Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-05, 14:12   #691
pola_
Zakorzenienie
 
Avatar pola_
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 197
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

chcialabym sie przypomniec, post #639
pola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 15:24   #692
milkada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 8
GG do milkada
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Chciałam przypomnieć post nr 644 ,też mnie to akurat interesuje .
I mam jeszcze takie pytanie czy ten krem ISISPHARMA TEEN DERM K można używać w końcówce ciąży? Byłabym wdzięczna za odpowiedz .
milkada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 16:10   #693
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez wurpdaborbuko Pokaż wiadomość
składu nie przeanalizuję, ale z tego, co zaobserowowałam używając próbki tej serii, to jedyne rozświetlające i upiększające działanie polega tu na napakowaniu tych specyfików złotymi drobinkami. jak dla mnie lipa straszna.
Jeśli chodzi o filtry to znalazłam tylko dwutlenek tytanu, w dodatku daleko w składzie więc raczej nie zapewni odpowiedniej ochrony.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 16:38   #694
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

od jakiegoś czasu poszukuję filtra dla mojej tłustej skóry i po kilku nieudanych próbach Pani w aptece poleciła mi ten krem Uriage, Hyseac, Sun Care Fluid SPF 50 (Fluid przeciwsłoneczny). jest to krem specjalnie dla problematycznej cery i podobno nie zapycha i nie jest tłusty. brzmi zachęcająco, ale nie chciałabym wydać na marne 50 zł więc bardzo proszę o ocenę składu

Skład: Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Uriage Thermal Spring Water, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butylmethoxydibenzoylmeth ane, Ethylhexyl Triazone, Octocrylene, Nylon-12, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, Cyclohexasiloxane, C20-22 Alcohols, Phenoxyethanol, Brassica Campestris, Xanthan Gum, Fragrance, Benzoic Acid, Tetrasodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Tricontanyl PVP, O-Cymen-5-Ol, Propylene Glycol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Polyquaternium-51, Lecithin, Hydrolyzed Wheat Protein, Caprylyl Glycol, Hexylene Glycol, Epilobium Angustifolium, Sodium Metabisulfite
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 20:26   #695
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Lilliputz krem dla ksiezniczek

nie wiem,czy zaryzykowac nalozenie tego kremu na twarz. ktorys skladnik moze zapchac?
(przepisywalam z opakowania,za ewentualne literowki przepraszam)

aqua, dicapryl ether, glyceryl stearate citrate, caprylic/capric triglyceride, prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oil, glycerin glyceryl stearate, cetearyl alcohol, myristyl alcohol, panthenol, helianthus annuus (sunflower) seed oil, cetearyl glucoside xanthan gum, tocopherol, citric acid, potassium sorbate, methylparaben, propylparaben, denatonium benzoate, parfum
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 20:38   #696
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dagna1
uuuu dosc tresciwy skład: caprylic/capric triglyceride na wysokim miejscu w składzie, trzeba uważac Poza tym glycerin glyceryl stearate, myristyl alcohol...
Ja z moja cera bym chyba nie zaryzykowała . Chociaz najbardziej rozwalaja mnie isopropyle, a tych tu nie widze. Mimo wszystko, ten kremik wygląda na dorby tylko dla suchych cer. Jesli taka masz mozesz sprobowac, a jak mieszana - mzoe sie nadac na suche policzki

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-06-05 o 20:41
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-07, 00:20   #697
karolan8
Przyczajenie
 
Avatar karolan8
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: gryfino/szczecin
Wiadomości: 6
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę kremu nawilżającego do skóry tłustej i mieszanej

Shiseido Pureness Matifying Moisturiser Oil – Free:
Aqua, cyclomethicone, butylene glycol, alcohol denat., glycerin, silica, xylitol, pentaerythrityl tetraoctanoate, peg-6, peg-32, xantan gum, magnesium chloride, paeonia albiflora, calcium chloride, eysenhardtia polistachya (palo azul) wood extract, rosmarinus officinalis, glyceryl stearate se, peg-60 glyceryl isostearate, carbomer, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolimer, potassium hydroxide, trisodium edta, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, hexyl cinnamal, linalool, butylphenyl methylpropional, benzyl benzoate, limonene, alpha-isomethyl ionone, tocopherol, methylparaben, phenoxyethanol, benzoic acid, parfum
karolan8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-07, 12:26   #698
*magda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

