Patenty na bycie NAJ :) - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-18, 09:27   #2491
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Poza tym nafta pichtowa chyba jest niezła.. Stosuje od piątku. Smaruje miejsca z zaskórnikami, muszę przyznać,że trochę jakby je ruszyło. Ale raczej te wokół ust, nos chyba w tym samym stanie
Jakie działanie ma ta nafta - pomaga pozbyć się zaskórników czy tylko je rozjaśnić? I gdzie można ją kupić?

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Jeszcze jest taki krem - Oxedermil z 30% mocznika do pięt, łokci itp i chcę go kupić, ale nie było w aptece ;/
Czy któraś z Was próbowała już tego kremu,skuteczny jest?Ja przez stojącą pracę mam spory problem z dość grubym,szorstkim naskórkiem na piętach i nie mogę się go pozbyć

Zamówiłam obie odżywki (żelatynową i keratynową) z firmy Gal. Na tą drugą polowałam od dłuższego czasu,ale nigdzie nie mogłam jej dostać.Mam nadzieję,że pomoże na moje paznokcie,które są w opłakanym stanie Żelatynowa mam nadzieję będzie miałam u mnie podobnie cudotwórcze działanie jak u Was,bo coś ostatnio mocno mnie wysypuje syfkami
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 16:24   #2492
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
jakie działanie ma ta nafta - pomaga pozbyć się zaskórników czy tylko je rozjaśnić? I gdzie można ją kupić? można o tym dużo przeczytać w wątku - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=48400, zacznij od samego początku. Tam daisydee podaje przepis - 50 ml petroleum mieszasz z 10 ml olejku pichtowego. Olejek okolo 8 zl, petroleum( destylowana nafta) okolo 5 zl. Niektorym bardzo pomaga. Podobno lepszy jest olejek pichtowy do uzytku wewnetrzego. Ja mam do zewnetrznego ( tak jak daisydee) jesli masz wrazliwa lub sucha skore,to mozna zrobic z nafta kosmetyczna. Uzywa sie jak tonik- ja uzywam tylko na nos i okolice ust.

czy któraś z was próbowała już tego kremu,skuteczny jest?ja przez stojącą pracę mam spory problem z dość grubym,szorstkim naskórkiem na piętach i nie mogę się go pozbyć
30 proc mocznika to sporo, więc musi być skuteczny :d zawsze mozna tez zamowic mocznik z mazideł i mieszać z ulubionym kremem/balsamem, rowniez do twarzy.

zamówiłam obie odżywki (żelatynową i keratynową) z firmy gal.

ja mam demogal, dopiero raz używałam. Na pewno kupię też q10, widzialam w aptece ale juz nie mialam pieniedzy .. Boje sie,ze ktos kupi a potem nie bedzie

na tą drugą polowałam od dłuższego czasu,ale nigdzie nie mogłam jej dostać.mam nadzieję,że pomoże na moje paznokcie,które są w opłakanym stanie żelatynowa mam nadzieję będzie miałam u mnie podobnie cudotwórcze działanie jak u was,bo coś ostatnio mocno mnie wysypuje syfkami :rolleyes

a jesli masz słabe pazkokcie to dziewczyny zachwalaja
1. - http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7782 niestety nie mam,ale chyba zamówię z neta albo jeszcze polatam po aptekach

2. http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12430 mam ją, tania, niesamowicie wydajna i bardzo skuteczna.
[/b]
[/b]

