Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-05, 15:21   #2761
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ja mieszam żel hialuronowy z olejem malinowym. W różnych proprocjach w zalezności od potrzeb skóry. Przy czym na resztę twarzy to czasem używam tego peptydowego z serum z wit. C tylko.

Według mnie żel hialuronowy wyraźnie nawilża, byłboy zresztą dziwne, gdyby tego nie robił. Nalezy go oczywiście używać z godnie z intrukcją (nie na suchą skórę i z wyjatkiem cer tłustych z dodatkiem oleju lub innego tłuszczu). Jeśli to wam nie wystarcza, to prawdopodobnie macie skóę odtłuszczoną albo głęboko odwodnioną i musicie sięgnąć po coś więcej.

Polecam coś tłustego z dodatkiem mocznika, to naprawde głeboko nawilża i natłuszcza. Jest taka seria Flos Leku z mocznikiem. Maseczkę do twarzy mają fajną, taką w saszetkach. Żeby coś działałao wcale nie musi być drogie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 07:13   #2762
Indicolite
Raczkowanie
 
Avatar Indicolite
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 87
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

ja też używam żel w połączeniu akurat z arganowym albo serum granat, i jest ok, jestem zadowolona, samych olejków bym raczej nie mogła bo mam wrażenie że jestem taka tłusta że one zamiast się wchłaniać to w poduszkę się wycierają

a w połaczeniu z żelem jest super, właśnie mi się kończy ten zwykły i się zastanawiam jaki teraz spróbować ...

i mam pytanie jeszcze do dziewczyn, które mają olejek arganowy z BU - jak odczuwacie zapach? bo mój stoi cały czas w lodówce ale jego zapach mnie dobija ... brzydko pachnie i nie wiem czy tak ma być czy mi się może popsuł?

Edytowane przez Indicolite
Czas edycji: 2012-09-06 o 07:29
Indicolite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 08:07   #2763
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Indicolite Pokaż wiadomość
ja też używam żel w połączeniu akurat z arganowym albo serum granat
też używam z serum granat, a jak to robisz? tzn. na mokrą/sucha buzię, ile kropli dajesz serum, a ile żelu?

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2012-09-06 o 08:13 Powód: lit.
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 12:14   #2764
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
i mam pytanie jeszcze do dziewczyn, które mają olejek arganowy z BU - jak odczuwacie zapach? bo mój stoi cały czas w lodówce ale jego zapach mnie dobija ... brzydko pachnie i nie wiem czy tak ma być czy mi się może popsuł?
ja w ogole nie zwrocilam uwagi na zapach wiec musi pachniec bardzo neutralnie, jesli twoj pachnie tak mocno to moze faktycznie cos jest nie tak
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 19:45   #2765
Indicolite
Raczkowanie
 
Avatar Indicolite
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 87
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
ja w ogole nie zwrocilam uwagi na zapach wiec musi pachniec bardzo neutralnie, jesli twoj pachnie tak mocno to moze faktycznie cos jest nie tak
no właśnie z początku też mi się wydawało ze nie miał zapachu a teraz taki zapaszek ... tylko dziwne bo cały czas trzymam w lodówce ... no nic zużyję go sobie do ciała

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
też używam z serum granat, a jak to robisz? tzn. na mokrą/sucha buzię, ile kropli dajesz serum, a ile żelu?
ja w sumie różnie - ma żel HA mam tą buteleczkę airless - więc wyciskam jeden raz, a serum daję 5 kropel do tego jak na dzien a na noc trochę więcej - ale w sumie nie liczę, tak żeby bardziej natłuścić buźkę

a przed nałożeniem, albo myję olejkiem myjącym i potem smaruję sokiem z aloesu ... czekam jak buzia wyschnie i dopiero potem daję serum+żel
albo micelem zmywam makijaż i potem tez sok z aloesu (bo zauważyłam że mi koi wypryski) i dalej j.w.

w sumie to u mnie wychodzi różnie ... bo zależy od czasu zazwyczaj czekam z tym aż dzieciaki zasną
Indicolite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 06:34   #2766
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Hm, jak widać każdy ma inne potrzeby, bo ja jestem zachywcona BU, pierwsze produkty, które naprawde działają na moją skórę... przy czym od razu zaznaczam, że nie mam skóry odwodnionej.

