Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-24, 15:14   #1291
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość

Oj, fiolka... czepiasz się :P

Okulistka mi powiedział, że Johnsony spokojnie można miesiąc nosić, jeśli nie powoduje to dyskomfortu - w przypadku Oasis rzeczywiście muszę zmienić po dwóch tygodniach, bo się silnie zabiałczają - natomiast Advanced albo ukochane 2 spokojnie mogę nosić przez miesiąc, bez szkody dla oka i ostrości widzenia.
Żeby było ciekawiej pisałam kiedyś z zapytaniem o możliwość dłuższego noszenia soczewek do producenta i dostałam bardzo podobną odpowiedź. Jeżeli nie odczuwam dyskomfortu, mogę nosić szkła dłużej, jednak optymalny czas (a dokładniej czas, w którym oni gwarantują pełny komfort użytkowania) to dwa tygodnie. Nie zalecają jednak noszenia szkieł dłużej niż miesiąc, ze względu na osadzające się na soczewce pyłki, kurz, bakterie, etc.
Nikt nie może Ci zabronić noszenia soczewek dłużej niż zaleca to producent, ale robisz to na własne ryzyko.
Moim zdaniem założenie że nosimy soczewki, aż do momentu gdy podrażnią oko jest błędne. Soczewki powinno się wymieniać w takich odstępach czasu, żeby nie doprowadzać do dyskomfortu.

Acuvue2 najlepsze?
One mają tak niską przepuszczalność tlenu, że właściwie są na granicy dopuszczalności do noszenia, tak żeby nie wywołać niedotlenienia rogówki.

Można powiedzieć że z soczewkami jest jak z kosmetykami punkt widzenia zależy od stopnia uświadomienia...i nie zawsze to co sprawia wrażenie że jest OK faktycznie takie jest.

Nie czepiam się tylko moje sumienie każe mi reagować w temacie soczewek.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 17:51   #1292
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Kochane dziewczyny,przypomnijcie mi proszę,bo w poprzednim wątku ktoś mi radził robić peling solny przy pomocy soli sypkiej (z morza martwego) z dodatkiem czegoś - nie pamiętam co to było.
Temat się zaczął od tego,że ubolewałam,że nigdzie nie mogę dostać peelingu Jericho zachwalanego przez Korah.
A właśnie dziś natknęłam się na wakacyjne stoisko firmy kosm. z minerałami i taką sól sobie kupiłam i teraz nie pamiętam,jak to było dalej,z czym to mieszać. Chciałabym do twarzy,do ciała używać.

P.S. stoisko jest tymczasowe,kosmetyki dostępne na stronie internetowej -
http://www.sogdiana.com.pl/
okropnie drogie
Normalnie mnie zatkało.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 17:56   #1293
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Co do Pixie... To ja używam na jesień, zimę. Na ciepłe dni są dla mnie za ciężkie. Latem używam Meow. Teraz dodatkowo zamówiłam sobie Lily Lolo. Będę testowała jak zaleczę buziaka (obecnie nie mogę niczego używać bo wyglądam jak po charakteryzacji do roli w horrorze).
Zai a orientujesz się może w kolorystyce Pixie? Która gama jest najbardziej naturalna albo jakaś beżowa czy z pigmentami żółtymi?

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Aaa, zapomniałam napisać Caameroon że kocham Twoje nowe zakupy
A coś mi się obiło o uszy, że ten ich hydrolat oczarowy jest zrobiony z innej części oczaru niż w innych sklepach, dlatego ma inny zapach.


