Stopy w biochemicznej mocy :) - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-04, 17:31   #181
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez zawszeboska Pokaż wiadomość
Głupio mi trochę pisać, ale nie wiem za bardzo o co chodzi z tym mocznikiem. Czy wystarczy jeśli pójdę do apteki i poroszę o krem do stóp z mocznikiem? Mam problem ze stwardniałą skórą na piętach.
Tak, wystarczy Farmaceutka na pewno pokaże CI kilka różnych kremów z mocznikiem i wybierzesz taki, który najbardziej Ci będzie pasować Radzę tez przeszukac ten wątek, bo dziewczyny polecały dużo różnych preparatów z tym składnikiem
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 17:59   #182
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Aha, a czy ten z większą ilością mocznika (tzn. mający więcej % ) jest lepszy?
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 18:08   #183
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Im większe stężenie tym krem mocniej zmiękcza skórę i zapobiega jej rogowaceniu. Jeśli masz naprawdę twardą suchą skórę możesz spróbować Xerial50, ale wtedy zacznij od stosowania go co kilka dni. Możesz zacząć od niższego stężenia (30% powinno już być ok np. Xerial30, Oxeril30), możliwe, że wystarczy. Są tez apteczne maści, kremy ze stężeniami 10% i 15%. Mi na suche stopy najabrdziej pomogło równoczesne używanie Oxeril30 i Dernilanu. Stopki są prawie tak miękki jak u niemowlaczków
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 18:19   #184
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Aha, dziękuję za pomoc. Lecę jutro do apteki.
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 19:54   #185
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Xerial30 - Oxeril30: bardzo podobne a cena rózna, oxeril jest tańszy
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 20:33   #186
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Mam pytanie - na piętach, trochę pod duzymi palcami po bokach,pod małymi palcami mam zgrubiałą skorę. Wygląda to co najmniej nieestetycznie,wiec chciałam sie jej pozbyc i kupiłam Acerin, użyłam wczoraj rano i wieczorem i dzisiaj rano. Tam gdzie "pomalowałam" robił sie taki biały nalot, wkażdym badz razie myslalam ze to nalot,ale teraz w kapieli okazało sie, ze to skóra jest taka biała, nie wiem czy to znaczy ze sie trochę rozmiekczyła? tarłam pumeksem ale nie widze zadnej poprawy, czy mam smarowac dalej?? bo gdzies czytalam ze trzeba to usuwac, ale ja nie wyobrazam sobie grzebac przy tym,zdrapywac zyletką czy czyms :P
Aha i jeszcze pytanie, kiedy moge uzywac Dernilanu, bo chyba na acerin na noc nie powinnam go nakładac??
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 17:34   #187
lipiec7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 279
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

otóż cena wspomnianego szaleństwa jest jak już się zorientowałam 17,49 w pewnym sklepie ,któy wszak nie musi być jedynym (krem złuszczający właśnie z kwasem glikolowym min)A całkiem warte wejrzenia i mam nadzieję komentarza oświeconych jakościowo wizażanek są preparaty propodia wtym zwłaszcza biochemiczny ów kremik..Ja dzisiaj wdziałam tunikę i z powodu schowanych kształtów kupiłam krem do stóp dla kobiet ciężarnych z rossmana,jej co za zapach a dziewczęta w superharmie są próbki darmowe kremu oxedermil w ulotce
lipiec7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-06, 10:04   #188
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez Provocateur Pokaż wiadomość
Mam pytanie - na piętach, trochę pod duzymi palcami po bokach,pod małymi palcami mam zgrubiałą skorę. Wygląda to co najmniej nieestetycznie,wiec chciałam sie jej pozbyc i kupiłam Acerin, użyłam wczoraj rano i wieczorem i dzisiaj rano. Tam gdzie "pomalowałam" robił sie taki biały nalot, wkażdym badz razie myslalam ze to nalot,ale teraz w kapieli okazało sie, ze to skóra jest taka biała, nie wiem czy to znaczy ze sie trochę rozmiekczyła? tarłam pumeksem ale nie widze zadnej poprawy, czy mam smarowac dalej?? bo gdzies czytalam ze trzeba to usuwac, ale ja nie wyobrazam sobie grzebac przy tym,zdrapywac zyletką czy czyms :P
Aha i jeszcze pytanie, kiedy moge uzywac Dernilanu, bo chyba na acerin na noc nie powinnam go nakładac??