puk puk to ja #680
czy ktos mi moze doradzic?
przekopalam watek ale to chyba trzeba wiecej praktyki by rozszyfrowac sklady kremu
plisss
*magda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-07, 12:49   #699
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez *magda Pokaż wiadomość
Hej
szukam sobie kremiku do moich zeszlorocznych, pociazowych przebarwien a troche nagrzeszylam na sloneczku...
napiszcie co sadzicie plissssss
Eucerin Anti-Edad Fluido Despigmentante
sklad:
Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Alcohol Denat., PEG-40 Stearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Xanthan Gum, Tetrasodium Iminodisuccinate, Sodium Carbomer, Propylparaben, Octadecenedioic Acid, BHT, Parfum

ciekawe czy mnie nie zapcha, bo cos mi tu za duzo gliceryn itp
ciekawe co o tym sadzicie. dodam, ze bym chciala go uzywac raczej na noc
pozdrowki
Nie ma czegos takiego jak za duzo gliceryn jest jedna
Nie mam za wiele czasu i sporadycznie tutaj zagladam ale tak szybko napisze,ze na przebarwienia poszukalabym czegos innego i niech mnie ktos poprawi bo moze padlo mi na oczy ale nie widze zadnych skladnikow,ktore pomogly by w walce z przebarwieniami-bo rozumiem ze chcesz sie ich pozbyc?
Zawartosc filtrow to zupelnie inna kwestia.

Czy zapcha?nie ma takiej mozliwosci by odpowiedziec na tego typu pytania-moze ale nie musi i poza tym trzeba znac wlasna cere by widziec,co jej szkodzi a co nie
Sa pewne skladniki,ktore kwalifikuja sie do grupy typowych zapychaczy ale nie mozna tego uogolniac i trzeba wziac poprawke na to,ze filtry takze roznie wplywaja.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 00:21   #700
*magda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hexxana - wielkie dzieki
chyba nie bede nikomu zawracac glowe
i tak sobie troche pokopie biochemie
i na pewno znajde cos dla siebie
pzdr
*magda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 20:42   #701
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez *magda Pokaż wiadomość
Hexxana - wielkie dzieki
chyba nie bede nikomu zawracac glowe
i tak sobie troche pokopie biochemie
i na pewno znajde cos dla siebie
pzdr
Magda na przebarwienia to kwasy i retinoidy dziewczyny chwala . tylko wtedy bezwzglednie dobry krem z wysokim i stabilnym filtrem.
http://www.biochemiaurody.fora.pl/ poczytaj forum Basi, a napewno znajdziesz wsyztsko na ten temat
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-09, 01:25   #702
*magda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Magda na przebarwienia to kwasy i retinoidy dziewczyny chwala . tylko wtedy bezwzglednie dobry krem z wysokim i stabilnym filtrem.
http://www.biochemiaurody.fora.pl/ poczytaj forum Basi, a napewno znajdziesz wsyztsko na ten temat
wielkie dzieki
juz za dwa tyg bede miala ciut wiecej czasu na poczytanie
a tak to jasne, ze filtry...
a stabilne czyli jakie? ach jaka ja zielona...
uzywam Eucerin Sun Fluid Matifing 50+
na to troszke pudru mineralnego Loreal + ziemia egipska
czy to sie trzyma kupy? i chyba sie nie gryzie...
same widzicie jak mi zielono
*magda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 02:00   #703
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

*magda każdy kiedyś zaczynał, fakt, ze dużo tych informacji na poczatku jest Takze spokojnie poczytaj i nie spiesz sie z doborem kremów żeby czegoś nie przeoczyc
Stabilne sa filtry Tinosorb i Meroxyl, marki je stosujace to min. Avene, La Roche Posay, Vichy, Bioderma (Meroxyl to patent l'oreala, jest wiec we wszystkich markach tego koncernu (vichy, la roche possay, seria garnier ambre solaire etc).
Szczegoly KOMPENDIUM FILTROMANIACZKI
Kosmetyki Eucerin zawieraja Tinosorb S i parsol (taki pomocniczy filterek). A jeśli jest parsol to podkłady i pudry bez miki i talku (destabiluzuja go one).
Ziemi egipskiej ani l'oreala mineralnego nie znam , wiec nie powiem czy sie gryza z parsolem.
Pozdr

