Mały trądzik , przebarwienia ! Pomocy ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-09, 18:55   #1
Luki1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2

Mały trądzik , przebarwienia ! Pomocy !


Cześć ! Jestem chłopakiem mam 16 lat Z racji tego że jestem płci męskiej nie wiem czy wątek dodałem tam gdzie trzeba itp. Z góry przepraszam , ale do rzeczy! Z trądzikiem zmagam się około 2 klasy gim,(teraz jestem w 1 tech)Miałem sporawy problem z pryszczami , było ich coraz więcej a ja wyglądałem coraz gorzej! Mój wuja polecił mi peeling z garniera 3 w 1 czysta skóra czy coś ! Na opakowaniu pisało że efekty zobaczę po tygodniu stosowania (używałem tego systematycznie przez miesiąc a efekty żadne!. Więc zaprzestałem stosowania.Szukając kolejnych metod przeczytałem o maści tormentiol i po około dwóch tygodniach smarowania (na noc) są efekty! Pryszczy jest mniej ! , niektóre jeszcze zostały ale maść już sobie z nimi nie radzi! Dodam jeszcze że te pryszcze nie są takie ropne tylko takie czerwone grudki, jak dotykam to NIE boli! ) I jedne pryszcze znikają ale niestety następne się pojawiają ( w mniejszej ilości) Dodatkowo stosuje jeszcze taki tonik który sam przygotowuję ,mianowicie 2 łyżeczki mleka i do tego 1 łyżeczka soku z cytryny .To na wacik i smaruje około godziny 20:00 , około 22 tormentiol i idę spać.Jak usunąć te pryszcze które zostały? macie jakieś sposoby? Dodatkowym problemem są przebarwienia które zostają po trądziku! Jak się ich pozbyć .Podobnoo pomaga sok z cytryny ja stosuję go na razie 1 tydzień i efektów jeszcze nie ma (zobaczymy co dalej) Co mogę zrobić aby pozbyć się tych pryszczy i chociaż załagodzić przebarwienia . Najbliższy dermatolog jest jakieś 40 km od mojej miejscowości więc raczej nie ! Czytałem jeszcze o paście cynkowej , benzacne (czy jakoś tak) itp czy to pomaga ? Dodam jeszcze zdjęcie jak to wygląda
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_000484.jpg (69,4 KB, 29 załadowań)

Edytowane przez Luki1212
Czas edycji: 2014-04-09 o 19:07
Luki1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 20:18   #2
jeux
Przyczajenie
 
Avatar jeux
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 26
Dot.: Mały trądzik , przebarwienia ! Pomocy !

No więc tak staraj się oczyszczać organizm od środka pij zieloną herbate, herbate z Bratka skrzyp pokrzywie możesz myć twarz woda borową w aptece wszystko znajdziesz Peelingi z marketów eh nawet nie chce komentować Możesz też kupić maść Acne Derm ona jest na przebarwienia i trądzik. Przebarwienia to blizny a blizny cięzko usunąć.. może jeszcze Derma Blizn czy coś takiego nie wiem czy dobrze napisałem. Cytryna jest okej ale to potrzeba duzo czasu na usunięcie blizn, uważaj na cytrynę w lato bo możesz poparzyć skórę od słońca i zrobią ci się nowe blizny raczej działaj od wewnątrz znajdziesz na moim photoblogu jak (link podany w niżej) tam gdzies jest opisane co robie. Od wewnątrz dlatego że możesz sobie wysuszyć skórę własnie takimi peelingami co doprowadzi do wiekszej ilości pryszczy Jesteś młody to hormony a tutaj trudno zdziałać możesz próbować walczyć może dasz rade! Powodzenia :--)
__________________
Zapraszam na moje blogi

photoblog.pl/kosmetykiblog

beautyandwine.blogspot.co m

na fotoblogu w komentarzach można zadawać pytania :--)


Edytowane przez jeux
Czas edycji: 2014-04-09 o 20:20
jeux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 22:21   #3
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Mały trądzik , przebarwienia ! Pomocy !

Cytat:
Napisane przez jeux Pokaż wiadomość
No więc tak staraj się oczyszczać organizm od środka pij zieloną herbate, herbate z Bratka skrzyp pokrzywie możesz myć twarz woda borową w aptece wszystko znajdziesz Peelingi z marketów eh nawet nie chce komentować Możesz też kupić maść Acne Derm ona jest na przebarwienia i trądzik. Przebarwienia to blizny a blizny cięzko usunąć.. może jeszcze Derma Blizn czy coś takiego nie wiem czy dobrze napisałem. Cytryna jest okej ale to potrzeba duzo czasu na usunięcie blizn, uważaj na cytrynę w lato bo możesz poparzyć skórę od słońca i zrobią ci się nowe blizny raczej działaj od wewnątrz znajdziesz na moim photoblogu jak (link podany w niżej) tam gdzies jest opisane co robie. Od wewnątrz dlatego że możesz sobie wysuszyć skórę własnie takimi peelingami co doprowadzi do wiekszej ilości pryszczy Jesteś młody to hormony a tutaj trudno zdziałać możesz próbować walczyć może dasz rade! Powodzenia :--)
Woda borowa? Masz na myśli rozcieńczony kwas borowy (Borasol)? Przecież to niebezpieczne, on wchłania się przez ranki i używany częściej może powodować spore problemy zdrowotne.