Kwas zaczął wnikać w skórę. Biały naskórek nalezy usunąć, sam nie odpadnie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-08, 14:59   #189
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Angry piekne stopy na lato- pomozcie! moja skora jest twarda od czestego uzywania pumeksu:(

Witam kochane wizazanki
mam pewien problem ze swoimi stopami- otoz dbam o nie i staram sie, aby zawsze wygladaly estetycznie, dlatego od dluzszego czasu (kilka ostatnich lat) codziennie scieralam z nich naskorek pumeksem. Zaprzestalam tego, bo zaczelam zauwazac, ze im czesciej to robie- tym grubsza mam tam skore Teram uzywam pumeksu raz w tygodniu, po czym natychmiast takze peelingu i maseczki- a na koniec wmasowuje krem nawilzajacy. Moje stopy nie wygladaja zle, ale przy kazdym dotyku piet czuje ten okropny zgrubialy naskorek, ktory za nic nie chce teraz zejsc gdy pomysle, ze jeszcze rok- dwa lata temu mialam skorke miekka jak u bobaska, zalamuje sie Mialyscie moze podobny problem?? Jak sobie z nim poradzilyscie?? bardzo prosze o porady, bo lato tuz- tuz i chcialabym miec pieknie wygladajace w sandalkach i delikatne stopki
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-08, 17:58   #190
bamboos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 84
Dot.: piekne stopy na lato- pomozcie! moja skora jest twarda od czestego uzywania pum

Pedicure, ale nie klasyczny, lecz na frezarce. W Opolu zapłacisz ok 60 zł, gdy jest dobrze wykonany to efekt jest rewelacyjny! a zamiast pumeksu można stosować tarke
bamboos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-08, 18:55   #191
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: piekne stopy na lato- pomozcie! moja skora jest twarda od czestego uzywania pum

bamboos, dzieki tarki tez uzywalam, tak jak i roznych innych akcesorii, kosmetykow, wszystkiego... Jednak codzienne traktowanie stop takimi akcesoriami nie jest wskazane (a myslalam, ze jesli czesto je bede 'scierac', moje stopki beda boskie- i byly- przez pierwsze kilka miesiecy- no a teraz mam problem
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-08, 21:32   #192
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: piekne stopy na lato- pomozcie! moja skora jest twarda od czestego uzywania pum

ja moze nie mam twardej skory na pietach, tylko czasem podluzne pekniecia. Wtedy przez pare dni z rzedu smaruje piety gruba warstwa masci z witamina A, zakladam cienkie skarpetki, aby masc nie wtarla sie w posciel i ide spac. Na pekniecia pomaga, powtarzam co pare tygodni
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 02:11   #193
Kung Fu Candy
Raczkowanie
 
Avatar Kung Fu Candy
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: posen
Wiadomości: 274
Dot.: piekne stopy na lato- pomozcie! moja skora jest twarda od czestego uzywania pum

a mi strasznie schodzi skóra ze stóp, jest na to jakaś rada??
Kung Fu Candy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 06:16   #194
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: piekne stopy na lato- pomozcie! moja skora jest twarda od czestego uzywania pum

NowaIza- faktycznie masc z wit. A moze sie nadac- pmimo, ze ja nie mam problemu pekajacych stop, moze je nawilzy i zmiekczy?? warto sprobowac, wiec dziekuje
Kung Fu Candy- nie mam pojecia moze twoja skorka rowniez potrzebuje nawilzenia??
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 14:50   #195
Płazik
Raczkowanie
 
Avatar Płazik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 440
Dot.: piekne stopy na lato- pomozcie! moja skora jest twarda od czestego uzywania pum

http://www.kobieta.pl/uroda/twarz-i-cialo/zobacz/artykul/maski-blyska-wiczne-poprawianie-urody/sviewpointer/1/

Sposób na stópki i nie tylko ..

