Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-20, 21:32   #2431
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
najzabawniejsze, że na stronie podane są proporcje. i są bardziej oszczędni w ekstrakcie, wodzie różanej i Ha niż Korah cała tajemnica tkwi w ekstrakcie. ja bym dodała ekstrakt z rumianku - który jest spokrewniony z maruną nadmorską, należą do tej samej rodziny, nawet podobnie wyglądają. Zresztą rumianek pełni podobne funkcje w kosmetykach jak wypisali na stronie pat&rub dla maruny...

zobaczcie jaki marketing. ponad 50% czystej wody, mała buteleczka 30ml a kosztuje o zgrozo 180zł!
ekstrat z rumianku mówisz .
dzięki ukręcę sama
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 22:05   #2432
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
ekstrat z rumianku mówisz .
dzięki ukręcę sama
to na pewno nie będzie to samo, bo inaczej dodaliby rumianek (może maruna ma więcej antyoksydantów), ale może uda Ci się otrzymać coś zbliżonego.
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 22:27   #2433
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
najzabawniejsze, że na stronie podane są proporcje. i są bardziej oszczędni w ekstrakcie, wodzie różanej i Ha niż Korah cała tajemnica tkwi w ekstrakcie. ja bym dodała ekstrakt z rumianku - który jest spokrewniony z maruną nadmorską, należą do tej samej rodziny, nawet podobnie wyglądają. Zresztą rumianek pełni podobne funkcje w kosmetykach jak wypisali na stronie pat&rub dla maruny...

zobaczcie jaki marketing. ponad 50% czystej wody, mała buteleczka 30ml a kosztuje o zgrozo 180zł!
Ale nie podali na stronie procentowej zawartości Ha. Jedynie, że jest to roztwór żelu 1% wielo i 0,5 jedno. Taki gotowy żel można na ZSK i BU dostać. Natomiast podali że wody damasceńckiej jest 30 %, czyli 60% ekoampułki to czysta woda i za to musisz zapłacić prawie 200 zl. a nie przepraszam, jeszcze przecież za 1% egzotycznej odmiany rumianku rosnącej tylko na jakimś wy.....owie na pomorzu. To jakaś kpina.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-05-20 o 22:39
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 22:45   #2434
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ale nie podali na stronie procentowej zawartości Ha. Jedynie, że jest to roztwór żelu 1% wielo i 0,5 jedno. Taki gotowy żel można na ZSK i BU dostać. Natomiast podali że wody damasceńckiej jest 30 %, czyli 60% ekoampułki to czysta woda i za to musisz zapłacić prawie 200 zl. a nie przepraszam, jeszcze przecież za 1% egzotycznej odmiany rumianku rosnącej tylko na jakimś wy.....owie na pomorzu. To jakaś kpina.
1% i 0,5% to właśnie chyba procentowa zawartość, oni wszędzie podają przy każdym składniku aktywnym dla każdego kosmetyku zawartość procentową, bo wszędzie to tak samo zapisują
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 22:50   #2435
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
1% i 0,5% to właśnie chyba procentowa zawartość, oni wszędzie podają przy każdym składniku aktywnym dla każdego kosmetyku zawartość procentową, bo wszędzie to tak samo zapisują
No to by było już mocne przegięcie, tyle to się dodaje do toników i miceli. Coś mnie sie tu nie podoba. Ciekawe, jaką ma konsystencje ta ekoampułka i skad ten zachwyt nad nią wśród recenzentek? Wydaje mi się że jednak Ha jest wiecej, bo przy tak małym procencie nie doszliby do 100% z całym skladem.

edit: sprawdziłam jeszcze na stronie sklepu i nie jest napisane, że to procentowa zawartość, wiec tego Ha w logicznym rozumieniu, że inci podaje się od największej do najmniejszej ilości składnika jest do 10% maksymalnie, musi być suma 100%

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-05-20 o 23:00
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 23:08   #2436
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No to by było już mocne przegięcie, tyle to się dodaje do toników i miceli. Coś mnie sie tu nie podoba. Ciekawe, jaką ma konsystencje ta ekoampułka i skad ten zachwyt nad nią wśród recenzentek? Wydaje mi się że jednak Ha jest wiecej, bo przy tak małym procencie nie doszliby do 100% z całym skladem.