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-06-09 o 02:53
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 14:18   #704
JaAgathaKa
Rozeznanie
 
Avatar JaAgathaKa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 656
GG do JaAgathaKa
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Dziewczyny moja cera ma skłonność do zapychania -tłusta i odwodniona. Zastanawiam się czy skład tego żelu do higieny intymnej nadał by się do mojej twarzy
LIRENE body colour-żel do higieny intymnej z lukrecją:
Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Hydroxyethylcellulose,PPG-26-Buteth-26,PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Triethanolamine, Glycyrhetinic Acid, Quaternium-15,Parfum

Edytowane przez JaAgathaKa
Czas edycji: 2009-06-11 o 16:56
JaAgathaKa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 19:45   #705
Pusiolinka
Raczkowanie
 
Avatar Pusiolinka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 56
Lightbulb Dove, granatowa seria oraz Bambino :)

Szukam wszędzie i nic dlatego postanowiłam założyć ten wątek. Jeżeli jest już podobny to proszę o przesunięcie i przepraszam

Proszę o analizę odżywki Dove z granatowej serii ( odżywka Damage Therapy, odżywka z odbudowującym serum, włosy suche i zniszczone). Interesuje mnie to czy ta odżywka faktycznie ma właściwości regenerujące czy tylko zawiera składnik po którym włosy tak ładnie wyglądają ?

Skład : aqua, cetearyl alcohol, dimethicone, stearamidopropyl dimethylamine, behentrimonium chloride, parfum, dipropelene, glycol, lactic acid, dmdm hydantoin, amodimethicone, potassium chloride, disodium edta, peg-7 propylheptyl ether, propylene glycol, cetrymonium chloride, phenoxyethanol, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, citronellol, hexyl cinnamal, hydroxycitronellal, linalool, ci 15985, ci 19140

Skład przepisalam z opakowania odżywki według kolejności, na kwc zauważyłam, że jest napisany inny (być może podobny) skład.

Co do Bambino również proszę o analizę (skład przepisałam z opakowania bo różni się od podanego na KWC) Być może to jest ten sam skład tylko inaczej podany, lub podane tylko niektóre składniki, nie znam się na tym

Skład: aqua, paraffinum liquidum, glycerin, butylene glycol, stearic acid, stearyl alcohol, cetyl alcohol, cera microcristallina, glyceryl stearate, hydrogenated coco-glycerides, dimethicone, panthenol, phenoxyethanol, sodium carbomer, lanolin alcohol, methylparaben, butylparaben, ehylparaben, isobutylparaben, parfum, citronello, coumarin, hydroxycitronellal, linallol, alpha-isomethyl lonone, cinnamyl alcohol, limonene, geraniol

Czy kremik Bambino naprawde ma właściwości pielęgnacyjne ?

Jeżeli jest już taki wątek to jeszcze raz przepraszam
__________________
Pusiolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-12, 11:06   #706
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Dove, granatowa seria oraz Bambino :)

Cytat:
Napisane przez Pusiolinka Pokaż wiadomość
Szukam wszędzie i nic dlatego postanowiłam założyć ten wątek. Jeżeli jest już podobny to proszę o przesunięcie i przepraszam

Proszę o analizę odżywki Dove z granatowej serii ( odżywka Damage Therapy, odżywka z odbudowującym serum, włosy suche i zniszczone). Interesuje mnie to czy ta odżywka faktycznie ma właściwości regenerujące czy tylko zawiera składnik po którym włosy tak ładnie wyglądają ?

Skład : aqua, cetearyl alcohol, dimethicone, stearamidopropyl dimethylamine, behentrimonium chloride, parfum, dipropylene glycol, lactic acid, dmdm hydantoin, amodimethicone, potassium chloride, disodium edta, peg-7 propylheptyl ether, propylene glycol, cetrymonium chloride, phenoxyethanol, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, citronellol, hexyl cinnamal, hydroxycitronellal, linalool, ci 15985, ci 19140

Skład przepisalam z opakowania odżywki według kolejności, na kwc zauważyłam, że jest napisany inny (być może podobny) skład.
Hej, wątek łatwo znaleźć w spisie treści wątku przyklejonego dotyczącego składników w kosmetyce:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193357