Powodzenia !
__________________
Postanowienie:
-dużo ćwiczyć z pazurkami i wizażem.


Moja skromna galeria :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381397
Płazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 14:59   #196
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: piekne stopy na lato- pomozcie! moja skora jest twarda od czestego uzywania pum

Łączę wątki.

Anyolek, polecam Ci lekturę naszego biochemicznego wątku.
Zwróć uwagę, czy twoje pięty nie są przypadkiem popękane, może to nie rogowacenie?
Poprawę powinny przynieść specjalistyczne preparaty silnie nawilżające i regenerujące skórę, np. z mocznikiem lub kwasami AHA. Informacje o nich znajdziesz w tym wątku.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 18:53   #197
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

tez gdzies czytalam ze za czeste stosowanie pumeksu nie jest zbyt dobre. Ja stosuje peeling do stóp + dobry krem (jeden z kwasami, drugi z mocznikiem) i to mi wystarcza. O ile robie to systematycznie
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 15:44   #198
dora_angel
Zadomowienie
 
Avatar dora_angel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice nizinne pełne lasow
Wiadomości: 1 335
GG do dora_angel
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

A ja mam pytanie w związku z płynem acerin... czy jego się nakłada i zostawia się go już czy po jakimś czasie trzeba go zmyć i czy mogę go stosować z dernilanem czy robić parodniowe przerwy między acerinem i dernilanem.
__________________
"Masz rozum, ukryj go!
Więcej zdziałasz cienką nóżką niż rozumem!"
Bonjour France 04.05.2011r.
Zaręczeni 19.12.2011r.
Małżonkowie 29.12.2012
dora_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 22:48   #199
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Ale sie wkurzyłam :|
Zamówiłam na allegro krem z avonu z 10% kw. glikol. Nawet nie chodziło o niską cenę, bo razem z kosztem przesyłki wyszło na to samo tylko konsultantka u której to zamówiłam nie za bardzo się spieszyła z realizacją mojego zamówienia:| Przez strajk poczty trochę sie na kremik naczekałam. Dzisiaj przyszedł. Porządnie zapakowany. Widać, że nie używany. Nawet próbka dodana.
Patrze na date ważnośi na zgrzewie: 110208 !!!!!!! Szczyt bezczelności Jutro z samego rana piszę do sprzedawcy. I żeby nie było - na stronie aukcji było napisane, że kosmetyk ma 3 letni okres gwarancji. Owszem, miałby gdyby czytać datę od tyłu :| Nawet próbka jest przeterminowana - 110707 ;(
Kurczę, czy ja cos przegapiłam? Czy avon może wypisuje datę przydatności od tylu, czy co??? :P


EDIT:
Ufff. Pogooglowałam troche i się okazało, że avon podaje jednak datę produkcji. Tak czy siak jestem w szoku, bo myślałam, że należy poinformować konsumenta o dacie ważności (czyli powinno byc wyraźnie napisane na opakowaniu, że produkt jest ważny x lat od daty produkcji podanej na opakowaniu).