Jedyny kawałek mojej twarzy, który zawsze wymaga nawilżania to okolice oczu i tam żel peptydowy sprawdza się wybornie.
Ja bardzo dbam o skórę, odwodniona na pewno nie jest, używam mnóstwo rzeczy i widzę, że po porządnym kremie moja skóra wygląda po prostu lepiej, skóra jest wypoczęta, napięta, ma jakis lepszy koloryt itp. Niestety produkty z BU tego nie potrafia.

Jestem dodatkowo rozczarowana tym olejkiem arganowym, wszedzie sie o nim mowi i pisze no ale u mnie kompletnie sie nie sprawdzil, musze go zuzyc do wlosow


Cytat:
Napisane przez Indicolite Pokaż wiadomość
no właśnie z początku też mi się wydawało ze nie miał zapachu a teraz taki zapaszek ... tylko dziwne bo cały czas trzymam w lodówce ... no nic zużyję go sobie do ciała

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------
Wiesz co - ja też trzymam w lodowce, i wydaje mi sie ze on po jakims czasie przesiakl zapachem produktow trzymanych w lodowce i tez teraz niezbyt ciekawie pachnie
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 09:42   #2767
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-08, 10:39   #2768
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Używałyście hydrolatu oczarowego na podrażnienia po depilacji i na powieki? Ja na powieki użyłam raz i faktycznie zmniejszyły się zaczerwienienia. Przecierałam też okolice bikini i też krostki zniknęły. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy faktycznie ten hydrolat ma aż takie wspaniałe właściwości
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 13:07   #2769
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Ja bardzo dbam o skórę, odwodniona na pewno nie jest, używam mnóstwo rzeczy i widzę, że po porządnym kremie moja skóra wygląda po prostu lepiej, skóra jest wypoczęta, napięta, ma jakis lepszy koloryt itp. Niestety produkty z BU tego nie potrafia.

Jestem dodatkowo rozczarowana tym olejkiem arganowym, wszedzie sie o nim mowi i pisze no ale u mnie kompletnie sie nie sprawdzil, musze go zuzyc do wlosow
Widocznie twoja skóra potrzebuje czegoś, co jest w tych kremach.
Mojej mamie też nie wystarczają sera i olejki, ale ona ma skórę skłonną do odwodnienia i odtłuszczenia. To nawet nie jest kwestia czy taka skóra jest źle pielnowana, ona po prostu traci wodę super łatwo i dlatego trzeba ją starannie pielęgnować.

Np. jak ja umyję twarz wodą i niczym się nie nasmaruję to skóra nawet jeśłi się na początku ściągnie (rzadko i minimalnie jak już) to po chwili wóci do normalnego stanu, co najwyżej po iluś dniach intensywnego mycia bez smarowania dopiero zacznie wykazywać objawy lekkiego podsuszenia i bardzo łatwo wtedy jadoprowadzicdo porzadku choćby i żelem. natomiast łątwo moge przesadzić stosując kremy albo cięższe produkty, wystarczy np. że użyję kremu choć raz, kiedy nie jest niezbędnie potrzebny i od razu skóra się broni. W ogóle kremy i balsamy kiepsko mi się wchłaniają i czesto robią mi taka obrzydliwą warstwę na powierzchni skóry.

Skóra mojej mamy odwrotnie, zawsze potrzebuje nawilżania i natłuszczania niezależnie od tego co się z nią dzieje i wręcz pije jak gąbka różne produkty, moja mam musi siętrochęnaszukać, żeby znaleźć produkty, które jej zrobią na twarzy ochronną warstwę zamiast od razu zniknąć.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 13:21   #2770
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Widocznie twoja skóra potrzebuje czegoś, co jest w tych kremach.
Mojej mamie też nie wystarczają sera i olejki, ale ona ma skórę skłonną do odwodnienia i odtłuszczenia. To nawet nie jest kwestia czy taka skóra jest źle pielnowana, ona po prostu traci wodę super łatwo i dlatego trzeba ją starannie pielęgnować.