edit: sprawdziłam jeszcze na stronie sklepu i nie jest napisane, że to procentowa zawartość, wiec tego Ha w logicznym rozumieniu, że inci podaje się od największej do najmniejszej ilości składnika jest do 10% maksymalnie, musi być suma 100%
bo do toników nie dają w ogóle

spójrz na inne kosmetyki do twarzy, wszędzie po kresce podane są procenty, nawet dla oleju, więc wychodzi że to procentowa zawartość w kosmetyku, jakby to się tyczyło stężenia HA w żelu to podali by bez kreski. Zresztą Inci by się zgadzało najwięcej wody, 30% różanej, 1,5% kwasu hialuronowego, 1% ekstraktu, a ta reszta to niemal śladowe ilości

edit: 1% roztwór HA ma postać żelu więc by się zgadzało, bo ampułka też ma formę żelu.
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2012-05-20 o 23:18
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 23:15   #2437
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Biedni byliście, tyle czasu osobno. No niestety nie zawsze można sobie pozwolić takie szaleństwo. Ale mojego TŻa akurat nic nie wiązało w tamtym momencie na tyle, żeby nie mógł tego zostawić.

Mogę spytać, w jaki sposób się poznaliście? To dość wyjątkowa sytuacja, żeby w trakcie liceum związać się z kimś, kto mieszka tak daleko.
Teraz to jest wstyd się przyznać gdzie się poznaliśmy Przypadkiem na naszej-klasie, jak jeszcze konta tam mieliśmy Tam na forum muzycznym mnie wyhaczył, jego wersja była taka: "Zobaczyłem, że ktoś napisał, że słucha teraz In Flames Crawl Through Knives. A to moja ulubiona piosenka. Potem zobaczyłem zdjęcie avatarowe. A potem już przejrzałem wszystkie i napisałem " Ja miałam wtedy 17 lat, siedziałam u koleżanki. Normalnie bym zlała wiadomość i nigdy nie odpisała, ale ona mnie namawiała, kusiła "no weź, no weź, no odpisz, pogadamy sobie z nim!" Odpisałam i się potoczyło - 4 miesiące tylko pisania wiadomości, potem gadu gadu, następnie smsy, telefony, pierwsze spotkanie To miała być krótka znajomość internetowa, bo ta odległość, żadne z nas nie wierzyło na początku w powodzenie, a wyszedł trwały związek. Żadne z nas nie szukało, a się znaleźliśmy przypadkiem. Teraz to koleżance dziękuję za to!

A Wy jak się poznaliście? Byliście wcześniej razem i potem ta odległość przyszła czy też na odległość się poznaliście?
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-05-20 o 23:16
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-20, 23:26   #2438
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
bo do toników nie dają w ogóle

spójrz na inne kosmetyki do twarzy, wszędzie po kresce podane są procenty, nawet dla oleju, więc wychodzi że to procentowa zawartość w kosmetyku, jakby to się tyczyło stężenia HA w żelu to podali by bez kreski. Zresztą Inci by się zgadzało najwięcej wody, 30% różanej, 1,5% kwasu hialuronowego, 1% ekstraktu, a ta reszta to niemal śladowe ilości

edit: 1% roztwór HA ma postać żelu więc by się zgadzało, bo ampułka też ma formę żelu.
Może i racja, sama jestem w posiadaniu plynu micelarnego z ha, ma konsystencję wody. Natomiast cena tej ekoampułki to jakiś kosmos, teraz w glowie wyliczylam, że koszt samych składników to jest kwota nie wieksza niż 5 zł, wyprodukowania i zapakowania pewnie kolejne 5 zł, gdzie tu jest sens Straszne oszustwo
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 23:38   #2439
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Teraz to jest wstyd się przyznać gdzie się poznaliśmy Przypadkiem na naszej-klasie, jak jeszcze konta tam mieliśmy Tam na forum muzycznym mnie wyhaczył, jego wersja była taka: "Zobaczyłem, że ktoś napisał, że słucha teraz In Flames Crawl Through Knives. A to moja ulubiona piosenka. Potem zobaczyłem zdjęcie avatarowe. A potem już przejrzałem wszystkie i napisałem " Ja miałam wtedy 17 lat, siedziałam u koleżanki. Normalnie bym zlała wiadomość i nigdy nie odpisała, ale ona mnie namawiała, kusiła "no weź, no weź, no odpisz, pogadamy sobie z nim!" Odpisałam i się potoczyło - 4 miesiące tylko pisania wiadomości, potem gadu gadu, następnie smsy, telefony, pierwsze spotkanie To miała być krótka znajomość internetowa, bo ta odległość, żadne z nas nie wierzyło na początku w powodzenie, a wyszedł trwały związek. Żadne z nas nie szukało, a się znaleźliśmy przypadkiem. Teraz to koleżance dziękuję za to!