Ten hydrolat jest zrobiony z innej części oczaru niż inne? Brzmi dziwnie i podejrzanie A może mieć przez to inne działanie? Nie, nie to nie zapach to niezły smrooodzik Aż się boje otwierać kocanke włoską bo na stronie eco spa przeczytałam, że śmierdzi przeokrutnie

Olejki jojoba i tamanu kupione przez Ciebie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
skoro śmierdzi to ciekawe z której części......
od razu mi sie pewna część nasunęła


Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Też nosiłam soczewki przez 2 lata, wyrobiło się przez ten czas trochę Ale wolę stare, dobre okulary

Ha, u mnie już burza jest od 13, pada od 2 godzin... Raz w domu błysnęło nawet, jakby bezpieczniki wszystkie poszły, jasno się zrobiło choć światła nie były zapalone.
Pogoda istnie letnia, nie ma co
A u mnie dzisiaj cały dzień jest taaki upał do tego słoneczko, że aż trudno gdzieś wyjść Zapraszam do siebie

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Acuvue2 najlepsze?
One mają tak niską przepuszczalność tlenu, że właściwie są na granicy dopuszczalności do noszenia, tak żeby nie wywołać niedotlenienia rogówki.

Można powiedzieć że z soczewkami jest jak z kosmetykami punkt widzenia zależy od stopnia uświadomienia...i nie zawsze to co sprawia wrażenie że jest OK faktycznie takie jest.

Nie czepiam się tylko moje sumienie każe mi reagować w temacie soczewek.
fiolka to ja mogę Cię o coś zapytać? A co powiedziałabyś o soczewkach J&J jednodniowych? Jak one wyglądają pod kątem parametrów? Też nie najlepiej? A może mogłabyś polecić jakieś soczewki jednodniowe?

Wczoraj zrobiłam sobie maseczkę na twarz: laminaria mikronizowane+ spirulina Ja myślałam, że już każdy zapach zniosę ale TO było straszne Nawet oczar wymiękł Coś jak bardzo intensywny zapach surowej ryby i.. nie, nie powiem czego.. 20 minut siedziałam oddychając buzią Efekt, skóra ładna tylko na drugi dzień troche ściągnięta.
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-08-24 o 17:59
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 18:27   #1294
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Zai a orientujesz się może w kolorystyce Pixie? Która gama jest najbardziej naturalna albo jakaś beżowa czy z pigmentami żółtymi?
Mi najbardziej pasuje Ayperi 3. Jest taki bardzo naturalny, właśnie z odcieniem żółtym.. Tylko nie wiem czy jest teraz sens bawić się w Pixie, bo z tego co czytałam na wątku o tych minarałkach to Pani Sylwia zmienia formuły i składy. Po za tym podobno ceny mają wzrosnąć
Dużo o Pixie masz w blogu Cathy http://mineralnekosmetyki.pl/2010/03...-po-raz-drugi/ (Mam nadzieję, że właścicielka się nie obrazi, że zamieszczę link do jej bloga )
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 18:40   #1295
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Ależ macie tempo Dziewczyny
Anula, właśnie przeczytałam Twojego posta z prośbą o zdjęcie Kuomaye - tylko ja już napisałam, ze niestety mi się skończył Kiedyś miałam wkleić zdjęcie, ale nie miałam aparatu, a zrobione moim telefonem strasznie przekłamało kolor. Miałam ten jaśniejszy odcień. Jezeli Lavera 2 pasowala Ci pod wzgledem jasności, to ten też powinien byc ok. Jak je porównywałam na ręku, to Lavera byla bardziej różowa. Dla mnie Kuomaye to byl beż bez różowych tonowi. Piszę raczej bo do moich ulubionych żółtych odcieni z Bobbi Brown to mu baaaaardzo daleko

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
nie rozumiem czemu - też zakładacie i zdejmujecie soczewki jedna ręka bez uzycia lustra?
Tez dołączam do grona noszących soczewki. Ja niestety potrzebuje dwóch rąk. Ale i tak jestem lepsza niz mój TZ, on soczewki zakłada przez 10 minut
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość

Ha, u mnie już burza jest od 13, pada od 2 godzin... Raz w domu błysnęło nawet, jakby bezpieczniki wszystkie poszły, jasno się zrobiło choć światła nie były zapalone.
Pogoda istnie letnia, nie ma co
U mnie tez byla taka dwugodzinna burza. Myślałam, że się już nie skończy

