Triki,sposoby uzywania mineralow:) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-13, 13:39   #31
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
niekoniecznie tym roztworem można spryskac woda termalną albo hydrolatem. Podkład wtapia się w skórę i nie ma pudrowego suchego efektu.
ok, ale czeka się aż woda, tudzież inna ciecz, wsiąknie? i wtedy pudrem?
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 14:40   #32
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
ok, ale czeka się aż woda, tudzież inna ciecz, wsiąknie? i wtedy pudrem?
tak, nie pudruję twarzy gdy jest mokra.
Spryskuję ją tą mieszanką (hydrolat plus woda) za pomocą buteleczki która rozpyla bardzo drobno więc twarz po popsikaniu nie jest mokra tylko lekko wilgotna
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 18:37   #33
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Poczytałam o testowaniu odcieni - mam pytanie - czy te nakładane "paseczki" kolorów na twarzy mają być grubsze, cieńsze - mają się odcinać od twarzy czy jednak nałożyć tylko delikatną smugę? Wymalować jeden policzek jednym kolorem, drugi innym? Jaki jest według was najlepszy sposób i recepta?
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 18:42   #34
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Poczytałam o testowaniu odcieni - mam pytanie - czy te nakładane "paseczki" kolorów na twarzy mają być grubsze, cieńsze - mają się odcinać od twarzy czy jednak nałożyć tylko delikatną smugę? Wymalować jeden policzek jednym kolorem, drugi innym? Jaki jest według was najlepszy sposób i recepta?
Grubsze czy cieńsze - to nie ma znaczenia, byleś w ogóle widziała gdzie są. Szerokość palca w zupełności wystarczy. A co do odcinania - będą się odcinać tylko odcienie nie pasujące, ten który się nie odcina, tylko stapia ze skórą to będzie właśnie Twój idealny kolor.
I czy nałożysz wszystko na jeden czy na oba policzki - to też nie ma znaczenia.

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-02-16 o 23:41 Powód: literówki
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 18:53   #35
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Grubsze czy cieńsze - to nie ma znaczenia, byleś w ogóle widziała gdzie są.


Rozumiem, dziękuję
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 19:49   #36
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość


Elfie hydrolat aloesowy lub z zielonej herbaty, kupuję tu http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-hydrosols.html
Dzieki Aga-sprobuje znalesc cos podobnego tutaj.Na razie testowalam dzisiaj tonik dla cery wrazliwej z zawartoscia wody mineralnej,aloesu i gliceryny.Bede testowac tez hydrolat rozany.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 20:28   #37
alukah
Raczkowanie
 
Avatar alukah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Wiadomości: 33
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

To ja też podzielę się moimi drobnymi sztuczkami.

Wciąż szukam swojego idealnego ocienia i idealnej formuły. Obecnie najlepszy odcień jest nieco za ciemny (minimalnie, ale na "teście paskowym" to zauważalne) i trochę zbyt mało kryjący. Radzę sobie z tym dodając do niego szczyptę korektora Intensive Fair. Wystarczy dokładnie je wymieszać i dopiero nabrać na pędzel. Krycie poprawione, odcień rozjaśniony, cel osiągnięty.

Ponieważ lubię efekt rozświetlonej cery, często do do podkładu dodaję też odrobinę korektora Pearl Beige. Nie zauważyłam zmiany koloru, a cera nabiera gładkości i blasku. Nawet przy silnie kryjącej formule intensive możliwy jest atrakcyjny "glow".