Np. jak ja umyję twarz wodą i niczym się nie nasmaruję to skóra nawet jeśłi się na początku ściągnie (rzadko i minimalnie jak już) to po chwili wóci do normalnego stanu, co najwyżej po iluś dniach intensywnego mycia bez smarowania dopiero zacznie wykazywać objawy lekkiego podsuszenia i bardzo łatwo wtedy jadoprowadzicdo porzadku choćby i żelem. natomiast łątwo moge przesadzić stosując kremy albo cięższe produkty, wystarczy np. że użyję kremu choć raz, kiedy nie jest niezbędnie potrzebny i od razu skóra się broni. W ogóle kremy i balsamy kiepsko mi się wchłaniają i czesto robią mi taka obrzydliwą warstwę na powierzchni skóry.

Skóra mojej mamy odwrotnie, zawsze potrzebuje nawilżania i natłuszczania niezależnie od tego co się z nią dzieje i wręcz pije jak gąbka różne produkty, moja mam musi siętrochęnaszukać, żeby znaleźć produkty, które jej zrobią na twarzy ochronną warstwę zamiast od razu zniknąć.
Nigdy nie mam efektu sciagniecia skóry moge sie nie smarowac kilka dni kremem i nic sie nie sciaga (oczywiscie normalnie to sie nie zdarza, ale na wiosne bylam bardzo chora, tak ze nie mialam zwyczajnie sily na kremowanie sie, ale dzieki temu wiem jak skora reaguje w takiej sytuacji). No ale jak mówie, ja przesadzam z dbaniem o skore i z jej pielegnacja
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 13:22   #2771
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

A czy któraś z Was używa tego nowego serum rozjaśniającego?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-bright.html

Mam pytanie co do konsystencji / wchłaniania, bo patrząc po składzie jest ono trochę podobne do eliksiru winogronowego? Czy wchłania się równie lekko, bez tłustej warstwy?
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-08, 18:04   #2772
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A o jakim konkretnie piszesz kremie rozjaśniającym? Ja szukam czegoś na pigmentacyjne przebarwienia i pozapalne :/
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 18:37   #2773
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Widocznie twoja skóra potrzebuje czegoś, co jest w tych kremach.
Mojej mamie też nie wystarczają sera i olejki, ale ona ma skórę skłonną do odwodnienia i odtłuszczenia. To nawet nie jest kwestia czy taka skóra jest źle pielnowana, ona po prostu traci wodę super łatwo i dlatego trzeba ją starannie pielęgnować.

Np. jak ja umyję twarz wodą i niczym się nie nasmaruję to skóra nawet jeśłi się na początku ściągnie (rzadko i minimalnie jak już) to po chwili wóci do normalnego stanu, co najwyżej po iluś dniach intensywnego mycia bez smarowania dopiero zacznie wykazywać objawy lekkiego podsuszenia i bardzo łatwo wtedy jadoprowadzicdo porzadku choćby i żelem. natomiast łątwo moge przesadzić stosując kremy albo cięższe produkty, wystarczy np. że użyję kremu choć raz, kiedy nie jest niezbędnie potrzebny i od razu skóra się broni. W ogóle kremy i balsamy kiepsko mi się wchłaniają i czesto robią mi taka obrzydliwą warstwę na powierzchni skóry.

