Boję się iść do ginekologa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-07, 19:48   #1
Czikitaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Czikitaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 71

Boję się iść do ginekologa.


Witam. Mam problem. Mam dopiero 17 lat, a moja mama chce mnie wysłać do ginekologa. Nie jestem przygotowana do takiej wizyty. Mam straszne problemy z miesiączkowaniem. Są one nie regularne czasem co 30 dni a czasem co 25. Kilka dni przed, w trakcie i czasem po, mam bóle brzucha, chce mi sie spać, i jedynie co mogę zrobić to brać silne leki. Apap itp nie pomaga, muszę brać co najmniej IBUM . Doradźcie mi, co mam robić?

Edytowane przez Czikitaaaa
Czas edycji: 2012-02-07 o 19:53
Czikitaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 20:05   #2
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Boję się iść do ginekologa.

Cytat:
Napisane przez Czikitaaaa Pokaż wiadomość
Witam. Mam problem. Mam dopiero 17 lat, a moja mama chce mnie wysłać do ginekologa. Nie jestem przygotowana do takiej wizyty. Mam straszne problemy z miesiączkowaniem. Są one nie regularne czasem co 30 dni a czasem co 25. Kilka dni przed, w trakcie i czasem po, mam bóle brzucha, chce mi sie spać, i jedynie co mogę zrobić to brać silne leki. Apap itp nie pomaga, muszę brać co najmniej IBUM . Doradźcie mi, co mam robić?
Przede wszystkim się nie denerwować Byłam dokładnie w Twoim wieku, kiedy i mnie mama wysłała do ginekologa. Na pierwszą wizytę polecam lekarkę- kobietę, nie będziesz się tak bardzo stresowała. Tutaj na wizażu jest wątek o pierwszej wizycie u ginekologa, poczytaj sobie. Wizyta u ginekologa to nic strasznego naprawdę, pamiętam jak ja się bałam, a potem sama się z siebie śmiałam Powodzenia
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 20:27   #3
XxCzarnotkaxX
Raczkowanie
 
Avatar XxCzarnotkaxX
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 323
Dot.: Boję się iść do ginekologa.

Tak jak mówi koleżanka wyżej zorientuj się wśród koleżanek bądź mama zaproponuje Ci jakąś miłą panią ginekolog.wyluzuj i nie denerwuj się to lekarz on Ci pomoże.zobaczysz że po wizycie będziesz się śmiała że tak się bałaś.

Następnym razem poszukaj wątek zbiorczy Jak się przygotować/pierwsza kolejna wizyta u ginekologa.
XxCzarnotkaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 20:32   #4
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Boję się iść do ginekologa.

Idź śmiało nie lekceważ swoich dolegliwość!
I wyobraź sobie, że ginekolog to też czlowiek!
Ja przez problemy z miesiączką u ginekologa byłam jak miałam 14 lat, chora ze strachu byłam, a potem jak wyszłam sama do mamy powiedziałam, że nie było czego się bać
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 20:55   #5
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Boję się iść do ginekologa.

Cytat:
Napisane przez Czikitaaaa Pokaż wiadomość
Witam. Mam problem. Mam dopiero 17 lat, a moja mama chce mnie wysłać do ginekologa. Nie jestem przygotowana do takiej wizyty. Mam straszne problemy z miesiączkowaniem. Są one nie regularne czasem co 30 dni a czasem co 25. Kilka dni przed, w trakcie i czasem po, mam bóle brzucha, chce mi sie spać, i jedynie co mogę zrobić to brać silne leki. Apap itp nie pomaga, muszę brać co najmniej IBUM . Doradźcie mi, co mam robić?
Ja byłam rok młodsza jak pierwszy raz byłam u gin. i nie stresowałam liczy się podejście do sprawy. Pomyśl o swoim zdrowiu. Badanie wcale nie jest straszne!
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 22:19   #6
Madlen123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 197
Dot.: Boję się iść do ginekologa.

Wszystko będzie dobrze Najgorzej, gdybyś z marszu trafiła do szpitalnego ginekologa, np z racji ostrego bólu, niestety byłaby duża szansa że nie przejąłby się specjalnie że to pierwszy raz...
Mama słusznie robi namawiając Cię do wizyty, pewnie wszystko jest ok, ale warto sprawdzić. Ważne: idź do gina, który jest polecony przez Twoją znajomą, mamę, znajomą mamy - wtedy masz pewność że trafisz na dobrego.
__________________
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Madlen123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 10:01   #7
nulqaa
Raczkowanie
 
Avatar nulqaa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 207
Dot.: Boję się iść do ginekologa.