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2009-08-18 o 16:29
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 16:41   #2493
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Dziewczyny a ja tak trochę z innej beczki. Zamierzam kupić krem z Avonu z serii Naturals z drzewem herbacianym i ogórkiem. Czy myslicie ze jak bede go stosowala na dekolt i plecy to nie beda występowały tam krostki? Zdarzają mi się w tych okolicach pojedyncze wypryski.... I czy będę mogła go używać na nogi, żeby po depilacji też krostki się nie robiły? Bo do buzi chyba będę się trochę bała go uzywac....
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 17:29   #2494
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja tak trochę z innej beczki. Zamierzam kupić krem z Avonu z serii Naturals z drzewem herbacianym i ogórkiem. Czy myslicie ze jak bede go stosowala na dekolt i plecy to nie beda występowały tam krostki? Zdarzają mi się w tych okolicach pojedyncze wypryski.... I czy będę mogła go używać na nogi, żeby po depilacji też krostki się nie robiły? Bo do buzi chyba będę się trochę bała go uzywac....
a któż to może wiedzieć ? Przecież jeśli nie wypróbujesz własnej skórze to sie nie przekonasz Na pojedyńcze krostki dobre jest mydło siarkowe i balsamy i kremy dla dzieci np babydream, hipp, co już niejednokrotnie było mówione Ogólnie avon nie cieszy się na wizażu dużym poparciem Ale jak już mówiłam, sama musisz się przekonać i KWC oczywiscie
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 17:41   #2495
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Narc dzieki za odpowiedź W tonik pichtowy zaopatrzę się jak tylko wykończę ten,który obecnie mam.Wtedy chyba też zainwestuję w mocznik z mazideł Jeśli chodzi o paznokcie to balsam z Herba Studio nie wiele mi daje Rozejrzę sie za tą drugą odżywką - można ją dostać normalnie w drogeriach?
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 17:58   #2496
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja tak trochę z innej beczki. Zamierzam kupić krem z Avonu z serii Naturals z drzewem herbacianym i ogórkiem. Czy myslicie ze jak bede go stosowala na dekolt i plecy to nie beda występowały tam krostki? Zdarzają mi się w tych okolicach pojedyncze wypryski.... I czy będę mogła go używać na nogi, żeby po depilacji też krostki się nie robiły? Bo do buzi chyba będę się trochę bała go uzywac....
Jeszcze się nie spotkałam z osobą, której by coś z Avonu dobrze służyło NA DŁUŻSZĄ METĘ. Doraźnie, to może i tak...
Avon to kipeska jakość + chemia upchana wszedzie gdzie się da, a wszystko ukryte w ładnym kolorowym opakowaniu i pod jakże "adekwatną" nazwą "Naturals".

ps. ten wątek dotyczy biochemii kosmetycznej, czyli prostych, kilkuskładnikowcyh kosmetyków robionych samodzielnie z półproduktów (ewentualnie kosmetyków aptecznych). Avon zdecydowanie nie podchodzi pod taką definicję

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Ogólnie avon nie cieszy się na wizażu dużym poparciem

słuszna uwaga Narc
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 18:08   #2497
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Tak dziewczynki ja wiem ze avon nie ma najlepszej jakosci.... Sama sie o tym nieraz przekonalam. Chociaz czasem mnie pozytywnie zaskoczyl Mam nadzieje ze tym razem tez tak bedzie.


A tak btw to myslalam ze to watek o patentach na bycie naj a nie o kilkuskladnikowych kosmetykach....
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-18, 18:34   #2498
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
A tak btw to myslalam ze to watek o patentach na bycie naj a nie o kilkuskladnikowych kosmetykach....
Ten wątek znajduje się w dziale "Biochemia kosmetyczna", ale z drugiej strony, to masz rację... skoro pisze się tutaj o Rossmanie, Lidlu i innych sieciówkach, to i o Avonie można.
Poniosło mnie trochę, bo bardzo nie lubię tej firmy.
Mea culpa.
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 18:37   #2499
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
Jeszcze się nie spotkałam z osobą, której by coś z Avonu dobrze służyło NA DŁUŻSZĄ METĘ. Doraźnie, to może i tak...
Avon to kipeska jakość + chemia upchana wszedzie gdzie się da, a wszystko ukryte w ładnym kolorowym opakowaniu i pod jakże "adekwatną" nazwą "Naturals".
Oj nie popadajmy w skrajności. Zdarzyło mi się kilka razy znaleźć perełkę wśród avon'owskich wynalazków, które służyły mi na każdą metę
Ale tez przyznaje, że większość ich kosmetyków wypada przeciętnie, a z serii Naturals miałam chyba tylko jeden krem i to był jedyny krem który mnie kiedykolwiek zapchał.


MadameButterfly6 na dekolt i plecy stosuj może mydło siarkowe zamiast tego kremu, na krostki po depilacji też lepiej coś z apteki (ktoś polecał Sudocrem) niż krem o który pytasz.
__________________

agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 18:58   #2500
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
Ten wątek znajduje się w dziale "Biochemia kosmetyczna", ale z drugiej strony, to masz rację... skoro pisze się tutaj o Rossmanie, Lidlu i innych sieciówkach, to i o Avonie można.
Poniosło mnie trochę, bo bardzo nie lubię tej firmy.
Mea culpa.
Alez nic nie szkodzi, rozumiem. Tez do niedawna nienawidzilam avonu i gardzilam ludzmi ktorzy kupuja tam perfumy, ale jak po dlugiej przerwie dorwalam katalog to nie moglam sie opanowac zeby czegos nie kupic

Cytat:
Napisane przez agusia_85 Pokaż wiadomość
Oj nie popadajmy w skrajności. Zdarzyło mi się kilka razy znaleźć perełkę wśród avon'owskich wynalazków, które służyły mi na każdą metę
Ale tez przyznaje, że większość ich kosmetyków wypada przeciętnie, a z serii Naturals miałam chyba tylko jeden krem i to był jedyny krem który mnie kiedykolwiek zapchał.


