Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-04, 20:03   #241
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Ja ostatnio kupilam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...y-morskie.html. Dobrze oczyszcza i nie rozpuszcza sie pod palcami no i skład tez przyzwoity ma chyba. Tylko dość tlusty jest. Korah pisała recenzje zresztą .
Fajny peeling, super wygladza, ale jak sobie robię domowy, to mam efekt lepszy antycellulitowy i ujędrniający. Mniej oleju daje i trochę żelu dla efektu myjącego i dlatego.

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Dziekuje wszystkim za mile przywitanie A z jakich sklepów poza helfami można odbierać we Wrocławiu?
np ekodrogeria.pl
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 20:12   #242
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

Oczywiście dam znac co do płynu coslys
Wiecie, ja kupiłam butelke coslys 500ml za 43 zł chyba - jeśli będzie wydajny to naprawde myślę, ze to nienajgorsza cena jak na naturalny. Zresztą wybór w tym temacie raczej niezbyt wielki........
No właśnie jakbym już miała coś kupować, to chyba ten Coslys.

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
a ja sobie wyobrażam spotkanie nas wszystkich !!!
To by dopiero było coś... a ile by się działo !!! rozmowy bez końca i jedno wielkie testowanie...weekend byłby za krótki...hmmm...rozmarzył am się
Oj, działoby się...

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Dziekuje wszystkim za mile przywitanie A z jakich sklepów poza helfami można odbierać we Wrocławiu?
Mydlarnia Wrocławska na Wita Stwosza - nie mają sklepu internetowego, ale sprzedają niektóre produkty z ZSK, Naturado, mydełka LF, peelingi Kanu, eko serię Himalaya Herbals i jakieś rosyjskie naturalne marki (tyle jestem sobie w stanie przypomnieć). Poza tym http://www.ekodrogeria.pl/ i http://kosmetyki-natury.eu/.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 20:58   #243
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Ja nawet w temacie. Ten sklep ma siedzibę we Wrocławiu: http://bioverde-natural.com Ma bardzo tanio firmę Benecos. Odrzuciłam ich dawno, bo nigdzie nie było wzmianki o odbiorze osobistym. Dzisiaj szukałam sklepu z Benecos (bez przebitki cenowej) + z odbiorem we Wrocławiu i znalazłam ich. Napisałam czy istnieje możliwość odbioru i owszem istnieje jak pani jest w Polsce, a będzie po świętach, więc dziewczyny z Wrocławia jeżeli coś chcecie to warto skorzystać. Zaoszczędzacie 11 zł w kieszeni.

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Dziekuje wszystkim za mile przywitanie A z jakich sklepów poza helfami można odbierać we Wrocławiu?
Odbiór osobisty (oprócz tych, co wymieniły dziewczyny) ma również sklep zachustowani.
http://zachustowani.pl/
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2012-04-04 o 20:59
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 20:58   #244
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez PiegiNaNosie Pokaż wiadomość
No mam i fajnie pielęgnuje tylko smrodek intensywny taki apteczny,dodałam parę kropelek olejku eterycznego i troszkę lepiej już oprócz tego mam jeszcze płyn do mycia rąk z tej firmy,ale jeszcze nie używałam.
ale fajowo... echhh ja poki co to mam tylko peeling enzymatyczny i podklad living nature. jestem z obu zadowolona bardzo! mam probki jakiegos myjadla do twarzy, toniku i kremu, ale nie wiem, kiedy mam uzyc... kusi, ale czekam na odpowiedni moment
Cytat:
Napisane przez pussynka Pokaż wiadomość
A ja kupiłam sobie dziś kremiki BD :
ten i ten
trochę tylko mnie zdziwił brak "eko-test" na tym drugim. czy jest w nim cos złego?
ten eko test to masz na mysli znaczek öko test z napisem "gut" albo "sehr gut" itp? to nie to samo co certyfikat. to taka organizacja i sprawdza sklady, czy sa jakies "problematyczne" albo podejrzane skladniki. taki znaczek mozna umiescic na produkcie, ktory byl wziety pod lupe, a sa to pojedyncze produkty a nie cale serie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 21:32   #245
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja nawet w temacie. Ten sklep ma siedzibę we Wrocławiu: http://bioverde-natural.com Ma bardzo tanio firmę Benecos. Odrzuciłam ich dawno, bo nigdzie nie było wzmianki o odbiorze osobistym. Dzisiaj szukałam sklepu z Benecos (bez przebitki cenowej) + z odbiorem we Wrocławiu i znalazłam ich. Napisałam czy istnieje możliwość odbioru i owszem istnieje jak pani jest w Polsce, a będzie po świętach, więc dziewczyny z Wrocławia jeżeli coś chcecie to warto skorzystać. Zaoszczędzacie 11 zł w kieszeni.