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
stoisko jest tymczasowe,kosmetyki dostępne na stronie internetowej -
http://www.sogdiana.com.pl/
okropnie drogie
Normalnie mnie zatkało.
Rzeczywiście ceny powalają
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 18:45   #1296
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Mi najbardziej pasuje Ayperi 3. Jest taki bardzo naturalny, właśnie z odcieniem żółtym.. Tylko nie wiem czy jest teraz sens bawić się w Pixie, bo z tego co czytałam na wątku o tych minarałkach to Pani Sylwia zmienia formuły i składy. Po za tym podobno ceny mają wzrosnąć
Dużo o Pixie masz w blogu Cathy http://mineralnekosmetyki.pl/2010/03...-po-raz-drugi/ (Mam nadzieję, że właścicielka się nie obrazi, że zamieszczę link do jej bloga )
ja tez uzywam Ayperi ale 2 , a takze Tinkerbell 2. i ja chyba zostane przy mineralach Pixie bo lepszych nie znalazlam
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 19:07   #1297
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość


Ten hydrolat jest zrobiony z innej części oczaru niż inne? Brzmi dziwnie i podejrzanie A może mieć przez to inne działanie? Nie, nie to nie zapach to niezły smrooodzik Aż się boje otwierać kocanke włoską bo na stronie eco spa przeczytałam, że śmierdzi przeokrutnie

Olejki jojoba i tamanu kupione przez Ciebie


.
Ten z ecospa jest destylowany z liści i gałązek, a np. z biochemii urody jest z kwiatów, liści i kory.
Już się nie podśmiewajcie tu
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 19:33   #1298
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
fiolka to ja mogę Cię o coś zapytać? A co powiedziałabyś o soczewkach J&J jednodniowych? Jak one wyglądają pod kątem parametrów? Też nie najlepiej? A może mogłabyś polecić jakieś soczewki jednodniowe?
Johnson ma ogólnie bardzo dobre soczewki, tylko akurat acuvue2 to już przeżytek ( chodzi o tą niską przepuszczalność tlenu, co nie jest zbyt korzystne dla metabolizmu rogówki) jak kiedyś nie było materiałów o większej przepuszczalności tlenu to acuvue2 wydawało się dobre, ale obecnie w porównaniu do soczewek nowszej generacji to wypada kiepściutko.
Jeżeli chodzi o jednodniówki to Johnson ma aktualnie najlepszą, pod względem przepuszczalności tlenu soczewkę jednodniową 1 day TruEye.
Niestety nie każde oko się lubi z każdym materiałem soczewki i czasem najlepsze parametry nie zapewnią dobrego komfortu.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 19:37   #1299
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cześć dziewczyny kochane

Czasu ostatnio mało mam,nawet dzisiaj nie nadrobię bo marzę tylko o łóżku.

Pani Sylwia mi odpisała i po obejrzeniu moich fot napisała,żebym celowała w neutralne tonacje-czym jestem zaskoczona bardzo.No cóż zamówię próbki z tonacji neutralnej i beżowej i zobaczę co to będzie.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 19:44   #1300
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Kochane dziewczyny,przypomnijcie mi proszę,bo w poprzednim wątku ktoś mi radził robić peling solny przy pomocy soli sypkiej (z morza martwego) z dodatkiem czegoś - nie pamiętam co to było.
nie wiem, co bylo tu polecane, ale ja peeling z soli robie z olejami/oliwkami. raz z braku laku u tesciow poszlam do kuchni, wzielam sol, wylalam na to oliwe z oliwek i jazda z tym do wanny a tak poza tym to wole dodac czegos, co przy okazji ladnie pachnie - czyli oliwki typu hipp czy babydream, albo inne takie do ciala