Nie martw się ! Ja sama poszłam dopiero do ginekologa w wieku 19 lat bo wcześniej bardzo się bałam..najważniejsze to sprawdzony lekarz, do którego tak jak powiedziały poprzedniczki chodzą koleżanki, bądź znajome. Nie martw się to tylko Ci się wydaje że jest tak strasznie nie będzie tak źle..a lekarz napewno coś poradzi na Twoja miesiaczke
__________________
_________________________ ___
07.07.07 <3 KOCHAM PANA PANIE PAWLE
06.09.2014 nasz ślub
http://www.photoblog.pl/nuulqaa
nulqaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-08, 14:30   #8
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Boję się iść do ginekologa.

Polecam też ubrać spódnicę/dłuższy sweter/tunikę, to bardziej komfortowe
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 15:56   #9
19Patrycja85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 23
Dot.: Boję się iść do ginekologa.

Jak najbardziej popieram Twoją mamę. Idąc do specjalisty masz szansę na pozbycie się tych uciążliwych dolegliwości. Będziesz miała też pewność co do stanu swojego zdrowia i być moze poznasz powód tak strasznego samopoczucia. Na pewno taka wizyta nie zaszkodzi, a moze Tobie pomóc. Porozmawiaj z koleżankami, zrób rozeznanie co do lekarza, a jeśli boisz się iść tam sama, to może idź z mamą, albo z przyjaciółką...
Nie ma sie czym denerwować, naprawdę. Sama zresztą zobaczysz
Trzymam za Ciebie kciuki! Odwagi!
19Patrycja85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 17:49   #10
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Boję się iść do ginekologa.

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Polecam też ubrać spódnicę/dłuższy sweter/tunikę, to bardziej komfortowe
No ale potem tej spódnicy nie zdejmujesz?? to sie pogniecie albo będzie się gdzies pałętać...Ogólnie to lekarz nawet nie zauważyłby czy pacjentka przeszła się rozebrana czy ubrana byle na fotelu była przygotowana
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 17:56   #11
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Boję się iść do ginekologa.

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
No ale potem tej spódnicy nie zdejmujesz?? to sie pogniecie albo będzie się gdzies pałętać...Ogólnie to lekarz nawet nie zauważyłby czy pacjentka przeszła się rozebrana czy ubrana byle na fotelu była przygotowana
Po co ściągać? wystarczy mieć długaśny sweter, leginsy, dół sciagasz, i droga na fotel od razu jest pewniejsza ;p
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-08, 17:57   #12
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Boję się iść do ginekologa.

Ja też na początku chodziłam w spódnicy, nie trzeba zdejmować nigdy nie przeszkadzała, a komfort psychiczny dużo wyższy teraz już się przyzwyczaiłam i jest już mi wszystko jedno, ale na początek to dobry pomysł
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 18:09   #13
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Boję się iść do ginekologa.

No ja jak mam spódniczke to zawsze sciągam chocby dlatego że wyglądałaby po takim ugnieceniu jak psu z gardła...swoja droga nie przeszkadza mi brak jej - albo rozbieram sie przy fotelu albo przy lekarzu (np. w szpitalu) i nie robi mi to żadnej róznicy bo chocby dlatego że jemu to najbardziej zależy żebym sie szybko i sprawnie rozebrała i ubrała bo ma kupe roboty.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 19:27   #14
agka
Przyczajenie
 
Avatar agka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Boję się iść do ginekologa.

Swoją pierwszą wizytę miałam po raz pierwszy w wieku 16,5 lat. Stresowałam się, to chyba normalne, na dzień przed zaplanowaną wizytą miałam ochotę zrezygnować ;p Ale dałam radę A ponieważ to było lato, to założyłam sukienkę i od razu czułam się pewniej nie biegając półnago po gabinecie
agka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 15:50   #15
kichisame
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: Boję się iść do ginekologa.

Nie bój się, kobieto, to nic strasznego! Na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc. A co do wyboru ginekologa ja osobiście jestem za mężczyznami, po raz pierwszy badał mnie właśnie przemiły pan
kichisame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 15:51   #16
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Boję się iść do ginekologa.

Cytat:
Napisane przez kichisame Pokaż wiadomość
Nie bój się, kobieto, to nic strasznego! Na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc. A co do wyboru ginekologa ja osobiście jestem za mężczyznami, po raz pierwszy badał mnie właśnie przemiły pan
Kuurcze, ja sobie pierwszej wizyty u pana raczej nie wyobrażam, nie wiem dlaczego mam większe zaufanie do kobiet lekarzy oprócz do dentystek, bo są mało delikatne
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:30.