Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-26, 10:14   #1
Manka_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 47
Exclamation

Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.


Witam serdecznie,

na wstępie chciałabym się przywitać, gdyż jestem tutaj nowa. Do założenia konta zmotywowały mnie Wasze cenne rady w każdej dziedzinie i chęć niesienia pomocy innym Mam na imię Magda, mam 24 lata, moją pasją jest fotografia, stylizacja paznokci oraz szeroko rozumiane pojęcie "mody"


Pierwsza sprawa z jaką chciałabym się do Was zgłosić jest stylizacja paznokci. Mam ukończony kurs - bez tego nawet bym się nie podejmowała robienia tipsów ani sobie ani innym. Niestety kurs jak kurs, niektóre informacje już uleciały, niektóre nie zostały w ogóle przekazane. Kurs ukończyłam 2 lata temu - mam jednak problem z robieniem tipsów, gdyż nie trzymają się one wystarczająco długo, a jeśli tak to wyglądają po tym okresie tragicznie. Po przejrzeniu wątków na ten temat doszłam do wniosku, że na pewno jest coś co robię nie tak, ale też wina "siedzi" w żelu, gdyż nie przywiązywałam do niego zbytnio uwagi (u siebie w mieście dopatrzyłam tylko jednego sklepu sprzedającego akcesoria do paznokci) i tam się właśnie zaopatrywałam. Żel jednofazowy no name tak można go nazwać, bo widnieje pod nazwą sklepu, który go sprzedaje. Cena żelu 50 ml - 60 zł, więc po przejrzeniu wątków okazało się, że to jednak jeden z tańszych żeli. Chciałabym uzyskać od Was informację jakie żele jednofazowe polecacie? Jakiej firmy? Na kursie pracowaliśmy na żelach firmy Sunny Nails (jeśli dobrze pamiętam). Chciałabym aby był to żel średnio gęsty, aby się nie rozpływał od razu tym samym zalewając skórki, ale też aby nie był zbyt gęsty, bo miałam też żel bardzo gęsty i jednak nie przypadł mi do gustu. Zauważyłam też po zdjęciach w internecie, że nakładam za grubo żel. W skrócie chciałabym Wam także opisać jak robię paznokcie żelowe i proszę o ewentualne rady i wskazówki co robię nie tak:
1. wiadomo dezynfekcja itd. itp.
2. odsuwanie skórek
3. matowienie naturalnego paznokcia
4. naklejanie tipsów
5. przycinanie do odpowiedniej długości
6. matowienie oraz pozbycie się linii łączenia tipsa z naturalnym paznokciem
7. przemycie cleanerem
8. nakładanie żelu kamuflującego różowego na całą długość paznokcia i do lampy
9. przemycie cleanerem
10. french i do lampy
11. przemycie cleanerem
12. jeśli jakieś ozdoby lub brokat to nakładam cieniutko żelu jednofazowego i na to ozdoby i do lampy
13. zalanie żelem jednofazowym już nadanie grubości itd. itp. i do lampy
14. przemycie cleanerem warstwy depresyjnej
15. matowienie paznokcia, nadanie kształtu
16. przemycie cleanerem
17. żel wykończeniowy w pędzielku i do lampy
18. jeśli żel wykończeniowy tego wymaga to przemycie cleanerem, jeśli nie to nie

i tyle.


Proszę o rady jaki najlepiej zakupić żel, jaką firmę polecacie? Jakiej firmy kupujecie paznokcie? (bo muszę przyznać, że też do tego nie przywiązywałam uwagi i kupowałam je na allegro...) oraz jeśli macie chwilkę czasu to proszę zerknijcie jak robię paznokcie i dajcie jakieś rady i wskazówki co jest nie tak.

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam!
Manka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 11:35   #2
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.