Co do odżywki, skłaniam się ku drugiej opcji - zawiera standardowe zmiękczacze i wygładzacze, czyli składniki, po których włosy bardzo ładnie wyglądają, ale na regenerację i odbudowanie zniszczonych partii raczej nie masz co liczyć Odżywka będzie dobrze działała... do następnego mycia. Zauważ, że składy wszystkich odżywek i szamponów Dove są prawie identyczne. Brak w nich jakichkolwiek składników roślinnych, witamin. Na plus przemawia, że użyte składniki pozostają na włosach mimo spłukania odżywki wodą, więc zapobiegają dalszym zniszczeniom włosów, pełnią rolę ochronną przed np. szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

Bambino już był analizowany:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=285
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 00:37   #707
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: Dove, granatowa seria oraz Bambino :)

Dziewczyny, bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu czy któryś z tych produktów Pevonii mógł mnie pozapychac - ostatnio wprowadziłam :

SOOTHING PROPOLIS CONCENTRATE

Water (Aqua), Propolis Cera (Propolis) Extract, Carbomer, Glycerin, Polysorbate 20, Sodium Chloride, Hydroxyethyl Cellulose, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Phenoxyethanol, Sodium Citrate, Capryl Glycol, Ethylhexylglycerin, Hexylene Glycol, Vitiveria Zizanoides Oil.

i

RENEVING GLYCOCIDES CREAM
Water (Aqua), Glycolic Acid, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetearyl Glucoside, Hyaluronic Acid, Titanium Dioxide, Sorbitol, Tocopherol, Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Oil, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Hydroxyethyl Cellulose, Phenoxyethanol, Sodium Citrate, Capryl Glycol, Ethylhexylglycerin, Hexylene Glycol.

Takiego dramatu nie miałam na skórze juz dobrych parę lat i szukam winowajcy... Oprócz tych produktów nie wprowadzałam nic nowego - i tak sobie teraz patrzę że obydwa mają glicerynę (czy gliceryna może zapychac...?!) kosmetyczka obiecała mi, że propolis wygładzi drobne krostki a tu chyba efekt odwrotny.

Doradzcie kochane co robic!
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot

Edytowane przez agatacia
Czas edycji: 2009-06-13 o 00:51
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 11:58   #708
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę,mam straszne problemy z pajączkami na udach ,mam dopiero 20lat a wygląda to strasznie, chciałabym wiedzieć czy te specyfiki im nie zaszkodzą, bo są świetny w działaniu i chciałabym je dłużej stosować ale boje się pogorszenia moich naczynek :p liz:

Krem modelujący sylwetkę , Avon , Anew Clinical

Aqua , Isododecane , Propylene Glycol , Glycerin , Dimethicone , Steareth-20, Perilla Ocymoides Seed Oil , Steareth-2, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate , Cola Nitida Extract ,Maltodextrin,Menthyl PCA , Parfum,Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer,Mica, Trisiloxane, Isohexadecane, Chlorphenesin, Ceteareth-20,Disidium Edta, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer,Postassium Hydroxide,Caffeine,Mentho ixypropanediol,Punica Granatum Fruit Juice ,Hydrolyzed Hibiscus Esculentus Extract , Polysorbate 60 ,Phospolipids , Sodium Dehydroacetate ,Ginkgo Biloba Extract,Crataegus Monogina Fruit Extract ,Silybum Marianum Extract ,Sorbitian Isostearate, Citrus Aurantium Amara Flower Extract,Hydrolyzed Wheat Protein,Foeniculum Vulgare Extract ,Daucus Carota Extract ,Macrocystis Pyrifera Extract , Coco-Glucoside ,Glycerine Max (Soybean) Symbiosome Extract, Caprylyl Glycol, Saccharomyces Ferment Filtrate, Saccharomyces Cerevisiae Extract , PEG-60 , Al;mond Glycerides , Alcohol Denat , Pyrus Malus (Apple) Root Extract ,Cetyl Hydroxyethylcellulose,Cof fea Arabica Extract , Ilex Paraguariensis Extract,Citric Acid ,Glaucine ,Medicago Sativa Extract ,Palmitoyl Tetrapeptide-7 , Biotin CI 77891, CI 14700 , CI 60730 <1011685-013>
Korektor Cellulitu trilaser, Avon,Anew Clinical