A Wy jak się poznaliście? Byliście wcześniej razem i potem ta odległość przyszła czy też na odległość się poznaliście?
Fajna historia!

My poznaliśmy się przez wspólnych znajomych. Jeździłam z nimi po kraju na różne imprezy. I na wakacyjnym biwaku przedstawili mi mojego TŻa. Ale wtedy zamieniliśmy dosłownie jedno słowo. Parę miesięcy później znów się spotkaliśmy i zaczęliśmy gadać... Na kolejnej imprezie coś zaiskrzyło. Tydzień potem byliśmy już razem, a po pół roku odbyliśmy tą zabawną rozmowę telefoniczną. W tym roku obchodziliśmy 6 rocznicę.

Dziewczyny (te które chcą się podzielić), a jak Wy poznałyście swoich mężczyzn?

edit.
Przypomniało mi się, że na tamtym biwaku zamieniliśmy to jedno słowo w dość ciekawych okolicznościach. W męskiej łazience (damska była zamykana na noc, nie mam pojęcia czemu), a mój TŻ miał na twarzy kolorowy makijaż, który dla zabawy zrobiła któraś koleżanka... Pamiętam, że osłupiałam i jedyne, co byłam w stanie wydusić, to "Hej...".

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-05-20 o 23:44
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 23:48   #2440
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Może i racja, sama jestem w posiadaniu plynu micelarnego z ha, ma konsystencję wody. Natomiast cena tej ekoampułki to jakiś kosmos, teraz w glowie wyliczylam, że koszt samych składników to jest kwota nie wieksza niż 5 zł, wyprodukowania i zapakowania pewnie kolejne 5 zł, gdzie tu jest sens Straszne oszustwo
właśnie przeszperałam sklepy z półproduktami i maksymalne stężenie czystego HA wielocząsteczkowego to 1% a małocząsteczkowego też 1% przy czym preferowane 0,5%
Koszt 100g serum:
- woda destylowana 67,5g
- hydrolat różany 30g maks. 2,00zł
- HA wielocząsteczkowy [KLIK] - 1g to 11,21zł
- HA małocząsteczkowy [KLIK] - 0,5g czyli 6,40zł
- ekstrakt 1g - nie znalazłam czystego rumianku, ale można by zastosować ten [KLIK], tyle że trzeba by dowiedzieć się jakie jest jego stężenie i dać adekwatnie więcej kosztem wody (w tych przykładowych recepturach dają nie więcej niż 10-20% receptury, przy zaznaczeniu, że stosuje się go przy maksymalnym stężeniu czystego do 2%, więc w naszym serum też można tyle dać) - przykładowo 20g (przy tej ilości odjąć 19g od wody) - 4,60zł
razem 24,21 za 100g (czyli porcja jakieś 3 razy większa niż rynkowe serum)+ buteleczka 30ml [KLIK] - 6,70zł
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2012-05-20 o 23:50
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 00:01   #2441
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
właśnie przeszperałam sklepy z półproduktami i maksymalne stężenie czystego HA wielocząsteczkowego to 1% a małocząsteczkowego też 1% przy czym preferowane 0,5%
Koszt 100g serum:
- woda destylowana 67,5g
- hydrolat różany 30g maks. 2,00zł
- HA wielocząsteczkowy [KLIK] - 1g to 11,21zł
- HA małocząsteczkowy [KLIK] - 0,5g czyli 6,40zł
- ekstrakt 1g - nie znalazłam czystego rumianku, ale można by zastosować ten [KLIK], tyle że trzeba by dowiedzieć się jakie jest jego stężenie i dać adekwatnie więcej kosztem wody (w tych przykładowych recepturach dają nie więcej niż 10-20% receptury, przy zaznaczeniu, że stosuje się go przy maksymalnym stężeniu czystego do 2%, więc w naszym serum też można tyle dać) - przykładowo 20g (przy tej ilości odjąć 19g od wody) - 4,60zł
razem 24,21 za 100g (czyli porcja jakieś 3 razy większa niż rynkowe serum)+ buteleczka 30ml [KLIK] - 6,70zł
No to teraz trzeba podzielić to jeszcze przez 2 i wyjdzie ile kinge rusin kosztuje ta cala ampułka eko. Bo przecież takie pojemniczki zamawiają na pewno hurtowo i prosto od producenta, to samo tyczy się substancji, niekóre prawdopodobnie wytwarzają sami, co należy nawet podzielić przez 4. Żenada jakich mało. 2 stówki za wodę oczyszczoną. czegoś takiego jeszcze nie spotkałam wśród naturałków. Mega rozczarowanie i to podwójne marką. Najpierw afera z oliwką, teraz to.

