Czy jestem na coś chora? Boję sie:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-28, 23:18   #1
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471

Czy jestem na coś chora? Boję sie:(


Na moich wargach sromowych wyskoczyły dwa pryszcze...;/ są one bolące wyskoczyły po wewnętrznej stronie...towarzyszą temu upławy o nieprzyjemnym zapachu (zółtawe)

Czy może to być jakaś choroba weneryczna? Dodam, że ja sexu nie uprawiałam jeszcze...tylko oralny....

czytałam o chorobach ale takich objawów jakie ja mam to nie było nigdzie...czyli pryszcze w tym miejscu...
Pomóżcie mi Narazie to sie przemywam tantum rosa, smaruje clotrimazalum i biore jakies tam tabletki...
I nie odsyłajcie mnie do ginekologa...bo ja przed pójściem muszę wiedzieć co to może być (matka chcę ze mna isc, jezeli cos wenerycznego to powiem matce ze mi przeszlo i moze pojde sama...;/)
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 23:38   #2
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Czy jestem na coś chora? Boję sie:(

Poczytałam o tym mam wszytskie objawy opryszczi narzadow pluciowych...pisze ze 95% jest powodowane przez HSV2 a tylko 5% przez HSV1;( wiec jak to mozliwe?/;(

Nie sadzilam ze wirus z warg (z twarzy) moze sie przenies na narzady pluciowe.

Kurcze przeciez ja nie mam kasy na leki;/ a zeby sie szybko dostac do ginekologa (bo z tego co pisze za 5 dni mi to zniknie) musialabym isc do prywatnego...;( tez nie mam kasy;(
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 12:27   #3
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Czy jestem na coś chora? Boję sie:(

A nie mozesz mamie powiedziec zeby Ci dala kase na lekarza bo masz infekcje i chcesz isc? Przeciez nie mozesz tego tak zostawic:/
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 13:28   #4
Mona Liza
Raczkowanie
 
Avatar Mona Liza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Museum Star
Wiadomości: 162
Dot.: Czy jestem na coś chora? Boję sie:(

Kochana,

Każdy z nas w takiej sytuacji boi się, ale poszukiwanie diagnozy lub leczenie się na własną rękę jest najgorszym rozwiązaniem. Piszesz, że bierzesz jakieś tabletki, ale jakie dokładnie?
Choroby narządów płciowych nie oznaczają tylko chorób wenerycznych. Nie wszystkie przenoszone są tylko drogą kontaktów seksualnych np.: bakterię rzeżączki można złapać na basenie lub używając tego samego ręcznika, co osoba zakażona. Twoje zakażenie, jeśli faktycznie to opryszczka, może wynikać z uprawiania seksu oralnego z partnerem, który miał opryszczkę. Ale wychodze z założenia, że podejmując się uprawiania seksu tak elementraną wiedzę posiadałaś.
Według mnie powinnaś koniecznie iść do lekarza. Nie próbuj zapisywać się telefoniecznie, ale idź osobiście, w mojej przychodni rejonowej w takich przypadkach lekarz nigdy nie odmawia. Nam czy swojej mamie łaski nie zrobisz. Pomyśl raczej o sobie i swojej przyszłości, choćby o ciąży, którą każda, tym bardziej nieleczona choroba, uniemożliwia.
Mona Liza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 13:33   #5
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Czy jestem na coś chora? Boję sie:(

Cytat:
Napisane przez k0chana Pokaż wiadomość
Poczytałam o tym mam wszytskie objawy opryszczi narzadow pluciowych...pisze ze 95% jest powodowane przez HSV2 a tylko 5% przez HSV1;( wiec jak to mozliwe?/;(

Nie sadzilam ze wirus z warg (z twarzy) moze sie przenies na narzady pluciowe.

Kurcze przeciez ja nie mam kasy na leki;/ a zeby sie szybko dostac do ginekologa (bo z tego co pisze za 5 dni mi to zniknie) musialabym isc do prywatnego...;( tez nie mam kasy;(
opryszczka sama sie nie wyleczy
idz do przychodni,zarejestruj sie i juz
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 14:25   #6
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Czy jestem na coś chora? Boję sie:(

Też miałam ten problem! Opryszka jednak zeszła sama za nim dostałam się do lekarza (czekałam tydzień na wizytę)! Jednak lekarz uprzedził mnie, że niestety może nawracać i wtedy będzie potrzebny lek antywirusowy! Także czym prędzej idź do lekarza, żeby nie wynikły z tego gorsze rzeczy!
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 15:45   #7
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Czy jestem na coś chora? Boję sie:(