Podkład, korektor i róż nakładam zawsze na sucho. Żeby utrwalić makijaż i sprawić, by wtopił się w skórę, na koniec zwilżam wacik wodą termalną, tonikiem lub hydrolatem (co akurat mam pod ręką), odciskam i miejsce przy miejscu delikatnie stempluję całą twarz. Wolę tę metodę od omiecenia twarzy zwilżonym pędzlem, bo miałam wrażenie, że każdym pociągnięciem ścieram podkład ze skóry. Spryskiwanie twarzy mgiełką z atomizera wydawało mi się z kolei mało dokładne. Wacik pozwala mi dodatkowo skontrolować, czy aby nie przesadziłam z ilością minerałów - po całym zabiegu powinien być prawie czysty.
alukah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 20:52   #38
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Sposób z wacikiem mi się podoba, minutkę dodac do makijazu trzeba ale sprytne.
Co do mieszania podkładu z pearl beige z edm to znakomity sposob- pisa;am o nim na edm, dawałaś pewno niewiele, przy dodaniu korektora 1:2 rozjasniasz o 1 lub pol tonu i zyskujesz glow z kryciem ( w ten sposob powstal jeden z korektorow pod oczy), do rozjasniania podkladu_glow drobinkowy ?nie perla jak pearl beige/ nadaje się z dzialu róży "wet sand" natomiast do rozjasniania bez polysku jest w dziale cieni jeden bialy.
Wszystkie sposoby sa zalecane przez producenta-nie obciażą naszej skóry itd
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 11:38   #39
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
tak, nie pudruję twarzy gdy jest mokra.
Spryskuję ją tą mieszanką (hydrolat plus woda) za pomocą buteleczki która rozpyla bardzo drobno więc twarz po popsikaniu nie jest mokra tylko lekko wilgotna
Agabil, cz w Twojej ocenie efekt jest taki sam jak po spryskaniu , dajmy na to woda termalna czy hydrolatem pedzla i potem aplikacji podkładu (o ile stosowałas ten sppsób, ale watpie aby taka makijazowa mistrzyni nie sprobowała tego triku)? Czy tez ma jakąs przewagę?
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 11:50   #40
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Sposób z wacikiem mi się podoba, minutkę dodac do makijazu trzeba ale sprytne.
Co do mieszania podkładu z pearl beige z edm to znakomity sposob- pisa;am o nim na edm, dawałaś pewno niewiele, przy dodaniu korektora 1:2 rozjasniasz o 1 lub pol tonu i zyskujesz glow z kryciem ( w ten sposob powstal jeden z korektorow pod oczy), do rozjasniania podkladu_glow drobinkowy ?nie perla jak pearl beige/ nadaje się z dzialu róży "wet sand" natomiast do rozjasniania bez polysku jest w dziale cieni jeden bialy.
Wszystkie sposoby sa zalecane przez producenta-nie obciażą naszej skóry itd
A czy podkład się nie ściera jak tak się przykłada wacik? Bo faktycznie sposób bardzo ciekawy
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 12:23   #41
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
Agabil, cz w Twojej ocenie efekt jest taki sam jak po spryskaniu , dajmy na to woda termalna czy hydrolatem pedzla i potem aplikacji podkładu (o ile stosowałas ten sppsób, ale watpie aby taka makijazowa mistrzyni nie sprobowała tego triku)? Czy tez ma jakąs przewagę?
chodzi o aplikację na mokro zwilżonym pędzlem do podkładu? Owszem, stosowałam w zasadzie oba sposoby niewiele się różnią efektem, jednak wolę aplikację na sucho a potem spryskanie gdyż oszczędza to mój czas, który rankiem przed pracą jest na wagę złota. Zwilżonym pędzlem dłużej trwało, trzeba było odpowiednio co jakiś czas zwilżać, odciskiwać w ręcznik papierowy by nie był za mokry , pilnować by nie był też za suchy itp. A na sucho wcieram lekko flatem, spryskuję , w czasie gdy twarz jest jeszcze wilgotna maluję oczy, po wyschnięciu jej nakładam puder wykańczający oraz róż i finito
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2009-02-20 o 12:25
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 12:54   #42
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
chodzi o aplikację na mokro zwilżonym pędzlem do podkładu? Owszem, stosowałam w zasadzie oba sposoby niewiele się różnią efektem, jednak wolę aplikację na sucho a potem spryskanie gdyż oszczędza to mój czas, który rankiem przed pracą jest na wagę złota. Zwilżonym pędzlem dłużej trwało, trzeba było odpowiednio co jakiś czas zwilżać, odciskiwać w ręcznik papierowy by nie był za mokry , pilnować by nie był też za suchy itp. A na sucho wcieram lekko flatem, spryskuję , w czasie gdy twarz jest jeszcze wilgotna maluję oczy, po wyschnięciu jej nakładam puder wykańczający oraz róż i finito
Dzieki
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 16:12   #43
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Dobry pomyslPrzydaloby sie u mnie to wyprobowac-nie znalazlam jednak jeszcze toniku lub termalki ktora by mnie nie podrazniala.
U mnie sprawdzają się tonik i woda termalna LRP, zero podrażnień, a tonik wręcz ma działanie łagodzące