Aqua, isopropyl palmitate, glycerin, glycolic acid, propylene glycol, behenyl alcohol, ethylhexyl methoxycinnamate, PEG-40 stearate, PVM/MA decadiene crosspolymer, steareth-2, lauryl lactate, phytol, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, parfum, tetrahydrodiferuloylmetha ne, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, dimethicone, squalane, menthol, sodium hydroxide, trimethylsiloxysilicate, butyrospermum parkii butter, butea frondosa flower extract, disodium edta, panthenol, tocopheryl acetate, tetrahydrodemethoxydiferu loylmethane, polysorbate 60, tetrahydrobisdemethoxydif eruloymethane, steareth-20, xymenynic acid, saccharomyces ferment filtrate, crataegus monogyna extract, celosia cristata extract, PEG-60 almondglycerides, pyrus malus (apple) root extract, daucus carota extract, cetyl hydroxyethylcellulose, prunella vulgaris flower/leaf/stem extract, coffea arabica seed extract, glycine max (soybean) symbiosome extract, ilex paraguariensis extract, palmitoyl tetrapeptide-7, foeniculum vulgare extract, CI 14700, CI 19140 <1008888-006>
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2009-06-13 o 12:24
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 12:45   #709
neverend
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam wszystkie wizażanki!
Mam jedno małe pytanie i bardzo proszę o odpowiedź.
Mam cerę tłustą, trądzikową, występują zaskórniki zamknięte i ropne krostki. Używam podkładu Max Factor Lasting Performance. Kupiłam go, ponieważ cieszył się bardzo dobrą opinią jako podkład do takiej właśnie skóry.
Jednak zastanawia mnie fakt, czy Sodium Chloride, która jest składnikiem bardzo komedogennym znajdująca się na 9 miejscu w składzie nie zaszkodzi mi? Czy jest na tyle daleko, że nie wykazuje takiego działania?
Bardzo proszę Was o odpowiedź!!

Poniżej podaję skład Mac Factor lasting performance:

Aqua, Cyclomethicone, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Dimethicone, Talc, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Dimethicone Copolyol, Sodium Chloride, PVP, Laureth-7, Arachidyl Behenate, Sodium Dehydroacetate, Trihydroxystearin, Propylparaben, Methicone, Methylparaben, Synthetic Wax, Silica, Cetyl Dmethicone Copolyol, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Ethylene/Methacrylate Copolymer, Ethylene Brassylate, Sodium Acetate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate. [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499]
neverend jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-13, 14:31   #710
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witaj neverend
Akurat skład Lasting Performance L_V już analizowała. Prosze, oto link:

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2728
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 14:37   #711
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu tego składu. Jestem tutaj całkowicie nowa, zapoznam się na pewno ze słownikiem, ale póki co wolę zasięgnąć opinii ekspertów.
Lirene: esencja wygładzająco-rozjaśniająca na dzień z filtrem UV.
Skład: Aqua, Gliceryn, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Prunus Persica (Peach) Kernel Oil, Dimethicone, Sucrose Cocoate, Paraffinum Liquidum, Sorbitan Stearate, Tocopheryl Acetate, Octocrylene, Polyacrylamide, Cyclopentasiloxane, Cycklohexasiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Polysorbate 80, Hydrolyzed Elastin, BHA, Nonapeptide-1, Methylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantion, Propylparaben, Parfum.

Z góry bardzo dziękuję.
Dodam, że obecnie na noc stosuję Acne Derm w celu likwidacji przebarwień i chciałam czymś wzmocnić jego działanie. Czy ta esencja da radę?
Na zielono- filtry UVB
na pomarańczowo- Parsol
na czerwono- poliakrylamid (który u mnie od razu dyskwalifikuje ten kosmetyk)
Trzeba uważać bo może zapchać. A składników złuszczających moje ślepe oczyska nie zauważyły.
Filtr niezbyt dobry.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 10:19   #712
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Fuzukatsu bardzo Ci dziękuję, nie podejrzewałam, że jednak ktoś odpowie
A co sądzisz o jego właściwościach rozjaśniających? Liczę, że choć minimalnie wybieli czerwone plamki po pryszczach... A co do filtra to i tak używam SPF 50 po wchłonięciu tej esencji.
Mówisz, że zapychacz? Bo ciągle wyskakuje mi coś na czole, wcześniej nie miałam takich problemów. Poużywam jeszcze z tydzień, jak nadal tak będzie to zrezygnuję.
Dzięki raz jeszcze
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 18:24   #713
(:martyna:)
Raczkowanie
 
Avatar (:martyna:)
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 89
GG do (:martyna:)
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

co sądzicie o tym składzie? odpowiedni dla nastolatki z "lekkim" trądzikiem?