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2008-06-13 o 23:21
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-14, 08:59   #200
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ale sie wkurzyłam :|
Zamówiłam na allegro krem z avonu z 10% kw. glikol. Nawet nie chodziło o niską cenę, bo razem z kosztem przesyłki wyszło na to samo tylko konsultantka u której to zamówiłam nie za bardzo się spieszyła z realizacją mojego zamówienia:| Przez strajk poczty trochę sie na kremik naczekałam. Dzisiaj przyszedł. Porządnie zapakowany. Widać, że nie używany. Nawet próbka dodana.
Patrze na date ważnośi na zgrzewie: 110208 !!!!!!! Szczyt bezczelności Jutro z samego rana piszę do sprzedawcy. I żeby nie było - na stronie aukcji było napisane, że kosmetyk ma 3 letni okres gwarancji. Owszem, miałby gdyby czytać datę od tyłu :| Nawet próbka jest przeterminowana - 110707 ;(
Kurczę, czy ja cos przegapiłam? Czy avon może wypisuje datę przydatności od tylu, czy co??? :P


EDIT:
Ufff. Pogooglowałam troche i się okazało, że avon podaje jednak datę produkcji. Tak czy siak jestem w szoku, bo myślałam, że należy poinformować konsumenta o dacie ważności (czyli powinno byc wyraźnie napisane na opakowaniu, że produkt jest ważny x lat od daty produkcji podanej na opakowaniu).
no na opakowaniach avion zawsze jest napisane ze 3 lata jest wazny i drukuja date produkcji takze nie panikuj
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 09:32   #201
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Lilith - tylko właśnie spanikowałam dlatego, że na opakowaniu nie było informacji, że to data produkcji. Jestem ciekawa jak to wygląda od strony prawnej:P Musze poszperać trochę o tym
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 11:09   #202
aderty
Przyczajenie
 
Avatar aderty
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 29
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Od jakiegoś czasu mam na piętach zgrubiały naskórek, który miał barwę żółtawą.
smarowałam niezliczoną ilością kremów jednak to nic nie dawało.
Ktoś poradził mi płyn ACERIN. Smaruje zmienione miejsca od 3 dni, jednak nie widze żadnej poprawy. Próbowałam zetrzeć pumeksem, ale oprócz warstwy zaschniętego płynu nie udaje mi się nic zdziałać.
powinnam smarować dalej, do skutku? Boję się trochę, że poparze sobie stopy
aderty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 12:25   #203
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez aderty Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu mam na piętach zgrubiały naskórek, który miał barwę żółtawą.
smarowałam niezliczoną ilością kremów jednak to nic nie dawało.
Ktoś poradził mi płyn ACERIN. Smaruje zmienione miejsca od 3 dni, jednak nie widze żadnej poprawy. Próbowałam zetrzeć pumeksem, ale oprócz warstwy zaschniętego płynu nie udaje mi się nic zdziałać.
powinnam smarować dalej, do skutku? Boję się trochę, że poparze sobie stopy
ja bym poszła do dobrego salonu i oddała stopy w ręce fachowca. Być może trzeba usunąc taki naskórek frezarką, a potem dbać o to, aby nie narósł znowu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 13:12   #204
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez aderty Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu mam na piętach zgrubiały naskórek, który miał barwę żółtawą.
smarowałam niezliczoną ilością kremów jednak to nic nie dawało.
Ktoś poradził mi płyn ACERIN. Smaruje zmienione miejsca od 3 dni, jednak nie widze żadnej poprawy. Próbowałam zetrzeć pumeksem, ale oprócz warstwy zaschniętego płynu nie udaje mi się nic zdziałać.
powinnam smarować dalej, do skutku? Boję się trochę, że poparze sobie stopy
Ja bym już nie smarowała. Miałam taki pasek zgrubiałej skóry na śródstopiu i smarowałam go przez chyba 5 dni. Nic nie schodził przy tarciu, aż nagle po kilku dniach od zaprzestania zszedł mi cały płat skóry odsłaniając świeżą, delikatną skórki, nie przygotowana dos tyczności z jakimkolwiek podłożem:P Czyli radze przestac smarować, odczekać do tygodnia czasu i ewntualnie powtórzyć serie znów po tygodniu.
Moja Mama miała podobny problem to Twojego i już częściwo je pomógł dernilan+codzienne tareczka(najtańsza z rossmanna, zmieniana co tydzien,dwa. Teraz jej jeszcze podrzuce krem Avonu z kw. glikolowym, bo też fajnie zmiękcza stópki:P
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 14:15   #205
aderty
Przyczajenie
 
