Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-17, 16:22   #1
Smerfi
Rozeznanie
 
Avatar Smerfi
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 555

Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?


Wrocławianki poradzicie!
W lipcu mam na ul. Grabiszyńskiej miesięczne praktyki, a że jestem z krk nie znam kompletnie Waszego miasta Myślałam o zatrzymaniu się w akademikach, stąd moja prośba które znajdują się najbliżej ul. Grabiszyńskiej?
Z góry będę wdzięczna za wszelkie info o niedrogich noclegach
__________________

yorkies are the best
Smerfi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 14:07   #2
Maggiczna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 295
GG do Maggiczna
Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Planuję wybrać się na 2-3 dni do Wrocławia. Wiem, że jest tam wiele do zwiedzania, więc prosiłabym o Wasze zdanie na temat tego, które obiekty naprawdę warto zobaczyć Bo wszystkiego niestety się nie da w kilka dni. Do tego też ważne pytanie - znacie jakieś miejsce noclegowe blisko centrum, w miarę tanie (może jakiś hostel)? Dziękuje z góry za informacje
Maggiczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 19:01   #3
tymonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 370
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Cytat:
Napisane przez Maggiczna Pokaż wiadomość
Planuję wybrać się na 2-3 dni do Wrocławia. Wiem, że jest tam wiele do zwiedzania, więc prosiłabym o Wasze zdanie na temat tego, które obiekty naprawdę warto zobaczyć Bo wszystkiego niestety się nie da w kilka dni. Do tego też ważne pytanie - znacie jakieś miejsce noclegowe blisko centrum, w miarę tanie (może jakiś hostel)? Dziękuje z góry za informacje
Podaję Ci adresy stron hosteli we Wroclawiu. Myślę, że znajdziesz coś dla siebie.

www.avangardenhostel.pl

www.ssm-lzn.com.pl

www.hostelcinema.pl

www.mleczarniahostel.pl

www.cinnamonhostel.com

www.silesiushostel.pl
tymonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 21:30   #4
easyrider13
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Zależy co cię interesuje. We Wrocławiu jest mnóstwo atrakcji. Osobiście polecam rynek staromiejski, Ostrów Tumski, Panoramę Racławicką i Ogród Japoński. Mogę te rzeczy oglądać bez końca. Ostatnio byłem na imprezie plenerowej na Sylwester. Fantastycznie. Kocham Wrocław. Pozdrawiam
easyrider13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 13:25   #5
Maggiczna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 295
GG do Maggiczna
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Dzięki za informacje
Maggiczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 13:40   #6
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Cytat:
Napisane przez Maggiczna Pokaż wiadomość
Dzięki za informacje
Na przyszły raz najlepiej chociażby raz spojrzeć na główną stronę forum, a nie dublować takie same wątki:


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=235909
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 16:37   #7
Maggiczna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 295
GG do Maggiczna
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Na przyszły raz najlepiej chociażby raz spojrzeć na główną stronę forum, a nie dublować takie same wątki:


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=235909
Najmocniej przepraszam
Maggiczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-19, 14:16   #8
amarella22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

ja polecam przejsc sie jeszce na wzgórze partytzantów tasm mozesz sobie zrobić fajen zdjecie albo pojechać na edzin i zobaczyć tewn nowy most, przy okazji posiedizsz gdzies gdzie jest zielono. a spać możesz wpiaście jest tani i blisko centrum też http://dwpiast.p
amarella22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 13:08   #9
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Jeśli chcesz mogę Ci wysłać opracowaną trasę z kosztorysem. Studiuję turystykę i akurat takie miałam zadanie
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 11:34   #10
anciam87
Raczkowanie
 
Avatar anciam87
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 155
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