Cytat:
Napisane przez Mona Liza Pokaż wiadomość
Kochana,

Każdy z nas w takiej sytuacji boi się, ale poszukiwanie diagnozy lub leczenie się na własną rękę jest najgorszym rozwiązaniem. Piszesz, że bierzesz jakieś tabletki, ale jakie dokładnie?
Choroby narządów płciowych nie oznaczają tylko chorób wenerycznych. Nie wszystkie przenoszone są tylko drogą kontaktów seksualnych np.: bakterię rzeżączki można złapać na basenie lub używając tego samego ręcznika, co osoba zakażona. Twoje zakażenie, jeśli faktycznie to opryszczka, może wynikać z uprawiania seksu oralnego z partnerem, który miał opryszczkę. Ale wychodze z założenia, że podejmując się uprawiania seksu tak elementraną wiedzę posiadałaś.
Według mnie powinnaś koniecznie iść do lekarza. Nie próbuj zapisywać się telefoniecznie, ale idź osobiście, w mojej przychodni rejonowej w takich przypadkach lekarz nigdy nie odmawia. Nam czy swojej mamie łaski nie zrobisz. Pomyśl raczej o sobie i swojej przyszłości, choćby o ciąży, którą każda, tym bardziej nieleczona choroba, uniemożliwia.

Nie miałam takiej wiedzy.
Uczyłam sie zawsze wirus HSV1 opryszczka wargowa wirus HSV2 opryszczka narzadow płuciowych...do cholery dlaczego nie ucza w szkole ze opryszczke narzadow pluciowych moze wywolac takze wirus HVS1
;(

Ja jestem załamana...bo właśnie boję sie o ciąze i o to ze juz do konca zycia bede zakarzona i ze bede zarazac...wiec mam do konca zycia faceta nie miec...
druga sprawa dziecko-naturalnie urodzic juz nie ma szans;/

Tak tego żałuje i nie wiem co mam zrobić z moim chłopakiem...mogę mu powiedziec...ale przeciez on mnie juz nie bedzie chcial...bedzie sie bal ze mna sex uprawiac w przyszlosci zeby sie nie zarazic...

zreszta ten bol...
A ja narzekalam ze 2 lata mam nieustajaca grzybice i nie moge sie jej pozbyc;/
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-29, 15:46   #8
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Czy jestem na coś chora? Boję sie:(

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
Też miałam ten problem! Opryszka jednak zeszła sama za nim dostałam się do lekarza (czekałam tydzień na wizytę)! Jednak lekarz uprzedził mnie, że niestety może nawracać i wtedy będzie potrzebny lek antywirusowy! Także czym prędzej idź do lekarza, żeby nie wynikły z tego gorsze rzeczy!

A możesz mi powiedzieć jak dawno to było?? Ja czytałam ze objawia sie srednio 4-5 razy do roku to bardzo czesto!
a niektorym kobieta co miesiac zaleznie z okresem;/

Ja wariuje
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 15:50   #9
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Czy jestem na coś chora? Boję sie:(

Cytat:
Napisane przez k0chana Pokaż wiadomość
A ja narzekalam ze 2 lata mam nieustajaca grzybice i nie moge sie jej pozbyc;/
a bylas u lekarza?
przestan panikowac ,bo nawet nie wiesz co to jest
LEKARZ Ci powie
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 15:51   #10
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Czy jestem na coś chora? Boję sie:(

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
a bylas u lekarza?

Ja ginekologa co miesiac witałam. Ale inna sprawa bo z matką...teraz też pójdę z matką...trudno dowie się ze po miesiacu znajomosci ja ....;/

zdziwi sie;/
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 15:52   #11
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Czy jestem na coś chora? Boję sie:(

to lekarz mowi wszystko matce???
przeciez to sa intymne sprawy, a Ty nie jestes dzieckiem tylko nastolatką,no halo
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-29, 16:00   #12
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Czy jestem na coś chora? Boję sie:(

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
to lekarz mowi wszystko matce???
przeciez to sa intymne sprawy, a Ty nie jestes dzieckiem tylko nastolatką,no halo

Ja znam swoja matke. Ona po lekach napewno pozna co mi jest. zreszta ukrywac nie zamierzam. Musze miec w kims oparcie
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 16:10   #13
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Czy jestem na coś chora? Boję sie:(

Cytat:
Napisane przez k0chana Pokaż wiadomość
Ja znam swoja matke. Ona po lekach napewno pozna co mi jest. zreszta ukrywac nie zamierzam. Musze miec w kims oparcie
no to nie widze problemu.

