Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-21, 21:27   #211
Demotywacja
Raczkowanie
 
Avatar Demotywacja
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 198
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Fitomed, Tonik nawilżający do cery suchej i wrażliwej `Lukrecja gładka`

Aqua, Herbal Extract, Glycerin, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Allantoin, Panthenol, Sodium Lactate, Fragrance, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone.
Skład podany na wizaz jest taki, ale zwrócono uwagę na niewymieniony składnik widoczny na etykiecie. Jest to - DMDM Hydantoina. Przejrzałam trochę postów i sama nie wiem. Skład jest wciąż dobry, czy ten składnik skreśla kosmetyk?


Przepraszam, jeśli z pytaniem powinnam zwrócić się gdzie indziej, ten wątek wydał mi się najwłaściwszy.
__________________
Los to los, policz do dziesięciu i bądź dużą dziewczynką.
Demotywacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 22:03   #212
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Demotywacja Pokaż wiadomość
Fitomed, Tonik nawilżający do cery suchej i wrażliwej `Lukrecja gładka`

Aqua, Herbal Extract, Glycerin, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Allantoin, Panthenol, Sodium Lactate, Fragrance, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone.
Skład podany na wizaz jest taki, ale zwrócono uwagę na niewymieniony składnik widoczny na etykiecie. Jest to - DMDM Hydantoina. Przejrzałam trochę postów i sama nie wiem. Skład jest wciąż dobry, czy ten składnik skreśla kosmetyk?


Przepraszam, jeśli z pytaniem powinnam zwrócić się gdzie indziej, ten wątek wydał mi się najwłaściwszy.
dmdm to substancja bardzo kontrowersyjna, ponieważ może podczas rozkładu na skórze wydzielić szkodliwy formaldehyd, substancję rakotwórczą. Składa się na to kilka czynników, m in nieodpowiednie przechowywanie, temperatura, a nigdy nie wiadomo jak produkt był przechowywany podczas transportu i w sklepie, kontakt z innymi substancjami w kosmetykach, promieniami słonecznymi. Poza tym skład przyjemny, aczkolwiek Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone to konserwanty, na które wiele osób ma uczulenie. Odradzałabym też glikole, jeśli masz podatność na wypryski i zaskórniki. Jeśli nie jesteś alergiczką i masz cerę rzeczywiście suchą, to może warto wypróbować. Generalnie niezły, ma łagodzącą alantoinę i pantenol, natłuszczający olej rycynowy i nawilżającą glicerynę oraz lukrecję i niezbyt długi, dość prosty skład.

Cytat:
Napisane przez emanuelle2 Pokaż wiadomość
witam serdecznie
bardzo bym prosiła o rozszyfrowanie składu tych kremów
chodzi mi głównie o działanie przeciwzmarszczkowe i ewentualnie o składniki które powodują powstawanie zaskórników
1-Kolastyna-Extra Lift-krem na dzień
2-Kolastyna-Extra Lift_krem na noc
krem na dzień ma w sobie kwasy owocowe-czy można go używać na dzień?czy lepiej na noc?
proszę o odpowiedz
dziękuję
Można pod filtr. Poza tym składy przekombinowane, ale nie głupie, mają kilka sensownych składników.

Cytat:
Napisane przez praula Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu
Mixa, Tonik do demakijażu przeciw przesuszaniu
"Aqua/ Water, Glycerin, PEG-8, Chlorhexidine digluconate, PEG-60 Hydrogenated castor oil, Parfum/ Fragrance"

Z góry dziękuję
Fajny, krótki skład, dość łagodny, powinien poradzić sobie z makijażem jako tako, choć moze mieć trudności i nie podrażnić.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-10-21 o 22:05
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 22:18   #213
Demotywacja
Raczkowanie
 