ktoras dziewczyna pytala o jakies sposoby przeciw wypadaniu wlosow... masz takie po prostu oslabione wlosy, czy moze hormonalnie cos nie tak? sa roslinne sposoby nawet na androgenowe lysienie ale przy jakimkolwiek lysieniu fajne sa wcierki ziolowe. wiele jest tez takich naturalnych, mozesz sobie tez sama cos ukrecic. znajdzie sie cala masa fajnych sposobow tylko dobrze by bylo znac przyczyne. jest masa watkow na temat wypadania, tam pisza dziewczyny, co nalezy sobie przebadac i co stosuja...
zajrzyj chocby tu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post28898228
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post28899878
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 20:07   #1301
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Nikt nie może Ci zabronić noszenia soczewek dłużej niż zaleca to producent, ale robisz to na własne ryzyko.
Moim zdaniem założenie że nosimy soczewki, aż do momentu gdy podrażnią oko jest błędne. Soczewki powinno się wymieniać w takich odstępach czasu, żeby nie doprowadzać do dyskomfortu.

Acuvue2 najlepsze?
One mają tak niską przepuszczalność tlenu, że właściwie są na granicy dopuszczalności do noszenia, tak żeby nie wywołać niedotlenienia rogówki.

Można powiedzieć że z soczewkami jest jak z kosmetykami punkt widzenia zależy od stopnia uświadomienia...i nie zawsze to co sprawia wrażenie że jest OK faktycznie takie jest.

Nie czepiam się tylko moje sumienie każe mi reagować w temacie soczewek.
To o czepliwości to tak z sympatią było
A sumienie doskonale rozumiem, tak z ciekawości, soczewkami zajmujesz się od strony bardziej produkcji czy bardziej dobierania (okulista?).

Z uświadomieniem w kwestii soczewek nie jest u mnie tak źle, ale spokojnie nosze Advanced miesiąc bez szkody dla oka, widzenia i samopoczucia. Jak napisałam Oasis po dwóch tygodniach muszę wymienić - swoją drogą mogłabyś podpowiedzieć dlaczego? Czym tak bardzo różnią się te dwa modele, że jeden wytrzymuje spokojnie miesiąc (a jakbym się uparła, to pewnie i dłużej, ale eksperymentować nie będę, a drugi ma tygodnie i szlus?