Odbiór osobisty (oprócz tych, co wymieniły dziewczyny) ma również sklep zachustowani.
http://zachustowani.pl/
O właśnie, zapomniałam o zachustowanych. Super, że znalazłaś ten bioverde. Już zerkam, co tam ciekawego mają.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 22:21   #246
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Macie pojęcie, że biopiekno.pl właśnie wprowadziło do oferty Tołpę Planet of Nature
Jak można się tak tanio sprzedać!!!!!!!!! I w dodatku dostałam od nich meila, że jakie to cudowne kosmetyki wprowadzili bez PEG'ów. Rozczarowali mnie na maksa
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 22:24   #247
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Tak sobie was podczytuje już od dłuższego czasu
I chciałabym prosić o pomoc
Za miesiąc kończe kuracje retinoidami doustnymi i skóra jest w tym momencie czyściuteńka, ale gdy skończę kuracje obawiam się, że niewłaściwa pielęgnacją mogę wszystko zniszczyć. Przed kuracja miałam strasznie tłustą cerę, nie wiem dokładnie jak się zmieni po odstawieniu leków, ale mam nadzieje że będzie normalna.

Czy mogłybyście mnie nakierować co jest godne polecenia naturalnego do mycia buzi, tonizowania i nawilżania? Dobrze by było jakby produkty nie były strasznie drogie nie zawierały gliceryny i innych zapychaczy.

Byłabym wdzięczna za odpowiedź
Pozdrawiam
Do mycia buzi - najtaniej i najlepiej polecam Babydream żel w niebieskim opakowaniu z pompką (taki -> KLIK) lub żel kremowy Ziaja Ulga.
Do tonizowania - nie wiem, jakie będziesz mieć zalecenia od lekarza, ale jeśli każe stosować coś lekkiego, to hydrolat oczarowy lub lawendowy (z BU, ZSK lub mazideł), spray regenerujący Alva (ale to już drożej i wydajność przeciętna).
Jeśli pozwoli Ci stosować coś mocniejszego, to polecam jakiś tonik z niedużą zawartością kwasów (PHA, BHA lub ewentualnie AHA), profilaktycznie przeciw zatykaniu się porów. Można umieszać samemu (a z takich nie do końca eko produktów, to super jest tonik wybielający z 3% AHA z Flos-Leku).
Do nawilżania - no tu jest najtrudniej coś polecić, bo to strasznie indywidualna sprawa. Co ja mogę polecić: krem nawilżający do cery tłustej Fitomed (niecałe 20 zł, bardzo wydajny i duże opakowanie), frakcja sojowa (naturalis), Sanoflore na niedoskonałości (ale to juz koło 40 zł). Poza frakcją, oba pozostałe mają glicerynę, ale dość niewiele i mnie, jak i wiele osób stąd, nie zapchały.

A czego teraz stosujesz, w trakcie kuracji? (bo podejrzewam, że skóra jest lub chociaż była wysuszona z powodu zmniejszonych gruczołów łojowych).

