Jak wiele kosztuje DECOUPAGE - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-05, 05:09   #61
joanna12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 42
Dot.: Jak wiele kosztuje DECOUPAGE

Witam serdecznie
ja mam pytanie co do tego Wikolu, w sumie pisałyście o tym rok temu, ale może ktoś mnie poratuje, próbowałam wczoraj tak robić jak pisałyście i nic mi nie wyszło ani jednego pękniecia nie było widac i tak sie zastanawiam czy moze ja mam inny ten klej.
na moim pisze VICOL SUPER i jest w czerwonej tubce.
Proszę napiszcie mi jakiego Wy Vicolu używałyście
joanna12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 11:06   #62
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Jak wiele kosztuje DECOUPAGE

Świetna lista zakupów dla początkujących na 1ej stronce . Dzięki!! To wielka pomoc. Mam jeszcze pytanie - ponieważ korci mnie, żeby spróbować i w zasadzie gdybym wzięła od mamy serwetki i lakier do włosów to miałabym już prawie wszystko poza farbą i barwnikami. Po remoncie zostało mi trochę Magnolii duluxa, ale jest to farba lateksowa - czy mogę jej użyć??
Z góry dzięki za odp!!
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 13:30   #63
sweet88
Raczkowanie
 
Avatar sweet88
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 328
Dot.: Jak wiele kosztuje DECOUPAGE

Dziewczyny czy jeśli kupię na razie 2 farbki akrylowe do decoupage, klej uniwersalny ( może taki być? czy musi być ten specjalny?), lakier akrylowy( również zamierzam kupić w castoramie, bo myślę, że wyjdzie taniej), kilka serwetek i pędzle to wystarczy? Właśnie jakie pędzle najlepiej? Z góry Wam dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam
__________________
  • Prawko zdane!!!!
sweet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 10:30   #64
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Jak wiele kosztuje DECOUPAGE

przeczytalam wskazowki do listy zakupow, jak na razie mam tylko bialy akryl

Potrzebuje dowiedziec sie jakim klejem przykleic serwetki do metali pokrytych akrylem (metal po naklejaniu bedzie czesciowo wyginany, choc wygiac mozna tez przed nalozeniem jesli nie da rady).

Mozecie doradzic gdzie w jednym miejscu znajde klej taki jak mi potrzeba, lakier i serwetki (koniecznie w male wzorki)? Co do serwetek to wszystko co widze to duze motywy
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 19:56   #65
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Jak wiele kosztuje DECOUPAGE

Cytat:
Napisane przez Le-Jo Pokaż wiadomość
Eldrin, nie oszukujmy się, decoupage to na dłuższą kosztowna zabawa. Ale to też kwestia wyborów na codzień. Ja potrafię na wielu rzeczach "przyoszczędzić" ale na decoupage czasami wydaje ostatnie pieniądze. Takie mam hobby. Pocieszam się, że niektóre inne wariacje są dużo bardziej "kasochłonne".

Jeśli jeszcze nie spróbowałaś, to na początek polecam takie ruchy:
1/ znajdź jakiś konkretny detal lub rzecz, którą chcesz lub musisz ozdobić, odnowić itp, itd

2/ jeśli zdecydujesz się na tzw "serviettentechnik" nie rzucaj się od razu na całe opakowanie serwetek. Kupisz min 20 identycznych sztuk. Przemyśl, co by Cię naprawdę interesowało i wejdź na stronę www.serwetki.xn.pl. Gosia, która jest posiadaczką rewelacyjnej kolekcji odsprzedaje pojedyncze sztuki po 50 gr. Zamów na początek kilka lub kilkanaście. Możesz też kupić w sklepie internetowym z innymi produktami - oszczędzisz na kosztach przesyłki

3/ potrzebujesz ponadto: farby akrylowe. Dziewczyny polecają pójść do sklepu z materiałami budowlanymi i po prostu kupić białą farbę akrylową i dokupować jedynie farbniki. I MIESZAĆ. Ma to swoje zalety, bo możesz łatwo wyczarować wiele odcieni jednego koloru co jest istotne zwłaszcza przy technice "decoupage pittorico". Ale to już krok dalej. Ja bazuję na farbach ze sklepu i jak zaczynałam, to kupiłam jedynie 2 kolory.

4/ dodatkowo - klej do serwetek (jeśli te będziesz używać) na razie sobie odpuść, rewelacyjnym pomysłem jest po prostu białko z jajka. Bądź pewna, że na pierwsze próby jest zupełnie wystarczają i szokują tanie.

5/ po ozobieniu, warto pracę jakoś ochronić. Jest ogromny wybór różnorodnych lakierów o rozmaitych cechach. Błyszczące, matowe, satynowe, perłowe....itp Można oszaleć i zbankrutować. Jeśli masz w domu lakier do włosów, to będzie on idealnym zastępstwem.

6/ na pierwszą pracę odpuść sobie crackle (lakier spękający), niech to będzie kolejny krok, jeśli Cię to wciągnie

7/ jeśli chodzi o pędzle - kup sobie 2 wielkości w papierniku. Nie muszą być najdroższe.....

Jak widzisz na początek wcale nie jest tak źle. Zrób jedną rzecz i sprawdzisz, czy to polubisz. Jak Cię nie wciągnie, to nie ma problemu, poniosłaś koszty minimalne. Jak "poczujesz bluesa" i będziesz chciała więcej i więcej to kupuj bardzo rozważnie i powoli. Dobieraj i kupuj dokładnie to co Ci do danej rzeczy potrzebne, to wydatki rozłożą Ci się w czasie i nie będą tak bardzo obciążające kieszeni.

To są moje doświadczenia i moje skromne zdanie.

Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy


Ta wypowiedź bardzo mnie podbydowała-zestawy dla początkujących mają mnóstwo elementów których i tak raczej bym nie używała... Chcę zrobić białe pudełeczko z motywem, jeśli rozumiem wystarczy

biała farba akrylowa z budowlanego (czas na wyschnięcie)
na to serwetka przyklejona na białko
i lakier do włosów???

Zgadza się???
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 21:48   #66
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Jak wiele kosztuje DECOUPAGE

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość

biała farba akrylowa z budowlanego (czas na wyschnięcie)
na to serwetka przyklejona na białko
i lakier do włosów???

Zgadza się???
Lakier do włosów nic Ci nie zabezpieczy, nie nadaje się jako wykończenie prac dekupage. Farba z budowlanego jak najbardziej, serwetka na białko też może być chociaż efektu zadowalającego raczej białkiem nie osiągniesz. Natomiast lakier do włosów będzie się po prostu lepił, nic nie zabezpieczy.
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 14:28   #67
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Jak wiele kosztuje DECOUPAGE

(( czyli potrzebuje jeszcze przezroczystego lakieru do drewna?? Dzięki.
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-07, 14:40   #68
rosier
Wtajemniczenie
 
Avatar rosier
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 2 997
Dot.: Jak wiele kosztuje DECOUPAGE


Ja bardzo lubię Vidaron ( dawna Śnieżka)- lakier akrylowy bezbarwny do drewna, 750 ml kosztuje mniej niż 20 zł
rosier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:31.