...
a gdzie primer,bonder,czy jakikolwiek inny żel podkladowy?
szczerze to technika uczona na kursie też lipna. ale zacznij od kwasowego primera.... wszystkie wiadomości na ten temat znajdziesz na forum.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 11:46   #3
Manka_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 47
Dot.: Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
a gdzie primer,bonder,czy jakikolwiek inny żel podkladowy?
szczerze to technika uczona na kursie też lipna. ale zacznij od kwasowego primera.... wszystkie wiadomości na ten temat znajdziesz na forum.
Jeśli używam primer to jest on między 7 a 8 punktem lub żel bazowy i też jest on wtedy między 7 a 8 punktem.
Manka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 13:48   #4
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Manka_89 Pokaż wiadomość
Jeśli używam primer to jest on między 7 a 8 punktem lub żel bazowy i też jest on wtedy między 7 a 8 punktem.
....
tak ,primer po matowieniu i odtłuszczeniu,jak primer dobrze odparuje to dajesz żel bazowy lub cienką warstwę 1-fazowego i dopiero potem kamuflaż...ale tez nie na całą płytkę tylko w miejscu łożyska paznokcia,robisz takie ''jajo'' i dokładasz na dole białą koncówkę.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 12:44   #5
BebiBebi
Rozeznanie
 
Avatar BebiBebi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 654
GG do BebiBebi
Dot.: Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.

Jesteś po kursie, ale widzę, że bardzo dużo nauki przed Tobą, jeśli takie paznokcie wykonałaś na egzaminie praktycznym żeby otrzymać dyplom, to ogromne gratulacje dla salonu wydającego dyplomy dla osób, które nie potrafią ich prawidłowo robić.

Czytając Twój "krok po kroku" jak i inne dziewczyny znalazłam wiele błędów. Konieczne jest użycie primiera, jeszcze musisz wiedzieć kiedy używa się kwasowego, a kiedy bezkwasowego ? Używasz techniki jednofazowej, więc o bazie nie wspomnę.
Nie przeciera się warstwy dyspersyjnej! Kamuflaż nie nakłada się na całą przedłużkę.
"Nadanie grubości" - czy krzywa C coś Ci mówi?
__________________




BebiBebi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 14:52   #6
Manka_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 47
Dot.: Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez BebiBebi Pokaż wiadomość
Jesteś po kursie, ale widzę, że bardzo dużo nauki przed Tobą, jeśli takie paznokcie wykonałaś na egzaminie praktycznym żeby otrzymać dyplom, to ogromne gratulacje dla salonu wydającego dyplomy dla osób, które nie potrafią ich prawidłowo robić.

Czytając Twój "krok po kroku" jak i inne dziewczyny znalazłam wiele błędów. Konieczne jest użycie primiera, jeszcze musisz wiedzieć kiedy używa się kwasowego, a kiedy bezkwasowego ? Używasz techniki jednofazowej, więc o bazie nie wspomnę.
Nie przeciera się warstwy dyspersyjnej! Kamuflaż nie nakłada się na całą przedłużkę.
"Nadanie grubości" - czy krzywa C coś Ci mówi?
Zgadzam się, że skończyłam kurs, ale wiele nauki jeszcze przede mną. Jestem zdania, że kurs - owszem, ale i tak najważniejszym "kursem" są ćwiczenia i praktyka. Co do primera to tak już wiem, że jest koniecznym elementem, na kursie jednak było powiedziane tak, że może być ale nie musi :/:/ może dlatego, że na kursie robiliśmy paznokcie raczej na krótką metę, bo za chwilę robiło się korektę i nie była przywiązywana waga do tego czy te tipsy wytrzymią 3 tygodnie, bo po prostu nie było na to czasu... :/

Co do primera proszę zweryfikuj moją wiedzę jeśli jest błędna - aplikujemy tylko na naturalną płytkę (ale to dla mnie oczywiste), kwasowy płytka problematyczna tj. wilgotna, tłusta, bezkwasowy jest łagodniejszy. Dodatkowo powiedziano nam że z reguły primer kwasowy to raczej akryle, bezkwasowy - żele. Jeszcze spotkałam się z teorią, że można pierw zastosować primer kwasowy, potem bezkwasowy na to, ale nie wiem czy to jest sens i czy jest to teoria prawdziwa...
Po primerze powinnam dać żel bazowy lub cienką warstwę jednofazówki i do lampy.