Poza tym, ale o tym pewnie wiesz, retinoidy doustne najczęściej na tyle zmniejszają wielkość i aktywność gruczołów łojowych, że trądzik nie wraca z powodów pielęgnacyjnych, także głowa do góry
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-04, 23:46   #248
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
O właśnie, zapomniałam o zachustowanych. Super, że znalazłaś ten bioverde. Już zerkam, co tam ciekawego mają.
Dzieki dziewczyny za wszystkie wrocławskie namiary

Jutro dodaje do ulubionych
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 08:28   #249
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za wszystkie wrocławskie namiary

Jutro dodaje do ulubionych
Aaa i jeszcze mi się przypomniało, że przecież na dozie (apteka dbam o zdrowie) są też kosmetyki naturalne i wtedy z listy wybierasz aptekę, która ci najbardziej pasuje i odbierasz.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 09:04   #250
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Dotarł do mnie spray alva do cery trądzikowej. Od margoltki
Dla mnie nie jest takim śmierdziuchem, raczej określiłabym go jako zapach ziołowy. Spryskałam wczoraj wieczorem twarz i czekam na efekty
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 09:15   #251
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Witam nowe Wizażanki

Anula piękne zakupy "ach ach", no i Klolciu skusiłam Cię jednak Madarą

Beeets czaiłam się na rozświetlacz Living Nature. Zachwycona podkładem, marzyłam jeszcze o rozświetlaczu. Rozsądek jednak mi podpowiada, że tańszy odpowiednik - chociażby LilyLolo da podobny efekt. Jeśli nie identyczny. W rozświetlaczu chodzi o nic innego jak o mniejsze lub większe błyszczące drobinki. Może jeśli będę miała nadmiar gotówki... Chociaż watpię, że to nastąpi - synek wyrósł z wszystkiego i czekają nas dodatkowe szczepienia

A ja w tym tygodniu mam tyle na głowie, że ledwo nadążam Was czytać. Blog też sprząta ze mną Pochwalę się jednak szybciutko nowymi nabytkami. Dotarła do mnie przesyłka z Gaia Creams
Kremik Gosi pod oczy
Balsam wiosenny nie tylko do ust Gosi (gratis )
Kremik ochronno - pielęgnacyjny Tomcia
Oliwka Tomcia i Gosi

Jestem zachwycona. Krem pod oczy pięknie zmiękcza skórę, nawilża. Bardzo przyjemny. Ma postać jakby musu. Nakłada się go w bardzo małej ilości. Balsam do ust rewelacja! Takiego jeszcze nie miałam. Mąż stwierdził, że mam takie całuśne usta Najlepszy jednak zdaje się kremik Tomcia. Po dwóch użyciach ukoił policzki synka. Mam z tym problem -policzki najpierw robią się pąsowe, po czym skórka zaczyna pękać i schodzić. Boję się, że synek odziedziczył AZS. Wracając do kremiku Gaia pięknie ukoił rozpalone policzki i dzisiaj skórka jest miękka i nie pęka Oliwka strasznie droga i jeszcze nie testowaliśmy.

Kupiłam w aptece doz oliwkę i krem do pupki Pat&Rub. Kremik na odparzenia bez rewelacji. Oliwka natomiast bardzo fajna, choć Madara lepiej nawilża skórkę synka Polecam!

edit: Zapomniałam o zdjęciu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC06046.jpg (80,3 KB, 62 załadowań)
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-04-05 o 09:18
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-05, 09:19   #252
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dotarł do mnie spray alva do cery trądzikowej. Od margoltki
Dla mnie nie jest takim śmierdziuchem, raczej określiłabym go jako zapach ziołowy. Spryskałam wczoraj wieczorem twarz i czekam na efekty
Cieszę się. Spray pewno też, nie zmarnuje się Przesyłka od Ciebie też dotarła, dziękuję
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 09:35   #253
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
A ja w tym tygodniu mam tyle na głowie, że ledwo nadążam Was czytać. Blog też sprząta ze mną Pochwalę się jednak szybciutko nowymi nabytkami. Dotarła do mnie przesyłka z Gaia Creams
Kremik Gosi pod oczy
Balsam wiosenny nie tylko do ust Gosi (gratis )
Kremik ochronno - pielęgnacyjny Tomcia
Oliwka Tomcia i Gosi

Jestem zachwycona. Krem pod oczy pięknie zmiękcza skórę, nawilża. Bardzo przyjemny. Ma postać jakby musu. Nakłada się go w bardzo małej ilości. Balsam do ust rewelacja! Takiego jeszcze nie miałam. Mąż stwierdził, że mam takie całuśne usta Najlepszy jednak zdaje się kremik Tomcia. Po dwóch użyciach ukoił policzki synka. Mam z tym problem -policzki najpierw robią się pąsowe, po czym skórka zaczyna pękać i schodzić. Boję się, że synek odziedziczył AZS. Wracając do kremiku Gaia pięknie ukoił rozpalone policzki i dzisiaj skórka jest miękka i nie pęka Oliwka strasznie droga i jeszcze nie testowaliśmy.