To i ja opiszę swój rytuał dziennego makijażu wykonanego minerałami:

  1. Przecieram skórę tonikiem, czekam do wyschnięcia
  2. Jeśli nakładam krem na buziola i pod oczy to czekam kilka minut aby się wchłonął
  3. Pryskam twarz wodą termalną, przecieram czystym pędzlem
  4. Nabieram podkład na pędzel maczając go w proszku wysypanym na pokrywkę, nie otrzepuję i nie rozmazuję po dłoni, żeby proszek nie wszędzie nie fruwał
  5. W momencie kiedy skóra jest prawie sucha stempluję czoło, następnie policzki, potem lekko kolistymi ruchami, pamiętając o kierunkach, rozprowadzam całość po twarzy
  6. Nakładam korektor pod oczy
  7. Omiatam twarz pędzlem (bez dokładania podkładu) szczególnie w okolicach pod oczami, aby rozetrzeć granicę korektora
  8. Spryskuję twarz wodą termalną i czekam do wyschnięcia
  9. W razie potrzeby dokładam korektora i ponownie spryskuję, czekam do wyschnięcia
  10. Nakładam któryś z pudrów wykończeniowych, tak samo jak przy podkładzie maczając i stemplując
  11. Maluję oczy cieniami i kredką, ewentualnie robię liner z cienia
  12. Omiatam twarz pędzlem od pudru (bez dokładania)
  13. Nakładam róż
  14. Maluję rzęsy tuszem
  15. I tak spoźniona blondyna wybiega z domu do pracy

Co używam:
proszki - podkład, korektor, puder wykończeniowy, cienie z paletki, róże EDM
pędzle - LHKabuki EDM, EyeKabukiB EDM oraz do cieni Sephora
pielęgnacja - woda i tonik LRP, krem ActiveC LRP, krem pod oczy SkinCeuticals
tradycyjna kolorówka - kredka ArtDeco, tusz Dior

Moim zdaniem ta metoda pozwala na o zdecydowanie równomierniejsze rozłożenie podkładu
W przypadku pryskania pędzla zawsze miałam więcej podkładu w miejscu pierwszego przyłożenia pędzla i niby się rozcierało, ale.. z drugiej strony ja to jestem pedantyczna, więc może dlatego marudzę
Nakładanie zupełnie na sucho jest fajne, ale zdecydowanie mniej kryjące, więc póki co odpada

Wasze rady sprawiły, że nakładanie proszków od początku okazało się dziecinnie proste

Edytowane przez Kmee
Czas edycji: 2009-02-20 o 16:14 Powód: +
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 16:30   #44
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Kmee chetnie bym Twoje zdjecie przed i po zobaczyla
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 16:34   #45
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Oki, teraz będzie weekend to się pomaziam i podeślę swoją radosną twórczość
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 22:02   #46
alukah
Raczkowanie
 
Avatar alukah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Wiadomości: 33
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
A czy podkład się nie ściera jak tak się przykłada wacik? Bo faktycznie sposób bardzo ciekawy
Nie wiem jak u innych, ale u mnie - nie, nie ściera się. Miałam ten problem, kiedy przecierałam twarz zwilżonym pędzlem. Wtedy faktycznie miejscami jakby pogarszało się krycie, korektor tajemniczo znikał ze strategicznych miejsc, a róż nie zawsze był tylko tam, gdzie chciałam go widzieć. Wacikiem nie pocieram twarzy, a tylko lekko przykładam go do skóry. Po wszystkim zwykle jest naprawdę minimalnie "przybrudzony" i nie ma na nim śladu różu, więc wyraźnie niczego nie ściera (no, chyba że za dużo podkładu nałożyłam, wtedy trochę więcej na waciku go zostaje). Korektor też zostaje tam, gdzie go nałożyłam. A cała twarz taka gładka i świetlista się robi, jak zawsze po zwilżeniu minerałów. Bardzo fajny efekt.