Nie napisałam, że 2 najlepsze, nie bij, napisałam, z ukochane... no taka dziwna jestem, że świetnie mi się w nich chodzi
Ja wiem, ze to stara generacja, materiał, etc... ale naprawdę je lubię, a moja rogówka ma się dobrze. Chociaż ostatnio na Advanced przeszłam, bo 2 jakoś trudno mi było trafić w stacjonarnym sklepie... teraz wiem dlaczego
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 21:13   #1302
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dobry wieczór Wklejam moje nowe nabytki
od lewej:
1. szampon JMO honey&hibiscus
2. odżywka JMO honey&hibiscus
3. krem ujędrniający biust pat&rub
4. peeling do biustu pat&rub
5. żel pod prysznic bezzapachowy Lilliputz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg new haul.jpg (48,0 KB, 56 załadowań)
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-08-24 o 21:14
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 21:15   #1303
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dobry wieczór Wklejam moje nowe nabytki
od lewej:
1. szampon JMO honey&hibiscus
2. odżywka JMO hiney&hibiscus
3. krem ujędrniający biust pat&rub
4. peeling do biustu pat&rub
5. żel pod prysznic bezzapachowy Lilliputz
Super nabytki - z niecierpliwością czekam na recenzje produktów do biustu, sama chodzę kolo nich już jakiś czas
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 21:25   #1304
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Super nabytki - z niecierpliwością czekam na recenzje produktów do biustu, sama chodzę kolo nich już jakiś czas
Peeling ma obłędny zapach drobinki twarde pestkowate, ale nie są zbyt szorstkie. Krem już tak pięknie nie pachnie, ładnie się wchłania, dobrze nawilża skórę, ale nie oczekuję po nim, że będę miała nagle biust jak dwudziestolatka
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 21:53   #1305
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Peeling ma obłędny zapach drobinki twarde pestkowate, ale nie są zbyt szorstkie. Krem już tak pięknie nie pachnie, ładnie się wchłania, dobrze nawilża skórę, ale nie oczekuję po nim, że będę miała nagle biust jak dwudziestolatka
Dziękuję W takim razie muszę przejść się do Sephory i poniuchać. Ostatnio przegladajac strone Pat&Rub zwróciłam uwagę na te produkty,m wyglądają ciekawie
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 23:25   #1306
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dobry wieczór Wklejam moje nowe nabytki
od lewej:
1. szampon JMO honey&hibiscus
2. odżywka JMO honey&hibiscus
3. krem ujędrniający biust pat&rub
4. peeling do biustu pat&rub
5. żel pod prysznic bezzapachowy Lilliputz
A co to za żel Lilliputz? Skąd żeś go wytrzasnęła? Nigdzie go nie widziałam, dobry ma skład?
Jak ja Ci zazdroszczę tych JMO. Nie wydałabym 200 zł na odżywkę, a chciałabym...
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-08-24 o 23:29
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 23:37   #1307
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A co to za żel Lilliputz? Skąd żeś go wytrzasnęła? Nigdzie go nie widziałam, dobry ma skład?
Jak ja Ci zazdroszczę tych JMO. Nie wydałabym 200 zł na odżywkę, a chciałabym...
Az tak źle z tymi cenami nie jest, choć fakt, są bardzo wysokie. Miód i hibiskus na polskiej stronie JMO kosztuje 129 zł, ale np. citrus&neroli (która jest boska ), "tylko" 76 zl. Ja kupuje na feelunique, bardzo czesto mają promocje. Ostatnio trochę kurs idzie w niepożądanym kierunku, ale i tak jest nieźle. Teraz zamówiłam ją z 20% rabatem - wyszło ok. 60 zł.
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 23:43   #1308
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Az tak źle z tymi cenami nie jest, choć fakt, są bardzo wysokie. Miód i hibiskus na polskiej stronie JMO kosztuje 129 zł, ale np. citrus&neroli (która jest boska ), "tylko" 76 zl. Ja kupuje na feelunique, bardzo czesto mają promocje. Ostatnio trochę kurs idzie w niepożądanym kierunku, ale i tak jest nieźle. Teraz zamówiłam ją z 20% rabatem - wyszło ok. 60 zł.
129 za odżywkę to też za dużo 200 byłoby za cały zestaw (szampon i odżywka), trochę licho.
Faktycznie, ta cytrusowa jest tańsza, mam zamiar zamówić sobie kilka próbek z polskiej strony producenta, przetestuję sobie. A 2 zł za próbkę to nie majątek, w sumie jak 4 kupię, to 8 zł
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 23:48   #1309
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
129 za odżywkę to też za dużo 200 byłoby za cały zestaw (szampon i odżywka), trochę licho.
Faktycznie, ta cytrusowa jest tańsza, mam zamiar zamówić sobie kilka próbek z polskiej strony producenta, przetestuję sobie. A 2 zł za próbkę to nie majątek, w sumie jak 4 kupię, to 8 zł
Jasne, lepiej przetestować niż zainwestować, a potem żałować Ciekawa jestem, czy miód i hibiskus jest lepsza niż citrus&neroli?
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-25, 06:56   #1310
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Mi najbardziej pasuje Ayperi 3. Jest taki bardzo naturalny, właśnie z odcieniem żółtym.. Tylko nie wiem czy jest teraz sens bawić się w Pixie, bo z tego co czytałam na wątku o tych minarałkach to Pani Sylwia zmienia formuły i składy. Po za tym podobno ceny mają wzrosnąć
Dużo o Pixie masz w blogu Cathy http://mineralnekosmetyki.pl/2010/03...-po-raz-drugi/ (Mam nadzieję, że właścicielka się nie obrazi, że zamieszczę link do jej bloga )
Ja z tego co czytałam na akucji "stara" wersja Cover de luxe była z alantoiną, teraz na all jest nowa aukcja z "nową" wersją bez alantoiny.. nie wiem czy akurat w nim coś jeszcze planują zmienić ale że ceny Ja i tak nie mam żadnego podkładu więc pasowałoby mi się jednak przyglądnąć Pixie.