Co do krzywej C to tak, wiem znam to, słyszałam, było na kursie jednak mam z tym niestety problem co w efekcie daje to że moje paznokcie są raczej płaskie i nie wygląda to fajnie...
Manka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 16:17   #7
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Manka_89 Pokaż wiadomość
Zgadzam się, że skończyłam kurs, ale wiele nauki jeszcze przede mną. Jestem zdania, że kurs - owszem, ale i tak najważniejszym "kursem" są ćwiczenia i praktyka. Co do primera to tak już wiem, że jest koniecznym elementem, na kursie jednak było powiedziane tak, że może być ale nie musi :/:/ może dlatego, że na kursie robiliśmy paznokcie raczej na krótką metę, bo za chwilę robiło się korektę i nie była przywiązywana waga do tego czy te tipsy wytrzymią 3 tygodnie, bo po prostu nie było na to czasu... :/

Co do primera proszę zweryfikuj moją wiedzę jeśli jest błędna - aplikujemy tylko na naturalną płytkę (ale to dla mnie oczywiste), kwasowy płytka problematyczna tj. wilgotna, tłusta, bezkwasowy jest łagodniejszy. Dodatkowo powiedziano nam że z reguły primer kwasowy to raczej akryle, bezkwasowy - żele. Jeszcze spotkałam się z teorią, że można pierw zastosować primer kwasowy, potem bezkwasowy na to, ale nie wiem czy to jest sens i czy jest to teoria prawdziwa...
Po primerze powinnam dać żel bazowy lub cienką warstwę jednofazówki i do lampy.

Co do krzywej C to tak, wiem znam to, słyszałam, było na kursie jednak mam z tym niestety problem co w efekcie daje to że moje paznokcie są raczej płaskie i nie wygląda to fajnie...
....
wrzucę 3 grosze, można dawać kwasowy zawsze,niezaleznie od metody,bo skąd zgadniesz czy któś ma tłustą płytkę czy nie<to tez przesąd z tą płytką> no chyba,że jest ktoś wybitnym alergikiem lub ma jakis niefajny wał okołopaznokciowy...natomi ast warto dac primer bezkwasowy przed nabłyszczaczem na okolice przy okolicy skórek,to zapobiegnie podpowietrzaniu topu.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-29, 17:08   #8
Manka_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 47
Dot.: Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.

Dzięki dziewczyny za każde uwagi i rady!
Manka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 18:36   #9
BebiBebi
Rozeznanie
 
Avatar BebiBebi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 654
GG do BebiBebi
Dot.: Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.

PRIMER KWASOWY - dajesz na mocną, ładną płytkę - nie stosuje się u kobiet w ciąży
BEZKWASOWY - na słabą łamliwą płytkę
Ja używam produktów z SPN-u i nakładam 2x Kwasowy i 1x bezkwasowy
Jeśli płytka jest słaba to tylko 1x bezkwasowy

Napisz na jakich produktach pracowałaś na kursie, ile dni trwał i ile ten "kurs" kosztował - tak z ciekawości pytam.

Co do krzywej C- moim zdaniem o nic trudnego - jedną aplikacją żelu możesz zrobić
__________________




BebiBebi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 18:59   #10
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.

BEZKWASOWY - na słabą łamliwą płytkę
...
ok,ale odrobina kwasowego też nie zaszkodzi,takie płytki najczęściej robią numery i trzeba je mega odpowiednio przygotowac,może przy spn wystarczy bezkwas,ale dla spokojności ja daje odrobine jednego i drugiego.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 06:41   #11
Manka_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 47
Dot.: Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez BebiBebi Pokaż wiadomość
PRIMER KWASOWY - dajesz na mocną, ładną płytkę - nie stosuje się u kobiet w ciąży
BEZKWASOWY - na słabą łamliwą płytkę
Ja używam produktów z SPN-u i nakładam 2x Kwasowy i 1x bezkwasowy
Jeśli płytka jest słaba to tylko 1x bezkwasowy

Napisz na jakich produktach pracowałaś na kursie, ile dni trwał i ile ten "kurs" kosztował - tak z ciekawości pytam.

Co do krzywej C- moim zdaniem o nic trudnego - jedną aplikacją żelu możesz zrobić
Kurs miałam 2 lata temu skończony więc już trochę czasu od tego minęło. Jako że pracowałam paznokcie poszły w odstawkę. Co nie co się zapomniało a też nie wszystkiego się nauczyło. Odświeżam swoje zapasy i chciałabym powrócić do paznokci i naprawić swoje błędy. Kurs kosztował mnie 850 zł i trwał 80 h. Jeśli dobrze pamiętam pracowaliśmy na Nails Company i Sunny Nails. Sama jak pisałam pracuje na żelu 'no name' więc też nie ma co się dziwić po przejrzeniu wątków zauważyłam, że takie żele są do d***. Jaki żel polecasz? Po wczytaniu się w wątki wcześniejsze dziewczyn skłaniam się do zamówienia żelu IBD. Czy to dobry wybór?