No i zgadzam się z pastereczką, że warto pokombinować z mieszaniem różnych proszków. Można mieć podkłady o różnych właściwościach na każdy dzień. A jaka frajda, jak taki samodzielny eksperyment dobrze wyjdzie!

Edytowane przez alukah
Czas edycji: 2009-02-20 o 22:03
alukah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 22:24   #47
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Potwierdzam, tez stosuje sposob z wacikiem. Pomaga zwlaszcza gdy twarz wydaje mi sie zbyt upudrowana albo roz zbyt intenstywny.

Oto moja - malo odkrywcza - kolejnosc nakladania mineralow:
1. wklepuje filtr, czekam 15min
2. duzym TBS delikatnie nakladam primer (STF sunlight EDM lub Joppa Finishing Silk Medium) na czolo i brode, czasem dosypuje odrobine minta EDM i mieszam je dokladnie zanim naloze
3. delikatnie wklepuje kropeczki z Magica HR pod oczy (na granicy workow ocznych i policzka, bo moja zmora sa worki, a nie cienie) i na wyrazniejsze przebarwienia
4. wysypuje na pokrywke podklad, porzadnie otrzepuje z proszku pedzel i flat topem stempluje bardzo drobno, miejsce kolo miejsca (EDM / Joppa Simple Radiance / Pure Luxe)
5. resztkami podkladu delikatnie stempluje przebarwienia, jesli je nadal widac, za pomoca foundation brush EDM (nie mam teraz odpowiedniego korektora, a zoltego PureLuxe nie umiem uzywac)
6. jesli nie chce widocznego makijazu, to nakladam na powieki Joppa Sheer w roli cienia i bardzo delikatnie maluje rzesy, ewentualnie kreski gel-linerem Inglota
7. nakladam roz Inglotowym angled albo/i delikatnym fan brush jesli chce polozyc mocniejszy bronzer (czekam na duo fiber z SN)
8. calosc omiatam pudrem wykanczajacym (ostatnio Joppa Medium) za pomoca LH kabuki, rozcieram granice rozu jesli je widac
9. tak jak wspominalam, jesli uznam ze tego potrzebuje, stempluje twarz zwilzonym termalka wacikiem
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 22:35   #48
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

primer z zielonym korektorem- no no, jeszcze o tym nikt nie pisal o ile pamiętam. Jak dla mnie przewygodne i bezpieczne, nawet zamowie sobie pearl mint do tego
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 23:23   #49
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
primer z zielonym korektorem- no no, jeszcze o tym nikt nie pisal o ile pamiętam. Jak dla mnie przewygodne i bezpieczne, nawet zamowie sobie pearl mint do tego
Ja tez wlasnie do tego zamowilam pearl mint Ale korektora musi byc maciupenko i nie maziam ta mieszanka calej twarzy tylko "brzegi" - gorne czolo, boki polikow, dol brody.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-21, 15:57   #50
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez alukah Pokaż wiadomość
Żeby utrwalić makijaż i sprawić, by wtopił się w skórę, na koniec zwilżam wacik wodą termalną, tonikiem lub hydrolatem (co akurat mam pod ręką), odciskam i miejsce przy miejscu delikatnie stempluję całą twarz. Wolę tę metodę od omiecenia twarzy zwilżonym pędzlem, bo miałam wrażenie, że każdym pociągnięciem ścieram podkład ze skóry. Spryskiwanie twarzy mgiełką z atomizera wydawało mi się z kolei mało dokładne. Wacik pozwala mi dodatkowo skontrolować, czy aby nie przesadziłam z ilością minerałów - po całym zabiegu powinien być prawie czysty.
Skorzystałam dzisiaj z Twojego patentu z wacikiem i baardzo mi się on podoba. Mogę dzięki temu wrócić do zwilżania twarzy po położeniu na sucho minerałów. Zarzuciłam ten ostatni krok w chwili gdy zaczęłam używać filtrów. Obawiałam się, że takie spryskanie twarzy może przyczynić się do spłynięcia filtra. Metoda w wacikiem jest subtelniejsza, a efekt wtopienia podkładu w skórę też się uzyskuje. I wacik jest rzeczywiście czyściutki.
Dziękuję za podzielenie się tym ciekawym pomysłem.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 11:10   #51
alukah
Raczkowanie
 