Essence, Soft Touch Mousse Make-up (Podkład w musie)

skład:
Cyclomethicone, Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Silica, Phenyl Trimethicone, Talc, C30-45 Alkyl Methicone, C30-45 Olefin, Tribehenin, Triethoxycaprylsilane, Methicone, Paraffinum Liquidum, Phenoxyethanol, Methylparaben,
Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, [ /- Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499, Ci 77891].
__________________
Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby:
albo tak, jakby nic nie było cudem,
albo tak, jakby cudem było wszystko.

Albert Einstein
(:martyna:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 19:21   #714
green tee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu 2 kosmetyków:
1. Krem przeciwzmarszczkowy do opalania Protectyl Vegetal, Yves Rocher
(przepisywałam skład na kolanie, w salonie, poganiana przez rodzinę - mam nadzieję, że bez błędów):
aqua,alyl benzoate, dimethicone,
octocrylene, ethylhexyl triazone, propylene glycol, methylene bis-benzotriazolyly tetramethyl butylphenol, ethylhexyl salicylate, dicaprylyl carbonate, buthylene glycol, bis-ethylhexylphenol methoxyphanyl triazine, steareth-21, stearyl alcohol, gliceryn, hydroxyethyl acrylate/sodium acrylodimethyl taurate copolymer, sqalen, PEG-40 hydrogenated castor oil, methlyparaben, polysorbate 60, xanthan gum, tocopheryl acetate, tetrasodium EDTA, alantoina, sodium hydroxide, ethlparaben, olej z makadamii (oraz olej z dwóch jeszcze roślin, których nazw nie mogę odczytać :/ )

2. Sol anti-ageing 20 Medium Face Sun Cream, Oriflame
(ze strony producenta):
AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BUTYLENE GLYCOL, STEARETH-2, DIISOPROPYL ADIPATE, STEARETH-21, PVP/HEXADECENE COPOLYMER, CETEARYL ALCOHOL, SORBITOL, ISODECYL NEOPENTANOATE, DIISOPROPYL SEBACATE, LAURYL LACTATE, TETRAHYDROXYPROPYL ETHYLENEDIAMINE, CAPRYLYL GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, DECYL GLUCOSIDE, PARFUM, XANTHAN GUM, METHYLPARABEN, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, IMIDAZOLIDINYL UREA, PROPYLPARABEN, DISODIUM EDTA, HEXYL CINNAMAL, LINALOOL, GLYCINE SOJA OIL, PROPYLENE GLYCOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, PHENOXYETHANOL, BHT, CITRONELLOL

Przekopywałam się przez forum, lecz wolałabym od kogoś kompetentnego się dowiedzieć, czy te kremy mają fotostabilne filtry oraz czy nie zaszkodzą młodej skórze (we wrześniu skończę 23 lata, pani w YR stwiedziła, że mi nie zaszkodzi, podpierala to przejściem odpowiedniego kursu). W YR zrobili mi próbkę na miejscu i muszę stwiedzić, że krem mnie nie zapchał oraz spokojnie dało się zmatowić twarz transparentym pudrem (i tu pojawia się kolejne pytanie, czy nie zdestabilizuje mi on filtrów? W obu kremach?).
Dziękuję z góry i pozdrawiam
green tee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 19:38   #715
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Fuzukatsu bardzo Ci dziękuję, nie podejrzewałam, że jednak ktoś odpowie
A co sądzisz o jego właściwościach rozjaśniających? Liczę, że choć minimalnie wybieli czerwone plamki po pryszczach... A co do filtra to i tak używam SPF 50 po wchłonięciu tej esencji.
Mówisz, że zapychacz? Bo ciągle wyskakuje mi coś na czole, wcześniej nie miałam takich problemów. Poużywam jeszcze z tydzień, jak nadal tak będzie to zrezygnuję.
Dzięki raz jeszcze
Ach, dopiero teraz zauważyłam że zawiera witaminę A, ale ona nie ma nic do rozjaśniania. Nie znam się na substancjach rozjaśniających. Na razie potrafięocenić, czy filtry w danym kosmetyku są stabilne oraz czy nie zapycha. Ewentualnie o szkodliwych substancjach coś wtrącić. Kwasów tu nie widzę. Jednak składnik BHA mnie intryguje. Wygląda to na kwasy beta-hydroksylowe ale nie jestem całkowicie pewna. Dopiero zaczynam 'studiować' kwasy:P Dalej inne nieprzyjemne substancje i parabeny. Generalnie cały krem wg mnie nie jest szałowy.