Rada zupełnie bez sensu. Nie pisz jak się nie znasz! Przejmiesz odpowiedzialność jak ludzie cię posłuchają i wylądują z poważnymi problemami u lekarza?

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2014-04-09 o 22:25
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 19:19   #4
krissk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Mały trądzik , przebarwienia ! Pomocy !

Co do zapobiegania trądzikowi/ wypryskom itp. to będzie nie takie łatwe- zwłaszcza w okresie burzy hormonów... ale kilka rzeczy zrobić można. Popieram pomysł z tormentiolem ( sama wiele lat temu jako nastolatka stosowałam i ma dobre efekty) ale to coś co należy robić na noc w domu. Wcześniej warto oczyścić buzię, ale niekoniecznie rzucamy się od razu na acnosan czy drogie toniki na alkoholu bo przesuszą skórę... co wywoła efekt z odbicia czyli nadmierne wydzielanie sebum i cały proces szlag trafi... Tak więc spróbuj raz w tygodniu peeling ( złuszczy martwy naskórek i odblokuje pory) 2-3x w tyg. łagodny tonik. Na dzień krem przeciw trądzikowy (świetny robi La Roche-Posay effaclar duo+ przy większych problemach z cerą, z tańszych ziaja, iwostin) można spróbować z kremem Avene Cicalfate (mój ulubieniec o wielu zastosowaniach) który i zapobiega wypryskom, przyspiesza gojenie i zapobiega powstawaniu blizn a nawet przebarwień (moje zdanie).

Z dodatkowych rzeczy: można spróbować do punktowego stosowania Iwostin krem usuwający przebarwienia potrądzikowe, ostatnio modny do usuwania blizn do punktowego stosowania bio-oil. Z droższych -w ostateczności Eucerin do punktowego usuwania przebarwień, ale to raczej już na utrwalone zmiany. Derma-bliz raczej nie pomoże, on lepiej nadaje się do stos na zgrubiałe blizny pourazowe, z podbiegnięciami krwawymi, ma zmiękczające działanie.
Nadtlenków benzoilu nie lubie bo efekty średnie a silne drażniące działanie często się zdarza ( lepiej krem z kw. migdałowym Eris Pharmaceris). Jeśli jednak zawiodą ww. metody to zostaje pomoc specjalisty i tu już receptowe preparaty ( tretinoidy do stosowania miejscowego albo doustnie).
Aha no i pamiętamy że latem zarówno nowe jak i stare zmiany potrądzikowe chronimy przed słońcem - bo UV nasila przebarwienia!!!

Znowu się rozpisałam, ale mam nadzieje że komuś to pomoże
krissk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 09:12   #5
Ango8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12
Dot.: Mały trądzik , przebarwienia ! Pomocy !

Swoim działaniem powodujesz wysuszenie cery co sprzyja powstawaniu kolejnych wyprysków. Wprawdzie zdjęcie może przekłamywać, ale wyglada na to, ze cera jest odwodniona. Do tego, tak jak napisała jeux na cytrynę trzeba bardzo uważać, a konkretniej powinieneś zaprzestać jej stsowania, bo nie dość, ze wysuszasz cerę to przebarwienia powstają zapewne wskutek jej działania.

Mogę Ci polecić krem do mycia twarzy Equavie i krem oczyszczający tej samej marki. Kupisz bez problemu przez internet. Są przeznaczone właśnie do takiej cery jak Twoja.
Ango8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 19:36   #6
jeux
Przyczajenie
 
Avatar jeux
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 26
Lightbulb Dot.: Mały trądzik , przebarwienia ! Pomocy !

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
Woda borowa? Masz na myśli rozcieńczony kwas borowy (Borasol)? Przecież to niebezpieczne, on wchłania się przez ranki i używany częściej może powodować spore problemy zdrowotne.

Rada zupełnie bez sensu. Nie pisz jak się nie znasz! Przejmiesz odpowiedzialność jak ludzie cię posłuchają i wylądują z poważnymi problemami u lekarza?
Jak uzywasz jakiegos nowego leku lub kosmetyku to robisz z nim od razu to co myślisz? wydaje mi się że nie dlatego zanim się czegoś użyję trzeba się zainteresować jak to stosować myślę że on tym wie. Nawet po przeczytaniu ulotki od Borasolu pisze że nie wolno często jak kupi lub poczyta w internecie to się dowie proste. Dla niego to nie jest oczywiste że mozna go używać co chwile to jasne ale na pewno jest na tyle rozsądny żeby się dowiedzieć co i jak Stosowałaś? Zapewne nie. Ja tak z odstępami czasowymi co drugi tydzień lub trzeci. Zadziałało? Zadziałało więc został polecony po co spina od razu :---)
__________________
Zapraszam na moje blogi

photoblog.pl/kosmetykiblog

beautyandwine.blogspot.co m

na fotoblogu w komentarzach można zadawać pytania :--)

jeux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-14 20:36:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:54.