Wyższy faktor ochronny,a opalenizna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-01, 17:58   #1
pączek
Raczkowanie
 
Avatar pączek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 331
Smile

Wyższy faktor ochronny,a opalenizna


Pytanie mniej-więcej zawarłam w tytule. Otóz chciałabym wiedzieć, czy stosowanie kremów z wyższym faktoren ochronnym utrudnia opalanie się? Właśnie kończy mi się emulsja Bielendy z faktorem 12 (był dla mnie bardzo dobry zarówno na solarium jak i na plaży -nie miałam żadnych utrudnień szybko brązowiałam.. ) i chciałabym kupić jakiś inny produkt mianowicie myślałam o jakimś z wyższym faktorem (np. 22), ale koleżanka powiedziała mi, ze wtedy trudniej jest się opalić. Lubię być opalona, ale wizja długiego smażeniu się na słońcu zeby dostrzec minimalną opaleniznę jest nie dla mnie . Mam ciemną karnację,więc faktor ostatecznie wysoki być nie musi... Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Z góry dziękuję
pączek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 18:38   #2
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Wyższy faktor ochronny,a opalenizna

Cytat:
Napisane przez pączek
Pytanie mniej-więcej zawarłam w tytule. Otóz chciałabym wiedzieć, czy stosowanie kremów z wyższym faktoren ochronnym utrudnia opalanie się? Właśnie kończy mi się emulsja Bielendy z faktorem 12 (był dla mnie bardzo dobry zarówno na solarium jak i na plaży -nie miałam żadnych utrudnień szybko brązowiałam.. ) i chciałabym kupić jakiś inny produkt mianowicie myślałam o jakimś z wyższym faktorem (np. 22), ale koleżanka powiedziała mi, ze wtedy trudniej jest się opalić. Lubię być opalona, ale wizja długiego smażeniu się na słońcu zeby dostrzec minimalną opaleniznę jest nie dla mnie . Mam ciemną karnację,więc faktor ostatecznie wysoki być nie musi... Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Z góry dziękuję
Na tym forum nie dyskutujemy o opaleniźnie, lecz o zagadnieniach biochemicznych. Rzeczywiście im wyższy faktor tym trudniej się opalić, a co za tym idzie lepsza ochrona skóry przed promieniowaniem UVB oraz zazwyczaj (aczkolwiek niezawsze!) przed dużo groźniejszym UVA. Smażenia się na słońcu nie polecam, wątek zaś przenosze na Kosmetyczkę.
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 20:47   #3
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: Wyższy faktor ochronny,a opalenizna

KAŻDY kto dba o swoją skórę, i chce aby była ona zdrowa, a więc zadbana na długie lata powinien używać filtrów. Była o tym mowa setki razy więc jeśli chcesz to poszukaj Więc zdecyduj sama- smażyć się cały dzień i opłakiwać skutki za chwil parę w postaci suchej skóry ze zmarszczkami i przebarwieniami, czy cieszyć się piękną i przede wszystkim zdrową skórą na lata... Jednak nawet filtr o SPF 22 nie zapewni CI ochrony przed słońcem bo po prostu jest za niski, tym bardziej, że mówisz tu o produktach typu : Bielenda które mają niestabilne filtry ...

Wszelkie info w wyszukiwarce

SPF 22 to nie jest wysoka ochrona ... Uwierz mi napewno się opalisz ...
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 08:05   #4
pączek
Raczkowanie
 
Avatar pączek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 331
Dot.: Wyższy faktor ochronny,a opalenizna

No właśnie chcę uniknąć skutków ubocznych, dlatego pomyślałam o lepszej ochronie.. ale z drugiej strony chcę się opalić nie będąc długo na słońcu,więc wolalam sie upewnic dzieki za zainteresowanie sie tym temacikiem i za pomoc przede wszystkim
pączek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 08:26   #5
corall
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2
Dot.: Wyższy faktor ochronny,a opalenizna

Mi sie wydaje że troche dłużej trzeba się opalać bo wyższy faktor jednak blokuje troche.. ale nie wiem nie znam się w sumie na tym
corall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 08:36   #6
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: Wyższy faktor ochronny,a opalenizna

Oczywiście, że tak, ale jednak SPF 22 to nie jest dużo dla letniego słońca ...
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 20:30   #7
pączek
Raczkowanie
 
Avatar pączek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 331
Dot.: Wyższy faktor ochronny,a opalenizna

jeszcze raz dziękuję za pomoc na pewno ta wiedza mi się przyda zarówno latem jak i teraz i chyba jednak zdecyduję się na wyższy faktor
pączek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:16.