MadameButterfly6 na dekolt i plecy stosuj może mydło siarkowe zamiast tego kremu, na krostki po depilacji też lepiej coś z apteki (ktoś polecał Sudocrem) niż krem o który pytasz.
Ja o naturalsach slyszalam tylko ze ladnie pachnie i tyle. Sklonilo mnie w nazwie drzewo herbaciane i ogorek, ale wiem ze moze to miec niewiele wspolnego.... A jesli bym wkleila sklad potrafilybyscie mniejj wiecej ocenic czy nie ma jakichs zapychajacych skladnikow?

Zastanawiam sie nad myciem plecow zelem antybakteryjnym, tym co twarz, jak myslicie bedzie ok? Tzn robie tak od dluzszego czasu, ale raczej tak niedbale... Sudocrem troche lagodzi podraznienie jednak nie zapobiega im raczej i nie leczy ich do konca...
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:01   #2501
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Dziewczyny jak myślicie, możliwe jest żeby po sudocremie, na brodzie wyskoczyły mi takie okropne, wielkie bolące gule?? Smaruje się może z miesiąc i niedawno skoczył mi się okres , ( wiadomo wtedy to zawsze mi coś wyskakuje ) ale to, to jest masakra
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-18, 19:33   #2502
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez MaladameButterfly6 Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie nad myciem plecow zelem antybakteryjnym, tym co twarz, jak myslicie bedzie ok?
Nie wiem dokładnie jakie masz te krostki na plecach, ale ja przez bardzo długi czas maiałam taki problem (paskudne, trudno gojące się krostki wyskakiwały mi głównie na barkach i ramionach).Wysuszanie ich dawało natychmiastowe, ale tylko doraźne efekty. Potem problem wracał.
No i w końcu uporałam się z tym raz na zawsze przy pomocy maści propolisowej. Jest bardzo tłusta, brudzi ubranie na żółto i ma specyficzny zapach (który akurat mi odpowiada, ale wiem, że wielu osobom przeszkadza).
Trzeba tylko pamiętac o regularnym stosowaniu, bo efekty nie przychodzą od razu.
Nie wiem, czy akurat na Twoją skórę ta maść zadziała podobnie, ale nawet jeśli nie, to i tak warto ją mieć w domu - maść propolisową można stosowac jako balsam na usta, przy stanach zapalnych skóry a nawet przy oparzeniach I stopnia.
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:50   #2503
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Narc dzieki za odpowiedź W tonik pichtowy zaopatrzę się jak tylko wykończę ten,który obecnie mam.Wtedy chyba też zainwestuję w mocznik z mazideł Jeśli chodzi o paznokcie to balsam z Herba Studio nie wiele mi daje Rozejrzę sie za tą drugą odżywką - można ją dostać normalnie w drogeriach?
Ta Rimmela, na stoisku z Rimmelem w Rossmanie Na paznokcie też dobrze robi skrzyp,ale lepiej u mnie chyba na porost niż na wzmocnienie.
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 20:30   #2504
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Narc dzieki za odpowiedź W tonik pichtowy zaopatrzę się jak tylko wykończę ten,który obecnie mam.Wtedy chyba też zainwestuję w mocznik z mazideł Jeśli chodzi o paznokcie to balsam z Herba Studio nie wiele mi daje Rozejrzę sie za tą drugą odżywką - można ją dostać normalnie w drogeriach?
jesli i tak masz w planach zakupy w Mazidłach, a potrzebujesz czegoś na wzmocnienie paznokci, to kup sobie keratynę hydrolizowaną:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Jest tania jak barszcz (10 g kosztuje 2,92) a bije na głowę wszelkie drogeryjne odżywki.
Ja sotsuję ją na wzmocnienie włosów, a wzmocnienie paznokci jest w moim przypadku efektem ubocznym wcierania keratyny opuszkami palców w skalp
(Ostatnio poszłam na całośc i kupiłam w mazidłach trzy buteleczki po 30 g )