oparcie tez powinien Ci dac ten chlopak z ktorym to robilas i przez ,ktorego byc moze teraz masz problem
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 16:15   #14
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Czy jestem na coś chora? Boję sie:(

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
no to nie widze problemu.

oparcie tez powinien Ci dac ten chlopak z ktorym to robilas i przez ,ktorego byc moze teraz masz problem
Jeszcze z nim nie rozmawiałam, ale zaraz ma do mnie przyjść...zobaczymy...ale on taki kochany jest, że pewnie się przejmie i będzie miał wyrzuty sumienia...

chodz..pare razy juz mnie zaskoczyl;/ zaraz przyjdzie to sie okaze...
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 16:36   #15
wpaula
Wtajemniczenie
 
Avatar wpaula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 689
Dot.: Czy jestem na coś chora? Boję sie:(

i jak?
__________________
Razem od 7.01. 2004 był w 2013r
W 7cs udało się
Nasz Skarbek juz na swiecie
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ffv9k4cd.png
wpaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 16:48   #16
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Czy jestem na coś chora? Boję sie:(

Cytat:
Napisane przez wpaula Pokaż wiadomość
i jak?
Chłopak zareagwała bardzo ok
No kurcze pocieszal mnie, zrozumial troche sie przejal...

poszlismy do ginekologa, nie chcialam czekac bo te pryszczyki mi wlasciwie juz na tamta chwile znikly...wiec poszlam prywatnie tak z miejsca.

a ginekolog powiedziala ze to jakas infekcja bakteryjna pewnie i mi dala jakis antybiotyk
To tak dawno bylo ze nawet zapomialam juz o tej sytuacji, dalej czuje bol w tamtym miejscu ale kamien spadl z serca
Bo gdyby to byla opryszczka- ja juz bylam sklonna zostac zakonnica
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 16:52   #17
HollyG
Zadomowienie
 
Avatar HollyG
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 547
Dot.: Czy jestem na coś chora? Boję sie:(

ehhh, panikara
HollyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 17:03   #18
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Czy jestem na coś chora? Boję sie:(

Cytat:
Napisane przez HollyG Pokaż wiadomość
ehhh, panikara
moj facet tez tak gada

ale ja tam sie naczytalam duzo o tym, ze ginekolodzy czesto tego nie rozpoznaja i myla z czyms innym wiec...ehh no moze sie pomylila??;p

moj "optymizm"
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 17:35   #19
HollyG
Zadomowienie
 
Avatar HollyG
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 547
Dot.: Czy jestem na coś chora? Boję sie:(

Cytat:
Napisane przez k0chana Pokaż wiadomość
moj facet tez tak gada

ale ja tam sie naczytalam duzo o tym, ze ginekolodzy czesto tego nie rozpoznaja i myla z czyms innym wiec...ehh no moze sie pomylila??;p

moj "optymizm"
Ehhh, tak jest jak isę ludzie głupot naczytają. Niem ożna od razu wsyzstkiego interpretowac jako bezpłodności lub raka. Z drugiej strony trzeba być ostrożnym bo początkowo blahe sprawy powodowac mogą problemu. Dobrze, ze poszłas do lekarza, bo niektóre dziewczyny rok sie z czyms takim noszą ale nie popadaj w taką obsesję pozdrawiam i zdrówka życzę swoją drogą u mniue pojawiła ise kiedyś krostka, niezwykle bolesna niemal na łechtaczce - 3 dni minęły i bezpowrotnie odeszła
HollyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-04, 22:22   #20
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Czy jestem na coś chora? Boję sie:(

Cytat:
Napisane przez HollyG Pokaż wiadomość
Ehhh, tak jest jak isę ludzie głupot naczytają. Niem ożna od razu wsyzstkiego interpretowac jako bezpłodności lub raka. Z drugiej strony trzeba być ostrożnym bo początkowo blahe sprawy powodowac mogą problemu. Dobrze, ze poszłas do lekarza, bo niektóre dziewczyny rok sie z czyms takim noszą ale nie popadaj w taką obsesję pozdrawiam i zdrówka życzę swoją drogą u mniue pojawiła ise kiedyś krostka, niezwykle bolesna niemal na łechtaczce - 3 dni minęły i bezpowrotnie odeszła
To może jakaś bakteria jak u mnie...
No musiałam pójsc do lekarza i dobrze, że poszłam, bo wyleczyć trzeba...niektore infekcje moga sie ciagnac miesiacami
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:30.