Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-08, 20:01   #1
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188

Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny?


Czesc dziewczyny!
Przeszukalam juz duzo watkow w internecie i tu na wizazu ale to nie wiele pomoglo.
Mianowicie zmienilam kolor wlosow na ciemny.
Kupilam Casting Creme Gloss Mroźne Kakao i wyszedl czarny! A przytrzymalam dłuzej bo u mnie jest taka sytuacje: myje wlosy raz szamponem, spłukuje, znow nakładam szampon i spłukuje, nastepnie odżywka i po kilkunastu minutach ja spłukuje!
No i Casting po 2 tyg sie wypłukał! Wiem ze to przez to mycie ale poszukuje takiej farby ktora jest niedroga i dobrze trzyma.
Podobaja mi sie dwa kolorki a mianowicie: Joanna Multi cream Czekoladowy Brąz i Garnier Nutrisse Ciemny Szatyn. Ktory wybrac? Ktory bd sie dluzej trzymac? Moja mama farbowala wczoraj z joanny orzechowym brazem, ładny kolor ale mowi ze wlosy jakies sztywne, wiec teraz juz sama nie wiem.
Kilka dni temu zafarbowalam szamponem z Joanny Multi Soft na czekoladowy braz i bardzo ładnie ale niestety schodzi!

Wiem ze pewnie zaproponujecie mi drozsze farby ale mam włosy za stanik i jedna farba nie wystarcza wiec musze kupic dwa opakowania = wieksza cena. Castinga kupilam jedno i ledwo wystarczył mi ale to szampon ktory zaczyna sie pienic wiec dal rade.

Macie dla mnie jakies rady? Oczywiscie mycie jeden raz odpada bo wtedy wlosy mam szybciej sie przetłuszczajace i skora głowy mnie swędzi!
A i zalezy mi na tym aby odrosty byly ciemne a nie jakies rudawe jak po tym szamponie z joanny - fakt nie chcialam bawic sie w odrosty i polozylam na całą głowe no ale jednak obawa jest bo mojej mamie wyszły jasniejsze-rudawe.
__________________
: )

Edytowane przez Lasd
Czas edycji: 2012-01-08 o 20:32
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 01:53   #2
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny?

zainteresuj sie farbami profesjonalnymi, lepiej wyjda na tym Twoje wlosy i portfel. zerknij sobie na allegro, np. farba Allwaves ma 100ml, kosztuje z 12-15 zl w hurtowni fryzjerskiej, do tego woda 3% (wiecej nie potrzebujesz) i masz z 250ml gotowej mieszanki farby! poszukaj sobie wątku o profesjonalnych farbach do wlosow, wiadomo, ze wygodniej isc do drogerii, ale farby profesjonalne:
1. maja baaaaaaardzo bogate palety, jest w czym wybierac
2. mozesz dobrac najslabszy utleniacz, bo w drogeryjnych zazwyczaj daja bardzo silny-= wlosy zniszczone, a farba wymywa sie blyskawicznie
3. zwykle trzymaja sie na wlosach dluzej
4. czesto wychodza taniej jezeli ma sie dlugie wlosy
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 15:18   #3
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny?

Własnie spodziewałam sie takiej odpowiedzi ale kiedys zafarbowałam profesjonalna własnie z allegro bo naczytałam sie o niej tu na wizazu( no długa historia, jak zwykle nauczycielka sie czepila ze włosy farbowalam i kazała mi je doprowadzic do podobnego koloru) i po tych profesjonalnych farbach moje wlosy były okropne, jak druty, nawet prostowac sie nie chciały.
Dlatego z profesjonalnymi to ja sama wole nie kombinowac.
Dlatego zastanawiam sie nad tymi dwoma bo mam do nich zaufanie. Garnier pokrył mi kiedys czerwone pasemka, przytrzymalam go dłuzej i kolor trzymal 3 miesiace na bardzo ciemny braz ale potem zmienialam na Casting i wogole, dlatego zastanawiam sie tez nad garnierem ale kolezanka ktora jest fryzjerka doradzila mi bardziej Nutrisse niz Color Naturals bo bardziej delikatna.
__________________
: )
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 15:28   #4
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny?