Co do Ha to jest jeszcze chyba na BU stężenie żelu 2%. ale to już nieistotne
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 00:27   #2442
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No to teraz trzeba podzielić to jeszcze przez 2 i wyjdzie ile kinge rusin kosztuje ta cala ampułka eko. Bo przecież takie pojemniczki zamawiają na pewno hurtowo i prosto od producenta, to samo tyczy się substancji, niekóre prawdopodobnie wytwarzają sami, co należy nawet podzielić przez 4. Żenada jakich mało. 2 stówki za wodę oczyszczoną. czegoś takiego jeszcze nie spotkałam wśród naturałków. Mega rozczarowanie i to podwójne marką. Najpierw afera z oliwką, teraz to.

Co do Ha to jest jeszcze chyba na BU stężenie żelu 2%. ale to już nieistotne
cóż marketing jak w każdej innej marce z wyższej półki. niektórzy płacą takie sumy za nienaturalne kosmetyki przy tych samych kosztach, więc i tak nie jest tak źle.

kłaść taki HA z BU prosto na buzię i na jedno wyjdzie
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 06:05   #2443
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

dziewczyny, jest ta maruna nadmorska w jednym sklepie biotechnologia.pl - tylko nie wiem, czy oni prowadzą sprzedaż detaliczną; ja mam biotechnologów w rodzinie, więc jakby co, to wiecie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 07:36   #2444
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
dziewczyny, jest ta maruna nadmorska w jednym sklepie biotechnologia.pl - tylko nie wiem, czy oni prowadzą sprzedaż detaliczną; ja mam biotechnologów w rodzinie, więc jakby co, to wiecie
teraz wizazanki zaloza firme-podrobe... moze rat&pub?
fajnie, ze ampulka rozgryziona. teraz jeszcze marude, yyy, marune! znad morza dorwac i bedzie git mysle, ze sprobowac trza by bylo!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 08:09   #2445
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
dziewczyny, jest ta maruna nadmorska w jednym sklepie biotechnologia.pl - tylko nie wiem, czy oni prowadzą sprzedaż detaliczną; ja mam biotechnologów w rodzinie, więc jakby co, to wiecie
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
teraz wizazanki zaloza firme-podrobe... moze rat&pub?
fajnie, ze ampulka rozgryziona. teraz jeszcze marude, yyy, marune! znad morza dorwac i bedzie git mysle, ze sprobowac trza by bylo!


Wielka Kingunia, jawna kpina, znielubiłam
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 08:15   #2446
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Wielka Kingunia, jawna kpina, znielubiłam
Co Ty, Korah, nie nerwuj się wszyscy tak działają, wszak to nie niszowe zsk czy jakas inna biochemiaurody; to duża firma, mnóstwo ludzi, dyrekcja, marketing, reklamy, te sprawy
Tak, jak już Aga pisała - wszystkie wysokie półki sephorowe tak funkcjonują
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 08:21   #2447
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Co Ty, Korah, nie nerwuj się wszyscy tak działają, wszak to nie niszowe zsk czy jakas inna biochemiaurody; to duża firma, mnóstwo ludzi, dyrekcja, marketing, reklamy, te sprawy
Tak, jak już Aga pisała - wszystkie wysokie półki sephorowe tak funkcjonują
Wiem, dlatego nie lubię górnopólkowców i nigdy nie używałam poza próbkami. Widzę, że P&R robi tak samo, więc znielubiłam Bardziej odpowiada mi polityka Phenome
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 08:26   #2448
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wiem, dlatego nie lubię górnopólkowców i nigdy nie używałam poza próbkami. Widzę, że P&R robi tak samo, więc znielubiłam Bardziej odpowiada mi polityka Phenome
Ale Phenome też ma ceny z sufitu
Tylko te masowe akcje wyprzedażowe ich jakoś ratują jeszcze
Muszę przy okazji podpytać dziewczyn, czy ktoś tam jeszcze bez rabatu kupuje w ogle (i o mobbing podpytam przy okazji... chociaż jak tak patrzę, to w obydwóch sklepach, które znam obsługa się od wielu wielu miesięcy nie zmienia, więc pewnie nie jest tak tragicznie, przynajmniej na tym szczeblu... Przecież w innych sklepach (np w Sephorze) jest o wiele większa rotacja.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 08:28   #2449
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