Avatar Demotywacja
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 198
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
dmdm to substancja bardzo kontrowersyjna, ponieważ może podczas rozkładu na skórze wydzielić szkodliwy formaldehyd, substancję rakotwórczą. Składa się na to kilka czynników, m in nieodpowiednie przechowywanie, temperatura, a nigdy nie wiadomo jak produkt był przechowywany podczas transportu i w sklepie, kontakt z innymi substancjami w kosmetykach, promieniami słonecznymi. Poza tym skład przyjemny, aczkolwiek Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone to konserwanty, na które wiele osób ma uczulenie. Odradzałabym też glikole, jeśli masz podatność na wypryski i zaskórniki. Jeśli nie jesteś alergiczką i masz cerę rzeczywiście suchą, to może warto wypróbować. Generalnie niezły, ma łagodzącą alantoinę i pantenol, natłuszczający olej rycynowy i nawilżającą glicerynę oraz lukrecję i niezbyt długi, dość prosty skład.
Dzięki za tak szybką odpowiedź.
Właśnie czytałam o szkodliwości, ale nie bardzo wiem jak to jest prawdopodobne. I czy gdyby coś złego się działo, jest to zauważalne, czy mogłabym mieć problemy zanim się zorientuję. Kosmetyk jest fajny, ale nie wiem czy warto ryzykować.
__________________
Los to los, policz do dziesięciu i bądź dużą dziewczynką.
Demotywacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 23:19   #214
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Demotywacja Pokaż wiadomość
Dzięki za tak szybką odpowiedź.
Właśnie czytałam o szkodliwości, ale nie bardzo wiem jak to jest prawdopodobne. I czy gdyby coś złego się działo, jest to zauważalne, czy mogłabym mieć problemy zanim się zorientuję. Kosmetyk jest fajny, ale nie wiem czy warto ryzykować.
Gdyby miało od razu zaszkodzić, na pewno zostałoby zakazane do stosowania w kosmetykach, tymczasem działa bardziej podstępnie na zasadzie takiej, że jest to bardzo popularna substancja kosmetyczna (tania i wygodna dla producenta), może więc znaleźc się w każdym Twoim kosmetyku, który nakładasz każdego dnia kilka razy, przy myciu, nawilżaniu, makijażu, malowaniu paznokci, nakładaniu balsamu, dezodorantu itp codziennie przez lata nie myśląc o tym. Po latach może odczujesz skutki, może nie, na to pytanie nikt Ci nie odpowie, bo albo niczego nie dowiedziono, albo wszystko ukrywają, albo nic nie udowodnisz.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 23:45   #215
SuperKotek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 699
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

witam prosze o pomoc, kupiłam krem, który ponoc jest naturalny a zrobił mi taka masakre na twarzy jakiej nie spodziewałabym sie w najgorszych koszmarach, ówie powaznie. uzywam go dwa tygodnie i to moze byc tylko on. bo reszta nie zmieniona.
oto skład tego koszmaru, omijajcie szerokim łukiem chyba że chcecie miec zamiast twarzy przesuszona tarke pełna zmarszczek i podrazniona 24h!
Skład: Aqua, Arnica Montana Flower Extract, Tussilago Farfara Extract, Borago Officinalis Ext ract, Bidens Pilosa, Propylene Glycol, Ruscus Aculeatus roqt Extract, Centella Asiatica Extract, Panthenol, Calendula Officinalis Flower Extract, Hydrolyzed Yeast Protein, Aesculus Hippocastanum Extract, Ammonium Glycyrrhizate, Mineral Oil, Glycine Soja Oil, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Ceteareth-20, Stearic Acid, Metylparaben, Propylparaben, Allantoin, Citric Acid, Parfum, Tetrasodium EDTA

co mogło mnie tak załatwic i jesli wiecie jak mam sie ratowac to prosze o pomoc, choc wiem ze to offtop ale tu madre głowy siedza
SuperKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 06:16   #216
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez SuperKotek Pokaż wiadomość
witam prosze o pomoc, kupiłam krem, który ponoc jest naturalny a zrobił mi taka masakre na twarzy jakiej nie spodziewałabym sie w najgorszych koszmarach, ówie powaznie. uzywam go dwa tygodnie i to moze byc tylko on. bo reszta nie zmieniona.
oto skład tego koszmaru, omijajcie szerokim łukiem chyba że chcecie miec zamiast twarzy przesuszona tarke pełna zmarszczek i podrazniona 24h!
Skład: Aqua, Arnica Montana Flower Extract, Tussilago Farfara Extract, Borago Officinalis Ext ract, Bidens Pilosa, Propylene Glycol, Ruscus Aculeatus roqt Extract, Centella Asiatica Extract, Panthenol, Calendula Officinalis Flower Extract, Hydrolyzed Yeast Protein, Aesculus Hippocastanum Extract, Ammonium Glycyrrhizate, Mineral Oil, Glycine Soja Oil, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Ceteareth-20, Stearic Acid, Metylparaben, Propylparaben, Allantoin, Citric Acid, Parfum, Tetrasodium EDTA