Kupiłam w aptece doz oliwkę i krem do pupki Pat&Rub. Kremik na odparzenia bez rewelacji. Oliwka natomiast bardzo fajna, choć Madara lepiej nawilża skórkę synka Polecam!

edit: Zapomniałam o zdjęciu
wow!!!!! Ale masz cuda - rozszalałas się z tymi kremikami
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 09:39   #254
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

zdaje relacje z dwu i pół tygodniowej diety
jest tak dobrze, że nie mogę wyjść z podziwu!
przez ostatni okres cera karmiona była tonikami, maseczkami i olejami i bardzo jej się to spodobało
w porach faktycznie zalega znacznie mniej dziadostwa, nie świerzbią mnie już ręce by się tego pozbywać...ropniaki przestały się pojawiać i nawet czas okołomiesiączkowy nie przysporzył większych wykwitów na twarzy, nie jest idealnie, ale jest jeszcze lepiej niż było,
cera jest ładnie uspokojona, ale dopiero teraz na tym jednolitym kolorycie widać całą mase przebarwień spowodowaną kilkunastoletnią walką z trądzikiem + piegi

odstawienie kremów faktycznie zmieniło coś w kondycji mojej cery i w tym miejscu dziękuję Korah za propagowanie tej ideii

mam jeszcze pytanie
woda z dodatkami mi służy, oleje też...ale jak są stosowane osobno.
krem jest połączeniem ich obu za pomocą emulgatora (plus oczywiście wiele innych substancji, które w różny sposób wpływają na cerę)
czy może być tak, że to właśnie emulgatory mnie zapychają (osiadają w porach i powodują ropniaki)?
proszę naprowadzcie mnie na własciwy tor rozumowania

od przyszłego tygodnia dorzucam do pielegnacji serum z mącznicy jmo, które obecnie grzecznie czeka w szufladzie, jestem strasznie ciekawa jego efektów

w międzyczasie zdążyłam przetestować 2 próbki maziajek do twarzy
- pierwszy był podkład lavera trend sensitiv
jak dla mnie to porażka, nie chodzi, o to, że kolor w ogóle nie dla mnie, najgorsza jest ta konsystencja - w każdym razie moje ręcę nie porafią sobie poradzić z równomiernym nałożeniem go na twarz, byłam cała w plamach mimo iż twarz miałam w moim odczuciu dobrze nawilżoną i przygotowaną do makijażu...ehh może ja niezdara jestem i nie potrafię się obsługiwać czymś takim, w każdym razie nie skuszę się na niego

- drugi był bardzo miłym zaskoczeniem - fluid tonujący madara moon flower
jak to się pięknie rozprowadza, normalnie bajka - nie ważne jak maźniesz i tak efekt będzie genialny, fluid ma mnóstwo takich cząsteczek rozpraszających światło, pięknie wyrównuje koloryt cery (oczywiście nie kryje niedoskonałości), bardzo mi sie spodobał jako maziajka na lato, gdy cera nabierze cieplejszego kolorku bo w tej chwili jest jednak za ciemny
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 10:06   #255
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
wow!!!!! Ale masz cuda - rozszalałas się z tymi kremikami
Zaszalałam, ale jestem zachwycona. Buzia wygląda bardzo ładnie. Zdaje się moja skóra bardzo lubi oleje. Nic się nie zapycha, nie tłuści (mam wrażenie, że jest mniej tłusta w strefie T). Póki co dr.Hauschka stoi w kącie koszyczka i się smuci Od przyszłego tygodnia wrócę jednak do toniku i kremu myjącego dr.Hauschka. Maseczki będą musiały poczekać. Kwas i glinka to średni pomysł - podrażnienie gwarantowane.

