jak pominąć pomarańczowy kolor przy rozjaśnianiu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-30, 23:26   #1
Sasame
Raczkowanie
 
Avatar Sasame
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 417

jak pominąć pomarańczowy kolor przy rozjaśnianiu?


Witam,

Już szybko przedstawiam moją sytuację:

Obecnie mam część włosów rozjaśnioną na biało [góra + boki], a cała reszta jest czarna [tył głowy, spód po bokach i w grzywce]. Ostatnio doszłam do wniosku, że tej czerni jest za dużo i chcę to rozjaśnić. Nie chcę natomiast przechodzić od razu do pomarańczowego. Czy istnieje szansa, że udałoby się najpierw rozjaśnić je do jakiegoś brązu, lub nawet lekko rudawego koloru, a potem do blondu? Mój naturalny kolor to średni/jasny blond.

Zaznaczam, że na czarno włosy miałam farbowane tylko jeden raz farbą z drogerii [Garnier], a nie fryzjerską, i obecnie mam ok 3cm odrostów [których i tak przy mojej fryzurze nie widać ani trochę]. Do tego w niektórych miejscach, przy dziennym świetle włosy wydają się być brązowawe, a nie czarne.

Mam zamiar sama kupić rozjaśniacz, bo mojej fryzjerki teraz nie ma i muszę iść do innej, a ona używa rozjaśniaczy z amoniakiem, czy innym koszmarem. Kupuję L'oreal Professionel Platinium.

Zastanawiam się też na tym, czy może nie rozjaśnić wszystkich włosów... Tylko nie wiem, w czym będzie mi lepiej. Załączam fotki. Niestety, tylko z niebieskimi włosami, bo nie robiłam sobie zdjęć zanim je pofarbowałam ^^;

http://i255.photobucket.com/albums/h...e/32cb2718.jpg
http://i255.photobucket.com/albums/h...e/8f419a12.jpg

z góry dziękuje za pomoc
__________________
Unerukoshi Kuroi Bareriina

- The Black Ballerina dances shaking her hips...

Sasame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 09:56   #2
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: jak pominąć pomarańczowy kolor przy rozjaśnianiu?

Ciężko będzie tego uniknąć. Brązowy barwnik utlenia się szybciej, rudo-złoty ciężej i stąd rudości. Rozjaśnianie z czerni od razu do blondu to zabójstwo dla włosów (wykruszą się), więc możesz położyć profesjonalną farbę w odcieniu jasnego brązu z rozjaśniaczem 12 % - nie gwarantuję, że nie będzie śladu rudości, ale nie będzie to ognisty oranż a za jakiś czas rozjaśnić je i nadać oczekiwany kolor.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 10:45   #3
Sasame
Raczkowanie
 
Avatar Sasame
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 417
Dot.: jak pominąć pomarańczowy kolor przy rozjaśnianiu?

tak, wiem, że przejście od razu do blondu pozbawiłoby mnie wszystkich włosów, dlatego chcę zrobić miesięczną przerwę pomiędzy zabiegami. Nie chcę tylko chodzić z pomarańczowymi włosami. Jakieś brązowo-rudawe jeszcze bym zniosła, ale nie pomarańczowe [choć miałam kiedyś pomarańczowe z tonera z fioletowymi pasemkami ale to co innego]


Dziękuję za odpowiedź ^^
__________________
Unerukoshi Kuroi Bareriina

- The Black Ballerina dances shaking her hips...

Sasame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 11:50   #4
sugah
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 38
Dot.: jak pominąć pomarańczowy kolor przy rozjaśnianiu?

a ktore farby maja 12%? bo ja mam sprany braz jasny i chce przejsc na blond sredni, nie wiem czy mi sie uda..
sugah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:58.