A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukujących - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-30, 15:37   #91
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez gabriela29 Pokaż wiadomość
dziewczyny, w jakich proporcjach mniej więcej mam wymieszać poniższe składniki, aby uzyskać puder do cery tłustej(w kierunku łojotokowej) i ewentualnie, co by jeszcze tutaj dodac? Mam składniki z coastal scents:
-silica powder spheres
-boron nitride 16
-magnesium myristate

Bardzo dziękuję z góry za przepis

ja mam cere tłusto-mieszana i bardzo mi służy krzemionka solo, wygładzacz pierwszoklaśny na Twoim miejscu najpierw bym wypróbowala krzemionke solo (cieniutka warstewką) i o ile nie wysuszałaby to już bym nie kombinowała
ale te składniki powinny tez byc ok, można tez pomyslec o stearynianie magnezu - na zwiekszenie przyczepności. Ewentualnie jak masz glinkę (kaolin) - może zwiększyc działanie matujące (acz na wlasnym przykladzie wiem, ze nie jest to regułą)
__________________
chwilowo się polubiłam z podkładami Meow
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 15:58   #92
gabriela29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 319
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

jmw, dzięki Właśnie myślę, że zrobię tak jak proponujesz spróbuję solo. A jakie proporcje mam dodać boronu i magnesoim (będę miała po łyżeczce kazdego z nich), do 2 łyżeczek silicii-takie sample sobie pozamawiałam

I jeszcze mam pytanko, czy któryś z tych składników mogłabym z deczka dodać do pudru mineralnego L'oreala?
gabriela29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 19:26   #93
Isztar01
Raczkowanie
 
Avatar Isztar01
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 184
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

[quote=Lorri;12451394]Zrobiłam taki primer:

82% puder ryżowy
10% krzemionka
5% stearynian magnezu
2% puder jedwabny (z SN od pastereczki )
1% alantoina
+ wkładka pigmentu kolorowego "na oko"

Lori , moglabys napisac cos na temat pigmentu kolorowego , ktorego dodalas do primera? Jaki kolor ..Czy jest matowy ..i gdzie go dostac..?
Isztar01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 17:53   #94
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez Isztar01 Pokaż wiadomość
Lori , moglabys napisac cos na temat pigmentu kolorowego , ktorego dodalas do primera? Jaki kolor ..Czy jest matowy ..i gdzie go dostac..?
Miałam tylko taki pigment: http://www.coastalscents.com/cfwebst...ide---dark.cfm

Jest matowy, dodany w niewielkiej ilości, daje efekt delikatnego, bladego różu (coś takiego klik). To tylko tak dla estetyki, puder jest transparentny. Mam już żółty pigment, to następnym razem zrobię beżyk.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-06-03 o 18:33
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 18:22   #95
gabriela29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 319
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Lorri, a jak byś mi radziła dodać składników, tzn. w jakich proporcjach, tych co już mam do silici?Napisałam o tym 2 posty wyżej. Dziękuję
gabriela29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 18:31   #96
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez gabriela29 Pokaż wiadomość
Lorri, a jak byś mi radziła dodać składników, tzn. w jakich proporcjach, tych co już mam do silici?Napisałam o tym 2 posty wyżej. Dziękuję
Ja bym nie robiła pudru tylko z tych składników. Brakuje wypełniacza: miki (najlepsza będzie matowa sericite, jeśli masz cerę tłustą; mają taką mikę w Conservatorie) lub/i pudrów organicznych (ryżowy, Dry-Flo, bambusowy, perłowy...). W wątku o składnikach są podane sugerowane stężenia surowców, którymi dysponujesz.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-06-03 o 19:12
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 18:41   #97
Isztar01
Raczkowanie
 