Dziękuje bardzo za linka do bloga Ten Ayperi brzmi ciekawie A jak jest z poziomem jasności 3? Możesz go do czegoś porównać?

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ja tez uzywam Ayperi ale 2 , a takze Tinkerbell 2. i ja chyba zostane przy mineralach Pixie bo lepszych nie znalazlam
W końcu jakaś pozytywna opinia A Ayperi bardzo różni się od Tinkerbell?

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Ten z ecospa jest destylowany z liści i gałązek, a np. z biochemii urody jest z kwiatów, liści i kory.
Już się nie podśmiewajcie tu
Ale Ty mądra Dziewczyna jesteś A może to mieć jakiś wpływ na działanie hydrolatu?

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Johnson ma ogólnie bardzo dobre soczewki, tylko akurat acuvue2 to już przeżytek ( chodzi o tą niską przepuszczalność tlenu, co nie jest zbyt korzystne dla metabolizmu rogówki) jak kiedyś nie było materiałów o większej przepuszczalności tlenu to acuvue2 wydawało się dobre, ale obecnie w porównaniu do soczewek nowszej generacji to wypada kiepściutko.
Jeżeli chodzi o jednodniówki to Johnson ma aktualnie najlepszą, pod względem przepuszczalności tlenu soczewkę jednodniową 1 day TruEye.
Niestety nie każde oko się lubi z każdym materiałem soczewki i czasem najlepsze parametry nie zapewnią dobrego komfortu.
Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź Mam nadzieję, że 1Day Acuvue Moist też nie jest zła bo akurat o nich myślałam

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Pani Sylwia mi odpisała i po obejrzeniu moich fot napisała,żebym celowała w neutralne tonacje-czym jestem zaskoczona bardzo.No cóż zamówię próbki z tonacji neutralnej i beżowej i zobaczę co to będzie.
Jednak neutralna jesteś Ciekawa jestem efektów

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ktoras dziewczyna pytala o jakies sposoby przeciw wypadaniu wlosow... masz takie po prostu oslabione wlosy, czy moze hormonalnie cos nie tak? sa roslinne sposoby nawet na androgenowe lysienie ale przy jakimkolwiek lysieniu fajne sa wcierki ziolowe. wiele jest tez takich naturalnych, mozesz sobie tez sama cos ukrecic. znajdzie sie cala masa fajnych sposobow tylko dobrze by bylo znac przyczyne. jest masa watkow na temat wypadania, tam pisza dziewczyny, co nalezy sobie przebadac i co stosuja...
zajrzyj chocby tu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post28898228
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post28899878
To ja, to ja
Przyczyną mojego wypadania na pewno nie są sprawy hormonalne a po prostu osłabienie włosów i stres. Dziękuje Ci bardzo za linki, będę studiować

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dobry wieczór Wklejam moje nowe nabytki
od lewej:
1. szampon JMO honey&hibiscus
2. odżywka JMO honey&hibiscus
3. krem ujędrniający biust pat&rub
4. peeling do biustu pat&rub
5. żel pod prysznic bezzapachowy Lilliputz
Ale piękności
Ja jestem ciekawa wszystkiego a zwłaszcza kremu ujędrniającego do biustu

Od dzisiaj w SP promocja: AA ECO -30%
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-08-25 o 07:14
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 07:20   #1311
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Jasne, lepiej przetestować niż zainwestować, a potem żałować Ciekawa jestem, czy miód i hibiskus jest lepsza niż citrus&neroli?
Moim zdaniem lepsza jest cytrusowaChoć miodową też lubięTylko,że ja używam ich tak"raz jedna,raz druga i jeszcze między nimi leci odżywka p&r)(do tego jeszcze lecą maski p&r i organique)Może ktoś kto używa do skończenia jednej potem drugiej może napisać coś więcej.