co mogło mnie tak załatwic i jesli wiecie jak mam sie ratowac to prosze o pomoc, choc wiem ze to offtop ale tu madre głowy siedza
Krem ma dużo ekstraktów roślinnych, ale nie jest do końca naturalny. Prawdopodobnie uczulił Cię któryś z tych ekstraktów, a więc jesteś alergiczką Moze na salicylany? Miałaś już wcześniej stwierdzoną jakąkolwiek alergię?

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-10-22 o 06:17
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 09:10   #217
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez SuperKotek Pokaż wiadomość
witam prosze o pomoc, kupiłam krem, który ponoc jest naturalny a zrobił mi taka masakre na twarzy jakiej nie spodziewałabym sie w najgorszych koszmarach, ówie powaznie. uzywam go dwa tygodnie i to moze byc tylko on. bo reszta nie zmieniona.
oto skład tego koszmaru, omijajcie szerokim łukiem chyba że chcecie miec zamiast twarzy przesuszona tarke pełna zmarszczek i podrazniona 24h!
Skład: Aqua, Arnica Montana Flower Extract, Tussilago Farfara Extract, Borago Officinalis Ext ract, Bidens Pilosa, Propylene Glycol, Ruscus Aculeatus roqt Extract, Centella Asiatica Extract, Panthenol, Calendula Officinalis Flower Extract, Hydrolyzed Yeast Protein, Aesculus Hippocastanum Extract, Ammonium Glycyrrhizate, Mineral Oil, Glycine Soja Oil, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Ceteareth-20, Stearic Acid, Metylparaben, Propylparaben, Allantoin, Citric Acid, Parfum, Tetrasodium EDTA

co mogło mnie tak załatwic i jesli wiecie jak mam sie ratowac to prosze o pomoc, choc wiem ze to offtop ale tu madre głowy siedza
A co to za krem??
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-22, 11:47   #218
SuperKotek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 699
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

jest to ten krem,
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...czynkowej.html
Korah, nigdy nie miałam alergii a zioła stosuje od dosyc dawna , w róznej postaci i nigdy z tego powodu nie miałam żadnych problemów. A teraz poprostu sie zestarzałam!!!
jestem zalamana bo moja skóra wyglada doslownie o 10 lat starzej wszędzie zmarszczki, nie przesadzam. Nie wiem czym sie ratowac. najgorsze ze chcialam inny sprawdzony ale nie bylo przez dwa tyg i dałam sie namówic na ten wielki słoik ale 35 zł w błoto, a z kasa u mnie krucho.

Edytowane przez SuperKotek
Czas edycji: 2013-10-22 o 11:49
SuperKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 12:48   #219
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez SuperKotek Pokaż wiadomość
jest to ten krem,
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...czynkowej.html
Korah, nigdy nie miałam alergii a zioła stosuje od dosyc dawna , w róznej postaci i nigdy z tego powodu nie miałam żadnych problemów. A teraz poprostu sie zestarzałam!!!
jestem zalamana bo moja skóra wyglada doslownie o 10 lat starzej wszędzie zmarszczki, nie przesadzam. Nie wiem czym sie ratowac. najgorsze ze chcialam inny sprawdzony ale nie bylo przez dwa tyg i dałam sie namówic na ten wielki słoik ale 35 zł w błoto, a z kasa u mnie krucho.
Krem nie ma w sobie niczego nowego, czego nie miałyby inne popularne kosmetyki, poza ekstraktami. Właśnie przeczytałam recenzje tego produktu na bioarpie i są podobne do Twoich, więc coś jest nie tak. Możliwe, że bubel i tyle, te zioła mogą nie być najwyższej jakości i po prostu też zbyt egzotyczne.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 14:11   #220
SuperKotek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 699
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

dziekuje Korah
SuperKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 14:45   #221
praula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 59
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez praula Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu
Mixa, Tonik do demakijażu przeciw przesuszaniu
"Aqua/ Water, Glycerin, PEG-8, Chlorhexidine digluconate, PEG-60 Hydrogenated castor oil, Parfum/ Fragrance"