Avatar Isztar01
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 184
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Ja dostalam przy zakupach w CS probke zlotego pigmentu , ale jest perlowy wiec chyba nadaje sie tylko od oczu...
A jak sie sprawuje Twoj primer?....
Isztar01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-03, 19:12   #98
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Ja na razie nie używałam (jutro się przekonam jak się sprawdzi podczas długiej podróży w połączeniu z Blusche FC). Siostra używa i nie narzeka. Sam primer trudno oceniać, bo na to idzie podkład.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 20:11   #99
gabriela29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 319
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ja bym nie robiła pudru tylko z tych składników. Brakuje wypełniacza: miki (najlepsza będzie matowa sericite, jeśli masz cerę tłustą; mają taką mikę w Conservatorie) lub/i pudrów organicznych (ryżowy, Dry-Flo, bambusowy, perłowy...). W wątku o składnikach są podane sugerowane stężenia surowców, którymi dysponujesz.
Dziękuję Lorri, też myślałam o tym ryżowym pudrze właśnie. Co do miki, to czytałam, że destabilizuje filtry (a może to chodziło o talc-już nie wiem sama) i tak się wstrzymywałam przed latem.
Dzięki za wskazówkę do wątku, nawet nie zauważyłam go, chyba muszę więcej przeglądać to mineralne forum
gabriela29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 13:38   #100
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
ukręciłam wczoraj primer ryzowy - wole primery barwione więc jest z dodatkiem pigmentu (żółtego) szczypta - jak sie okazało za duża
skrobia ryzowa (cs) 60%
krzemionka (cs)10%
mika serecite (cs) 10%
puder bambusowy z jedwabiem (BU) 10%
alantoina (mazidła), stearynianian magnezu (cs), boron 16 (cs), puder jedwabny (dr. hauschka) - mniej wiecej po dużej szczypcie (-/+ po 2-3% żeby profesjonalniej zabrzmiało)
wersję mini (wczorajszą) ukręciłam ręcznie i wydawało mi sie że jest sliczna i gladziutka, baardzo sie myliłam, dziś ukręciłam to samo w maszynce do kawy i dopiero teraz jest ukręcone! wyszło duzo bardziej żółte (za żółte cholerka) co dowodzi, że pigmenty jednak trzeba mechanicznie rozbijać...
primer dzis zastosowany sprawował sie bardzo grzecznie, swiecilam sie mniej niz zwykle ale to moze byc kwestia ze w koncu nie bylo upalu
potestuje jeszcze parę dni - zeby sprawdzic czy nie zapycha - i puszczę w swiat, wiec ostrzegam
powinnam dopisac że hauchkę dodaje tylko dla zapachu, który uwielbiam
achacha wiem już że coś na mnie w domciu czeka potestuję i dam znać Dziękuję
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 17:48   #101
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
ukręciłam wczoraj primer ryzowy - wole primery barwione więc jest z dodatkiem pigmentu (żółtego) szczypta - jak sie okazało za duża
skrobia ryzowa (cs) 60%
krzemionka (cs)10%
mika serecite (cs) 10%
puder bambusowy z jedwabiem (BU) 10%
alantoina (mazidła), stearynianian magnezu (cs), boron 16 (cs), puder jedwabny (dr. hauschka) - mniej wiecej po dużej szczypcie (-/+ po 2-3% żeby profesjonalniej zabrzmiało)
wersję mini (wczorajszą) ukręciłam ręcznie i wydawało mi sie że jest sliczna i gladziutka, baardzo sie myliłam, dziś ukręciłam to samo w maszynce do kawy i dopiero teraz jest ukręcone! wyszło duzo bardziej żółte (za żółte cholerka) co dowodzi, że pigmenty jednak trzeba mechanicznie rozbijać...
primer dzis zastosowany sprawował sie bardzo grzecznie, swiecilam sie mniej niz zwykle ale to moze byc kwestia ze w koncu nie bylo upalu
potestuje jeszcze parę dni - zeby sprawdzic czy nie zapycha - i puszczę w swiat, wiec ostrzegam
powinnam dopisac że hauchkę dodaje tylko dla zapachu, który uwielbiam
A ja dzisiaj kończę drugi dzień testów primera made by jmw i przyznaję z lekkim zdziwieniem, że jest świetny. To zdziwienie dlatego, że mi raczej pudry z organicznymi dodatkami nie podchodzą, a ten zachowuje się na mojej skórze zupełnie inaczej niż wcześniej testowane, na pewno za sprawą pozostałych dodatków. Nie jest jakiś grubo zmielony, przeciwnie - jest drobniusieńki, nie mam po nim pudrowego efektu, pięknie "trzyma" makijaż calutki dzień, no i obłędnie pachnie Hauschką, której zapach też uwielbiam. Jmw przesyłam Ci wielki buziak za ten primer. W upalne dni będę go stosować solo na filtr, bo wolę wtedy zrezygnować z podkładu, a sama krzemionka jednak tak ładnie nie wygląda.
Jeszcze raz powiem - jestem pod wielkim wrażeniem tego co ukręciłaś i jak mi się skończy ta wielka próbką od Ciebie to chyba będę prosić o więcej.