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-06-14 o 19:40
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 15:14   #716
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Chciałam się tak nieśmiało przypomnieć:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=425
i
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=656
Który z tych kremów (mam na myśli porównanie kremów do twarzy) jest bardziej godny zainteresowania?
aferka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 00:25   #717
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Soraya, Balsam do opalania wodoodporny SPF 45 (wysoka ochrona)

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnmate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Ethylhexyl Triazone,Decyl Oleate, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate,Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylopropional (Lilal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool

w KWC http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23887

Bardzo prosze o zerkniecie na ten skład kremu Sorayi Mysle o nim jako o alternatywie dla Avenki. Wyglada w porzadku zawiera stabilny Uvinul A Plus , do tego nie widze nigdzie w składzie tak ulubionego przez ta firme podrazniajacego konserwatnu DMDM Hydantoin - chyba ze cos mi padlo na oczy w tej chwili xD
Mogłoby to byc, zeby Soraya wypusciła taki porzadny kremik ? Pozostała kwestia ZAPYCHANIA - Potencjalnie nie wyglada na zapychajacy, jednak Cocoglycerides, wygladaja podejrzanie dla mnie
anyway, prosze o rade

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-06-17 o 02:04
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 07:53   #718
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hej nie znalazlam w wyszukiwarce (jesli jest to przepraszam) poszukuje biochemicznej oceny olejku ISANA MED

Skład: Glycine Soja, Mipa Laureth Sulfate, Laureth-4, Hellianthus Annuus, Parfum, BHT, Panthenol, Tocopheryl Acetate

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...d-duschol.html
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 08:16   #719
magdemo
Raczkowanie
 
Avatar magdemo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 59
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę kremu
Soraya Maxima Dermo-Therapy, krem, redukuje zaczerwienienia, c.naczynkowa, 2x25ml
INCI załączam także fotke.
Ja mam wrażenie że mnie coś zapycha....i niestety mam wrażenie niedostatecznego nawilżenia oraz w miejscu gdzie mam lekko zaczerwieniona skórę krem mnie jeszcze bardziej podraznił
No cóż mam wrażliwą cerę, moje podejrzenia to
zapychanie - decyl oleate ???...i chyba Cetearyl Alcohol, Ceteareth-12.
Jak uważacie?
a za podrażnienie to - nie wiem właśnie



INCI):
Aktywator żelowy: Aqua. Pentylene Glycol. Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Propylene Glycol, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Panthenol. Allantoin, Tocopherol, Carbomer, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil.
Krem nawilżający:Aqua, Ethylhexyl Stearate, Decyl Oleate, Pentylene Glycol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-12. Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Propylene Glycol. Ceteareth-20. Paratlinum Liquidum. Vitis Vinitera (Grape) Leaf Extract, Dimethicone, Tocopherol. Panthenol, Allantoin, Saphora Japonica Rutin, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Carbomer
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg maxima.jpg (105,9 KB, 7 załadowań)

Edytowane przez magdemo
Czas edycji: 2009-06-18 o 11:55 Powód: dodatkowe informacje po 14 dniach uzywania
magdemo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 19:49   #720
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Malinn Pokaż wiadomość
hej nie znalazlam w wyszukiwarce (jesli jest to przepraszam) poszukuje biochemicznej oceny olejku ISANA MED

Skład: Glycine Soja, Mipa Laureth Sulfate, Laureth-4, Hellianthus Annuus, Parfum, BHT, Panthenol, Tocopheryl Acetate

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...d-duschol.html
Jeśli mogę to dołączę się do prośby. Chciałabym wiedzieć czy ten olejek jest zapychający i czy będzie się nadawał do tłustej cery.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:46.