A ja jeszcze polecę galerie sztuki BWA, zwłaszcza tą na ulicy świdnickiej. Ponadto jeśli będziesz miała ochotę zjeść dobry obiad to polecam Francuskiego Pieska, ostatnio trochę podrożało ale naprawdę warto! Co jeszcze? Koniecznie ul. Włodkowica - akurat na niej jest francuski piesek, synagoga pod białym bocianem też robi wrażenie! Co jeszcze hm.. na pewno nie idź do zoo-moim zdaniem nie warto, ale moze hala stulecia i nasza nowa fontanna na pergoli? Poza tym postaraj sie policzyc wszystkie wrocławskie krasnale, z nimi jest niezła frajda
A wieczorem napij się piwka w spiżu i idź na imprezę do Maniany na przeciwko Hotelu Sofitel.
możesz jeszcze skorzystac ze strony internetowej pik.wroclaw.pl oni mają rozpisane wydarzenia od samego rana do nocy - może akurat załapiesz się na jakis fajowy koncert?

Bawi się dobrze!
__________________
życie jest pełne niespodzianek, miej zawsze otwarte oczy!
anciam87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 09:52   #11
czarna malina
Raczkowanie
 
Avatar czarna malina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 64
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Od siebie mogę jeszcze dodać ogród japoński, mostek czarownic oraz podziwianie Wrocławia z nieco większej wysokości, z wieży Bazyliki św. Elżbiety No i Ostrów Tumski!
Ostatnio też trafiłam na taki artykuł: http://www.tanie-loty.com.pl/blogi/w...-za-darmo.html - lista atrakcji turystycznych we Wrocławiu, które można zobaczyć i zwiedzić za darmo
__________________
Inspiracje, kreatywne wariacje, na prezent pomysły, podarunkowe zamysły!
czarna malina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 12:38   #12
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

We Wrocku polecam hostel Babel, jeśli komuś nie przeszkadza spanie w pokoju wieloosobowym. Są na 2 piętrze, kiedyś nawet zostawiłam u nich ładowarkę do lapka i odesłali mi szybko. Łatwo znaleźć z dworca pkp jakieś 5 minut.
A DW Piast nie polecam, w zasadzie sąsiaduje z Babelem, ale ja tam spałam... nigdy więcej. W łazienkach koszmar (spałam na 2 piętrze) no i najgorsze trzeszczące okna... Jeszcze pod samym oknem tramwaje, okna są nieszczelne- czułam się, jakbym nocowała na ulicy. To stara kamienica i takie samo wrażenie mam po noclegu w DW Piast- jest stary i wymaga kapitalnego remontu...

A jak ktoś chce hotel to polecam na Pilczyckiej Etap. Za 100 zł czy jakoś tak można przenocować, chyba maksymalnie 3 osoby. Trochę daleko z centrum, teraz jest remont więc trzeba się przesiadać ;/ Ale normalnie wsiadałam pod Dominikańską i jechałam sobie z 20-25 minut.

Edytowane przez 201705250955
Czas edycji: 2011-08-24 o 12:39
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 12:39   #13
anciam87
Raczkowanie
 
Avatar anciam87
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 155
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

a ja polecam jeszcze cynamon hostel, fajowo urządzony, przyjazna atmosfera-jak w domu
__________________
życie jest pełne niespodzianek, miej zawsze otwarte oczy!
anciam87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 17:29   #14
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Podbijam wątek. W sierpniu wybieram się z TŻtem do Wrocławia. Po raz drugi, zeszzłego roku nocowaliśmy u kuzyna TŻta, ale w tym z racji tego że jedziemy tam z okazji rocznicy, chcemy jedną noc spędzić w hotelu, a jedną u jego rodzinki Jedziemy na 3 dni, zwiedziliśmy Ostrów Tumski, ZOO, rynek i ogród Japoński. Co jeszcze warto zwiedzić, może dzieje się coś ciekawego w weekend 10-13 albo 17-19 sierpnia? (nie wiem dokładnie w który pojedziemy)
Jakieś fajne restauracje? Chętnie zabrałabym TŻta do jakiejś karczmy w gfóralskim stylu, bo lubi
I jakieś godne polecenia noclegi w przystepnej cenie?
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 18:06   #15
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Ja polecam zajrzeć do "Przedwojennej". To knajpa w stylu przekąski - zakąski, śledzik i wódka. Ale jest świetna, klimat super zresztą knajpa jest już we Wrocławiu niemalże legendarna i broni się sama. Polecam jako osoba, która nie jest wielką fanką wódki czy ogólnie takich klimatów, a i tak uważam, że to najlepszy pomysł na knajpę ostatnich lat. Uwaga - bywa tłoczono, otwarte 24h
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 21:38   #16
Covey
Przyczajenie
 