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-06-05 o 17:54
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-05, 19:06   #102
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj kończę drugi dzień testów primera made by jmw i przyznaję z lekkim zdziwieniem, że jest świetny. To zdziwienie dlatego, że mi raczej pudry z organicznymi dodatkami nie podchodzą, a ten zachowuje się na mojej skórze zupełnie inaczej niż wcześniej testowane, na pewno za sprawą pozostałych dodatków. Nie jest jakiś grubo zmielony, przeciwnie - jest drobniusieńki, nie mam po nim pudrowego efektu, pięknie "trzyma" makijaż calutki dzień, no i obłędnie pachnie Hauschką, której zapach też uwielbiam. Jmw przesyłam Ci wielki buziak za ten primer. W upalne dni będę go stosować solo na filtr, bo wolę wtedy zrezygnować z podkładu, a sama krzemionka jednak tak ładnie nie wygląda.
Jeszcze raz powiem - jestem pod wielkim wrażeniem tego co ukręciłaś i jak mi się skończy ta wielka próbką od Ciebie to chyba będę prosić o więcej.
za dobre slowo, mam nadzieje, że w dalszym uzytkowaniu sie bedzie równie dobrze sprawował - jakby co mam cały worek z przeznaczeniem dla wizażanek więc pisz(cie) śmiało kto ma ochotę
__________________
chwilowo się polubiłam z podkładami Meow
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 20:47   #103
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez Isztar01 Pokaż wiadomość
A jak sie sprawuje Twoj primer?....
Mat nieziemski . Nie używałam chyba nigdy tak dobrze matującego pudru. STF się chowa.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-06-06 o 16:23
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 18:15   #104
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
za dobre slowo, mam nadzieje, że w dalszym uzytkowaniu sie bedzie równie dobrze sprawował - jakby co mam cały worek z przeznaczeniem dla wizażanek więc pisz(cie) śmiało kto ma ochotę
JMW, ależ jestem zadowolona Twój primer+ ryżyk sprawiły, że po 6 h mam dalej makijaż na twarzy Nie wygląda idealnie, ale jest o niebo lepiej niż z krzemionką i miką. Jutro będą testy w trudniejszych warunkach Mam nadzieję, że ty będziesz równie zadowolona z olejów. Błyszczyk na bazie kokoska jest rewelacyjny, równie dobrze spisuje się jako serum na końcówki

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------


Teraz myślę o ukręceniu brązera W sumie wszystkie składniki oprócz pigmentów mam. Niektóre kolory podkładów są odrobinę za jasne i brązer sprawdziłby się idealnie. A w samoróbce mogę dobrać sobie odcień
__________________



Edytowane przez tootsie
Czas edycji: 2009-06-11 o 18:15
tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 18:38   #105
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
JMW, ależ jestem zadowolona Twój primer+ ryżyk sprawiły, że po 6 h mam dalej makijaż na twarzy Nie wygląda idealnie, ale jest o niebo lepiej niż z krzemionką i miką. Jutro będą testy w trudniejszych warunkach Mam nadzieję, że ty będziesz równie zadowolona z olejów. Błyszczyk na bazie kokoska jest rewelacyjny, równie dobrze spisuje się jako serum na końcówki

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------


Teraz myślę o ukręceniu brązera W sumie wszystkie składniki oprócz pigmentów mam. Niektóre kolory podkładów są odrobinę za jasne i brązer sprawdziłby się idealnie. A w samoróbce mogę dobrać sobie odcień
no własnie ! juz chyba w wątku EDM wywniskowałam, że szukasz pigmentów - ależ z nas ciapy bo ja mam zapas żółtego i brązowego do końca życia i mogłabym spokojnie zrobić odsypki jak juz wysyłałam ryzia
__________________
chwilowo się polubiłam z podkładami Meow
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 19:29   #106
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Kopiuję tutaj moje wypowiedzi z innego wątku

Cytat:
Napisane przez agusia_1 Pokaż wiadomość
A ja zrobiłam sobie primer Bazą była Dry Flo, do tego trochę jedwabiu w proszku, alantoiny, ronasphere i z CS: magnesium myristate, mica and methicone powder i silica powder. Na razie bardzo mi służy taki miks Nie bieli, nie zapycha, za to poprawia baaardzo trwałość makijażu i zapobiega świeceniu. Kładę go też jako wykończenie