a pamietasz moze jakas to byla farba? sa rozne firmy. no, ale skoro musi byc drogeryjna a nie chcesz, zeby znowu wygladaly jak czarne, to na pewno nie bierz ciemnych brązów, wyjda na poczatku jak czern

z drogeryjnych baaardzo moge polecic te farbke https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...or.html&next=1

bardzo wydajna, dlugie wlosy farbowalam jedna, kolory wychodza super i nie niszczy tak wlosow, piekny jest np. http://www.sklepjoanna.pl/products/2...dowy-braz.aspx
albo ten http://www.sklepjoanna.pl/products/2...enny-braz.aspx

nie wiem jaki mialas wczesniej kolor, ale jezeli jasny, to nawet najlepsza farba bedzie sie szybko wyplukiwac. z mojego doswiadczenia wynika, ze lepiej takim szamponem Joanny farbowac czesciej, niz co 6 tygodni mocna, niby trwala farba
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 15:44   #5
karola_17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9
Dot.: Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny?

Zastanawiałam się nad farbą mroźne mochaccino 613. Mój naturalny kolor to brąz pofarbowałam w tamte wakacje włosy na nugat z palette, to był bardzo zły pomysł! I teraz chciała bym je przyciemnić, myślicie, ze ta farba jest ok?! Czy ktoś jej uzywał?
karola_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:36   #6
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
a pamietasz moze jakas to byla farba? sa rozne firmy. no, ale skoro musi byc drogeryjna a nie chcesz, zeby znowu wygladaly jak czarne, to na pewno nie bierz ciemnych brązów, wyjda na poczatku jak czern

z drogeryjnych baaardzo moge polecic te farbke https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...or.html&next=1

bardzo wydajna, dlugie wlosy farbowalam jedna, kolory wychodza super i nie niszczy tak wlosow, piekny jest np. http://www.sklepjoanna.pl/products/2...dowy-braz.aspx
albo ten http://www.sklepjoanna.pl/products/2...enny-braz.aspx

nie wiem jaki mialas wczesniej kolor, ale jezeli jasny, to nawet najlepsza farba bedzie sie szybko wyplukiwac. z mojego doswiadczenia wynika, ze lepiej takim szamponem Joanny farbowac czesciej, niz co 6 tygodni mocna, niby trwala farba
O wlasnie ta używam no ale spłukuje sie i cos 2-3 tyg musiałabym je farbowac a to jednak trochu niszczy wlosy i dlatego chciałabym trwała farbe i farbowac co 1-2 miesiace bo w tym szamponie jest utleniacz 6% jak w farbach

A co do farby z allegro to chyba Goldwell czy cos takiego, napewno z G na poczatku
__________________
: )

Edytowane przez Lasd
Czas edycji: 2012-01-09 o 16:38
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:49   #7
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny?

a to nie doczytalam nie spotkalam sie, zeby farby nawet profesjonalne trzymaly kolor 2 miesiace przy codziennym myciu.

mi Joanna nie niszczyla wlosow, zdecydowanie bardziej robily to farby typu Londa z drogerii i wolalabym farbowac co 3 tygodnie szamponem koloryzujacym niz taka farba co miesiac, poltora

warto uzywac 3% utleniacza przy ciemnych kolorach niz 6%, wlosy sa w lepszej kondycji a farba wolniej sie wymywa- sprawdzone.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 16:54   #8
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
a to nie doczytalam nie spotkalam sie, zeby farby nawet profesjonalne trzymaly kolor 2 miesiace przy codziennym myciu.