Avatar Covey
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 18
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Przedwojenna jak najbardziej, aczkolwiek ja od siebie poleciłabym jeszcze Chopper Bar, który znajduje się na Kotlarskiej (centrum). Duże porcje, tanio i bardzo smacznie. Klimat niczego sobie. ; )
Covey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 18:12   #17
Setkado40stki
Przyczajenie
 
Avatar Setkado40stki
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: WrocLove
Wiadomości: 6
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Koniecznie Cmentarz Żydowski (chociaż sama nie bylam, ale mnóstwo przyjezdnych osób go chwali. Teraz ZOO jest w remoncie, ale tak czy siak warto tam zajrzeć. Polecam nowy wybieg dla Rysi Ponadto Ogród Botaniczny + Japoński. Jeśli chodzi o jedzenie polecam Cegielnię (niedaleko Rynku) i koniecznie piwko miodowe w Spiżu!
Setkado40stki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 12:08   #18
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Cytat:
Napisane przez Setkado40stki Pokaż wiadomość
Koniecznie Cmentarz Żydowski (chociaż sama nie bylam, ale mnóstwo przyjezdnych osób go chwali. Teraz ZOO jest w remoncie, ale tak czy siak warto tam zajrzeć. Polecam nowy wybieg dla Rysi Ponadto Ogród Botaniczny + Japoński. Jeśli chodzi o jedzenie polecam Cegielnię (niedaleko Rynku) i koniecznie piwko miodowe w Spiżu!
O tak!
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 17:58   #19
reisebus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 19
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

wroclaw kojarze z serialu pierwsza milosc i mialam okazje byc kilka lat temu na kilka dni. Mimo ze malo z tego pamietam, wroclaw to jedno z najfajniejszych polskich miast
reisebus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-07, 09:51   #20
Mamia88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Witam na forum Wrocław faktycznie kojarzy się z serialem Pierwsza Miłość,ale nie tylko ponieważ mamy tutaj wiele wspaniałych zabytków,oraz nowoczesny dworzec- też warty odwiedzin. Z samym noclegiem nie będzie problemu,od siebie dołączam także adres www.TheOneHostel.pl gdzie miałam przyjemność przebywać i mogę wypowiedzieć się pozytywnie. Może komuś się to przyda,nie sposób tam nie trafić a ceny jak na Wrocław- bardzo atrakcyjne. Miałam swój pokój,w pełni wyposażony,komfortowy. Bardzo miła obsługa i nawet jak ktoś nie zna miasta,to chętnie pomogę i podpowiedzą co zwiedzić,od czego należy zacząć. Odnośnie noclegu na pewno każdemu przyda się ten adres.
Mamia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 15:42   #21
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Cytat:
Napisane przez Maggiczna Pokaż wiadomość
Planuję wybrać się na 2-3 dni do Wrocławia. Wiem, że jest tam wiele do zwiedzania, więc prosiłabym o Wasze zdanie na temat tego, które obiekty naprawdę warto zobaczyć Bo wszystkiego niestety się nie da w kilka dni. Do tego też ważne pytanie - znacie jakieś miejsce noclegowe blisko centrum, w miarę tanie (może jakiś hostel)? Dziękuje z góry za informacje
Polecam hotel Monopol. Zwiedzić na pewno warto również ratusz wrocławski, który urzeka swoim pięknem, nie wolno Ci przegapić Panoramy Racławickiej. Godnym uwagi jest także pałac królewski. W dwa dni nie sposób wszystkiego zobaczyć, ale na pewno można ciekawie i budująco zarezerwować sobie ten czas.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 08:51   #22
jankasmakoszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Studiowałam we Wrocławiu na UE. Często odwiedzam Wrocław służbowo i w celach turystycznych. Dla rodzin polecam wynajęcie apartamentów. Koszt wynajęcia noclegu jest często o wiele niższy niż w hotelu. Apartamenty są większe niż pokoje hotelowe, posiadają często kuchnie, salon oddzielne sypialnie. Warunki jak w domu albo lepiej. Korzystam z firmy golden i nigdy się nie zawiodłam. http://www.goldenapartments.pl/
jankasmakoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 08:51   #23
kawazrana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Ja spałam tutaj http://www.absynthostel.pl/. Całkiem miły hostel. Fajnie, że leży w centrum. Nocleg tani jak na Wrocław. Czy wiecie jak wynajmuje się przez booking.com to jest drożej ?
kawazrana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 09:21   #24
Karolcia109
Przyczajenie
 