Pierwsze porównanie Czyścików Lawendowej Farmy i Lush wypada na korzyść LF. Przynajmniej w moim przypadku. LF ładniej pachnie i zostawia lepiej nawilżoną skórę. Lush nie ma jednak tylu kwiatków lawendy i nie zaśmieca tak włosów

Dzisiaj czeka mnie farbowanie Khadi Chyba jednak rozrobię Khadi Henna z Amlą tylko z wodą i sokiem cytryny. Zostawię mieszankę w cieple do wieczora i w nocy hop na włosy. Jak zwykle denerwuję się okropnie
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 10:07   #256
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

margoltka jakie piękne zakupy! Właśnie się zastanawiam nad zakupem kremu pod oczy... Zaraz wejdę na stronę Gaia Creams poczytać kto to-co to Skąd się dowiedziałaś o tej marce? To Polka w Anglii robi te kremy? Z opisu brzmi bardzo interesująco.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 10:55   #257
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
margoltka jakie piękne zakupy! Właśnie się zastanawiam nad zakupem kremu pod oczy... Zaraz wejdę na stronę Gaia Creams poczytać kto to-co to Skąd się dowiedziałaś o tej marce? To Polka w Anglii robi te kremy? Z opisu brzmi bardzo interesująco.
Korah podała link do stronki Gaia Creams. Dziękuję jej za to bardzo bardzo

Długo zastanawiałam się, czy taka mieszanka olejów będzie miała jakiekolwiek pozytywne działanie. Bałam się, że kremy będą zapychały pory. Zastanawiałam się też, czy nie można samodzielnie ukręcić sobie taki kosmetyk. Nie mam jednak doświadczenia w tej dziedzinie. Pani Ania z GaiaCreams jest bardzo konkretną osobą. Nie tylko poleciła kremik dla mojej skóry, to jeszcze domieszała inne olejki. Wszystko żeby dopasować kremik do skóry. Dała też całą masę wskazówek i rad. Jestem bardzo zadowolona.

Kremy mają bardzo małe pojemności - 30ml, 15 ml. Ponieważ jednak są olejami, są bardzo wydajne. Mojego używam ponad dwa tygodnie - dwa razy dziennie. Wieczorem i po dłuższej kąpieli nakładam grubszą warstwą. Ubytek jest mały. Krem pod oczy tłuści trochę skórę, więc byłby najodpowiedniejszy na noc. Ja nakładam na dzień i w moim przypadku nawet się wchłania. Balsam do ust otrzymałam jako gratis. Zachowuje się początkowo jak błyszczyk. Po chwili wchłania się i usta są ładnie nawilżone i takie spulchnione (?) Szczerze polecam


edit: Promocja w Costasy : Tylko dziś i jutro, specjalnie dla Was mamy rabat -10% na mineralne podkłady Lily Lolo SPF15. Aby skorzystać z promocji wystarczy dodać wybrany podkład do koszyka
i w zamówieniu wpisać kod: lubię to
Po wpisaniu kodu, w podsumowaniu zamówienia wartość podkładu zmniejszy się o 10% automatycznie. Kod działa tylko dziś i jutro czyli do 6.04.2012. Pamiętajcie, że już przy 150 zł wartości całego zamówienia, dostawę kurierem macie gratis
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-04-05 o 11:39
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 11:48   #258
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Margoltka w pielęgnacji twarzy to ty chyba jesteś tu największą kusicielką
Piękne zakupy- najważniejsze że kremiki ci służą
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 11:48   #259
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość

- drugi był bardzo miłym zaskoczeniem - fluid tonujący madara moon flower
jak to się pięknie rozprowadza, normalnie bajka - nie ważne jak maźniesz i tak efekt będzie genialny, fluid ma mnóstwo takich cząsteczek rozpraszających światło, pięknie wyrównuje koloryt cery (oczywiście nie kryje niedoskonałości), bardzo mi sie spodobał jako maziajka na lato, gdy cera nabierze cieplejszego kolorku bo w tej chwili jest jednak za ciemny
no nareszcie ktos zachwycony fluidem madary oprócz mnie
cieszę się, że buziolek Ci sie polepsza
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Zaszalałam, ale jestem zachwycona. Buzia wygląda bardzo ładnie. Zdaje się moja skóra bardzo lubi oleje. Nic się nie zapycha, nie tłuści (mam wrażenie, że jest mniej tłusta w strefie T). Póki co dr.Hauschka stoi w kącie koszyczka i się smuci Od przyszłego tygodnia wrócę jednak do toniku i kremu myjącego dr.Hauschka. Maseczki będą musiały poczekać. Kwas i glinka to średni pomysł - podrażnienie gwarantowane.