Tylko ostrzegam, że keratyna nie pachnie fiołkami (jest pozyskiwana z owczej wełny).
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 21:41   #2505
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Dziewczyny, wiecie może jak zrobic tonik do twarzy z suszonych (albo świeżych) płatków róży? nigdzie nie mogę znalezc przepisu, zależy mi na jakimś prostym.. próbowałyście czegoś takiego?
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 22:52   #2506
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wiecie może jak zrobic tonik do twarzy z suszonych (albo świeżych) płatków róży? nigdzie nie mogę znalezc przepisu, zależy mi na jakimś prostym.. próbowałyście czegoś takiego?
A nie lepiej kupić hydrolat różany w Mazidłach albo w BU?
Wiem, że wtedy pozbawisz się frajdy robienia czegoś od podstaw, ale przynajmniej będziesz miała naturalny, niezanieczyszczony produkt, bo naprawdę ciężko by Ci było zachować sterylność podczas destylacji w warunkach domowych. No i też trzeba by było mieć odpowiedni gatunek róż (stulistną albo damasceńską) bo podejrzewam, że te rozliczne odmiany róż wielkokwaitówych które rosną zazwyczaj w nasszych ogrodach, nie mają w sobie tylu flawonoidów i innych cennych substancji.

(ale jeśli uparłaś się, że zrobisz tonik sama, to nie zniechęcaj się i próbuj. Ja np. sama robię perfumy i wiem, że to świetna zabawa i satysfakcja, jeśli eksperyment się uda No ale perfumy to co innego - ładuje się tam alkohol i olejki eteryczne, które dobrze konserwują i odkażają mieszankę. A jednak tonik stosuje się na buzię... więc jeśli taki byś zrobiła, to pewnie trzeba by go dosyć szybko zużyć... No nie wiem, nie wiem... może ktoś inny coś więcej Ci doradzi... )
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 22:59   #2507
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
A nie lepiej kupić hydrolat różany w Mazidłach albo w BU?
Wiem, że wtedy pozbawisz się frajdy robienia czegoś od podstaw, ale przynajmniej będziesz miała naturalny, niezanieczyszczony produkt, bo naprawdę ciężko by Ci było zachować sterylność podczas destylacji w warunkach domowych. No i też trzeba by było mieć odpowiedni gatunek róż (stulistną albo damasceńską) bo podejrzewam, że te rozliczne odmiany róż wielkokwaitówych które rosną zazwyczaj w nasszych ogrodach, nie mają w sobie tylu flawonoidów i innych cennych substancji.

(ale jeśli uparłaś się, że zrobisz tonik sama, to nie zniechęcaj się i próbuj. Ja np. sama robię perfumy i wiem, że to świetna zabawa i satysfakcja, jeśli eksperyment się uda No ale perfumy to co innego - ładuje się tam alkohol i olejki eteryczne, które dobrze konserwują i odkażają mieszankę. A jednak tonik stosuje się na buzię... więc jeśli taki byś zrobiła, to pewnie trzeba by go dosyć szybko zużyć... No nie wiem, nie wiem... może ktoś inny coś więcej Ci doradzi... )
Właściwie masz rację..
Oczywiście, że mogę kupic, ale chodzi o to właśnie że mam ususzone płatki róży (takiej ogródkowej, wiec pewnie sie nie nadaje..) i chcę je koniecznie jakoś wykorzystac ale nie bardzo wiem jak...

A jak i z czego robisz perfumy?
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 23:02   #2508
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Właściwie masz rację..
Oczywiście, że mogę kupic, ale chodzi o to właśnie że mam ususzone płatki róży (takiej ogródkowej, wiec pewnie sie nie nadaje..) i chcę je koniecznie jakoś wykorzystac ale nie bardzo wiem jak...

A jak i z czego robisz perfumy?
Może peeling, zioła mikronizowne są świetne. W młynku je drobno zmiel i dodawaj do jakiegoś olejku i trzyj
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 23:20   #2509
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
Jeszcze się nie spotkałam z osobą, której by coś z Avonu dobrze służyło NA DŁUŻSZĄ METĘ. Doraźnie, to może i tak...
Avon to kipeska jakość + chemia upchana wszedzie gdzie się da, a wszystko ukryte w ładnym kolorowym opakowaniu i pod jakże "adekwatną" nazwą "Naturals".