No to mnie zastrzeliłyście tą ekoampułką. Właśnie napisałam, że średnio u mnie działa i całe szczęście bo się nie skusiłam. Uff
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 08:32   #2450
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ale Phenome też ma ceny z sufitu
Tylko te masowe akcje wyprzedażowe ich jakoś ratują jeszcze
Muszę przy okazji podpytać dziewczyn, czy ktoś tam jeszcze bez rabatu kupuje w ogle (i o mobbing podpytam przy okazji... chociaż jak tak patrzę, to w obydwóch sklepach, które znam obsługa się od wielu wielu miesięcy nie zmienia, więc pewnie nie jest tak tragicznie, przynajmniej na tym szczeblu... Przecież w innych sklepach (np w Sephorze) jest o wiele większa rotacja.
Popytaj, popytaj, bo wyzysk należy tepić, a nie wspomagać jeszcze finansowo co do Phenome, to jednak po pierwsze wyprzedaże, częste promocje, a po drugie jednak składy bogate i egzotyczne dość składniki i porzadnie zapakowane+ rabaty za zwroty do sklepu zużytych opakowań, do tego te gratisowe mydełka, dla mnie ma to sens, wg mnie nie przepłacamy w promocji.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 08:38   #2451
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Popytaj, popytaj, bo wyzysk należy tepić, a nie wspomagać jeszcze finansowo co do Phenome, to jednak po pierwsze wyprzedaże, częste promocje, a po drugie jednak składy bogate i egzotyczne dość składniki i porzadnie zapakowane+ rabaty za zwroty do sklepu zużytych opakowań, do tego te gratisowe mydełka, dla mnie ma to sens, wg mnie nie przepłacamy w promocji.
Tak, ja też jestem za
Zwłaszcza, że oni się aż tak chyba jednak nie promuja... trochę mam wrażenie też szwankuje polityka marketingowa, bo kiepsko z dostępnością...
Tylko cały czas nie kumam po co te wysokie ceny wyjściowe? To mi wygląda, że trochę na siłę usiłują się wykreować na markę wysokopółkową, ekskluzywną
A wg. mnie siła kosmetyki naturalnej leży właśnie w jej nieekskluzywności
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 08:46   #2452
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Tak, ja też jestem za
Zwłaszcza, że oni się aż tak chyba jednak nie promuja... trochę mam wrażenie też szwankuje polityka marketingowa, bo kiepsko z dostępnością...
Tylko cały czas nie kumam po co te wysokie ceny wyjściowe? To mi wygląda, że trochę na siłę usiłują się wykreować na markę wysokopółkową, ekskluzywną
A wg. mnie siła kosmetyki naturalnej leży właśnie w jej nieekskluzywności
Ktoś już tu wspominał, że te wysokie ceny wyjściowe po to są, żeby ich było stać na te wszystkie promocje i gratisy, cały marketing i ja się z tym zgadzam, a wiadomo też, że wysoka cena i nagła obniżka o połowę przyciąga zwłaszcza osoby mniej zamożne, które nagle dostają szansę zakupu tej pseudo ekskluzywnej rzeczy Jedyny minus marki, to sklep internetowy, porażka, powinni sie wziąść mocno za sprzedaż.w sieci. Sklep w powijakach, a już dawno powinien działać jak należy. Dużą zaleta natomiast jest to, że nie płacimy za reklamę tych kosmetyków. No, żeby jeszcze to całe oskarżanie o mobbing i wyzysk pracowników okazało się nieprawdą to będzie bosko.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 09:02   #2453
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
dziewczyny, jest ta maruna nadmorska w jednym sklepie biotechnologia.pl - tylko nie wiem, czy oni prowadzą sprzedaż detaliczną; ja mam biotechnologów w rodzinie, więc jakby co, to wiecie
to co zamawiamy 5kg ekstraktu hurtowo? wiecie tam można poprosić o próbkę, pewnie akurat by starczyła na kilka ampułek