Przypomniałam sobie że wcześniej robiłam primer jw. tylko bez produktów z CS i w sumie nic nie dawał... więc coś jednak jest na rzeczy
Cytat:
Napisane przez agusia_1 Pokaż wiadomość
Pierwsze podejście było całkowicie na oko Zrobiłam tego odrobinę na próbę. Za drugim razem starałam się uchwycić jakieś proporcje, żeby w razie czego móc potem przepis powtórzyć lub modyfikować
Mniej więcej na 5 łyżeczek miarowych 1,25 ml Dry Flo, dałam po łyżeczce pozostałych składników. Na razie nie dzieje się nic złego
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 06:49   #107
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

w moim wielkim worku z primerem ryżowym widac dno - dzieki dziewczyny za testowanie (szczególnie podziwam gdy ktoś chciał od razu dużo - cóż za dowód zaufania )
w weekend (albo i jutro bo mam wolne całe popoludnie) postaram się ukręcić taki sam - ale co wyjdzie zobaczymy...
chwilowo więc wstrzymuje rozsyłanie (bo chce zostawić sobie do porównań + dla długofalowej testerki takiej jednej) jak coś fajnego wyjdzie to dam znać
w planach primer krzemionkowy dla wielbicielek lotnych gładkich prochów
__________________
chwilowo się polubiłam z podkładami Meow
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 09:15   #108
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
w moim wielkim worku z primerem ryżowym widac dno - dzieki dziewczyny za testowanie (szczególnie podziwam gdy ktoś chciał od razu dużo - cóż za dowód zaufania )
w weekend (albo i jutro bo mam wolne całe popoludnie) postaram się ukręcić taki sam - ale co wyjdzie zobaczymy...
chwilowo więc wstrzymuje rozsyłanie (bo chce zostawić sobie do porównań + dla długofalowej testerki takiej jednej) jak coś fajnego wyjdzie to dam znać
w planach primer krzemionkowy dla wielbicielek lotnych gładkich prochów
To ja już się piszę Ha, tym razem nie przegapiłam. Btw, miałaś sobie coś wybrać u mnie
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 09:19   #109
foxxxy
Organizatorka
 
Avatar foxxxy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 816
GG do foxxxy
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
w moim wielkim worku z primerem ryżowym widac dno - dzieki dziewczyny za testowanie (szczególnie podziwam gdy ktoś chciał od razu dużo - cóż za dowód zaufania )
w weekend (albo i jutro bo mam wolne całe popoludnie) postaram się ukręcić taki sam - ale co wyjdzie zobaczymy...
chwilowo więc wstrzymuje rozsyłanie (bo chce zostawić sobie do porównań + dla długofalowej testerki takiej jednej) jak coś fajnego wyjdzie to dam znać
w planach primer krzemionkowy dla wielbicielek lotnych gładkich prochów
Mam nadzieję, ze się jeszcze załapałam Jeśli Twój primer będzie Mistrzowski ( a na razie wszystko na to wskazuje ) to ja się mogę składać na składniki
foxxxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 09:25   #110
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
To ja już się piszę Ha, tym razem nie przegapiłam. Btw, miałaś sobie coś wybrać u mnie
Cytat:
Napisane przez foxxxy Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, ze się jeszcze załapałam Jeśli Twój primer będzie Mistrzowski ( a na razie wszystko na to wskazuje ) to ja się mogę składać na składniki
Wam oczywiście wysłałam podobnie wyslę tym dziewczynom, które juz do mnie napisały po prostu przez ostatnie 3 dni jakis zmasowany atak się odbył i o ile jeszzcze tydzien temu myślałam, że mam zapasy na rok to teraz sytuacja się zmieniła diametralnie
ja bardziej krzemionkowy bym kombinowała a ten ryzowy to raczej dlatego aby sprawdzic czy przy mojej "dyscyplinie" laboratoryjnej uda mi sie coś podobnego osiągnąć co za pierwszym razem
__________________
chwilowo się polubiłam z podkładami Meow
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 09:52   #111
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