Z góry dziękuję
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Fajny, krótki skład, dość łagodny, powinien poradzić sobie z makijażem jako tako, choć moze mieć trudności i nie podrażnić.
A jak pod względem ewentualnego zapychania? Bo po kilku dniach od kiedy zaczęłam go stosować, zaczęło mi się pojawiać sporo nowych niespodzianek. Nie wiem czy mam podstawy, żeby go obwiniać, czy szukać przyczyny gdzie indziej?
praula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-22, 16:00   #222
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez praula Pokaż wiadomość
A jak pod względem ewentualnego zapychania? Bo po kilku dniach od kiedy zaczęłam go stosować, zaczęło mi się pojawiać sporo nowych niespodzianek. Nie wiem czy mam podstawy, żeby go obwiniać, czy szukać przyczyny gdzie indziej?
Bardzo możliwe, zawiera utwardzony olej rycynowy, pegi i glicerynę najprawdopodobniej syntetyczną, które mogą zapychać podatne cery zwłaszcza stosowane codziennie lub niezmywane.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-10-22 o 21:20
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 08:46   #223
emanuelle2
Raczkowanie
 
Avatar emanuelle2
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: ziemia
Wiadomości: 68
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

[QUOTE=Korah;43372051]



Można pod filtr. Poza tym składy przekombinowane, ale nie głupie, mają kilka sensownych składników.



Dziękuję za odpowiedz
Piszesz,że składy nie głupie-czyli jest tam coś co rzeczywiście będzie działało na zmarszczki?i mam nadzieję,że nie ma nic co by zapychało
-mam dużo zaskórników-więc nie chciała bym bardziej sobie pogorszyć
A czy ten krem z tymi kwasami który jest na dzień mogę używać na noc?Piszesz,że można go pod filtr ale ja jestem zielona w tym temacie i nigdy filtrów nie używałam
Nie wiedziała bym nawet od jakiego zacząć
Mam jeszcze jedno pytanie-wiem,że to nie ten wątek-wybaczcie -ale szybko bym chciała znać odpowiedz:
Mianowicie-czy można użyć przeterminowanego kremu o 3 miesiące?
-krem nie był nigdy otwierany-po prostu zapomniałam o nim i się przeterminował
bardzo proszę o odpowiedz
dziękuję
emanuelle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 09:09   #224
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

[QUOTE=emanuelle2;43389683]
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość



Można pod filtr. Poza tym składy przekombinowane, ale nie głupie, mają kilka sensownych składników.



Dziękuję za odpowiedz
Piszesz,że składy nie głupie-czyli jest tam coś co rzeczywiście będzie działało na zmarszczki?i mam nadzieję,że nie ma nic co by zapychało
-mam dużo zaskórników-więc nie chciała bym bardziej sobie pogorszyć
A czy ten krem z tymi kwasami który jest na dzień mogę używać na noc?Piszesz,że można go pod filtr ale ja jestem zielona w tym temacie i nigdy filtrów nie używałam
Nie wiedziała bym nawet od jakiego zacząć
Mam jeszcze jedno pytanie-wiem,że to nie ten wątek-wybaczcie -ale szybko bym chciała znać odpowiedz:
Mianowicie-czy można użyć przeterminowanego kremu o 3 miesiące?
-krem nie był nigdy otwierany-po prostu zapomniałam o nim i się przeterminował
bardzo proszę o odpowiedz
dziękuję
No wiesz jak sie uprzesz to mozesz uzyc, ale na swoja odpwiedzialnosc. Tym bardziej, ze skoro juz jeste to produkt przeterminowany to pomysl, ze po otwarciu bedziesz uzywala go przez pare miesiecy bedzie wiec dobrze "po dacie".