Avatar alukah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Wiadomości: 33
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Bardzo się cieszę, że u mój sposób się przydał.
alukah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 12:42   #52
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Moze prymitywny, ale fajny dzisiaj patent odkrylam. Pomieszalam na spodeczku odrobine bronzera z rozem Natural EDM. Wymieszalam porzadnie i wtarlam calosc w duo fiber. Najpierw otrzepalam na reku, zeby pierwsza warstwa nie byla zbyt intensywna, dopiero potem na buzie. Efekt: delikatny lekko opalony efekt bronzera + niesamowite wygladzenie rozswiatlajacym Naturalem. Polecam! Dodam, ze wczesniej probowalam osobno klasc bronzer i dopiero pozniej na twarz Natural albo Wet Sand, zmiksowane daje lepszy efekt.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 15:33   #53
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

a ja znalazłam fajny sposób na minerały dla cer bardzo tłustych (lub normalnych w bardzoupalne lato)..
mam żel aloesowy forever i dodaję do niego podkład. Mieszam dokladnie na podstawku... i na twarz. Wiadomo, że zmoczony podkład ciemnieje, więc można wykorzystać 'nietrafione' za jasne probki podkładów. Moj żel trzyma sie baaaaaardzo długo, praktycznie nie do zdarcia, ale krycie jest nie takie jak przy normalnym nakładaniu, wiec albo się wspomagamy sypkim, albo i nie..
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 23:28   #54
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Odkopuję ten wątek bo nie chcę zasmiecac makijazowego...

takiech kilka uwag dla niezzawansowanych makijazowo jesli chodzi o oczy:
*oglądałam wiele filmików na YT zeby podglądnąc jak machac tymi pędzelkami
*zakupiłam pędzle z CS (i joppa i silknaturals)
i udało mi się
moje miki dobrze sie miksują ze sobą
ale lepiej uzywac tych duochrome, czyli z polyskiem np sage blue z CS niebiesko zielona Xiantic, zolto zielona i od razu latwiej przejscia zrobic
po drugie uzywac bazy - ja uzywam bazy egm- bez niej niebo a ziemia, szczególnie po dluzszym czasie
moim trikiem na odswiezenie spojrzenia jest korektor na skrzzydelku noska przy oku, o ile nie masz czeroko rozstawionych oczu

dziękuję Cathy za namowy i zrobienie chrapki na parę makijazy zmodyfikowanych
Jeszcze Sylwie sprobuje kiedys nasladowac, ale nie wiem czy takie mocne i maty uda mi sie wycwiczyc
mam w pamieci jedno oczko Frantic tez do zrobienia
a i inne dziewczyny chetnie podpatruję
i Małakobietka mi sie przypomniala z pastelami
i Agabil mi dala kilka wskazowek

jednym zdaniem-jest o czym myslec i co robić

na szczescie jeszcze nie przekraczam 10minut przeznaczonych na makijaz ale jak tak dalej pojdzie to....

nie kryguje sie co do umijetnosci, kreske zawsze dobra umialam robic, a reszty sie uczę i mysle ze baza i pedzle to okolo 50 zl, ktore warto wydac dla wlasnej wygody.
I jeszcze powtórnie dziekuje za mile slowa!
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2009-07-30 o 23:30
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 07:35   #55
reziolki
Raczkowanie
 
Avatar reziolki
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: okolice Lubina
Wiadomości: 487
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Ja zauważyłam, że mój podkład trzyma się lepiej i nie waży sie jeśli rozcieram go pędzlem FTB kilka minut, nawet w upały mój podkład wygladał świetnie, oczywiście primer i wykończeniówka obowiązkowa. Czyli porządne roztarcie podkładu u mnie to podstawa (a robiąc to FTB to sama przyjemność)