Pierwsze porównanie Czyścików Lawendowej Farmy i Lush wypada na korzyść LF. Przynajmniej w moim przypadku. LF ładniej pachnie i zostawia lepiej nawilżoną skórę. Lush nie ma jednak tylu kwiatków lawendy i nie zaśmieca tak włosów

Dzisiaj czeka mnie farbowanie Khadi Chyba jednak rozrobię Khadi Henna z Amlą tylko z wodą i sokiem cytryny. Zostawię mieszankę w cieple do wieczora i w nocy hop na włosy. Jak zwykle denerwuję się okropnie
chyba i ja będe sie musiała skusic na te cudowne kremy
udanego farbowania
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-05, 12:42   #260
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
Margoltka w pielęgnacji twarzy to ty chyba jesteś tu największą kusicielką
Piękne zakupy- najważniejsze że kremiki ci służą
Nie wiem, czy to dobrze, czy źle

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
chyba i ja będe sie musiała skusic na te cudowne kremy
udanego farbowania
Henna już dojrzewa. Muszę ją jednak ciągle przekładać, bo Tomo jak zwykle strasznie ciekawy co tam mama namieszała

Co do kremików, myślę że warto. Radzę także skonsultować wybór z p.Anią. Jak tylko znajduje chwilę, odpowiada na maile.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 12:55   #261
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to dobrze, czy źle



Henna już dojrzewa. Muszę ją jednak ciągle przekładać, bo Tomo jak zwykle strasznie ciekawy co tam mama namieszała

Co do kremików, myślę że warto. Radzę także skonsultować wybór z p.Anią. Jak tylko znajduje chwilę, odpowiada na maile.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 12:56   #262
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to dobrze, czy źle
jak dla mnie b.dobrze choć mój mąż pewnie jest innego zdania
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 13:09   #263
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
A ja w tym tygodniu mam tyle na głowie, że ledwo nadążam Was czytać. Blog też sprząta ze mną Pochwalę się jednak szybciutko nowymi nabytkami. Dotarła do mnie przesyłka z Gaia Creams
Kremik Gosi pod oczy
Balsam wiosenny nie tylko do ust Gosi (gratis )
Kremik ochronno - pielęgnacyjny Tomcia
Oliwka Tomcia i Gosi

Jestem zachwycona. Krem pod oczy pięknie zmiękcza skórę, nawilża. Bardzo przyjemny. Ma postać jakby musu. Nakłada się go w bardzo małej ilości. Balsam do ust rewelacja! Takiego jeszcze nie miałam. Mąż stwierdził, że mam takie całuśne usta Najlepszy jednak zdaje się kremik Tomcia. Po dwóch użyciach ukoił policzki synka. Mam z tym problem -policzki najpierw robią się pąsowe, po czym skórka zaczyna pękać i schodzić. Boję się, że synek odziedziczył AZS. Wracając do kremiku Gaia pięknie ukoił rozpalone policzki i dzisiaj skórka jest miękka i nie pęka Oliwka strasznie droga i jeszcze nie testowaliśmy.
edit: Zapomniałam o zdjęciu
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Zaszalałam, ale jestem zachwycona. Buzia wygląda bardzo ładnie. Zdaje się moja skóra bardzo lubi oleje. Nic się nie zapycha, nie tłuści (mam wrażenie, że jest mniej tłusta w strefie T). Póki co dr.Hauschka stoi w kącie koszyczka i się smuci Od przyszłego tygodnia wrócę jednak do toniku i kremu myjącego dr.Hauschka. Maseczki będą musiały poczekać. Kwas i glinka to średni pomysł - podrażnienie gwarantowane.

