Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-13, 12:26   #1591
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić jakiś tani moździerz, a jeśli już jakieś widzę, to za minimum 40 złotych, a nie chcę tyle wydawać na coś, co będę wyciągać z szafki raz na parę miesięcy przy założeniu, że w ogóle dam sobie radę z mieszaniem własnych podkładów i będzie to więcej niż jednorazowa akcja. Bo nie ukrywam, że mnie kręcenie własnych mazideł mało bawi i wolę gotowce.
W Pepco widziałam kiedyś małe za 10 zł, może sprawdź tam .
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 12:49   #1592
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W woreczku mieszałam primer, ale z tego co czytam tu i ówdzie, to podkładu nie da się tak zrobić. To znaczy da się, ale tlenki które nadają właściwy kolor muszą być bardzo dokładnie roztarte z resztą składników, bo inaczej podczas aplikacji będą robić smugi, a to da się osiągnąć tylko przy pomocy moździerza albo jeszcze lepiej młynka do kawy.

Chciałabym kupić jakiś tani moździerz, a jeśli już jakieś widzę, to za minimum 40 złotych, a nie chcę tyle wydawać na coś, co będę wyciągać z szafki raz na parę miesięcy przy założeniu, że w ogóle dam sobie radę z mieszaniem własnych podkładów i będzie to więcej niż jednorazowa akcja. Bo nie ukrywam, że mnie kręcenie własnych mazideł mało bawi i wolę gotowce.
Ja właśnie głownie tlenki mieszam z podkładem w workach, kiedy mi kolor nie odpowiada. Primery, które robię, w większości wystarczy wstrząsnąć. Rzadko który wymaga rozcierania.
Nie wiem, z jakiego miasta jesteś, więc nie orientuję się, jakie są u Ciebie sklepy, ale ja widziałam takie małe moździerze za ok 10zl w Leclercu i Pepco
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 19:00   #1593
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość
W Pepco widziałam kiedyś małe za 10 zł, może sprawdź tam .
Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Nie wiem, z jakiego miasta jesteś, więc nie orientuję się, jakie są u Ciebie sklepy, ale ja widziałam takie małe moździerze za ok 10zl w Leclercu i Pepco
Pepco u mnie nie ma, w Leclercu szukałam parę dni temu i akurat też nie było. Spróbuję za parę dni jeszcze raz. Nawet jeszcze dobrze nie zaczęłam zabawy z kolorówką a już czuję lekkie zniechęcenie. Na dodatek primer matujący przestaje działać i to już po kilku dniach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 15:58   #1594
szalom
Przyczajenie
 
Avatar szalom
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 14
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Z doborem odcienia też może być problem, bo z opisu, jaki przestawiłaś, niezbyt wiele można wywnioskować. Naprawdę jest ogrom podkategorii kolorystycznych, ale ja na Twoim miejscu z góry przekreśliłabym neutrale/chłodne odcienie, a celowała w odcienie cieplejsze. Może to być już beż, ale może też okazać się zbyt różowy, kto wie, może dla Ciebie będą goldeny, a może nawet oliwki. Spróbuj tych bardziej ciepłych odcieni. Najlepiej, jakbyś zaopatrzyła się w sklepie, który oferuje kilka marek i dobrała kilka raczej średniojasnych próbek.
Wracam po kolejnych podbojach, tym razem z Amilie. I miałaś rację! Goldeny i oliwki leżały najlepiej - tylko te jasne były zbyt jasne wciąż - po lecie twarz różni mi się mocno kolorytem od reszty ciała. Na razie podpasował mi bardzo oliwkowy Cardamom - http://www.amilie.pl/podklady_minera.../630/cardamom/, choć mierzę się na kwasy i może mnie trochę odbarwić. Wtedy Seasame albo Pine Nut. O kurczę, co za satysfakcja!

Mam dwa świeże pytania: której firmy bronzerów próbowałyście i możecie polecić? Myślę, że to powinno być coś ciemnego, może podbitego różem. Zdecydowanie potrzebuję konturowania twarzy, jestem mało subtelnym, miejscami okraszonym tłuszczykiem kwadratem.