mi Joanna nie niszczyla wlosow, zdecydowanie bardziej robily to farby typu Londa z drogerii i wolalabym farbowac co 3 tygodnie szamponem koloryzujacym niz taka farba co miesiac, poltora

warto uzywac 3% utleniacza przy ciemnych kolorach niz 6%, wlosy sa w lepszej kondycji a farba wolniej sie wymywa- sprawdzone.
No własnie czytałam o tym ale nie chce dokupywac specjalnie za kazdym razem 3 % wody, chce poprosty kolro cos ciemny braz, ala czekoladowy moze byc z lekko rudymi ale bardziej czerwonymi refleksami ale zeby to sie trzymalo bo na zniszczonych koncowkach trzyma długo a gora tam gdzie sa zdrowe to szybko schodzi!
__________________
: )

Edytowane przez Lasd
Czas edycji: 2012-01-09 o 16:56
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:56   #9
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny?

no to nie wiem co doradzic, oferte farb drogeryjnych troche znam i niestety wielkiego wyboru nie ma
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 17:51   #10
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny?

Ja z doświadczenia wiem, że ten odcień garniera wychodzi czarny. Wzięłabym najpierw joannę, zobaczyła jak wyjdzie, i najwyżej jeśli okaże się za jasny, spróbowała z czymś ciemniejszym.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 17:59   #11
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny?

Własnie chce kupic Joanne ale boje sie ze zniszczy włosy a nawet jak czarny wyjdzie to dwa mycia i juz go nie bedzie, hmm to chyba sprobuje ta Joanne kupic na feriach i zrobic bo nia farbowalam tez kiedys ale to daaawno i nie wyszła czarna, ten szampon tez a w przypadku Castinga-smoła!
A moja mama miala suche i sztywne ale mowila mi ze dzisiaj umyła i dała zwykła odzywke i normalne ma wiec zaryzykuje, coz jak nie wyjdzie to po cos te peruki robia hehe;P
Ale musze zafarbowac je w miare szybko bo ostatnio mam faze na ciemna czerwien a jeszcze jak widze u siebie pod swiatlo czerwone refleksy to wgl cudo! Ale takie kolory to szybko schodza niestety!


Dam znac i wkleje zdjecie jak zrobie
Jeszcze tylko ten tydzien przezyc i ferie
__________________
: )

Edytowane przez Lasd
Czas edycji: 2012-01-09 o 18:23
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 18:55   #12
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny?

Cytat:
Napisane przez Lasd Pokaż wiadomość
Własnie chce kupic Joanne ale boje sie ze zniszczy włosy a nawet jak czarny wyjdzie to dwa mycia i juz go nie bedzie, hmm to chyba sprobuje ta Joanne kupic na feriach i zrobic bo nia farbowalam tez kiedys ale to daaawno i nie wyszła czarna, ten szampon tez a w przypadku Castinga-smoła!
A moja mama miala suche i sztywne ale mowila mi ze dzisiaj umyła i dała zwykła odzywke i normalne ma wiec zaryzykuje, coz jak nie wyjdzie to po cos te peruki robia hehe;P
Ale musze zafarbowac je w miare szybko bo ostatnio mam faze na ciemna czerwien a jeszcze jak widze u siebie pod swiatlo czerwone refleksy to wgl cudo! Ale takie kolory to szybko schodza niestety!


Dam znac i wkleje zdjecie jak zrobie
Jeszcze tylko ten tydzien przezyc i ferie
Moim zdaniem farby Joanny to jedna z łągodniejszych, nawet od Garniera, które również za takie uważam Choć na pewno znajdą się osoby które mnie nie poprą. Zdecydowanie odradzam Palette, włosy zaraz po farbowaniu niemiłe w dotyku i niestety wypadają(przynajmniej moje).
Nie szczypią w skórę i włosy są miękkie. A moja mama nadal nimi farbuje i nie ma z nimi problemu. A jak chcesz bardziej czerwony odcień to spróbuj wymieszać jakiś brąz z czerwienią którą joanna też ma w ofercie

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2012-01-09 o 18:56
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 20:01   #13
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny?