Avatar aderty
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 29
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

dziękuje za odpowiedzi.
umówiłam się w międzyczasie do kosmetyczki na frezarkę, na czwartek i zgodnie z radą confused_girl przestaję smarować Acerinem.
Zobaczymy co z tego wyjdzie
aderty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 15:33   #206
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Procentowe stężenie substancji aktywnych w serii Propodia (za ulotką, pełne składy tu http://propodia.pl/)

Krem złuszczająco-zmiękczający na zniszczone pięty: mocznik 25%, kw. salicylowy 0,5%, kw. glikolowy 1%, masło shea 3%, olej z pestek winogron 1,5%, olej canola 1,5%, hialuronian sodu 1%, pantenol 1%, gliceryna 5%

Peeling zmiękczający do stóp: mocznik 15%, kw. salicylowy 0,5%, kw. mlekowy 1,5%, betaina 2%, gliceryna 8%

Krem odżwyczo-regenerujący do stóp: Lipex L'sens 2%, olej z rokitnika 3%, keratyna 2%, kompleks składników NMF 2%, gliceryna 9%, witamina E 1%

Codzienny krem ochronny do stóp: sól aluminium 20%, Hydagen C.A.T. 3%, Microslip 5%, żywica silikonowa 0,5%, Origanol 0,05%, pantenol 1%, betaina 1%
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 19:34   #207
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

czy ktoras w was probowala soli do kąpieli stóp z rossmana? Dzis wlasnie znalazlam, kosztuje polowe z tego co np sholla, jestem ciekawa czy watro kupic??
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 11:58   #208
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Bardzo sobie chwalę patent Lenny z LU: kwas mlekowy wymieszany pół na pół z hydroksyetylcelulozą. To szybko wchłaniający się żel; smaruję nim stopy na noc i rano pod prysznicem czuję na nich śliskość, więc mieszanka dobrze trzyma się skóry. Ewentualnie na dzień pod skarpetki - nie odbarwiły się ani nie przetarły. Stopy są gładkie, nawilżone i rozjaśnione. Mniejsze zrogowacenia schodzą same, przy większych dobrze się wspomóc tarką.
Żel jest mocny, należy uważać, by nie wyjść poza podeszwę bez uprzedniego sprawdzenia, czy nie wywoła to podrażnień. U mnie na szczęście nie wywołuje, smaruję żelem również przebarwienia na łydkach po ukąszeniach komarów i pająków.
Żel, tarka i puder jedwabny hauschki - bardzo dobry zestaw, jeśli stosować go regularnie.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 12:01   #209
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
czy ktoras w was probowala soli do kąpieli stóp z rossmana? Dzis wlasnie znalazlam, kosztuje polowe z tego co np sholla, jestem ciekawa czy watro kupic??

Ja kupiłam w Rossmanie jakiś limonkowy wynalazek i musze przyznac że jest super.

Do tego tarka Scholla i zaoszczędzam 80zł na "profesjonalnym" pedi.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 13:33   #210
lawenda
Raczkowanie
 
Avatar lawenda
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 112
witam wszystkich! mam pytanie:czy możecie polecic skuteczna maść do przyśpieszenia regeneracji skóry. chodzi o starcie odcików na stopach, chciałabym aby szybciej skóra wrocila do normy. Z góry dziekuje za odpowiedź

mam na myślii np. maść którą stosują po bardziej "drastycznych" zabiegach kosmetycznych, operacjach plastycznych. moze cos w tym rodzaju, ale jezeli macie lepsze pomysly, to bede bardzo wdzieczna

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-07-04 o 15:05 Powód: Post pod postem
lawenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:28.