---------- Dopisano o 07:41 ---------- Poprzedni post napisano o 07:38 ----------

Powiedz mi jeszcze proszę jeśli możesz czy żel wykończeniowy i tipsy mogą być "firmy no name" czy też wypadałoby żeby jakiś poziom sobą reprezentowały i zdecydować się na coś lepszego?
Manka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-30, 07:34   #12
BebiBebi
Rozeznanie
 
Avatar BebiBebi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 654
GG do BebiBebi
Dot.: Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
BEZKWASOWY - na słabą łamliwą płytkę
...
ok,ale odrobina kwasowego też nie zaszkodzi,takie płytki najczęściej robią numery i trzeba je mega odpowiednio przygotowac,może przy spn wystarczy bezkwas,ale dla spokojności ja daje odrobine jednego i drugiego.
Akurat pisałam o SPN-ie

Cytat:
Napisane przez Manka_89 Pokaż wiadomość
Kurs miałam 2 lata temu skończony więc już trochę czasu od tego minęło. Jako że pracowałam paznokcie poszły w odstawkę. Co nie co się zapomniało a też nie wszystkiego się nauczyło. Odświeżam swoje zapasy i chciałabym powrócić do paznokci i naprawić swoje błędy. Kurs kosztował mnie 850 zł i trwał 80 h. Jeśli dobrze pamiętam pracowaliśmy na Nails Company i Sunny Nails. Sama jak pisałam pracuje na żelu 'no name' więc też nie ma co się dziwić po przejrzeniu wątków zauważyłam, że takie żele są do d***. Jaki żel polecasz? Po wczytaniu się w wątki wcześniejsze dziewczyn skłaniam się do zamówienia żelu IBD. Czy to dobry wybór?

---------- Dopisano o 07:41 ---------- Poprzedni post napisano o 07:38 ----------

Powiedz mi jeszcze proszę jeśli możesz czy żel wykończeniowy i tipsy mogą być "firmy no name" czy też wypadałoby żeby jakiś poziom sobą reprezentowały i zdecydować się na coś lepszego?
Warto zainwestować w porządne produkty Jeśli chodzi o żele to w tym momencie pracuję na SPN-ie, wcześniej rok pracowałam na IBD i też byłam zadowolona, także mogę polecić. Mówi się, że najlepiej żeby wszystkie produkty były tej samej firmy, ale to trochę kosztuje, więc narazie zostaw to co masz(tipsy) i pracuj na nich, a z czasem w zainwestuj w lepsze. Ja nie używam tipsów, pracuję na szablonach.
Żel wykończeniowy - ibd clear mi do tego służył
__________________




BebiBebi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 12:05   #13
Manka_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 47
Dot.: Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.

BebiBebi dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi. Powiedz mi proszę czy ten żel jest oryginalny : http://allegro.pl/ibd-builder-clear-...518005987.html ? pytam ponieważ nie miałam nigdy z nim styczności i nawet nie wiem jak powinno wyglądać jego opakowanie i na co zwrócić uwagę. Gdzie kupujesz żele SPN? Są w podobnej cenie? Jakieś różnice dla Ciebie dostrzegalne w tych dwóch żelach?
Manka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 14:26   #14
BebiBebi
Rozeznanie
 
Avatar BebiBebi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 654
GG do BebiBebi
Dot.: Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Manka_89 Pokaż wiadomość
BebiBebi dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi. Powiedz mi proszę czy ten żel jest oryginalny : http://allegro.pl/ibd-builder-clear-...518005987.html ? pytam ponieważ nie miałam nigdy z nim styczności i nawet nie wiem jak powinno wyglądać jego opakowanie i na co zwrócić uwagę. Gdzie kupujesz żele SPN? Są w podobnej cenie? Jakieś różnice dla Ciebie dostrzegalne w tych dwóch żelach?
Myślę, że na tym żelu nauczysz się odpowiedniej aplikacji produktu.
Żel ten spokojnie możesz zamówić, starczy Ci na długo. Natomiast musisz kupić do tej linii produktów jeszcze bonder z pimierem http://allegro.pl/ibd-bonder-14ml-7-3ml-fvat-bezkwasowy-primer-i2501118490.html, a ten wykończeniowy, co pisałam to ten http://allegro.pl/zel-clear-14gr-ibd...501429728.html