Co do filtrow poczytaj sobie- jest watek na Wiazu o filtrach ( i duzo filmikow na YouTube) bo tak w skrocie chyba sie nie da powiedziec jesli chcesz dokladnie wiedziec o co chodzi. Jesli chodzi o wybor filtra ja probowalam metoda prob i bledow bo jest to dosc problematyczny produkt. Przeszukaj KWC
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 11:17   #225
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez emanuelle2 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedz
Piszesz,że składy nie głupie-czyli jest tam coś co rzeczywiście będzie działało na zmarszczki?i mam nadzieję,że nie ma nic co by zapychało
-mam dużo zaskórników-więc nie chciała bym bardziej sobie pogorszyć
A czy ten krem z tymi kwasami który jest na dzień mogę używać na noc?Piszesz,że można go pod filtr ale ja jestem zielona w tym temacie i nigdy filtrów nie używałam
Nie wiedziała bym nawet od jakiego zacząć
Mam jeszcze jedno pytanie-wiem,że to nie ten wątek-wybaczcie -ale szybko bym chciała znać odpowiedz:
Mianowicie-czy można użyć przeterminowanego kremu o 3 miesiące?
-krem nie był nigdy otwierany-po prostu zapomniałam o nim i się przeterminował
bardzo proszę o odpowiedz
dziękuję
Kremy mają składniki aktywne, np mocznik, kolagen, wyciągi roślinne, witaminy, więc działać powinny, niestety mogą zapychać mają silikony, emolienty, oleje.
Jak najbardziej są zdatne do użytku, mają cały alfabet parabenów, co prawda są to jedne z najbardziej szkodliwych konserwantów, ale konserwują najlepiej. Jeśli tylko produkty były dobrze przechowywane, niewystawiane na działanie zbyt wysokich temperatur, nie zmieniły zapachu i konsystencji to można zaryzykować. Ten na dzień może być nakładany na noc, aczkolwiek nie zwalnia to ze stosowania filtrów, o których tak jak powyżej BlackDaisy napisała, trzeba trochę poczytać.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-10-23 o 14:25
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 11:58   #226
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Co sądzicie o składzie tego żelu i w ogóle o składach kosmetyków Stenders?

http://www.stenders-cosmetics.pl/melon-shower-gel

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2013-10-26 o 12:05
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 19:35   #227
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Hej jakiś czas temu kupiłam podkład Editt cosmetics Perfect mat make-up magic effect . tu link do kwc https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...gic-efect.html
Podoba mi sie pod względem dostępnych jasnych odcieni bo jestem śnieżynką . Czy pomożecie mi w analizie składu tego podkładu?Czy podkład nadaje sie do cery trądzikowej / tłustej. czy nie powoduje zaskórników?
skład: water, mineral oil, ceraryl alcohol and cereareth-20, glicerin, talc, caprylic/caprylic trigliceride, butyrospermum parkii, mica,cetyl alcohol, calendula officinalisflower extract, dimethicone, tricum vulgare, methyl paraben 2-bromo-2nitropropane 1.3dilo, fragrance. CI 77891, CI 77491, CI77492, CI 77499, CI77491/77492
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 20:20   #228
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Jutte Pokaż wiadomość
Hej jakiś czas temu kupiłam podkład Editt cosmetics Perfect mat make-up magic effect . tu link do kwc https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...gic-efect.html
Podoba mi sie pod względem dostępnych jasnych odcieni bo jestem śnieżynką . Czy pomożecie mi w analizie składu tego podkładu?Czy podkład nadaje sie do cery trądzikowej / tłustej. czy nie powoduje zaskórników?
skład: water, mineral oil, ceraryl alcohol and cereareth-20, glicerin, talc, caprylic/caprylic trigliceride, butyrospermum parkii, mica,cetyl alcohol, calendula officinalisflower extract, dimethicone, tricum vulgare, methyl paraben 2-bromo-2nitropropane 1.3dilo, fragrance. CI 77891, CI 77491, CI77492, CI 77499, CI77491/77492
z tymi zaskornikami to indywidualna sprawa, ale ten podklad jest dosc ryzykowny. raczej bedzie zbyt ciezki dla tlustej skory, ale widze, ze tani, wiec moze po prostu sprobuj. dodam, ze konserwantami sie nie popisali...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 09:03   #229
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