Skóra mojej mamy odwrotnie, zawsze potrzebuje nawilżania i natłuszczania niezależnie od tego co się z nią dzieje i wręcz pije jak gąbka różne produkty, moja mam musi siętrochęnaszukać, żeby znaleźć produkty, które jej zrobią na twarzy ochronną warstwę zamiast od razu zniknąć.
Mam skórę jak Twoja mama, bardzo sucha i potrzebująca warstewki całodniowej Wsiąkające się kremy niet, oleje czy serum też za słabe na inną porę roku niż lato. Po myciu wodą - w ciągu sekund muszę nałożyć coś na twarz, bo ściąga. Dlatego myję micelem i spokojnie bez bólu mogę się spryskać termalką, przetrzeć tonikiem i dopiero krem. I nie wiem tylko czy to wina środków myjących czy wody... I kocham tłuste kremy, teraz mam silny przesusz po lecie i tłusta Ziaja oliwkowa to mój ulubieniec A generalnie to apteczne Iwostin, Avene, Emolium i krem Bambino, bo alergik ze mnie do tego. I to się u mnie sprawdza. Od naturalek dostaję wysypki Na szczęście tylko twarz mam taką alergiczną.
Zamówiłabym sobie olejek myjący, ale nie opłaca mi się samego brać
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-09-08 o 18:38
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 21:48   #2774
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 22:42   #2775
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Kuuusisz
I znając moją pazerność, kiedyś go zakupię

Dokupywałaś ten konserwant eko, czy konserwowałaś innym?
Np. FEOG albo rokonsalem.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 09:50   #2776
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 11:53   #2777
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta

No to fajnie bo ten krem mam juz w koszyku od tygodnia Zastanawiam się jeszcze nad serum ... ja planowalam zakup Serum Migdałowego. Potrzebuje czegoś mocnego bo mam brązowe przebarwienia pigmentacyjne+ kilka czerwonych po duzych pryszczach. Teraz zastanawiam się co bedzie mocniejsze i skuteczniejsze dla mnie - serum lemon czy serum migdalowe??? Pomozecie początkującej?
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 12:48   #2778
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Serum migdałowe - złuszczy.
Serum lemon - wyrówna koloryt cery.
Oba są pomocne przy leczeniu przebarwień. Pamiętaj tylko, by nie nakładać ich naraz, bo połączenie kwas+wit.C może spowodować wysyp krostek.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 13:17   #2779
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Serum migdałowe - złuszczy.
Serum lemon - wyrówna koloryt cery.
Oba są pomocne przy leczeniu przebarwień. Pamiętaj tylko, by nie nakładać ich naraz, bo połączenie kwas+wit.C może spowodować wysyp krostek.
A mi się dobrze sprawdzały razem.
teraz używam toniku aha/bha i serum z wit. C
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-09, 14:52   #2780
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 15:37   #2781
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Powiem Wam, że tęsknię za serum 3xRose i serum granat z BU. Męczył mnie zapach serum różanego ale teraz mi go brakuje
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 21:38   #2782
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A mi służyło, tyle że dla mnie kwasy aha i bha to jak balsam i tlen i w ogóle
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 23:22   #2783
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny podczytując wasze posty przypomniałam sobie o swoim żelu hiau Przez 3 dni stosowalam mieszankę żel+olejek malin Dzisiaj zauważyłam wysypkę wokół żuchwy - maleńkie czerwone krostki :/ Smarowalam się wieczorem tylko tą mieszanką i nie stosuje nic innego (jak na razie Oba kosmetyki kupilam w czerwcu i przez ten czas lezały zapomniane w szafce, w ciemnym miejscu. Czy to mozliwe że coś sie zepsuło, zdestabilizowało i przez to mam teraz wysypkę?? Konsystencja i zapach obu kosmetyków wydają się być w porzadku...
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 23:30   #2784
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Dziewczyny podczytując wasze posty przypomniałam sobie o swoim żelu hiau Przez 3 dni stosowalam mieszankę żel+olejek malin Dzisiaj zauważyłam wysypkę wokół żuchwy - maleńkie czerwone krostki :/ Smarowalam się wieczorem tylko tą mieszanką i nie stosuje nic innego (jak na razie Oba kosmetyki kupilam w czerwcu i przez ten czas lezały zapomniane w szafce, w ciemnym miejscu. Czy to mozliwe że coś sie zepsuło, zdestabilizowało i przez to mam teraz wysypkę?? Konsystencja i zapach obu kosmetyków wydają się być w porzadku...
A miałaś przesuszoną skórę przed stosowaniem tego specyfiku? Weź pod uwagę że stosowanie substancji nawilżających, jak np. kwas hialiuronowyna skórę, która jest prawidłowo nawilżona może wywołać takie właśnie wypryski.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 18:07   #2785
lucysad
Raczkowanie
 