__________________




BebiBebi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 14:57   #15
Manka_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 47
Dot.: Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez BebiBebi Pokaż wiadomość
Myślę, że na tym żelu nauczysz się odpowiedniej aplikacji produktu.
Żel ten spokojnie możesz zamówić, starczy Ci na długo. Natomiast musisz kupić do tej linii produktów jeszcze bonder z pimierem http://allegro.pl/ibd-bonder-14ml-7-3ml-fvat-bezkwasowy-primer-i2501118490.html, a ten wykończeniowy, co pisałam to ten http://allegro.pl/zel-clear-14gr-ibd...501429728.html

czyli tak jeśli IBD to:

najpierw wiadomo przygotować płytkę paznokcia (ale pomijam tu całą procedurę) następnie ten bonder, potem żel IBD jednofazowy i na koniec ten żel clear, tak? I proszę powiedz czy dobre mam przekonanie że bonder to primer i bazowy żel w jednym więc już nie trzeba dawać żadnego bazowego, bo jest tu nim ten bonder? i tak samo już nie dawać przed bonderem żadnego primera, bo ten bonder też nim jest? heh masło maślane ale myślę, że zrozumiesz o co mi chodzi :P
Manka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 15:09   #16
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Manka_89 Pokaż wiadomość
czyli tak jeśli IBD to:

najpierw wiadomo przygotować płytkę paznokcia (ale pomijam tu całą procedurę) następnie ten bonder, potem żel IBD jednofazowy i na koniec ten żel clear, tak? I proszę powiedz czy dobre mam przekonanie że bonder to primer i bazowy żel w jednym więc już nie trzeba dawać żadnego bazowego, bo jest tu nim ten bonder? i tak samo już nie dawać przed bonderem żadnego primera, bo ten bonder też nim jest? heh masło maślane ale myślę, że zrozumiesz o co mi chodzi :P
...
ibd:
-przygotowanie płytki
-primer kwasowy<ja bym tego nie pomijała>
-bonder<bardzo cieniutko,na youtubie sa filmiki szkoleniowe firmy ibd,warto zobaczyc jak go nakładac>
-builder <czyli ich podstawowy żel>
-nabłyszczacz <w tym wypadku świetnie się sprawdzi własnie też builder żel >
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 15:23   #17
Manka_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 47
Dot.: Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
ibd:
-przygotowanie płytki
-primer kwasowy<ja bym tego nie pomijała>
-bonder<bardzo cieniutko,na youtubie sa filmiki szkoleniowe firmy ibd,warto zobaczyc jak go nakładac>
-builder <czyli ich podstawowy żel>
-nabłyszczacz <w tym wypadku świetnie się sprawdzi własnie też builder żel >
czyli jesteś zdania, że builder może spokojnie zastąpić żel clear?
Manka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 15:24   #18
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Manka_89 Pokaż wiadomość
czyli jesteś zdania, że builder może spokojnie zastąpić żel clear?
...
oczywiscie.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 06:04   #19
BebiBebi
Rozeznanie
 
Avatar BebiBebi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 654
GG do BebiBebi
Dot.: Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.

koleżanka Ci ładnie wyjaśniła ja pracując na ibd nabłyszczałam zwykłym clearem, ale jak darko1 twierdzi, że builder też nabłyszcza to ja i spróbuję
__________________




BebiBebi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-31, 14:05   #20
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie - Proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez BebiBebi Pokaż wiadomość
koleżanka Ci ładnie wyjaśniła ja pracując na ibd nabłyszczałam zwykłym clearem, ale jak darko1 twierdzi, że builder też nabłyszcza to ja i spróbuję
.....
nom,twierdzę własciwie to uzywam juz tylko buildera oraz nabłyszczacza od hybryd jak mi poręczniej...builder ładniej trzyma farbki akryowe/akwarelowe oraz grubsze zdobienia, niz twardy glos.. tylko go trzeba tak ze 3 pełne minutki poutwardzać.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:14.