Pierwsze porównanie Czyścików Lawendowej Farmy i Lush wypada na korzyść LF. Przynajmniej w moim przypadku. LF ładniej pachnie i zostawia lepiej nawilżoną skórę. Lush nie ma jednak tylu kwiatków lawendy i nie zaśmieca tak włosów

Dzisiaj czeka mnie farbowanie Khadi Chyba jednak rozrobię Khadi Henna z Amlą tylko z wodą i sokiem cytryny. Zostawię mieszankę w cieple do wieczora i w nocy hop na włosy. Jak zwykle denerwuję się okropnie
Dziewczyno, bo umrę zaraz z zazdrości, jak nie przestaniesz

a mam takie pytanko. Przyglądałaś się może hennie Lusha? Co o niej myślisz

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
zdaje relacje z dwu i pół tygodniowej diety
jest tak dobrze, że nie mogę wyjść z podziwu!
przez ostatni okres cera karmiona była tonikami, maseczkami i olejami i bardzo jej się to spodobało
w porach faktycznie zalega znacznie mniej dziadostwa, nie świerzbią mnie już ręce by się tego pozbywać...ropniaki przestały się pojawiać i nawet czas okołomiesiączkowy nie przysporzył większych wykwitów na twarzy, nie jest idealnie, ale jest jeszcze lepiej niż było,
cera jest ładnie uspokojona, ale dopiero teraz na tym jednolitym kolorycie widać całą mase przebarwień spowodowaną kilkunastoletnią walką z trądzikiem + piegi

odstawienie kremów faktycznie zmieniło coś w kondycji mojej cery i w tym miejscu dziękuję Korah za propagowanie tej ideii

mam jeszcze pytanie
woda z dodatkami mi służy, oleje też...ale jak są stosowane osobno.
krem jest połączeniem ich obu za pomocą emulgatora (plus oczywiście wiele innych substancji, które w różny sposób wpływają na cerę)
czy może być tak, że to właśnie emulgatory mnie zapychają (osiadają w porach i powodują ropniaki)?
proszę naprowadzcie mnie na własciwy tor rozumowania

od przyszłego tygodnia dorzucam do pielegnacji serum z mącznicy jmo, które obecnie grzecznie czeka w szufladzie, jestem strasznie ciekawa jego efektów
Polecam pielęgnację bezkremową każdemu trądzikowcowi. Podkreślam jednak, że ta pielęgnacja nie polega na całkowitym odstawieniu kremów, a po prostu zastąpieniu ich częściowo tonikami, lotionami, lejącymi konsystencjami serum, w ostateczności żelowymi. Wszystko o działaniu nawilżającym.

Właśnie na drugim wątku o kosmetykach naturalnych o tym pisałam w ostatnim poście, że emulgatory i zagęszczacze są jedną z przyczyn zapychania porów, w zasadzie główną.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 13:12   #264
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
margoltka jakie piękne zakupy! Właśnie się zastanawiam nad zakupem kremu pod oczy... Zaraz wejdę na stronę Gaia Creams poczytać kto to-co to Skąd się dowiedziałaś o tej marce? To Polka w Anglii robi te kremy? Z opisu brzmi bardzo interesująco.
Kurcze też bym se zamówiła A jak u nic z dostawą? Jakie koszty???
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 13:27   #265
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyno, bo umrę zaraz z zazdrości, jak nie przestaniesz

a mam takie pytanko. Przyglądałaś się może hennie Lusha? Co o niej myślisz
Ok już nie będę wiec kusiła Ostatnio przyglądałam się firmie Lush. Sama nie wiem co o nich myśleć. Raczej nic od nich nie kupię i zostanę przy hennie Khadi. W moim przypadku nie zmywa się. Ewentualnie dziewczyny z wątku hennowego polecały zdaje się hennę z Mazideł.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Kurcze też bym se zamówiła A jak u nic z dostawą? Jakie koszty???
Dostawa jest wliczona w cenę kosmetyków, chyba że chcesz dostawę kurierem, wtedy 25zł.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 13:34   #266
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Anula- przyszła paczuszka. Ślicznie Ci dziękujemy, a syn mi się pyta od kogo te jajeczka czekoladowe? No to powiedziałam, że od Żyrafy i pokazałam mu Twój avek. Pierwsze co powiedział: " A czy ona jest dziewczyną
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 13:46   #267
pussynka
Raczkowanie
 