Avatar Karolcia109
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 12
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

koniecznie odwiedź zoo
Karolcia109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 17:55   #25
Majka387
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 9
Dot.: Wrocław - co zwiedzić?

Hey jest wiele ciekawych miejsc we Wrocławiu które można zwiedzić m.in. Ogród Botaniczny, Zoo, Panorama Racławicka, Ostrów Tumski, Rynek sama się wybieram niebawem co mogę zwiedzić, gdzie zjeść i inne ciekawostki na temat Wrocławia znalazłam tutaj http://www.goldenapartments.pl/blog/atrakcje-wroclawia/co-warto-zwiedzic-wroclawiu/
Majka387 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 15:05   #26
nateluk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 19
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

ja pamiętam Wrocław z wyjazdów studenckich i tropienie krasnali po całym mieście Jest wiele miejsc, gdzie można znaleźć nocleg, zwłaszcza, że mając ważną legitymację studencką możemy liczyć na zniżkę (np w Hotelu Wieniawa http://www.hotelewam.pl/638-hotel-wieniawa-wroclaw.html) Hotele w centrum Wrocławia nie muszą być drogie
nateluk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 07:30   #27
crazygirl90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 67
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

jak byłam we Wrocławiu to spalam w tym hotelu http://www.hotelsleep.pl/pokoje/, jak na takie warunki to całkiem przystępna cena w porównaniu do innych hoteli. A co do zwiedzania t oprocz standardowych atrakcji typu starowka, muzuem narodowe , zoo i ogrod botaniczny polecam tarsy widokowe – mam stamtąd bardzo fajne zdjęcia
crazygirl90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 17:47   #28
Ecoreggie73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

We Wrocławiu najlepiej jest zwiedzić jednak rynek i panoramę racławicką. To są 2 takie miejsce, które trzeba zobaczyć. Inne miejsca też są fajne ale te zdecydowanie najlepsze. Hoteli jest bardzo dużo we Wrocławiu. Zależy co kto lubi i na ile gwiazdek go stać
Ecoreggie73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 13:30   #29
beko2113
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

http://www.hotelduet.pl/oferty-specj...-w-hotelu-duet
Polecam Hotel Duet ! Nocuję tam za każdym razem jak odwiedzam Wrocław, a teraz latem to idealne miejsce na imprezowy weekend. Dwa kroki z hotelu do Rynku a cena dla przystępna każdego. Duet znajduje się też przy jednym z głównych węzłów komunikacyjnych, więc łatwo dojechać wszędzie komunikacją miejską. Naprawdę polecam !!!
beko2113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 17:19   #30
sawicia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

byłyście moze w ok Wine Bar? ja tam na lunchu z goścmi z zza granicy byłam, pierwszy raz i szczerze polecam bo miejscówka prezentuje Wrocław z dobrej strony. taras na wodzie, somelier...moze jakoś super tanio nie jest, ale menu lunchowe akurat nie jest wygórowane...także polecam...moze na randkę?
sawicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-17 20:24:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.