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
teraz wizazanki zaloza firme-podrobe... moze rat&pub?
fajnie, ze ampulka rozgryziona. teraz jeszcze marude, yyy, marune! znad morza dorwac i bedzie git mysle, ze sprobowac trza by bylo!
odkąd zaczęłam używać naturalnych kosmetyków to mój brat mi powtarza że zostanę drugą dr Irenką Eris

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wiem, dlatego nie lubię górnopólkowców i nigdy nie używałam poza próbkami. Widzę, że P&R robi tak samo, więc znielubiłam Bardziej odpowiada mi polityka Phenome
ja tam bym Phenome tak nie ufała. Pat&Rub przynajmniej nic nie ukrywa a o Phenome różne plotki słyszałam i wcale bym się nie zdziwiła jakby się okazało, że np składy nie odpowiadają INCI... choć nie powiem ładną mają politykę środowiskową. I jak się certyfikują to z chęcią obdarzę ich większym zaufaniem
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 09:09   #2454
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
właśnie przeszperałam sklepy z półproduktami i maksymalne stężenie czystego HA wielocząsteczkowego to 1% a małocząsteczkowego też 1% przy czym preferowane 0,5%
Koszt 100g serum:
- woda destylowana 67,5g
- hydrolat różany 30g maks. 2,00zł
- HA wielocząsteczkowy [KLIK] - 1g to 11,21zł
- HA małocząsteczkowy [KLIK] - 0,5g czyli 6,40zł
- ekstrakt 1g - nie znalazłam czystego rumianku, ale można by zastosować ten [KLIK], tyle że trzeba by dowiedzieć się jakie jest jego stężenie i dać adekwatnie więcej kosztem wody (w tych przykładowych recepturach dają nie więcej niż 10-20% receptury, przy zaznaczeniu, że stosuje się go przy maksymalnym stężeniu czystego do 2%, więc w naszym serum też można tyle dać) - przykładowo 20g (przy tej ilości odjąć 19g od wody) - 4,60zł
razem 24,21 za 100g (czyli porcja jakieś 3 razy większa niż rynkowe serum)+ buteleczka 30ml [KLIK] - 6,70zł
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
dziewczyny, jest ta maruna nadmorska w jednym sklepie biotechnologia.pl - tylko nie wiem, czy oni prowadzą sprzedaż detaliczną; ja mam biotechnologów w rodzinie, więc jakby co, to wiecie

No patrzcie! 1 do 1 można sobie odwzorować ekoampułkę. Potestuję na próbkach i jak będzie ok to sobie zrobię. Jakby jeszcze to nadmorskie zielsko było do kupienia detalicznie...
Ja bym domieszała jeszcze lukrecji do tego

Edytowane przez iivii
Czas edycji: 2012-05-21 o 09:14
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 09:14   #2455
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
No patrzcie! 1 do 1 można sobie odwzorować ekoampułkę. Potestuję na próbkach i jak będzie ok to sobie zrobię. Jakby jeszcze to nadmorskie zielsko było do kupienia detalicznie...
zawsze można napisać zapytanie do sklepów z półproduktami, może któryś by chciał wprowadzić do oferty
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 10:05   #2456
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Niezłe jaja z tym Pat & Rub. Dobrze, że na nic do tej pory się nie skusiłam.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 13:33   #2457
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ktoś już tu wspominał, że te wysokie ceny wyjściowe po to są, żeby ich było stać na te wszystkie promocje i gratisy, cały marketing i ja się z tym zgadzam, a wiadomo też, że wysoka cena i nagła obniżka o połowę przyciąga zwłaszcza osoby mniej zamożne, które nagle dostają szansę zakupu tej pseudo ekskluzywnej rzeczy Jedyny minus marki, to sklep internetowy, porażka, powinni sie wziąść mocno za sprzedaż.w sieci. Sklep w powijakach, a już dawno powinien działać jak należy. Dużą zaleta natomiast jest to, że nie płacimy za reklamę tych kosmetyków. No, żeby jeszcze to całe oskarżanie o mobbing i wyzysk pracowników okazało się nieprawdą to będzie bosko.
To o nas
Powiem szczerze, że ja do Ph też podchodziłam z dużą rezerwą; nasłuchałam się trochę niepochlebnych plotek i nie plotek... ale koniec końców większość rzeczy od nich bardzo mi pasi, więc mam nadzieję, że się będą ku chwale ojczyzny rozwijać i że plotki okażą się tylko plotkami....