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Moim zdaniem farby Joanny to jedna z łągodniejszych, nawet od Garniera, które również za takie uważam Choć na pewno znajdą się osoby które mnie nie poprą. Zdecydowanie odradzam Palette, włosy zaraz po farbowaniu niemiłe w dotyku i niestety wypadają(przynajmniej moje).
Nie szczypią w skórę i włosy są miękkie. A moja mama nadal nimi farbuje i nie ma z nimi problemu. A jak chcesz bardziej czerwony odcień to spróbuj wymieszać jakiś brąz z czerwienią którą joanna też ma w ofercie
Jak bd chciala cos z czerwienia to wymieszam Joanne braz z wisniowa czerwienia i cos powinno wyjsc ale to jak bd miala wolne od szkoly zeby ludzi nie straszyc i najpierw musze zobaczyc czy ta farba szybko nie zejdzie

A co do farb JOANNY to slyszalam ze niszcza bardzo wlosy jak Palette. to prawda? Az tak zly sklad maja? I niby szybko sie przez to wyplukuje farba.
__________________
: )

Edytowane przez Lasd
Czas edycji: 2012-01-09 o 20:16
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 20:20   #14
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny?

Dla mnie joanna a palette to niebo a ziemia długi czas robiłam joanną i nic mi się nie działo, po jednym razie z palette byłam zszokowana, nawet nie tyle stanem włosów co właśnie wypadaniem. Przy joannie nic nie czułam, a palette wydzielało dość mocne ciepło na skórze co mi się nie zdarzyło, nigdy palette...
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 21:00   #15
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny?

Ja o Palette to wgl ni chce słyszec! Chodzi mi tylko o Joanne Multi Cream Color ale nie ta Naturie bo tej seri jakos nie ufam.

Ciekawi mnie roznica składu wlasnie pomiedzy nia a garnierem, czy naprawde az taka duza roznica?
Moja mama uzywala Naturi dziki kasztan i byla zadowolona, potem zaczela te Castingi, Palette itd i znow do niej wrocila.
__________________
: )
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 18:08   #16
taszka72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11
Dot.: Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny?

Długo farbowałam Garnierem Nutrisse (jasny złoty kasztan) - kolor szybko schodził i włosy były wypłowiałe i w brzydkim kolorze natomiast od kiedy przeszłam na Joannę Multi Cream (kupiłam farbę na podstawie opinii na KWC) jestem bardzo zadowolona - farba nie niszczy włosów (przynajmniej moich), kolor (kasztanowy brąz) jest głęboki i błyszczący. Osobiście ZDECYDOWANIE polecam bardziej Joannę niż Garniera. Na KWC dziewczyny chwalą też Wellaton, ale - jak dla mnie - nie ma odpowiednich kolorów - czekolady i kasztan są za ciemne a z Joanny kasztan wychodzi tak, jak na próbniku.

Edytowane przez taszka72
Czas edycji: 2012-01-14 o 18:10
taszka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 20:11   #17
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Joanna czy Garnier?? A moze jakiś inny?

Cytat:
Napisane przez taszka72 Pokaż wiadomość
Długo farbowałam Garnierem Nutrisse (jasny złoty kasztan) - kolor szybko schodził i włosy były wypłowiałe i w brzydkim kolorze natomiast od kiedy przeszłam na Joannę Multi Cream (kupiłam farbę na podstawie opinii na KWC) jestem bardzo zadowolona - farba nie niszczy włosów (przynajmniej moich), kolor (kasztanowy brąz) jest głęboki i błyszczący. Osobiście ZDECYDOWANIE polecam bardziej Joannę niż Garniera. Na KWC dziewczyny chwalą też Wellaton, ale - jak dla mnie - nie ma odpowiednich kolorów - czekolady i kasztan są za ciemne a z Joanny kasztan wychodzi tak, jak na próbniku.
To bardzo sie ciesze, kilka dni temu kupiłam juz dwa opakowania Joanny Czekoladowy braz i teraz tylko czekam az sie skoncza ferie;D
__________________
: )
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:38.