I w wypadku tych kwasów - jaki filtr dostępny w polskich sklepach nie zawiódł Waszych minerałowych oczekiwań? Ja w tym roku w dość bezmyślny sposób zrezygnowałam z niego w wakacje, i teraz mam za swoje.
szalom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 18:31   #1595
Dojota
Rozeznanie
 
Avatar Dojota
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 877
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

.
__________________
wymianka

Edytowane przez Dojota
Czas edycji: 2013-09-15 o 18:32
Dojota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 19:37   #1596
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez szalom Pokaż wiadomość
Wracam po kolejnych podbojach, tym razem z Amilie. I miałaś rację! Goldeny i oliwki leżały najlepiej - tylko te jasne były zbyt jasne wciąż - po lecie twarz różni mi się mocno kolorytem od reszty ciała. Na razie podpasował mi bardzo oliwkowy Cardamom - http://www.amilie.pl/podklady_minera.../630/cardamom/, choć mierzę się na kwasy i może mnie trochę odbarwić. Wtedy Seasame albo Pine Nut. O kurczę, co za satysfakcja!

Mam dwa świeże pytania: której firmy bronzerów próbowałyście i możecie polecić? Myślę, że to powinno być coś ciemnego, może podbitego różem. Zdecydowanie potrzebuję konturowania twarzy, jestem mało subtelnym, miejscami okraszonym tłuszczykiem kwadratem.

I w wypadku tych kwasów - jaki filtr dostępny w polskich sklepach nie zawiódł Waszych minerałowych oczekiwań? Ja w tym roku w dość bezmyślny sposób zrezygnowałam z niego w wakacje, i teraz mam za swoje.
Cieszę się, że pomogłam Dobrze mieć w zapasie dwa odcienie, nawet w próbkach, aby mieszać, bo jednak latem a zimą odcień cery może znacząco się różnić.
Ja jako oliwka celuję w zdecydowanie chłodne broznery. Niestety, z mineralnych gotowców nie polecę niczego, natomiast rewelacyjnym rozwiązaniem był zakup różu Nyx w kolorze Taupe. I on jest właśnie taki zimny, więcej w nim różu nić cegły. Ale nie wiem, czy nie mineralna kolorówka Cię interesuje. Miałam Dramę Silk naturals, ale była bardzo, bardzo ceglana, więc podreperowałam ją niebieskim tlenkiem i ma teraz fajny odcień.
Co do filtrów, ja niestety na naszym rynku nie znalazłam niczego, co współgrałoby i z minerałami i z moją cerą W te wakacje próbowałam także kremożelu LRP, ale się nie sprawdził.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 16:55   #1597
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Używam pod minerały filtra, przypruszam go dry-flo i nakładam minerały delikatnie zwilżonym pędzlem, pryskam twarz hydrolatem i znowu dryflo.
Przez jakiś czas taki sposób nakładania był okej, ale już mnie to chyba nie satysfakcjonuje... Używam filtra Ziaja med 50+ wersja matująca, mam wrażenie, że podkład źle się wtapia. Tzn. on się wgl nie wtapia, bo kropelka wody, czy silniejsze przejechanie palcem po twarzy () powoduje, że pozostaje taka ciastowata smuga... Czy to normalne przy używaniu podkładu na filtr?
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 17:59   #1598
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
Używam pod minerały filtra, przypruszam go dry-flo i nakładam minerały delikatnie zwilżonym pędzlem, pryskam twarz hydrolatem i znowu dryflo.
Przez jakiś czas taki sposób nakładania był okej, ale już mnie to chyba nie satysfakcjonuje... Używam filtra Ziaja med 50+ wersja matująca, mam wrażenie, że podkład źle się wtapia. Tzn. on się wgl nie wtapia, bo kropelka wody, czy silniejsze przejechanie palcem po twarzy () powoduje, że pozostaje taka ciastowata smuga... Czy to normalne przy używaniu podkładu na filtr?
Filtr filtrowi nierówny, niektóre lepiej, niektóre gorzej zgrywają się z minerałami. Ja używałam Ziaji jakiś czas i zrobiła na mnie złe wrażenie, kompletnie nie dogadywała się z żadnym podkładem - ani mineralnym, ani płynnym.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 18:04   #1599
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

idą do mnie moje annabelle
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 19:17   #1600
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Odp: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny a czy pod minerały koniecznie trzeba używać filtra? Rozumiem w lecie, ale czy w zimie też? Odkąd ich używam, to ani razu nie nałożyłam ich na filtr i nie wiem czy nie robię źle

