisiloxane(Mexoryl XL), ethylhexyl triazone, bis-ethylhexyloxypenol methoxyphenyl triazine(Tinosorb S), caprylyl glycol, diphenyl dimenthicone, disteardimonium hectorite, dodecene, lauryl PEG/PPG-18/18 methicone, methylsilanol/silicate crosspolymer, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, poloxamer407, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid(Mexoryl SX), tocopherol, triethanolamine

proszę o zaznaczenie filtrów
i co nieco na temat tej emulsji.
Filtry zaznaczone na czerwono,fotostabilne.
Emulsja faktycznie bedzie dzialac matujaco,moze nieco mocno bielic bo dosc wysoko jest titanium dioxide-wrazliwcom odradzam bo zawiera alkohol denat. ktory moze podrazniac ale warto przetestowac.
Nic wiecej nie napisze bo wiadomo,ze z filtrami to bardzo indywidualna kwestia.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 11:30   #777
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Filtry zaznaczone na czerwono,fotostabilne.
Emulsja faktycznie bedzie dzialac matujaco,moze nieco mocno bielic bo dosc wysoko jest titanium dioxide-wrazliwcom odradzam bo zawiera alkohol denat. ktory moze podrazniac ale warto przetestowac.
Nic wiecej nie napisze bo wiadomo,ze z filtrami to bardzo indywidualna kwestia.
Dziękuję Ci bardzo
emulsja idzie w testy na południowe słońce, zobaczymy jak się sprawdzi
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 17:49   #778
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, bardzo proszę o analizę składów tych kremów, wydaje mi się że sa idealne, ale wiem że róznie to może być, może to placebo, może nie warto płacić aż tyle... który z tych kremów jest lepszy, bardziej skuteczny?
Oto pierwszy Lancome high resolution refill 3x na noc , nie wiem czy jest juz w polsce, ale w usa i częsći europy tak.Cena około 300 pln/ 50ml. działanie podane przez producenta, to spowalnianie starzenia, pobudzanie do produkcji kolagenu.
skład:
AQUA/WATER/EAU. GLYCERIN. SQUALANE. HYDROGENATED POLYISOBUTENE. CYCLOHEXASILOXANE. DIMETHICONE. PETROLATUM. LIMNATHES ALBA SEED OIL/MEADOWFOAM SEED OIL. PROPYLENE GLYCOL. STEARIC ACID. PEG-100 STEARATE. GLYCERYL STEARATE. SODIUM STEAORYL GLUTAMATE. CI1914/YELLOW 5. CI 14700/RED 4. C13-14 ISOPARAFIN. P-ANSIC ACID. TOCOPHERYL ACETATE. VACCINUM MYRTILLUS EXTRACT /VACCINUM MYRTILLUS FRIUT EXTRACT. SODIUM HYALURONATE. MEDICAGO SATIVA/ALFAALFA EXTRACT. SODIUM HYDROXIDE. HYDROXYPALMITOYL SPHINGANINE. STEARYL ALCOHOL. PHENOXYETHANOL. ACETYL TRIFLUOROMETHYLPHENYL VALYLGLYCINE. ADENOSINE. PEG-20 STEARATE. ETHYLPARABEN. TRIETHANOLAMINE. POLYACRYLAMIDE.SILICA. CHLOROPHENSIN. SILICA DIMETHYL SILYLATE. DIMETHICONOL. LIMONONE. PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE. MANGANESE GLUCONATE. LINALOOL. BENZYL ALCOHOL. CHOLESTEROL. ALPHIA-ISOMETHYL IONONE. PARFUM/FRAGRANCE. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. ACRYLATES COPOLYMER. GERANIOL. CETYL ALCOHOL. METHYLPARABEN. METHYLSILANOL/SILICATE CROSSPOLYMER. BUTYLPHENYL METHYLPROPIOLAN. CITRONELLOL. LAURETH-7. COUMARIN. D33005/2

drugi: matis krem fundamentalny. cena około 200 zł /50 ml krem ma miec właściwosci regenerujące, niwelujące uszkodzenia po słoneczne, naprawcze, jest polecany nawet dla osób młodych.
AQUA/WATER. SQUALANE. ETHYLHEXYL PALMITATE. PROPYLENE GLYCOL. GLYCERIN. GLYCERYL STEARATE. HEXYLODECYL STEARATE. ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE. CYCLOPENTASILOXANE. PEG-100 STEARATE. STEARIC ACID. SORBITAN STEARATE. CETYL ALCOHOL. ARCHIDYL PROPIONATE. SODIUM LACTATE METHYLSILANOL. SODIUM HYALURONATE. MIMOSA TENUIFLORA BARK EXTRACT. TOCOPHEROL. RETINYL PALMITATE. HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL. BHA. DIMETHICONOL. UREA. ALLANTOIN. CARBOMER. PHENOXYETHANOL. METHYLPARABEN. ETHYLPARABEN. PROPYLPARABEN. BUTYLPARABEN. ISOBUTYLPARABEN. TRIETHANOLAMINE. SODIUM DEHYDROACETATE. SALICYLIC ACID. SODIUM METHYLPARABEN. PARFUM/FRAGRANCE. SORBIC ACID. BHT. BENZYL SALICYLATE. AMYL CINNAMAL. ALPHA-ISOMETHYL IONONE. LINALOOL. BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL. BENZYL BENZOATE. METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE. HYDROXYISOHEXYL3 CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE. HEXYL CINNAMAL. GERANIOL. METHYLISOTHIAZOLINONE. CITRAL.


Dodam, że poszukuje kremu silnie ujedrniającego. Nie mam zmarszczek, niestety opadają mi policzki i powieki, skóra przez ostatni rok, zaczęła opadać, byłam u kosmetyczki ona powiedziała że niestety to związane z kolagenem i być może od solarium z którego korzystałam namietnie 4lata temu. Mam skórę suchą/ normalną- normalna jest po kosmetykach, naturalnie sucha. Poleciła mi thalgo, poniewaz na nich pracuje, niestety mi nie pasują. Kompletnie, może to uczulenie, ale po nich strasznie ściąga mi cere.

Który z wyżej wymienionych kremów jest bardziej odpowedni na moje klopoty?a może jakieś inne, polecisz hexxano?

Edytowane przez justina1985
Czas edycji: 2009-07-24 o 19:46
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 19:02   #779
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

bardzo prosze o przejrzenie skladu z postu #756

+ jezeli nie sprawiloby to klopotu Himalaya Herbals, Neem Face Pack (Maska z miodli indyjskiej)

sklad:
Ingredients(each ml contains):
- Pdrs. : Neem (Azadirachta indica) 100mg, Fuller's Earth (Multani Mitti) 40mg
- Ext. : Turmeric (Curcuma longa) 20mg.
- Other: Aqua, Kaolin, Glycerin, Bentoite, Fragnance, Methylparaben, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Propylparaben, Sodium EDTA, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Lauryl Sulphate.

czy sa zapychacze?
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2009-07-24 o 20:01
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 20:19   #780
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hexanno - tak, krem jest w opakowaniu z pompką Nie wiem, jak zdobyć próbkę, bo wypatrzyłam go w sklepie internetowym. Zostaje mi pobuszowanie po allegro. Cena to 150 zł.

Dziękuję
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:10.