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
to co zamawiamy 5kg ekstraktu hurtowo? wiecie tam można poprosić o próbkę, pewnie akurat by starczyła na kilka ampułek


odkąd zaczęłam używać naturalnych kosmetyków to mój brat mi powtarza że zostanę drugą dr Irenką Eris


ja tam bym Phenome tak nie ufała. Pat&Rub przynajmniej nic nie ukrywa a o Phenome różne plotki słyszałam i wcale bym się nie zdziwiła jakby się okazało, że np składy nie odpowiadają INCI... choć nie powiem ładną mają politykę środowiskową. I jak się certyfikują to z chęcią obdarzę ich większym zaufaniem
Zaraz zagaję do mojej sister, ona na politechnice siedzi, nie wiem,może coś tam od nich zamawiają... albo szwagra poproszę, on też biotechnolog w firmie biotechnologicznej tylko jak to będzie rzeczywiście na tony
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 18:49   #2458
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Niezłe jaja z tym Pat & Rub. Dobrze, że na nic do tej pory się nie skusiłam.
Wiesz, jako poszkodowana początkowo bardzo się na nich gniewałam. Jednak użyłam dzisiaj szamponu oraz oliwki z serii Sweet i byłabym bardzo niesprawiedliwa gdybym nie przyznała, że są to naprawdę dobre kosmetyki. Włosy mam bardzo ładne i to bez odżywki (!) Ostatnio na luksus nienakładania odzywki lub maski mogłam sobie pozwolić w czasach dzieciństwa. Oliwka ukoiła podrażnienia jakich się nabawiłam w trakcie golenia tępą maszynką.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 19:11   #2459
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Wiesz, jako poszkodowana początkowo bardzo się na nich gniewałam. Jednak użyłam dzisiaj szamponu oraz oliwki z serii Sweet i byłabym bardzo niesprawiedliwa gdybym nie przyznała, że są to naprawdę dobre kosmetyki. Włosy mam bardzo ładne i to bez odżywki (!) Ostatnio na luksus nienakładania odzywki lub maski mogłam sobie pozwolić w czasach dzieciństwa. Oliwka ukoiła podrażnienia jakich się nabawiłam w trakcie golenia tępą maszynką.
Ta Sweetaśna oliwka taka dobra jest naprawdę? Chciałam ją kupić, na lato dla mnie jak znalazł (i jak chwalisz, że podrażnienia po goleniu ukoiła, to bajka...), ale tą akcją ze śmierdzącą oliwką mnie zgasiłaś i się powstrzymałam. Warto kupić i tak?
A poradzi sobie z suchymi łydkami i przedramionami? Sypie się ze mnie jak nigdy, nie wiem czemu, biała chodzę. Nawet mix shea z LF nie daje sobie z tym rady, a taki super tłuścioch i wcześniej idealnie się sprawdzał
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 20:25   #2460
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Wiesz, jako poszkodowana początkowo bardzo się na nich gniewałam. Jednak użyłam dzisiaj szamponu oraz oliwki z serii Sweet i byłabym bardzo niesprawiedliwa gdybym nie przyznała, że są to naprawdę dobre kosmetyki. Włosy mam bardzo ładne i to bez odżywki (!) Ostatnio na luksus nienakładania odzywki lub maski mogłam sobie pozwolić w czasach dzieciństwa. Oliwka ukoiła podrażnienia jakich się nabawiłam w trakcie golenia tępą maszynką.
Ale przy takich cenach nie ryzykowałabym kosmetycznej ruletki. To nie na moje nerwy.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.