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 20:13   #1601
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Odp: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy pod minerały koniecznie trzeba używać filtra? Rozumiem w lecie, ale czy w zimie też? Odkąd ich używam, to ani razu nie nałożyłam ich na filtr i nie wiem czy nie robię źle

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
To chyba zależy już od użytkowniczki, czy chce po prostu chronić się przed promieniowaniem słonecznym, czy nie Ja kiedyś nie używałam i nic się nie działo, potem jednak zaczęłam się filtrować regularnie i nakładam filtr pod podkład mineralny, płynny, a nawet kiedy jestem saute. Po prostu chronię skórę przed jednym z czynników jej starzenia się
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 20:23   #1602
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Odp: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
To chyba zależy już od użytkowniczki, czy chce po prostu chronić się przed promieniowaniem słonecznym, czy nie Ja kiedyś nie używałam i nic się nie działo, potem jednak zaczęłam się filtrować regularnie i nakładam filtr pod podkład mineralny, płynny, a nawet kiedy jestem saute. Po prostu chronię skórę przed jednym z czynników jej starzenia się
podpisuje się rękami i nogami
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 20:43   #1603
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Odp: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Czyli pora kupić jakiś lepszy filtr. Polecacie coś do cery mieszanej?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 09:20   #1604
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Testowała któraś z Was cień do brwi Era Minerals? Konkretnie odcień Blonde?
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 11:11   #1605
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Odp: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Czyli pora kupić jakiś lepszy filtr. Polecacie coś do cery mieszanej?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
vichy capital soleil(czy jakos tak, mogłam popełnic literówkę) jest podobno doby,ale juz chyba wycofywany, ale może dorwiesz na allegro

ja aktualnie uzywam ducraya i jestem zadowolona, troche bieli i świeci, ale ładnie wspołpracuje z minerałami i dobrze się rozsmarowuje
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 11:12   #1606
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Odp: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
vichy capital soleil(czy jakos tak, mogłam popełnic literówkę) jest podobno doby,ale juz chyba wycofywany, ale może dorwiesz na allegro

ja aktualnie uzywam ducraya i jestem zadowolona, troche bieli i świeci, ale ładnie wspołpracuje z minerałami i dobrze się rozsmarowuje
Vichy szukałam kiedyś i nie można go już nigdzie dorwać, tzn chodzi mi o wersję do cery mieszanej Niestety.
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 11:15   #1607
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Odp: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Vichy szukałam kiedyś i nie można go już nigdzie dorwać, tzn chodzi mi o wersję do cery mieszanej Niestety.
no własnie bo wycofywany ;(

a szkoda tak go chciałam, ale miałam zapasy wiec nie kupiłam a jak się juz zebrałam to nie ma
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 18:35   #1608
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Odp: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

jaki efekt daje u Was Meow Crystalline Cat Tinted Glow na twarzy?
po przetestowaniu próbek kupiłam pełny wymiar i w przeciwieństwie do nich on nie daje takiego efektu rozświetlenia i nie ma widocznych drobinek..
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 22:43   #1609
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Odp: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Witajcie,
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Moim problemem są rozszerzone pory na polikach przy nosie. Zauważyłam, że niektóre podkłady mineralne to bezlitośnie uwydatniają. Jak dotąd używałam czterech: Annabelle, Lucy Minerals, Adorned with grace i bare minerals. Po użyciu dwóch pierwszych twarz wyglądała strasznie. Kratery robią się ogromne i głębokie bez względu na zastosowaną formę aplikacji. Dwa ostatnie zaś, zostawiają skórę gładką, wypełniają pory, które stają się mniej widoczne.
Próbowałam przeanalizować składy, ale zbyt zielona jestem. O to one:
Annabelle Minerals, Podkład rozświetlający / matujący / kryjący
Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Iron Oxides, Ultramarines.