Avatar lucysad
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 231
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

A czy konserwanty mają jakiś termin przydatności - mój mam ok. 2 lata, czy kupować nowy?
lucysad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 22:41   #2786
kier
Raczkowanie
 
Avatar kier
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 65
Woda utleniona + hydrolat oczarowy

Jeżeli podobny wątek był, przepraszam najmocniej, ale nie znalazłam takowego na forum, a bardzo pilnie potrzebuję pomocy.

Używam hydrolatów BU od paru miesięcy i byłam z nich zawsze bardzo zadowolona. Kończyły się jednak strasznie szybko, więc postanowiłam przelać mój ulubiony oczar do buteleczki z atomizerem po wodzie utlenionej. Przemyłam pojemniczek, przelałam, spryskałam się. Na początku cud - miód, jednak po paru minutach myślałam, że moja skóra zaczęła płonąć. Dostałam strasznych, dzikich, czerwonych plam. Pieką mnie, nie wiem, co mam zrobić. Przypuszczam, że niedokładnie wypłukałam resztki wody utlenionej.

Tu mam pytanie do doświadczonych biochemiczek - czy połączenie hydrolatu z utlenioną jest mocno niebezpieczne, czy ma to spokojnie przeczekać i nie panikować? Jutro wyjeżdżam i nie mam jak odwiedzić dermatologa, poza tym, nie wiem, czy oprócz kocanki i kremu z filtrem mogę coś na te buraki nakładać?

Dodam, że nigdy wcześniej żadnego uczulenia, ani podrażnienia nie miałam, nawet po kwasach.

Będę straaaasznie wdzięczna za pomoc!
__________________
http://phantasmagor.blogspot.com/


''- Z tobą tak się rozmawia, mówisz ''mąka'', a myślisz ''Kocham Cię''.

- Mąka.
- Teraz na pewno pomyślałaś o czymś zupełnie innym. '' P.
kier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 09:55   #2787
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Kier, a używałaś wcześniej dokładnie tego samego hydrolatu oczarowego? Nie tak dawno pojawiły się w ofercie nowe wersje hydrolatów, które u niektórych powodują właśnie takie sensacje, jak intensywny rumień lub/i pieczenie.

Skoro przepłukałaś buteleczkę, to ewentualne pozostałości po wodzie utlenionej musiałyby być naprawdę śladowe. Mało prawdopodobne, żeby doszło do jakiejś reakcji.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 10:14   #2788
Indicolite
Raczkowanie
 
Avatar Indicolite
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 87
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez lucysad Pokaż wiadomość
A czy konserwanty mają jakiś termin przydatności - mój mam ok. 2 lata, czy kupować nowy?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/a-konserwant.html
teraz mają taki - ale jak ja kupowałam to był zdaje się jakiś inny
Indicolite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 11:13   #2789
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Zamówienie złożone:
- serum granat- eko
- serum 3x rose
- żel hilauronowy odżywczy
- puder bambusowy anty-UV
- maseczka w tabletce

Nie mogłam się oprzeć ;]. Będzie co recenzować na blogu. W sumie to już moje drugie podejście do tych produktów (oprócz maseczki i pudru anty-UV, czystego bambusa kiedyś miałam).
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 11:31   #2790
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Zamówienie złożone:
- serum granat- eko
- serum 3x rose
- żel hilauronowy odżywczy
- puder bambusowy anty-UV
- maseczka w tabletce
Piękne zakupy
- serum granat super jest, ale w dużych ilościach mnie zapycha
- puder bambusowy kusi mnie od dawna
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:47.