ps. ten wątek dotyczy biochemii kosmetycznej, czyli prostych, kilkuskładnikowcyh kosmetyków robionych samodzielnie z półproduktów (ewentualnie kosmetyków aptecznych). Avon zdecydowanie nie podchodzi pod taką definicję



słuszna uwaga Narc
niestety wiekszosc popularnych marek to sama chemia... ale faktem jest ze Avon to w wiekszosci przypadkow porazka ALE sa produkty w Avonie ktore sa po prostu dla mnie nie do przebicia (biorac pod uwage i jakosc, i cene), np.:

- krem z kwasami AHA do stop i lokci planet spa (to Wam pomoze na zgrubialy naskorek, wczesniej chyba juz pisalam)
- spray na dobranoc ten lawendowy (do odswiezania poscieli i mebli)
- glicerynowy krem do rak
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-18, 23:45   #2510
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
A jak i z czego robisz perfumy?
Dawniej robiłam na bazie olejku jojoba albo masła karite (dodawałam (obowiązkowo ) absolut champaka i różne oleki eteryczne), ale teraz przerzuciłam się na mgiełki do ciała z niewielką zawartością alkoholu. Ostatnio uparłam się, że zrobię bergamotkową mgiełkę, która pachnie dokładnie tak, jak herbata earl grey. Po wielu próbach mgiełka ma wymarzony przeze mnie zapach, chociaż z trwałością zapachu jest krucho... no ale w końcu chiałam mgiełkę, więc jest mgiełka W jej składzie jest woda destylowana, odrobinka gotowej wody kolońskiej o zapachu verbeny, olejek grapefruitowy no i oczywiście najwazniejszy składnik - naturalny olejek bergamotowy.
Procedury Ci nawet nie będe opisywać, bo nie jest zbyt wyszukana - dodaję wszystkiego na oko, odstawiam do "przegryzienia" i w razie potrzeby zwiekszam stężenie któregoś składnika.

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
niestety wiekszosc popularnych marek to sama chemia... ale faktem jest ze Avon to w wiekszosci przypadkow porazka ALE sa produkty w Avonie ktore sa po prostu dla mnie nie do przebicia (biorac pod uwage i jakosc, i cene), np.:

- krem z kwasami AHA do stop i lokci planet spa (to Wam pomoze na zgrubialy naskorek, wczesniej chyba juz pisalam)
- spray na dobranoc ten lawendowy (do odswiezania poscieli i mebli)
- glicerynowy krem do rak
O cholera... chyba musze naprawde uderzyć się w pierś... moja siostra miała taki spray jakieś... 5... może 6 lat temu.... pamiętam, że kochałam ten zapach. Mogłabym calą noc wąchać potraktowaną nim poduszkę...

A wiesz może, czy jeszcze go produkują?

(nadal jednak nie zmieniam zdania: Avon to zuooooooo !!! )
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i

Edytowane przez SweetPea
Czas edycji: 2009-08-18 o 23:47 Powód: literówka
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 12:54   #2511
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

SweetPea zainteresowałaś mnie keratyną To już wiem co na pewno zamówię z mazideł- mocznik,keratynkę i wit.C

Ja wszystkie nasze wspaniałe patenty zapisuję w wordzie, i mam już mini przewodnik który powoli wprowadzam w życie
Niestety plików z worda nie da się tu wrzucić..chyba

Ale wkleić się da :P

Włosy
• Olejek rycynowy
• Olejek kokosowy
• Fitomed,Babydream
• Gloria
• Jedwab Joanna
• Glist Kur płynny Jedwab
• Spłukiwanie zimną wodą
• Czesanie tylko suchych
• Nafta
• Szampony z małą ilością silikonów


Ciało
• Gąbka syrena
• Serum antycelullit
• Serum do biustu
• Peeling Kawowy
• Oliwka Hipp
• Maść z witaminą A – dłonie,stopy,usta
• Julit krople
• Oliwa plus cytryna na pazkokncie
• Odzywka do paznokci Herba Studio
• Etiaxil lub Antidral
• Ćwiczenia – 1 czesc Tamile, A6W, 8 min abs, 8 min Buns
• Parafina
• Oleje
• Mocznik
• Oxedermil z 30% mocznika
• Keratyna na paznokcie-mazidła
Twarz
• Żel Babydream
• Humaktan
• Filtr Bbaydream, Avene,SVR, LRP
• Skrobia kukurydziana
• Glinka zielona
• Aspirynowa maska i tonik
• Borasol
• Papierowy ręcznik
• Żel aloesowy Paloma
• Woda termalna
• Effacler tonik
• Biochemia !
• Filtr Avene lub LRP.
• PetroleumD5
• Olejek pichtowy
• Mleko
• Dermogal Kapsułki
• Brevoxyl na zaskórniki
• Acne derm krem z kwasem.
• Olejek herbaciany
• Cevikap z Wit c na serum