Co do oczu to popieram Pastereczkę - baza i pedzle to podstawa, nad technika trzeba pracować
__________________
Walczę z kilogramami
reziolki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 18:56   #56
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie
 
Avatar samotna w sieciiiiiii
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 224
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Przeczytałam wszystkie wasze rady, ale dalej mam problem z nakładaniem podkładu(intensive), otóż wogóle się nie wtapia w skórę, jest widoczny, podkreśla skórki i szybko spływa. A jak dotkne buzi to sie rozmazuje i mam go na rękach.
Próbowalam psikac hydrolatem na sam koniec ale to nie przynosiło upragnionego efektu.
Moze napisze co po kolei robię: na twarz przetarta hydrolatem mietowym daje humektan zmieszany z zelem hialuronowym, na to puder kaolinowy(jako baza) lub bambusowy(tez baza), potem nakladam podklad, spryskuje hydrolatem, na to puder bambusowy i róz.
Jak mogę zaradzić na opisane powyzej problemy? Macie pomysły?
samotna w sieciiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 19:04   #57
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez samotna w sieciiiiiii Pokaż wiadomość
Przeczytałam wszystkie wasze rady, ale dalej mam problem z nakładaniem podkładu(intensive), otóż wogóle się nie wtapia w skórę, jest widoczny, podkreśla skórki i szybko spływa. A jak dotkne buzi to sie rozmazuje i mam go na rękach.
Próbowalam psikac hydrolatem na sam koniec ale to nie przynosiło upragnionego efektu.
Moze napisze co po kolei robię: na twarz przetarta hydrolatem mietowym daje humektan zmieszany z zelem hialuronowym, na to puder kaolinowy(jako baza) lub bambusowy(tez baza), potem nakladam podklad, spryskuje hydrolatem, na to puder bambusowy i róz.
Jak mogę zaradzić na opisane powyzej problemy? Macie pomysły?
na 90% nakladasz za duzo n jedna warstwe, juz kiedys pisalysmy w innym watku ze nie ma prawa podklad sie odbijac gdzies- od ery mineralow mam czysty telefon no i polecam tez inne firmy.
Podkladu naprawde bierze sie minimalnie i mozna kilka wqarstw dawac w zaleznosci od krycia jakie chcemy
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 19:41   #58
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez samotna w sieciiiiiii Pokaż wiadomość
Przeczytałam wszystkie wasze rady, ale dalej mam problem z nakładaniem podkładu(intensive), otóż wogóle się nie wtapia w skórę, jest widoczny, podkreśla skórki i szybko spływa. A jak dotkne buzi to sie rozmazuje i mam go na rękach.
Próbowalam psikac hydrolatem na sam koniec ale to nie przynosiło upragnionego efektu.
Moze napisze co po kolei robię: na twarz przetarta hydrolatem mietowym daje humektan zmieszany z zelem hialuronowym, na to puder kaolinowy(jako baza) lub bambusowy(tez baza), potem nakladam podklad, spryskuje hydrolatem, na to puder bambusowy i róz.
Jak mogę zaradzić na opisane powyzej problemy? Macie pomysły?
Pastereczka dobrze mówi, nakładaj mniej Kilka bardzo cieniutkich warstw, ewentualnie zmień podkład, intensive z EDM wg mnie jest średnio-słaby
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 20:22   #59
nefernefer35
Zakorzenienie
 
Avatar nefernefer35
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 395
GG do nefernefer35
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Metoda prób i błedów wyniuchałam,ze dla mnie najlepsze jest nakładanie na sucho flatem, kilka cieniutkich warstw podkładu.
nefernefer35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 21:04   #60
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Cytat:
Napisane przez nefernefer35 Pokaż wiadomość
Metoda prób i błedów wyniuchałam,ze dla mnie najlepsze jest nakładanie na sucho flatem, kilka cieniutkich warstw podkładu.
ja tez na sucho - na mokro jakos tak nieszczegolnnie mi idzie
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.