cloche dziękuję za analize . gdy wrzuciłam skład na cosdna.com to składnik ceteareth-20 wyszedł jako niebezpieczny , a Cetyl Alcohol jako powodujący trądzik i drazniący.
tylko ze widze ze oba te składniki często pojawiają sie w składzie kosmetyków przeciwtrądzikowych;/
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-29, 09:26   #230
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

w sumie caly poczatek jest taki nie tego... mineral oil, ceraryl alcohol and cereareth-20, glicerin, talc, caprylic/caprylic trigliceride, butyrospermum parkii - nie wszystko musi byc zapychajace, ale ma potencjal.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 11:40   #231
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Jutte Pokaż wiadomość
cloche dziękuję za analize . gdy wrzuciłam skład na cosdna.com to składnik ceteareth-20 wyszedł jako niebezpieczny , a Cetyl Alcohol jako powodujący trądzik i drazniący.
tylko ze widze ze oba te składniki często pojawiają sie w składzie kosmetyków przeciwtrądzikowych;/
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
w sumie caly poczatek jest taki nie tego... mineral oil, ceraryl alcohol and cereareth-20, glicerin, talc, caprylic/caprylic trigliceride, butyrospermum parkii - nie wszystko musi byc zapychajace, ale ma potencjal.
Mnie np zapychają wszystkie te substancje Jutte, cetearyl alco to emolient, masakryczny składnik przynajmniej w moim przypadku, nie do przyjęcia, ale jak na podkład to ten skład jest bardzo ciekawy, zupełnie inny od innych, prawie nie ma silikonów, a to dość dziwne, jak na nowoczesne podkłady płynne, co nie zmienia faktu, że może zapychać niestety
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 19:43   #232
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Active ingredients: octinoxate (ethylhexyl methoxycinnamate) 4%, titanium dioxide 2,64%
Inactive Ingredients: aqua, cyclopentasiloxane, alcohol, isododecane, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, acrylates/dimethicone copolymer, acrylates copolimer, silica, sorbitan sesquioleate, phenoxyethanol, stearic acid, sodium myristoyl glutamate, disteardimonium hectorite, alumina, aluminum hydroxide, parfum, tetrasodium edta, propylene carbonate, linalool, dimethicone, limonene, butylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, citronellol methilparaben, alpha-isomethyl ionone, bht, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben.+/- : mica, CI 77891 (tit. dioxide), CI 77492- CI 77499 (iron oxides).


dosć długi skład podkładu Diorskin Forever
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 09:31   #233
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

witam, mam pytanko: poprosiłam sklep o przesłanie składu INCI preparatu Faitoz-25 i dostałam taką odpowiedź:

Faitoz Skład; 50% Kwas Hialuronowy, 25% Argireline, 15% Matrixyl 3000, 10% Snap-8, Vitamin C Ester, Vitamin E, Potessium Sorbate.

coś się chyba nie zgadza, prawda? jakbym nie liczyła wyjdzie więcej niż 100% czy amerykańskie kosmetyki nie mają obowiązku podawać INCI jak u nas?
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 11:40   #234
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
witam, mam pytanko: poprosiłam sklep o przesłanie składu INCI preparatu Faitoz-25 i dostałam taką odpowiedź:

Faitoz Skład; 50% Kwas Hialuronowy, 25% Argireline, 15% Matrixyl 3000, 10% Snap-8, Vitamin C Ester, Vitamin E, Potessium Sorbate.

coś się chyba nie zgadza, prawda? jakbym nie liczyła wyjdzie więcej niż 100% czy amerykańskie kosmetyki nie mają obowiązku podawać INCI jak u nas?
Rzeczywiście prosty rachunek, całkiem możliwe, że na końcu wyszczególniono substancje zawarte w którymś ze składników, ten matrixyl czy też Snap-8 może być jakimś kompleksem witamin i peptydów. Ale póki nie ma inci, nie ma pewności
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 13:25   #235
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Rzeczywiście prosty rachunek, całkiem możliwe, że na końcu wyszczególniono substancje zawarte w którymś ze składników, ten matrixyl czy też Snap-8 może być jakimś kompleksem witamin i peptydów. Ale póki nie ma inci, nie ma pewności
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 19:41   #236
spinka95
Raczkowanie
 
Avatar spinka95
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 53
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Bardzo proszę o analize:

CATZY Juice Up Plums krem do stylizacji loków


Skład:
aqua, pvp/dmapa acrylatescopolymer, cetyl alkohol, cyclopentasiloxane, poliquaternium 37, propylene glycol dicaprylate/ dicaprate, ppg-1 trideceth-6, behentrimonium chloride, peg-14 dimethicone, grape seed oil peg-8 esters, panthenol, glycerin, cetrimonium chloride, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, linalool, limonene, citronellol, benzyl salicylate, citral, geraniol, parfum


Z góry dziękuje
__________________

spinka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 18:20   #237
daisy9292
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Proszę o pomoc:

Szampon YES TO BLUEBERRIES:
Water (Aqua), Sodium Coco-Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Xanthan Gum, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Stearyl Dihydroxypropyldimonium Oligosaccharides, Lupine Amino Acids, Helianthus Annuus (Sunflower) Extract, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract, Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil*, Ipomoea Batatas Root Lees Extract, Glycerin, Cetyl Alcohol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Fragrance (Parfum)**, Citric Acid, Phenoxyethanol.

* Certified Organic Ingredient .
** 100% Natural Fragrance

Odżywka YES TO BLUEBERRIES:
Water (Aqua), Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Cetyl Esters, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Stearyl Dihydroxypropyldimonium Oligosaccharides, Lupine Amino Acids, Fragrance (Parfum)**, Helianthus Annuus (Sunflower) Extract, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract, Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil*, Ipomoea Batatas Root Lees Extract, Glycerin, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Trimethylolpropane Tricaprylate/Tricaprate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sorbic Acid.

* Certified Organic Ingredient .
** 100% Natural Fragrance.

Edytowane przez daisy9292
Czas edycji: 2013-11-11 o 18:22
daisy9292 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 23:27   #238
axcy
Raczkowanie
 
Avatar axcy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław/Łódź
Wiadomości: 212
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witam i proszę o pomoc W załączniku zdjęcie składu podkładu Iwostin Correctin Sensitia, kosmetyk kupiłam ponieważ jest antyalergiczny, przeznaczony do skóry wrażliwej... a mnie niestety uczulił. Co może być winowajcą ? Z góry bardzo dziękuję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg skład podkladu.jpg (115,4 KB, 5 załadowań)
axcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 15:45   #239
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witajcie, przybywam z problemem zapychania (a może to wina hormonów?) Otóż od tygodnia może dłużej używam filtru ziaja med 50tki matującej (ale nie kremu tonującego) + podkładu z marizy oil free. Nie spotkałam się na kwc z opinią żeby którąś wizażankę ziaja zapychała, na temat podkładu też nie znalazłam takich informacji. Jednak od pewnego czasu nie mogę się pozbyć niespodzianek na brodzie i zauważam nowe drobne dziadostwa w okolicy ust. Wrzucam składy:
Mariza oil free :

Skład: Aqua, Cyclomethicone (and) Dimethicone Copolyol, Cyclomethicone Pentamer (and) Aluminum Magnesium Hydroxide-Stearate, Cyclomethicone (and) Dimethicone, Sodium Chloride, Talc, Polyglyceryl -3 Diisostearate, Panthenol, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamic, Aldehyde, Hydroxycitronellal, Lilial, Linalool, Alpha Iso Methyl Ionone, +/- CI 77891 (Titanium dioxide), CI 77499, CI 77491, CI 77492, CI 77288.

Ziaja med:

Skład: Aqua (Water), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylexyl Methoxycinnamate, Bix-Ethylhexylphenol Methoxyphenyl Triazine, Polymethyl Methacrylate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclomethicone, Glycerin, Triethylhexanoin, Ethylhexyl Triazone, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylocarbonate Copolymer, Panthenol, Tocoperyl Acetate, Xanthan Gum, Carbomer, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum (Fragrance), Citronellol, Limonene (05.07.2013.)

Bardzo proszę o pomoc. Mam nadzieję, że to nie wina filtru (
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 15:56   #240
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

DagmaraRose2000 moze Twoja skóra ma naturalna skłonność do zapychania...? Moja taką ma, wiec codziennie stosuję kwasy i to bardzo mi pomaga
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-04 00:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.