A ja kupię ten krem koloryzujący p&r jak tylko coś co twarzy mi się skończy-czyli nieprędkoTak mi się go chcę
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 07:22   #1312
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

caameroon, a miałaś jakieś minerałki? Bo ja tylko do podkładów mineralnych mogę Ci coś porównać.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 07:26   #1313
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Jeszcze skoro jestem przy temacie p&r to zdam relacje z masła do ciałaJest świetne.Bałam się,że zapach będzie mnie męczył,ale nic z tych rzeczy.Pachnie bardzo przyjemnie,wcale nie dusząco.
Wchłania się szybciutko i nawilża skórę.Jeden z lepszych kosmetyków do ciała jakie miałam
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 07:37   #1314
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość


Ten hydrolat jest zrobiony z innej części oczaru niż inne? Brzmi dziwnie i podejrzanie A może mieć przez to inne działanie? Nie, nie to nie zapach to niezły smrooodzik Aż się boje otwierać kocanke włoską bo na stronie eco spa przeczytałam, że śmierdzi przeokrutnie

Wczoraj zrobiłam sobie maseczkę na twarz: laminaria mikronizowane+ spirulina Ja myślałam, że już każdy zapach zniosę ale TO było straszne Nawet oczar wymiękł Coś jak bardzo intensywny zapach surowej ryby i.. nie, nie powiem czego.. 20 minut siedziałam oddychając buzią Efekt, skóra ładna tylko na drugi dzień troche ściągnięta.
Kocanka według mnie nie śmierdzi. Ma taki specyficzny zapach, ale raczej ziołowy.
Spirulina zostawiała mi czerwoną paszczę i ja odstawiłam (teraz żałuję, że nie zjadłam ), a tego produktu o nazwie laminaria nie znam - to to tak smierdzi, czy zapach spiruliny aż tak na Ciebie działa?
Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Ależ macie tempo Dziewczyny
Anula, właśnie przeczytałam Twojego posta z prośbą o zdjęcie Kuomaye - tylko ja już napisałam, ze niestety mi się skończył Kiedyś miałam wkleić zdjęcie, ale nie miałam aparatu, a zrobione moim telefonem strasznie przekłamało kolor. Miałam ten jaśniejszy odcień. Jezeli Lavera 2 pasowala Ci pod wzgledem jasności, to ten też powinien byc ok. Jak je porównywałam na ręku, to Lavera byla bardziej różowa. Dla mnie Kuomaye to byl beż bez różowych tonowi. Piszę raczej bo do moich ulubionych żółtych odcieni z Bobbi Brown to mu baaaaardzo daleko

Aaaa.... To cos nie doczytałam, przepraszam. Zrozumiałam, że Ci sie kończy podkład
Ja tez lubie żółte podkłady , ale w naturalnych jeszcze takiego nie znalazłam. Jak lavera będzie kiepskim strzałem to może kuomaye wezmę dzięuję za informacje
Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dobry wieczór Wklejam moje nowe nabytki
od lewej:
1. szampon JMO honey&hibiscus
2. odżywka JMO honey&hibiscus
3. krem ujędrniający biust pat&rub
4. peeling do biustu pat&rub
5. żel pod prysznic bezzapachowy Lilliputz
Hej Ty to zawsze mnie powalasz swoimi zakupami
daj znac jak odżywka hibiskusowa - wstyd się przyznać, ale mam próbkę i nie testowałam jeszcze. Zresztą mam cała mase próbek JMO i na razie zuzyłam tylko 4.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 08:03   #1315
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
caameroon, a miałaś jakieś minerałki? Bo ja tylko do podkładów mineralnych mogę Ci coś porównać.
Ja miałam tylko minerałki Lumiere FF. Medium neutral był super kolorystycznie ale był za jasny, a tak to najczęściej coś mieszałam np. Light medium golden z odrobiną medium warm (chyba), teraz już ich nie mam i mieszam co popadnie

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Jeszcze skoro jestem przy temacie p&r to zdam relacje z masła do ciałaJest świetne.Bałam się,że zapach będzie mnie męczył,ale nic z tych rzeczy.Pachnie bardzo przyjemnie,wcale nie dusząco.
Wchłania się szybciutko i nawilża skórę.Jeden z lepszych kosmetyków do ciała jakie miałam
Super, że tak Ci podpasowało masełko Dziękujemy za recenzje