Lily Lolo, Flawless Foundation
Mica, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Ultramarine Blue.

Adorned With Grace, Foundation
Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Magnesium Stearate, Iron Oxides.


Bare Escentuals, i.d. bareMinerals SPF 15 Foundation
Zinc Oxide and/or Titanium Dioxide. Other Ingredients: Bismuth Oxychloride, Mica, Iron Oxides. [NM]
Btw. nie znalazłam nigdzie legendy- co oznaczają kolorowe oznaczenia na końcu składu?
Pytanie, które w związku z moim problemem chciałabym zadać, to który składnik wpływa na widoczność porów, na co zwracać uwagę kupując kolejny produkt. Jakich firm i formuł zdecydowanie unikać, a jakie powinnam przetestować?
Z góry dziękuję za odzew i pomoc. Pozdrawiam serdecznie
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-02, 16:27   #1610
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Odp: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Witajcie,
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Moim problemem są rozszerzone pory na polikach przy nosie. Zauważyłam, że niektóre podkłady mineralne to bezlitośnie uwydatniają. Jak dotąd używałam czterech: Annabelle, Lucy Minerals, Adorned with grace i bare minerals. Po użyciu dwóch pierwszych twarz wyglądała strasznie. Kratery robią się ogromne i głębokie bez względu na zastosowaną formę aplikacji. Dwa ostatnie zaś, zostawiają skórę gładką, wypełniają pory, które stają się mniej widoczne.
Próbowałam przeanalizować składy, ale zbyt zielona jestem. O to one:
Annabelle Minerals, Podkład rozświetlający / matujący / kryjący
Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Iron Oxides, Ultramarines.

Lily Lolo, Flawless Foundation
Mica, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Ultramarine Blue.

Adorned With Grace, Foundation
Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Magnesium Stearate, Iron Oxides.


Bare Escentuals, i.d. bareMinerals SPF 15 Foundation
Zinc Oxide and/or Titanium Dioxide. Other Ingredients: Bismuth Oxychloride, Mica, Iron Oxides. [NM]
Btw. nie znalazłam nigdzie legendy- co oznaczają kolorowe oznaczenia na końcu składu?
Pytanie, które w związku z moim problemem chciałabym zadać, to który składnik wpływa na widoczność porów, na co zwracać uwagę kupując kolejny produkt. Jakich firm i formuł zdecydowanie unikać, a jakie powinnam przetestować?
Z góry dziękuję za odzew i pomoc. Pozdrawiam serdecznie
a ktory miałas z tych 3 z annabelle ?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 16:58   #1611
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Odp: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Mam matujacy. Uzywalam tez Meow bylo w miare ok, ale FF byl dla mnie ciut za ciezki.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 21:03   #1612
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Odp: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Mam matujacy. Uzywalam tez Meow bylo w miare ok, ale FF byl dla mnie ciut za ciezki.
ciekawe jak będzie u mnie zamówiłam sobie kryjący mimo tłustej cery, no nic moze akurat sie sprawdzi
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 21:15   #1613
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Odp: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ciekawe jak będzie u mnie zamówiłam sobie kryjący mimo tłustej cery, no nic moze akurat sie sprawdzi

Mam tlusta i z powodzeniem FF używam
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 21:18   #1614
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Odp: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