Avatar pussynka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość


biopiękno - odbiór na osiedlu przyjaźni
maroko sklep - np. w białym atanerze
mydlarnia u farnciszka - wodna 22
pro eko - ratajczaka 18
nandin.pl - dowóz na terenie Poznani gratis
phenome w malcie

to tyle co tak na szybko przychodzi mi do głowy
Dziękuję
Już lecę szukać ich stron



Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość


ten eko test to masz na mysli znaczek öko test z napisem "gut" albo "sehr gut" itp? to nie to samo co certyfikat. to taka organizacja i sprawdza sklady, czy sa jakies "problematyczne" albo podejrzane skladniki. taki znaczek mozna umiescic na produkcie, ktory byl wziety pod lupe, a sa to pojedyncze produkty a nie cale serie
Dokładnie, dzięki za wyjasnienie.
Nie wiem tylko co on ma nie tak w składzie.
Możecie zerknąć?:
aqua, helianthus annuus seed oil, caprylic/capric triglyceride, cetearyl alkohol, glycerin, parfum, panthenol, sodium stearoyl lactylate, glyceryl stearate, tocopherol, calendula officinalis flower extract, chamomilla recutita flower extract, lecithin, bisabolol, ascorbyl palmitate, potassium palmitoyl hydrolized wheat protein, hydrogenated palm glycerides citrate, xanthan gum, sodium hydroxide

Kursywą składniki, które pokrywaja się z tym zwykłym niebieskim.
pussynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 13:47   #268
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Anula- przyszła paczuszka. Ślicznie Ci dziękujemy, a syn mi się pyta od kogo te jajeczka czekoladowe? No to powiedziałam, że od Żyrafy i pokazałam mu Twój avek. Pierwsze co powiedział: " A czy ona jest dziewczyną

cieszę się, że tak sprawnie poczcie poszło.
Smacznych jajeczek
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 14:50   #269
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

ooo dziękuję ślicznie za odpowiedzi !
spodobał mi się pomysł z mydełkiem alep i pytanko: im więcej oleju laurowego tym lepiej dla skóry trądzikowej? jak na razie bardzo wysuszonej...

poczytałam trochę i chyba zacznę się bawić z olejami + kwas HA, na początek:
olej z nasion malin i olej z pachnotki, może jakimiś innymi powinnam się jeszcze zainteresować hm? mocznik dorzucę...

wezmę też frakcje sojową i hydrolat, może być z róży stulistnej?
mam też problem teraz z naczynkami na nosie bo mi przez zimę popekały przy retinoidach
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 15:00   #270
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
ooo dziękuję ślicznie za odpowiedzi !
spodobał mi się pomysł z mydełkiem alep i pytanko: im więcej oleju laurowego tym lepiej dla skóry trądzikowej? jak na razie bardzo wysuszonej...

poczytałam trochę i chyba zacznę się bawić z olejami + kwas HA, na początek:
olej z nasion malin i olej z pachnotki, może jakimiś innymi powinnam się jeszcze zainteresować hm? mocznik dorzucę...

wezmę też frakcje sojową i hydrolat, może być z róży stulistnej?
mam też problem teraz z naczynkami na nosie bo mi przez zimę popekały przy retinoidach
Tak wynika z opisów mydeł alep - że im wiecej laurie tym działanie bardziej lecznicze, ale wydaje mi sie też, że jednocześnie skłonność do wysuszenia skóry wzrasta. Jeśli będziesz pierwszy raz stosowac alep to może lepiej wybrać takie z zawartością 10-20% laurie, bo jednak różne osoby różnie reagują na laurie i niektórych potrafią alep wysuszać. Moim zdaniem (ale tylko moim) najbardziej uniwersalne jest mydło alep 16% to, ale wart też przyjrzec się temu i temu - są świetne
Olej z malinek pachnotka mi nie służyła (i napewno nie pachnie - znaczy pachnie, ale raczej średnio ładnie). Z mocznikiem uważaj....
Frakcję sojowa uwielbiam!
Hydrolat z róży stulistnej napewno Ci sie spodoba - zapach czysto różany na naczynka hydrolat z kocanki i oczarowy warto wypróbowac. Sam hydrolat nic nie zdziała oczywiście, olej z kocanki można włączyć celem walki z naczynkami i ruszczyk (jestem z córa na etapie testowania jego możłiwości w tym zakresie).
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.