pod latarnia najciemniej, moze na drugi rzut sie zalapie
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 09:53   #112
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
Wam oczywiście wysłałam podobnie wyslę tym dziewczynom, które juz do mnie napisały po prostu przez ostatnie 3 dni jakis zmasowany atak się odbył i o ile jeszzcze tydzien temu myślałam, że mam zapasy na rok to teraz sytuacja się zmieniła diametralnie
ja bardziej krzemionkowy bym kombinowała a ten ryzowy to raczej dlatego aby sprawdzic czy przy mojej "dyscyplinie" laboratoryjnej uda mi sie coś podobnego osiągnąć co za pierwszym razem
Powinnaś zacząć opłaty pobierać Chodź, założymy spółkę, foxxxy i ja zajmiemy się logistyką, a Ty będziesz opracowywała nowe receptury
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 10:06   #113
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Ja się też dołączam do peanów nad primerkiem. Jest świetny! Po całym dniu i jednej bibułce (ale to musze zawsze) makijaż nadal wygląda super. Nic nie spływa, nic się nie warzy, nic się nigdzie nie gromadzi, cud miód i malina. I fajnie skórę ociepla Mam teraz dwa ulubione: by JMW i Fresh Start z Lauressa.
Ale jak coś krzemionkowego ukręcisz to proszę podeślij mi też ociupinkę. Ja Ci też coś w zamian wymyślę
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 10:22   #114
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
pod latarnia najciemniej, moze na drugi rzut sie zalapie
hehe - pokarało mnie że Ci ostatnio nie wręczyłam wczoraj ten woreczek co nosiłam w torebce w kieszonce zgrabnie rozprułam dlugopisem gdyby nie to że jestem przywyczajona do tego typu katastrof tobym się może zasmuciła - a tu prosze wytrzepałam do mojego (tego najpierwszego minimiksiku) i jest
tak wiem że nałapało bakterii ale mi to nie szkodzi
__________________
chwilowo się polubiłam z podkładami Meow
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 11:56   #115
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

ja tez sie chetnie pisze na druga ture, ryzowego szczegolnie. i rowniez bardzo chetnie sie na skladniki zloze
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 20:42   #116
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Chętnie bym już ukręciła primer made in JMW, ale brak mi kilku składników: alantoiny (trzeba zamówić następnym razem w Mazidłach), stearynianu magnezu i skrobi ryżowej z CS (trzeba będzie na jakieś wspólne w lipcu się skusić), bambusa - ten odpuszczę, bo nie planuję zakupów z BU. Krzemionkę, mikę, boron - będę mieć jak dotrze wreszcie paczka od Pastereczki, jedwabiu mam full, ryzio z EDM może w zastępstwie skrobi z CS,chyba ukręcę coś z tego co mam?
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 21:00   #117
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez mysha25xx Pokaż wiadomość
Chętnie bym już ukręciła primer made in JMW, ale brak mi kilku składników: alantoiny (trzeba zamówić następnym razem w Mazidłach), stearynianu magnezu i skrobi ryżowej z CS (trzeba będzie na jakieś wspólne w lipcu się skusić), bambusa - ten odpuszczę, bo nie planuję zakupów z BU. Krzemionkę, mikę, boron - będę mieć jak dotrze wreszcie paczka od Pastereczki, jedwabiu mam full, ryzio z EDM może w zastępstwie skrobi z CS,chyba ukręcę coś z tego co mam?
tydzin temu wyslalam priorytetem, zadzwon na pocztę swoją
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 21:29   #118
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

JMW z chęcią przetestuję inne twoje nowości
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 07:35   #119
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez mysha25xx Pokaż wiadomość
Chętnie bym już ukręciła primer made in JMW, ale brak mi kilku składników: alantoiny (trzeba zamówić następnym razem w Mazidłach), stearynianu magnezu i skrobi ryżowej z CS (trzeba będzie na jakieś wspólne w lipcu się skusić), bambusa - ten odpuszczę, bo nie planuję zakupów z BU. Krzemionkę, mikę, boron - będę mieć jak dotrze wreszcie paczka od Pastereczki, jedwabiu mam full, ryzio z EDM może w zastępstwie skrobi z CS,chyba ukręcę coś z tego co mam?
ja się chętnie podzielę bambusem - nie cierpię kolegi
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 08:11   #120
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukującyc

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
ja się chętnie podzielę bambusem - nie cierpię kolegi
a ja alantoiną - mam tyle, że nie wiem kiedy sama to zużyję
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-17 11:19:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:27.