K_cieciorka, a czy używasz pod podkład jakiejś bazy? Jeśli nie, to może tu tkwi problem? Jeśli tak, to w jaki sposób ją aplikujesz? Dobrym sposobem na ukrycie porów jest wklepywanie kosmetyku za pomocą miękkiego puszka. Przy okazji zwiększa to trwałość makijażu.
Co do formuł; z pewnością unikaj rozświetlających, bo one tylko uwidocznią pory. Najlepiej więc wybierać te dla cer tłustych i mieszanych, może coś lżejszego, za to właśnie postawić na dobry primer.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 08:35   #1615
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Odp: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Nakladam bezposrodnio na krem (rozne kremy). Nie mam nawet primera, jedyne co mam podobnego to puder ryzowy kryolanu. Nie przekonywalo mnie stosowanie proszku jako bazy, bo nie potrafilam sobie wyobrazic jej dzialania.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 08:45   #1616
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Odp: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Nakladam bezposrodnio na krem (rozne kremy). Nie mam nawet primera, jedyne co mam podobnego to puder ryzowy kryolanu. Nie przekonywalo mnie stosowanie proszku jako bazy, bo nie potrafilam sobie wyobrazic jej dzialania.
...czyli prawdopodobnie problem rozwiązany Spróbuj więc z tym Kryolanem. Potem możesz rozejrzeć się za innymi. A działanie..? Hmm, tak jak podkład mineralny..? Też jest w proszku, a śmiga.
Generalnie primer oddziela podkład od warstwy kremu/serum/filtra, matowi, wygładza, przedłuża trwałość makijażu. Bez niego często łatwo o efekt ciasta, plamy, ważenie się, nierówne ścieranie się kosmetyku z twarzy.
Aha, z autopsji wiem, że niektóre cięższe, kryjące formuły również potrafią podkreślić pory i radziłam sobie z tym właśnie dobraniem odpowiedniego primera. Dlatego sugeruję się przekonać do mineralnej, sypkiej bazy.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 12:12   #1617
_marcepanka_
Raczkowanie
 
Avatar _marcepanka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 185
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Witajcie dziewczyny!
Zawrócę głowę Minerałocholiczkom. Zawsze byłam wierna kosmetykom EM i właśnie mi się skończyły, dlatego też mam ochotę na zmianę. Niestety przy dwójce malutkich dzieci nie mam czasu na przeszukiwanie tak wielu stron. Czy tak na szybko możecie polecić jakieś szczególnie lubiane kosmetyki mineralne?
Z góry wielkie dzięki
_marcepanka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 13:15   #1618
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

mój absolutny nr 1 w ostatnim czasie to podkład kryjący z Annabelle Minerals i ich korektor (medium), róże też mają świetne (szczególnie lubię 'sunrise' i 'rose')
z Amilie polecam puder Angel Dust, używam jako primera..
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 15:43   #1619
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Mam tlusta i z powodzeniem FF używam
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
tzn chodziło mi o annabelle kryjący
Cytat:
Napisane przez jessica855 Pokaż wiadomość
mój absolutny nr 1 w ostatnim czasie to podkład kryjący z Annabelle Minerals i ich korektor (medium), róże też mają świetne (szczególnie lubię 'sunrise' i 'rose')
z Amilie polecam puder Angel Dust, używam jako primera..
to mnie pocieszasz
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 18:24   #1620
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

karmazynka99- nie masz się co martwić. Zobacz, ile osób jest zadowolonych z tych podkładów! Ja też, z wielu jego cech jestem zadowolona. Ładna pigmentacja i krycie, trzyma się twarzy, wtapia się super. Nie jest suchy, pylisty- nie lubię tego. Daje bardzo naturalny efekt.
Dopóki stoję kawałek od lustra jestem bardzo zadowolona. Fakt, jak się zbliżę, to jest nie do zaakceptowania, ale może nie masz takich problemów z porami, a poza tym, może nawet ja się ze swoim problemem pożegnam po użyciu primera.
Na razie się nie martw, najwyżej, za jakiś czas, będziemy martwić się we dwie- przynajmniej będzie raźniej.

EbonyLuna dzięki za odpowiedzi! Spróbuję.
Powiedz, dlaczego pierwsza warstwa podkładu nie może służyć za primer?
Wygładzenie potrafię sobie wyobrazić, ale wydłużenie trwałości już mi ciężko- wiesz może, na jakiej zasadzie to działa?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 10:16:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:29.