Wewnętrznie
• Woda
• Zielona herbata
• Pokrzywa
• Woda z cytryną
• Błonnik
• Skrzyp
• Witamina a+e
• Cynk
• Witamina C
• Dieta

Biochemia
• Hydrolat oczarowy
• Serum LEMON
• Olejek pomarańczowy do mycia twarzy
• Tonik z kwasem 10 % i tonik 2 % na co dzień.
• Żel hialuronowy
• Olej kokosowy
• Peeling z bromelią.
• Olej tamanu
• Kocanka
• Puder do zmatowienia filtra

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2009-08-19 o 12:58
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 13:32   #2512
anusiuniaa
Zakorzenienie
 
Avatar anusiuniaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 145
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

ile kosztuje ta masc propolisowa??
anusiuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 15:21   #2513
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Żel aloesowy Palomy ? co on daje ? nie zapycha cię ?
a ta maść propolisowa to co ci daje ?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2009-08-19 o 15:22
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 16:03   #2514
Catherine1980
Rozeznanie
 
Avatar Catherine1980
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 740
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Dziewczyny a macie może patent na kropki po depilacji (ale takie toporne które przez kilka tygodni nie chca zejść) ???
Bardzo brzydko to wygląda na nogach
Catherine1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 16:08   #2515
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Catherine1980 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a macie może patent na kropki po depilacji (ale takie toporne które przez kilka tygodni nie chca zejść) ???
Bardzo brzydko to wygląda na nogach
chodzi ci o takie czerwone kropki ?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 16:58   #2516
Catherine1980
Rozeznanie
 
Avatar Catherine1980
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 740
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
chodzi ci o takie czerwone kropki ?

dokładnie tak
nie ma tam żadnych wrosnietych włosków tylko czerwone punkciki
Catherine1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 17:05   #2517
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Catherine1980 Pokaż wiadomość
dokładnie tak
nie ma tam żadnych wrosnietych włosków tylko czerwone punkciki
najlepiej jest zmienić maszynkę albo wsmarować dużą ilość kremu nawilżającego
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 17:11   #2518
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Narc zacną listę stworzyłaś!! Pochwalam, pochwalam...
Tylko pamiętaj, żeby nie wprowadzać zbyt wielu nowinek pielęgnacyjnych na raz.
Ja tak niestety robię od kilku miesięcy (bo cholera... jakoś nie potrafię się powstrzymać od maziania się nowymi kosmetykami ) i czasami ciężko mi stwierdzić, co tak naprawde mi pomaga (i pewnie gdyby coś mnie zapchało, to też nie wiedziałabym co to... ale na szcześcia na razie moja skóra akcpetuje wszystkie nowinki)


Cytat:
Napisane przez anusiuniaa Pokaż wiadomość
ile kosztuje ta masc propolisowa??
Ja mam tę z Apipolu: http://www.nokaut.pl/oferta/apipol-m...owa-3-20g.html
Kupilam ją w normalnej, stacjonarnej aptece w Krakowie za ok.12 zł. Jest naprawdę łatwo dostępna i skuteczna
(już setki lat temu maściami propolisowymi własnej roboty smarowano niegojące się rany (nawet takie po amputacji), bo propolis przyspiesza gojenie i zabliźnianie)

Dosyć szybko skończyłam pierwszą tubkę, a teraz przymierzam się do drugiej (krostki na ramionach już nią wyleczyłam, ale raz na czas coś jeszcze wyskoczy na ciele... no i dobrze sprawdza się jako balsam do ust)
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 17:33   #2519
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
najlepiej jest zmienić maszynkę albo wsmarować dużą ilość kremu nawilżającego
Hmmm... chyba chodzi o depilację, a nie golenie
Mi też czasem robią się małe krwiaczki po depilatorze, czasem naprawdę długo schodzą, ale teraz depiluję się od razu po kąpieli, najlepiej w zaparowanej łazience, wtedy włoski łatwiej się wyrywają i problem dla mnie zniknął.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 17:37   #2520
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Hmmm... chyba chodzi o depilację, a nie golenie
Mi też czasem robią się małe krwiaczki po depilatorze, czasem naprawdę długo schodzą, ale teraz depiluję się od razu po kąpieli, najlepiej w zaparowanej łazience, wtedy włoski łatwiej się wyrywają i problem dla mnie zniknął.
przecież maszynki też używa się do depilacji
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:30.