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Kocanka według mnie nie śmierdzi. Ma taki specyficzny zapach, ale raczej ziołowy.
Spirulina zostawiała mi czerwoną paszczę i ja odstawiłam (teraz żałuję, że nie zjadłam ), a tego produktu o nazwie laminaria nie znam - to to tak smierdzi, czy zapach spiruliny aż tak na Ciebie działa?
Naprawdę kocanka nie śmierdzi aż tak? Uuuuufff To mnie pocieszyłaś, kamień z serca bo już sobie wyobrażałam najgorsze smrodki żeby się przygotować Ziołowe zapaszki przyjmę każde

Jej, tak na Ciebie spirulina działała? Mi nic się nie dzieje ale serio tak po prostu można ją jeść? Spirulina według mnie nie ma jakiegoś odpychającego zapachu właśnie to te laminaria tak śmierdzą
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 08:14   #1316
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Sicilia a krem koloryzujący p&r masz jasny czy średni beż?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 08:16   #1317
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
[SIZE=2][FONT=Verdana]nie wiem, co bylo tu polecane, ale ja peeling z soli robie z olejami/oliwkami. raz z braku laku u tesciow poszlam do kuchni, wzielam sol, wylalam na to oliwe z oliwek i jazda z tym do wanny a tak poza tym to wole dodac czegos, co przy okazji ladnie pachnie - czyli oliwki typu hipp czy babydream, albo inne takie do ciala
Dzięki
A można użyć coś innego,niż olej/oliwka?
Bo szczerze,to nie cierpię tłustych peelingów
Chyba coś pokombinuję z żelem BD albo z innym do mycia ciała...

Przy okazji: szampon JMO z rozmarynem,który kupiłam przed wakacjami wystawiłam na targowisku Może któraś z Was chciałaby się na coś zamienić? Mam sporo próbek kremów w saszetkach do dorzucenia. Zapraszam,link w podpisie.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 08:18   #1318
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość

Naprawdę kocanka nie śmierdzi aż tak? Uuuuufff To mnie pocieszyłaś, kamień z serca bo już sobie wyobrażałam najgorsze smrodki żeby się przygotować Ziołowe zapaszki przyjmę każde

Jej, tak na Ciebie spirulina działała? Mi nic się nie dzieje ale serio tak po prostu można ją jeść? Spirulina według mnie nie ma jakiegoś odpychającego zapachu właśnie to te laminaria tak śmierdzą
Spiruline jeść można - nie wiem jakie sa dawki. Ale w aptekach pełno suplementów ze spiruliną - ma dużo białka, minerałow i witamin, poprawia trawienie, wzmocnienie systemu immunologicznego a nawet przypisuje sie jej działanie antyrakowe . Swojego czasu widziałam nawet gdzieś u Młodej zastosowanie spiruliny w posiłkach Dawno temu o tym czytałam, już nie pamiętam dokładnie. Ale jak będziesz chciała to napewno znajdziesz w necie dużo danych
Ja sie kiedys napaliłam na zakup kapsułkownicy i chciałam sobie sama robić różne dobroci do łykania ale sprzęt był dośc drogi, a potem ochota mi odeszła....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 08:26   #1319
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Ja ostatnio łykałam spirulinę z biolandera miałam. Pachniała jak pokarm dla rybek no ale to sie łyka więc zapaszek tylko chwilę czuć zanim się do buzi tabletkę wsadzi
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 08:36   #1320
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio łykałam spirulinę z biolandera miałam. Pachniała jak pokarm dla rybek no ale to sie łyka więc zapaszek tylko chwilę czuć zanim się do buzi tabletkę wsadzi
Zauważyłaś jakieś działanie? Coś dobrego zrobiła?
Ja od paru dni cynk łykam (znaczy alfazin ) razem z olejem z ogórecznika i mam nadzieje, że to mi pomoże z paszczą trochę.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:08.